diablo 3

Artykuły Imperium Diablo - Chińczycy nie gęsi i swoje Diablo mieli

Dodał: Anubin, 09.09.2017 10:08, Kategoria: Inne


幻想西游记 czyli Huan Xiang Xi You Ji, to tytuł gry który z pewnością nikomu z Was nic nie mówi. W naprawdę wolnym tłumaczeniu oznacza "Fantastyczną podróż na Zachód", a informację o niej podesłał mi jeden z naszych użytkowników - Andchaos, który wykazał się pewnymi zdolnościami "archeologicznymi". Gra wyszła 17 (!!) lat temu i pewnie zastanawiacie się dlaczego daję o niej tutaj wzmiankę. Ano dlatego, ze Chińczycy wyraźnie zainspirowali się Diablo 1. Nie od dziś wiemy, że kraje Azjatyckie dosyć luźno podchodzą do praw autorskich, ale okazuje się, że Huan Xiang Xi You Ji nie był zwyczajną perfidną podróbą, ale samodzielną produkcją która (dosłownie) garściami czerpała z Diabełka.

Jeśli temat Was zainteresował, zapraszam do rozwinięcia newsa.Huan Xiang Xi You Ji było nieco bardziej zaawansowanym projektem niż Diablo pod względem technicznym i oprócz miasta zawierało również inne otwarte przestrzenie.

Oprócz oczywistego podobieństwa interfejsu, wielu z was zapewne zwróciło uwagę na ikonę zaklęcia podobną do czaru "Lightning" z Diablo.Jak się okazuje podobieństwo to nie jest przypadkowe, tak samo jak na ekranie ekwipunku.
Autor screena: Andchaos
http://andchaos.byethost33.com
Natomiast panel postaci jest już bliźniaczo podobny. Oczywiście można powiedzieć, ze każda gra tego typu pewne elementy ma podobne, ale w tym przypadku nie da się uniknąć pewnych skojarzeń.
Autor screena: Andchaos
http://andchaos.byethost33.com

Tak samo jak przy użyciu zaklęcia, które wygląda dosłownie jak Chain Lightning z Diablo 1.
Autor screena: Andchaos
http://andchaos.byethost33.com

Na tym podobieństwa się nie kończą, a zaczynają się wręcz identyczności.
Mimo niezależnego udźwiękowienia i muzyki, odgłosy potworów w Huan Xiang Xi You Ji są żywcem skopiowane z Diablo 1. Jeden z potworów atakując wydaje dźwięki Blood Knighta, natomiast gdy jest uderzany brzmi dokładnie jak sam Diablo :)

Niestety jakiekolwiek materiały na temat tej gry jest bardzo trudno znaleźć. Na YouTube możecie zobaczyć jedynie podstawowe rzeczy i fragment miasta, a filmik zamieszczam poniżej.Prawdziwi "hardkorowcy" mogą natomiast sięgnąć do "Youku", czyli Chińskiego odpowiednika YouTube, gdzie wymagany jest Flash, a chińskich reklam nie ominiecie naszym AdBlockiem ;) Jeśli owe reklamy przetrwacie, to zobaczycie na filmiku nawet fragment gameplayu w podziemiach i wspomniane, "zerżnięte" z Diablo 1 odgłosy potworów. Link do filmu jest [tutaj]

Możecie zastanawiać się dlaczego piszę o takiej w zasadzie nic nie znaczącej (bo nieznanej poza Azją) grze, skoro klonów Diablo jest na pęczki. Pamiętajcie jednak, że jest to produkcja leciwa, która trafiła do specyficznego grona odbiorców i zapewne jako jedna z pierwszych korzystała z wzorców ustanowionych przez "Diabełka". Poza tym samo Diablo jak i społeczność wokół tej gry zebrana zaczyna niestety chyba nieco podupadać. Cisza i brak aktywności na pewno nie pomaga. Andchaos włożył sporo wysiłku, aby zdobyć informacje i materiały na temat tego klona Diablo(Uwierzcie - jest tego jak na lekarstwo, a większość dostępnych rzeczy jest jego autorstwa), a następnie przesłał je do mnie, za co jestem ogromnie wdzięczny. Doceniam każdą działalność społeczności, dlatego starałem się przy pisaniu artykułu korzystać z wielu źródeł i celowo nie umieszczałem tu wszystkiego, co Andchaos miał do pokazania.

Jeśli jesteście zainteresowani Huan Xiang Xi You Ji, to serdecznie zapraszam do zapoznania się ze szczegółami tej gry (takimi jak bossowie, czy tez dostępne zaklęcia) na stronie którą zarządza Andchaos dostępnej [tutaj]

Oraz do przeczytania sporządzonej przez niego, krótkiej recenzji gry, dostępnej [tutaj]

A jeśli Wy macie jakieś ciekawe materiały dotyczące tematyki Diablo, lub pobocznej, piszcie do mnie - z pewnością zapoznam się z materiałami!

A na koniec ciekawostka - ikona jednego z zaklęć. Symbol, który jest zupełnie neutralny dla Azjatów, natomiast Europejczykom jego odwrócona wersja przysparza wielu negatywnych skojarzeń.

Dodaj komentarz  

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Jeżeli nie masz konta zarejestruj się w dosłownie 20 sekund, bez zbędnych aktywacji konta!
galaga303

Dodał: galaga303, 19.10.2017 12:48

Ach te niedobre Chińczyki;p...

arcyzuzel

Dodał: arcyzuzel, 22.09.2017 00:31

ło panie chińczyk płakał jak sprzedawał galssesgalssesgalssesgalssesgalssesgalssesgalsseslolrotfl

__________________
a fresh meat !!!!!

Pawonielas

Dodał: Pawonielas, 15.09.2017 18:31

Uwielbiam takie ciekawostki bigsmile Jeśli chodzi o podobieństwa, statystyki i ceny pierwszych znajdywanych przedmiotów i tych u kupców... A pierwszy potwór to faktycznie mieszanka Diablo i Overlorda bigsmile Zresztą, jeśli idzie o dźwięki to można wymieniać... Złoto, mikstury, kostur, odgłosy Diablo/Blood Knight/Overlord/Zombie... I może przesadzam, ale kiedy gość (chyba nie za pan brat z PeCetem) klika na puste miejsca na mikstury, czy nie słychać wtedy "Aaaah" Rzeźnika, tuż zanim mówi o mięsie?

Technicznie rzecz biorąc sądzę, że silnik pierwszego Diablo też był w stanie udźwignąć otwarte przestrzenie - w tej grze są na tej samej zasadzie stworzone, wszystko jest umiejscowione na stałe, tyle że wioska może troszkę większa. Poza tym, stwory widoczne przez ściany, brak zmiennego oświetlenia w zależności od odległości... Wygląda trochę biednie, ale mimo wszystko, nawet by się pograło pwnt
Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.