..:: Forum Imperium Diablo ::..
Oficjalne Forum Dyskusyjne Serwisu Imperium Diablo

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
..:: Forum Imperium Diablo ::.. Strona Główna
..:: Forum Imperium Diablo ::.. - Regulamin Forum

1. Postanowienia Ogólne:
 1. Forum należy do Serwisu Imperium Diablo. Rejestracja i logowanie jednoznaczne jest z akceptacją niniejszego regulaminu, oraz podrzędnych względem niego regulaminów działów i tematów w przypadku korzystania z nich. Zabronione jest działanie na szkodę Serwisu w jakikolwiek sposób.
 2. Każdy użytkownik może posiadać dokładnie jedno konto, zakładanie kolejnych skutkuje blokadą wszystkich kont danej osoby. Nie przewiduje się możliwości trwałego usuwania kont.
 3. Każdy użytkownik ma prawo do własnego zdania i wyrażania go, o ile czyni to w sposób kulturalny, nie godzący w czyjeś dobro, regulamin, bądź prawo polskie. Imperium Diablo nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane przez użytkowników na łamach portalu, jednakże zastrzega sobie prawo do dowolnego dysponowania nimi.
 4. Imperium Diablo zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie, oraz do ewentualnych odstępstw od niego w uzasadnionych przypadkach.

2. Postanowienia Tematyki i Formy Publikowanej Treści:
 1. Imperium Diablo potępia piractwo komputerowe zabraniając ułatwiania dostępu do nielegalnego oprogramowania, popiera natomiast politykę Blizzard Entertainment, zabraniając publikowania sprzecznych z nią treści (nie dotyczy PCM D2 i IDR).
 2. Zabrania się używania wulgaryzmów (wliczając pseudocenzurę, grafikę i dźwięk), nawoływania do przemocy, propagowania używek, publikowania treści rasistowskich, pornograficznych i innych prawnie zabronionych, a także obrażania użytkowników, osób prywatnych, grup narodowościowych, wyznaniowych itp.
 3. Użytkownik zobowiązany jest przestrzegać zasad poprawnej polszczyzny, oraz kultury osobistej. Winien też uzasadniać swoje zdanie i starać się o dobre wprowadzenie do dyskusji, jeśli rozpoczyna wątek. Zabronione jest pisanie nie na temat, spamowanie, oraz formatowanie czcionki bez potrzeby (np. Caps Lock, nadużywanie cytatów, kolorów itp.)
 4. Użytkownik przed utworzeniem tematu winien sprawdzić, czy nie ma już takowego o danej tematyce. Zakładając wątek winien również umieścić go w odpowiedniej sekcji tematycznej i nadać mu jednoznaczną nazwę - wątki o nazwie ogólnej typu "Pomocy" będą archiwizowane.
 5. Zabronione jest zamieszczanie reklam lub linków do serwisów innych niż Imperium Diablo w celach czysto reklamowych bez zgody Moderatorów.

3. Postanowienia Egzekwowania Regulaminów, Ostrzeżeń, oraz Uprawnień Administracji:
 1. Egzekwowaniem Regulaminów zajmuje się Administracja, do której należy kwestia interpretacji regulaminu i dobór stosownych kar. Decyzje Administracji są nieodwołalne, kłótnie mogą skutkować kolejnymi karami.
 2. Za złamanie Regulaminu grożą odpowiednie kary. Suma ostrzeżeń o łącznej wartości 3 skutkuje blokadą na pisanie (nie dot. Shoutboxa), a o wartości 6 blokadą na czytanie forum. Istnieje możliwość obniżenia wartości ostrzeżeń bądź otrzymania Drugiej Szansy - patrz rozdział 4 Regulaminu.
 3. Moderatorzy posiadają szereg funkcji, którymi winni są wspomagać użytkowników - w razie potrzeby skorzystania z którejś z nich należy skontaktować się z Moderatorem.
 4. Zabrania się utrudniania pracy Moderatorom poprzez edytowanie ich dopisków, bądź też próby ich wyręczenia poprzez napominanie innych użytkowników - do tego służy przycisk "raportuj" w prawym górnym rogu posta.

4. Postanowienia Procedury Zmiany Nicka, Obniżania Wartości Ostrzeżeń oraz Drugiej Szansy:
 1. Każdy użytkownik z co najmniej półrocznym stażem na forum, nie mający więcej niż 2 ostrzeżeń może ubiegać się o zmianę forumowego nicka. Każda zmiana odnotowywana jest w tym temacie.
 2. Użytkownik posiadający ostrzeżenia o sumarycznej wartości nie większej niż pięć może ubiegać się o ich obniżenie. Ostrzeżenia obniżane są pojedynczo począwszy od ostatniego, kończąc na pierwszym, nie częściej niż co pół roku i nie wcześniej niż pół roku po ich otrzymaniu.
 3. Użytkownik posiadający ostrzeżenia o sumarycznej wartości sześć lub więcej może otrzymać drugą szansę - wówczas, najwcześniej rok po zbanowaniu suma jego ostrzeżeń zostaje obniżona do dwóch, co umożliwia aktywne użytkowanie forum. Taka osoba nie może się później ubiegać o obniżenie ostrzeżeń, czy kolejną "drugą szansę".
 4. Z prośbą o skorzystanie z którejś z powyższych możliwości należy zwrócić się do Administracji, która ma prawo odmówić i wyznaczyć kolejny termin ponownego rozpatrzenia sprawy na wniosek zainteresowanego (nie więcej niż trzy miesiące).

5. Dodatkowe Regulaminy Obowiązujące w Poszczególnych Działach Forum:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum należy do serwisu Imperium Diablo