diablo 3

Diablo 3 - Bez nowości na BlizzConie

Dodał: Anubin, 04.10.2017 14:55, Kategoria: Diablo 3BlizzCon czyli oficjalny konwent fanów Blizzarda zbliża się wielkimi krokami. Dla wielu z Was jego nadejście budziło nadzieję poprawy, lub nowości dotyczących serii Diablo.

Niestety słowa Nevalistis napisane na oficjalnych forach Blizzarda potwierdzają się. Na temat Diablo nie zostanie powiedziane zupełnie nic istotnego.
Potwierdza to również harmonogram, gdzie dla Diablo przeznaczono tylko godzinę czasu na przestrzeni 2 dni konwentu. Pierwszy nazwany został Visual Effects of the Necromancer i odbędzie się 3 listopada. Następnego dnia czekać nas będzie natomiast Exploring Diablo’s Community który jak na złość brzmi nieco ironicznie, bo jak można eksplorować społeczność, która powoli się rozpada?

Oprócz tego, zapewne czekać nas jeszcze będą nic nie wnoszące Lightning Talks w sektorach tradycyjnie zlokalizowanych w pobliżu toalet.

Złośliwie kończąc. Społeczność Diablo to teraz Blizzard nie eksploruje, ale eksploatuje...

Dodaj komentarz  

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Jeżeli nie masz konta zarejestruj się w dosłownie 20 sekund, bez zbędnych aktywacji konta!
Jake24

Dodał: Jake24, 12.10.2017 22:11

Zgadzam się z Pawonielas, w Diablo III jest sporo kontentu, tylko nie jest dobrze wykorzystany. Ja osobiście żal mam do Blizza głównie za to, że uległ "płaczkom" i zmienił poziomy trudności, które, w mojej opinii były idealne właśnie zaraz po premierze gry. Ostatni poziom trudności, czyli inferno był prawie nie do przejścia, ale o to chyba powinno chodzić, aby ostatni poziom trudności taki właśnie był.
Poza tym gra dalej jest w stanie dawać mi sporo frajdy z rozgrywki, może trochę dlatego, że nie gram bez przerwy tylko dawkuję sobie grę - brak czasu - rodzina, praca jednak są ważniejsze.

W tym roku Blizzard postawił sprawę jasno co do BlizzConu i Diablo, co w sumie jest dobre, nie będzie wielkich oczekiwań, a później wielkiego rozczarowania i hejtu, który już mi się stanowczo przejadł, znudził i w ogóle go za dużo. A mam nadzieję, że Blizz nie uśmierci tego uniwersum, chociażby ze względu na kasę jaką jeszcze można z niego wyciągnąć. Moim zdaniem za rok lub dwa ogłoszą nowy projekt związany z Diablo.

Co do Path of Exile, to mam zainstalowane i naprawdę próbuję zostać tam na dłużej, ale jakoś nie mogę, mimo iż uważam, że gra jest bardzo dobra. Może to dlatego, że za wsysło mnie uniwersum Diablo i w ogóle cała seria jest dla mnie nr 1. jeśli o gry chodzi. :-)

Komentarz został edytowany 4 razy, ostatnio: 12.10.2017 22:18

Pawonielas

Dodał: Pawonielas, 07.10.2017 13:16

Gdyby wyzwanie stawiane przed graczem było stawiane w podobnym stopniu jak w Diablo 2 (i gdyby nie złamane obietnice PVP przed premierą i mnóstwo złych decyzji podjętych w pierwszych wersjach gry... i kompletnie nieistniejący handel, to chyba największy grzech), gra cieszyłaby się większym zainteresowaniem.

Wróciłem sobie ostatnio do Diablo 2. Po przejściu normalnego poziomu trudności jest ciekawiej - trudniej, trzeba kombinować i byle zwyczajny niedzielny gracz nie położy rzadkiego potwora jednym ciosem, a śmierć wiąże się z kombinowaniem, jak odzyskać ciało. Ze względu na poziom trudności współpraca kilku różnych klas bywa nieodzowna.

W trójce nie potrzeba dużo czasu, by przechodzić z Udręki na Udrękę, a ze względu na praktycznie nieistniejący system odporności i obrony potworów nie ma potrzeby do współpracy. Zniknął też obowiązkowy dla mnie aspekt farmienia konkretnych potworów. Są klucznicy i to chyba tyle. Bossowie wcale nie gwarantują kilku legend, nie ma też unikalnych potworów, które zostawiałyby konkretne łupy (Diablo 1 - korona Leoryka, Tasak Rzeźnika..., Diablo 2 - Hrabina zostawiała runy, członkowie Rady Zakarum mieli w ogóle jakiś dziwny zestaw łupów).

Mimo różnych fajnych zmian i urozmaiceń rozgrywki (szczeliny, zlecenia, sezony, osiągnięcia, kolekcjonowanie elementów ozdobnych) Diablo 3 sprawia mi frajdę, ale jest to mimo wszystko męczące, gdy... cóż, nie widzisz na czacie "Kupię Kamień Jordana", "<Gracz X> okazał wrogość", "Gdzie najlepiej szukać runy Thul/Zestawu Trag'Oula?".

Kończąc ten wywód, zawartości jest dużo w Diablo 3, ale nie jest zarządzana tak dobrze, jak w poprzedniej części. Bez chociażby handlu nie ma potrzeby komunikacji między graczami, to równie dobrze można grać samemu. A skoro można grać samemu, to ileż można chodzić w te same miejsca, a jaki jest sens chodzić gdziekolwiek indziej? No i skoro już mam dobry zestaw, a znajomych mało/nie grają, po co śrubować wyniki? Lepiej przejść do Path of Exile...

Mimo to ja wciąż jestem.
Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.