diablo 3

Toury Diablo 2

Ostatnia modyfikacja: 03.11.2008. Utworzono: 24.08.2007

Turniej (toury), jak pewnie się domyślacie, seria zaplanowanych walk mająca na celu wyłonienie najlepszego gracza bądź drużyny. Podstawową różnicą pomiędzy zwyczajnymi pojedynkami w grze, a rozgrywkami ligowymi czy turniejowymi jest to, że w tych drugich występują określone zasady. Są to na przykład ograniczenia w użyciu pewnych przedmiotów czy maksymalne wartości pewnych cech. Osoby, które nigdy nie uczestniczyły w turniejach zwykle uważają to za permanentną głupotę i ograniczanie gry, ale prawda jest taka, że Diablo nie jest grą wyważoną i dostosowaną do rozgrywek PvP. Dlatego właśnie powstały określone reguły mające na celu uprzyjemnienie rozgrywki i wyrównanie szans pomiędz poszczególnymi klasami postaci.
W Polsce na Scenie Battle.net działa praktycznie jedna liga Diablo II. Są oczywiście ligi międzynarodowe, ale ściśle krajową ligą jest Polish Clan League. Strona ligi to www.pcl-pvp.org. Twórcy PCL stworzyli zbiór zasad do poszczególnych typów turniejów. Możecie je znaleźć na naszym Forum, pod tym linkiem:

>> ZASADY POLISH CLAN LEAGUE <<

Oto objaśnienie różnego typu rozgrywek:

 • Mirrors - rozgrywki mirrorowe, czyli wewnątrzklasowe. Walczą między sobą postaci tej samej klasy. Można dzięki temu wyłonić najlepszych graczy w danej kategorii, ponieważ nie występują różnice w wyważeniu poszczególnych postaci.
 • 1/1 - rozgrywki pomiędzy pojedynczymi graczami
 • 2/2 - rozgrywki pomiędzy drużynami dwuosobowymi
 • 3/3 - rozgrywki pomiędzy drużynami trzyosobowymi
 • 4/4 - rozgrywki pomiędzy drużynami czteroosobowymi.

Oprócz tego organizowane są też nieoficjalne turnieje na zasadach PCL. Od ligi różnią się one tym, iż trwają zwykle jeden dzień. Wyjątkami są dłuższe ligi lub serie turniejów. Poza tym turnieje odbywają się na nieoficjalnych serwerach do gry w Diablo II, jak np. Angrenost Realm, który jest typowym serwerem pvp / tvt i alternatywą dla BN PCL.

Rozpiskę najbliższych planowanych Tour znajdziecie poniżej.


 • Na razie brak.

I to tyle informacji o turniejach. Wszelkie propozycje rozbudowy działu piszcie na forum Imperium Diablo.

Poniżej znajdują się informację o ważniejszych turniejach, które odbyły się w ostatnim czasie.


..::HEYAH LOGITECH CYBERSPORT::..

18 i 19 października 2008 roku odbyły się finały jednej z największych imprez esportowych w Polsce - Heyah Logitech Cybersport - Ostateczna Rozgrywka 2008. Po raz pierwszy na tej imprezie znalazło się Diablo 2 wraz z PCL. Relację z tego wydarzenia możecie przeczytać u nas pod tym linkiem.


..::MISTRZOSTWA POLSKI W DIABLO 2::..

1 i 2 maja 2008 roku w Warszawie, odbyły się pierwsze Mistrzostwa Polski w Diablo 2. Relację z tej imprezy możecie przeczytać u nas w tym miejscu.


..::REALM BATTLES::..

10 listopada 2007 roku rozpoczął się turniej międzyserwerowy - Realm Battles. W turnieju udział wzięły drużyny reprezentujące serwery Closed Battle.net, ladder i nonladder, a także polskie nieoficjalne serwery do gry w Diablo 2: Angrenost Realm, Wrota Przeznaczenia i Grota Trolla (realm ten nie funkcjonował już od kilku miesięcy w momencie gdy turniej się rozpoczął, ale jego gracze, chcieli uczcić pamięć serwera biorąc udział w tym tourze).
Walki rozgrywane były w systemach: 2v2, 3v3, 4v4 oraz mirrory, na patchu 1.10 na zasadach PCL/AR (czyli zmodyfikowanych zasadach PCL obowiązujących na Angrenost Realm). Kapitanami poszczególnych drużyn byli:

- AR (Mag i Hamer)
- CBN LD (Markov i Dest)
- CBN NLD (Jaś)
- GT (Zelgadiz)
- WP (Tajek)

W pierwszym dniu turnieju odbyły się rozgrywki 3v3. Udział wzięły teamy serwerów Angrenost Realm, CBN nonladder i Grota Trolla. CBN ladder i Wrota Przeznaczenia z powodów organizacyjno - kadrowych nie wzięły udziału w tych rozgrywkach i przegrały swoje mecze walkowerami. Oto wyniki:

CBN 5:3 GT
CBN 0:5 AR
GT 2:5 AR

A oto klasyfikacja 3v3:

1. AR
2. CBN NLD
3. GT

Składy drużyn:
AR: Qsu sorc, GoTH-MostWanted pal, sVs sorc, R: Rogh barb
CBN NLD: Fligus-WM- ama, iMba pal, Niver asn, R: BaKu barb
GT: indra pal, Fabio ama, zelgadiz ama, R: inter dru

Poniżej pamiątkowa fotka:


Kliknij, by powiększyć screena

16 listopada odbyły się rozgrywki 2v2. Wystartowały drużyny serwerów Angrenost Realm, CBN nonladder, Grota Trolla i Wrota Przeznaczenia. CBN ladder ponownie się nie stawiło na walki TvT. Oto wyniki:

WP 5:4 GT
WP 0:5 AR
WP 0:5 CBN
GT 2:5 AR
GT 4:5 CBN
AR 5:3 CBN

Tabela końcowa 2v2:

1. AR
2. CBN NLD
3. WP
4. GT

Składy drużyn:
AR: Qsu sorc, Wolny asn
CBN NLD: Pooki ama, NubNec nec
GT: xxtgxx nec, Inter dru
WP: wonwoo nec, nabu ama

Poniżej pamiątkowa fotka:


Kliknij, by powiększyć screena

23 listopada odbyły się walki 4v4. Udział wzięły ekipy Angrenost Realm, CBN nonladder i Grota Trolla. A oto wyniki:

GT 2:5 AR
GT 1:5 CBN
AR 5:1 CBN

Tabela końcowa 4v4:

1. AR
2. CBN NLD
3. GT

Składy drużyn:
AR: Qsu sorc, sVs sorc, Hamer pal, Wimt barb, R: Wolny asn
CBN NLD: Pooki ama, NubNec nec, Niver asn, Suld pal, R: Zaku-SoG barb
GT: Inter dru, Mario_dLV asn, Oxygen pal, xxtgxx nec

Poniżej pamiątkowa fotka:


Kliknij, by powiększyć screena

W międzyczasie odbywały się walki w trybie mirrorów, w wybranych przez graczy terminach. 30 listopada zakończyły się mirrory i cały turniej. Oto punktacja ogólna za mirrory:

1. AR 153 pkt
2. CBN NLD 107 pkt
3. GT 94 pkt
4. WP 56 pkt
5. CBN LD 21 pkt

Poniżej pamiątkowa fotka:


Kliknij, by powiększyć screena

I na koniec klasyfikacja ogólna całegu turnieju:

1. Angrenost Realm 333 pkt
2. CBN NonLadder 233 pkt
3. Grota Trolla 162 pkt
4. Wrota Przeznaczenia 82 pkt
5. CBN Ladder 21 pkt

Zwycięska drużyna Angrenost Realm otrzymała nagrody o wartości 300 zł sponsorowane przez firmę Mantykora.net z Poznania.


..::SOGT TOUR SECOND EDITION::..

Na przełomie stycznia i lutego 2007 roku ruszył między klanowy turniej Diablo 2 organizowany przez klan Slayers of Great Trinity pod nazwa - SoGT Tour Second Edition. Z uwagi na to, iż klan SoGT w roku 2006 organizował również turniej pod nazwą - SoGT Tour 2v2 LD, to w tym roku dodane zostało w nazwie "Second Edition".


W sobotę (27.01) odbył się pierwszy z serii turniejów SoGT SE, był to tour 2v2. Pierwsze miejsce zajął team CiM (Jas i Jod), drugie AA_Users (Tr3ble i Profile), trzecie MC (MaKi i Mardok). Udział wzięło 39 zespołów.


Kliknij by powiększyć obrazek

W kolejną sobotę (03.02) o godz. 22:00 wystartowały rozgrywki w trybie 3v3. Wzięło w nich udział 72 graczy, czyli 24 drużyny. Rozgrywki z pewnych przyczyn, znacznie się przeciągnęły i turniej trwał do godz. 5 nad ranem. Jednak w końcu udało się wyłonić zwycięzców, a zostali nimi gracze z klanu Hi, czyli ekipa Tokio, w składzie: Busters (barb) + Spioch (foh) + LuC (sorc fb).


Kliknij by powiększyć obrazek

W sobotę, 10.02, natomiast, odbyły się rozgrywki turnieju SoGT w trybie 4v4, które przebiegły chyba najlepiej ze wszystkich dotychczasowych rozgrywek. Nie było, praktycznie żadnych kłopotów organizacyjnych. Zapisało się 16 drużyn, czyli 64 graczy. Rozgrywki finałowe zakończyły się przed 3 nad ranem i zwyciężyła ekipa z klanu nT (Nice Team). W finale zmierzyła się z klanem Hi wygrywając 5:2.


Kliknij by powiększyć obrazek

W sobotę, 17.02, o godz. 22:00, rozpoczęły się ostatnie rozgrywki turnieju Diablo 2 , SoGT Tour Second Edition, były to rozgrywki 1v1. Przebiegły one bez większych kłopotów, i zakończyły się przed 4 nad ranem. Zapisało się 65 graczy. Okazało się jednak, że wielu z nich nie pojawiło się i w kilku grupach było sporo walk oddanych walkowerem. Prawdziwa walka zaczęła się w etapie po grupowym czyli w tzw. playoffach. Zwycięzcą turnieju został Liv z klanu SoD, który w finale stoczył walkę z Makim z klanu SoGT. Wynik 5-4, mówi sam za siebie, iż walka była zacięta.


Kliknij by powiększyć obrazek..::AUTUMN 3v3 LADDER::..

11 listopada 2006 roku rozegrany został nieoficjalny turniej PCL w trybie 3v3 przeznaczony dla postaci rankingowych. Zapisało się 13 drużyn.

Turniej ten ważny był z jednego powodu - po raz pierwszy w historii przeprowadzona była relacja radiowa w radiu Headshot, z którym PCL nawiązało, bardzo owocną zapewne, współpracę. Jest to drugie radio po eXtreme, z którym związało się PCL, ale Headshot to nie tylko radio, serwis prócz relacji radiowych przeprowadza także relację TV z turniejów gier komputerowych. Tak więc być może niedługo będziemy mogli oglądać transmisje TV na żywo z walk turniejów Diablo 2 - PCL :) Wracając do przebiegu touru Autumn 3v3 podobnie jak w przypadku dzień wcześniej zorganizowanego 3v3 toura by Slu, zwyciężyła drużyna Tokio w składzie: Spioch / Busters- / GIEBFREE. Drugie miejsce na podium a tym samym srebrny medal należy się zespołowi HC, który wystąpił w składzie: HC-Dominator / pKa / Ava. Zaskoczeniem jest trzecia pozycja drużyny ZDT (MaKi / D4rK_SoGT / StIvO[SoD]), którzy zgarnęli zaszczytne miejsce wygrywając walkowerem, ponieważ drużyna nT1 (nT-Tazz / nT-squnik / nT-Pietrass) niestety nie stawiła się na finałową walkę.


..::POLISH CLAN LEAGUE 5::..

Piąta edycja Polish Clan League rozpoczęła się w piątek, 30 września 2006 roku. Była to pierwsza edycja PCL w historii podzielona aż na trzy ligi - NL Professoinal, LD Professional oraz LD Amateur zaopatrzoną w uproszczone zasady PCL i przeznaczoną dla początkujących graczy. Walki odbywały się przez pięć tygodni, w piątki (NL Prof, LD Prof) oraz w soboty (LD Ama). Do PCL5 zapisało się łącznie 130 graczy, czyli 65 drużyn.

PCL5 NL Professional - 23 drużyny, 46 graczy,
PCL5 LD Professional - 20 drużyn, 40 graczy,
PCL5 LD Amateur - 22 drużyny, 44 graczy.

27 paĄdziernika odbyły się finały NL Professoinal oraz LD Professional. Klasyfikacja przedstawia się następująco:

NL Prof

1. HC (Tass/Rince)
2. DM (Jaś/AoW)
3. WM-A/BL? (Critt/ToomekTM, Mat/Tass)

LD Prof

1. KP (Henry/Szepu)
2. MF (Jonak/Busters)
3. SOGT-OS (Dark/Error)

28 paĄdziernika natomiast, najpierw do zaległych walk ćfierćfinałowych i półfinałówych, a następnie do finałów stanęli gracze ligi LD Amateur, oto wyniki:

1. ST (Ven, Raf)
2. SLU (Maciek, Machelan)
3. MB (BiR, Kotek)

Walki od trzeciego tygodnia PCL5 były komentowane w radiu eXtreme przez Profa aka NameLock oraz Mańka. W Polish Clan League 5, podobnie jak w czwartej edycji, nagrody sponsorował nasz Wortal Phoenix. Oto co do wyboru mieli najlepsi gracze PCL5:

Gry:

Sin Episodes: Emergence DVD/Steam, HL2 DVD/Steam, HL1 antologia DVD/Steam, HL2: Episode One DVD/Steam, Brothers in Arms: Road to Hill 30 DVD, Doom 3 CD, GUN DVD, Quake 4 Eng DVD, Quake 4 PL DVD, Rome: Total War DVD, Civilization 4 DVD, Settlers 5 Złota Edycja DVD, Warhammer 40000 Dawn of War Złota Edycja CD, Call of Duty DELUXE CD, The Godfather (Ojciec Chrzestny) DVD, Scratches CD, Antologia Blizzarda CD, Diablo 2 + LoD CD, Warcraft 3 + TFT CD, Saga Gothic (G1, G2, G2NC) DVD, Age of Empires III CD, Black and White 2 DVD, Settlers 2 dziesięciolecie CD, Driv3r DVD, NFS Underground 2 CD, CounterStrike 1.6 Antologia DVD/Steam.

Książki:

Wrota Baldura 1, 2, Tron Baala, Trylogia Diablo, William Gibson combo (Neuromancer, Rozpoznanie Wzorca), Władca Pierścieni trylogia, Władca Pierścieni trylogia, wydanie jednotomowe, Dylogia Shandril (Magiczny Ogień, Korona Ognia), Opowieści z Krain (Krainy Chwały, Krainy Magii), Pieśni i Miecze (Pieśn Elfa, Cień Elfa), WiedĄmin opowiadania (Ostatnie życzenie, Miecz przeznaczenia).

A oto pamiątkowa fotka po finale LD Amateur:


Powiększenie - Kliknij tutaj..::PHOENIX DIABLO TOUR LD I NLD::..


8 i 9 września 2006 roku odbyły się dwa turnieje, których patronem był wortal Phoenix. 8 września odbył się turniej dla graczy ladder (rankingowych) a 9 dla nonladder (nie rankingowych). W dwóch turniejach w sumie wzięło udział 92 zawodników, odpowiednio - 58 ld i 34 nld. Gracze walczyli o nagrody w postaci gier komputerowych, zdobywcy pierwszych miejsc mogli wybrać jedną z trzech gier: Diablo II Złota Edycja, Warcraft III Złota Edycja, Antologia Blizzard.

W turnieju ladder wystartowało 58 zawodników, którzy zostali rozlosowani do 8 grup 7-8 osobowych. Tour zaczął się z lekkim opóźnieniem, ok. 10 minut, ponieważ część z graczy grała swojego pierwszego toura i nie umiała się dobrze zorientować ocb ;). Nad organizacją i przebiegiem turnieju opiekę sprawował Danek wspomagany przez Stiva.
Faza grupowa która traktowana była jako eliminacje trwała ok. 2h i wyłoniła po dwie najlepsze osoby z każdej grupy, ci zaś grali II rundę systemem pucharowym, po wyeliminowaniu połowy rozlosowane zostały dwie grupy po czterech zawodników. Grupę A wygrał Neo, który uplasował się przed Bustersem, natomiast w grupie B najlepszy okazał się iMba przed Henrym.
W półfinałach Neo gładko pokonał Henrego 3:0, zaś drugiego meczu nie było gdyż iMba grał w tym samym czasie inny turniej i po upływie czasu został zdyskwalifikowany.
Tak oto w finale spotkali się Busters na barbie i Neo na hammerze, mecz był dość wyrównany i stał (jak na ld) na wysokim poziomie, po długiej walce zwyciężył Neo 3:1. Kilka pamiątkowych fotek i wszyscy mogli się rozejść ;) Turniej zakończył się ok. 3 godziny nad ranem i wszyscy byli wyczerpani. Neo jako nagrodę wybrał sobie "Złotą edycje Diablo II".

Oto top 4 turnieju ld:
1. Neo (Klan WM) /// Hammer
2. Busters /// Barb
3. Henry (Klan CoA) /// Hammer
4. IMba (Klan HC) /// Hammer

W turnieju non ladder wystartowało 34 zawodników, którzy zostali rozlosowani do 8 grup 4-5 osobowych. Tour zaczął się punktualnie gdyż wszyscy uczestniczy grali już nie pierwszy turniej i wiedzieli co mają robić. Faza grupowa przebiegła bardzo sprawnie, wyjątkiem była tylko Grupa A na którą wszyscy musieli trochę poczekać. Z każdej grupy wyszły po dwie osoby i zaczęła się faza pucharowa. W półfinałach Mati pokonał Huntera 3:0, a Rience musiał uznać wyższość kolegi z klanu - iMby (tego samego który dzień wcześniej był w półfinale turnieju ld).
Finał był bardzo emocjonujący, a zwycięzcą (3:2) został Mati, który miał przed turniejem sporą przerwę od d2. W meczu o 3 miejsce lepszy był >Rience pokonując Huntera 3:1.
Turniej zakończył się ok. północy, a nad jego przebiegiem czuwał, tak jak poprzednio, Danek. Mati jako nagrodę wybrał sobie "Złotą edycje Warcrafta 3".

Oto top 4 turnieju non ld:
1. Mati (Klan GoD) /// Hammer
2. IMba (Klan HC) /// Hammer
3. Rience (Klan HC) /// Hybrid Ama
4. Hunter (Klan nK) /// Necro

Turnieje przebiegły w miłej atmosferze i dość sprawnie. Czekamy na kolejną edycję Phoenix Diablo Tour, prawdopodobnie z większą ilością nagród do zdobycia ;)
Pamiątkowy screen z turnieju ladder:


Powiększenie - Kliknij tutaj..::MIRRORS TOUR LADDER::..


Mirrors Tour była to seria turniejów wewnątrzklasowych tzw. mirrorów. W każdym z tych turniejów mogło wziąć udział maksymalnie 12 osób z czego najlepsze 2, oprócz zaszczytnego miana najlepszych w swej klasie postaci, zagrały w turnieju międzyklasowym który wyłonił najlepszego gracza 1v1 w tym sezonie na Ladder.

Szczegóły:
- W każdym z "eliminacyjnych" turniejów zawodnicy zostali podzieleni na 4 grupy (w każdej po 3 osoby), z każdej grupy wyszły po 2 osoby i dalej grały systemem pucharowym.
- W turnieju międzyklasowym wzięły udział po 2 najlepsze osoby z poszczególnych klas postaci.
- O uczestnictwie w turnieju eliminacyjnym decydowała kolejność zapisów.
- Jeżeli zaszłaby taka potrzeba (bardzo bardzo dużo chętnych), liczba miejsc w danym turnieju mogła wzrosnąć do 16 - lecz nie więcej.
- Minimalna ilość osób w danym turnieju - 8.
- Każdy gracz mógł brać udział tylko w 1 turnieju eliminacyjnym.
- We wszystkich turniejach obowiązywały zasady PCL które znajdują się m.in. na Forum Imperium, pod tym adresem
- Maksymalny czas trwania walki wynosił 40 minut.
- Graliśmy do 4 w finale do 5, na mapach z mostem.
- Jeżeli ktoś się zapisał do któregoś z turniejów eliminacyjnych musiał też rozważyć opcje, że awansuje do turnieju finałowego i wtedy MUSIAŁ na nim być.

Terminarz:
27.07.2006 21:00 <- Pal vs Pal Tour
28.07 2006 21:00 <- Sorc vs Sorc Tour
31.07.2006 21:00 <- Ama vs Ama Tour
1.08.2006 21:00 <- Nec vs Nec Tour
3.08.2006 21:00 <- Sin vs Sin Tour & Dru v Dru Tour
4.08.2006 21:00 <- Barb vs Barb Tour
5.08.2006 20:00 <- Turniej Finałowy

Sędziowie:
- *Danek-WoT
- *Namelock_SoGT / NL-
- *Spider-WoT

Wyniki:
PvP (1. nT-Squnik, 2. Maciek(DP), 2. Qba_SoGT)
SvS (1. Luc, 2. Pabich, 3. Maki)
AvA (1. Maki, 2. Mad3linka, 3. Cartvan)
NvN (1. Maniek, 2. Neo & Maki, 3. S3ba)
SinvSin (1. Lama, 2. Garbol-PL, 3. Punkbike)
DvD (1. nG-Spioch, 2. pablo(dp), 3. kubek_wm)
BvB (1. stivo[sod], 2. Yoshimitsu1, 3. Lander-LoT & alek999)

Oto wyniki Wielkiego Finału, w którym udział wzięli zdobywcy pierwszych i drugich miejsc poszczególnych mirrorów:

1. Fear_SoD, czarodziejka (fire sos) z klanu Servants of Death
2. Stivo[SoD], barbarzyńca z klanu Servants of Death
3. Pablo(Dp), druid (elementalista) z klanu Dark Prophecy

Poniżej macie screen przedstawiający zwycięzców:


Powiększenie - Kliknij tutaj..::POLISH CLAN LEAGUE 4::..


W ramach wspierania lokalnych inicjatyw fantastycznych, Wortal Phoenix objął patronatem medialnym największą w Polsce ligę graczy Diablo 2 - Polish Clan League.

Czym jest Polish Clan League? To największa polska liga klanów Diablo 2 działająca na Battle.necie, kontynuująca tradycje znanej fanom gry Blizzarda, "Diablo 2 Clan League". Obecnie Liga angażuje, pośrednio lub bezpośrednio, znaczną część krajowej społeczności Diablointernautów. Pierwsza edycja PCL odbyła się we wrześniu 2004 roku, ostatnia czwarta z kolei, w styczniu 2006 roku. Z każdą kolejną odsłoną w rozgrywkach bierze udział coraz większa liczba uczestników; podnosi się także prestiż oraz potencjał całej imprezy. Stopień rozwoju, który osiągnęła już Polish Clan League spowodował, że zdecydowaliśmy się ją wesprzeć.

Poza informowaniem o samym przebiegu Ligi (tutaj zapraszam do zerknięcia na stosowną pozycję w dziale Patronat Medialny), postanowiliśmy także zasponsorować sympatyczne nagrody zwycięzcom rozgrywek :) (lista nagród poniżej). Wszelkie newsy na temat PCL będą pojawiały się na bieżąco u nas, w Imperium.

Poniżej pula nagród jakie były do wyboru w PCL4
Nagrody za pierwsze miejsce:

 • Quake 4,
 • Half-Life 2,
 • FEAR,
 • Age of Empires III,
 • Cywilizacja 4,
 • Call of Duty 2,
 • Guild Wars,
 • Lineage II,
 • Dungeon Siege II,
 • Fahrenheit,
 • Championship Manager 5,
 • The Settlers: Dziedzictwo Królów Złota Edycja,
 • Football Manager 06

Nagrody za drugie miejsce:

 • Diablo 2 + LoD,
 • Antologia Blizzarda (D1, SC, BW, W2BN),
 • Gothic II,
 • Heroes of Might and Magic 4 + dodatki,
 • Colin McRae Rally 2005,
 • Morrowind Złota Edycja,
 • Myst 4,
 • Settlers V,
 • Counter Strike Anthology,
 • FarCry,
 • Rainbow Six 3 + Athena's Sword
 • Jedi Knight 2 Jedi Outcast,
 • Jedi Knight Jedi Academy

Nagrody za trzecie miejsce:

 • jakakolwiek z eXtra klasyki z CD Projektu,
 • Larry 7,
 • Quake 2,
 • Age of Empires Gold,
 • Broken Sword 3 The Sleeping Dragon


3 grudnia rozpoczęły się zapisy do czwartej edycji Polish Clan League, w której to można było wygrać powyższe nagrody.

Zapisy zakończyły się 6 stycznia.
Rozgrywka składała się z czterech faz: fazy grupowej (dwie grupy po 10 drużyn), ćwierćfinałów (z każdej grupy wyłonione zostaną cztery najlepsze drużyny), półfinałów oraz finału. 29.01.06 odbył się finał czwartej edycji ligi. Trzy pierwsze miejsca zajęli: 1. BL - Banda Lobuzow, 2. Nice Killers-1, 3. GoD-NeSSaJa. PCL4 trwało około 7 tygodni z czego dwa ostatnie rozgrywane były już w trybie pucharowym.


..::CHRISTMAS TOUR::..


Turniej Christmas Tour 2v2 odbył się 17 grudnia 2005 roku około godziny 17-18. Był to pierwszy nieoficjalny turniej PCL z nagrodami. Dzięki uprzejmości firmy CD Projekt w turnieju można było wygrać gry komputerowe o wartości 480 zł. Zdobywcy pierwszych miejsc mogli sobie wybrać po dwie gry, pierwszą spośród: Antologia Blizzard - Platynowa Kolekcja lub Warcrafta III z dodatkiem Frozen Throne; drugą spośród: Gothic II: Platynowa Kolekcja lub Morrowind: Platynowa Kolekcja. Zdobywcy drugich i trzecich miejsc mieli do wyboru jedną z gier: Morrowind Złota Edycja (z dodatkami), Heroes IV, Złota Edycja (z dodatkami), Silent Storm (z dodatkiem), Ground Control II: Operation Exodus, RollerCoaster Tycoon 2 Złota Edycja (z dodatkami).

W turnieju udział wzięło 44 dwuosobowych drużyn, które podzielono na 11 grup. Liczba drużyn była dość niefortunna i nic nie dało się z tym zrobić. W drugim etapie rozgrywek pucharowych mógłbyć z tym problem dlatego została wprowadzona zasada Dzikiej Karty. Wyglądało to tak, że z 11 grup 4 osobowych wychodziły 22 drużyny (po 2 z grupy). Do tego spośród drużyn, które się nie dostały wybrane zostały 2 z najlepszym bilansem, które również przeszły dalej. Jeśli byłoby więcej drużyn z takim samym bilansem wylosowalibyśmy spośród nich dwie. Niektórym może się to wydać mało uczciwe, ale tak robi się w dyscyplinach sportowych na całym świecie. W ten sposób przeszły 24 teamy do fazy pucharowej. Potem - 1/8 finałów, zostało 12 drużyn, ćwierćfinały - zostało 6, półfinały - zostało 3: Bad Boys, WM-69, BL - Będziemy Lepsi. I te 3 teamy zagrały w finale. Zwyciężyli BL - Będziemy Lepsi, drugie miejsce zajęli Bad Boys.

Turniej wyróżnił się także tym, że po raz pierwszy w historii polskiej sceny pvp Diablo 2 wysłuchać można było relacji z turnieju, która odbyła się na antenie Radia eXtreme i była prowadzona przez Rosę.


..::IMPERIUM DIABLO TOUR::..


2 i 3 grudnia 2005 roku o godz. 21:00 odbył się pierwszy turniej sygnowany logiem naszego serwisu - Imperium Diablo Tour, odpowiednio dla postaci ladder i non-ladder. Mecze odbyły się na zasadach PCL 1v1. Pojedynki odbywały się do 3 punktów. W turnieju ladder udział wzięło 14 graczy, w non ladder - 34 graczy. Klasyfikacja ladder: 1. *maki-sogt 2. *jacalec 3. *dan-kdj. Klasyfikacja non ladder: 1. *c35 (Mlody) 2. *hc-fer 3. *lulek]nk[ oraz *ms-awallach (nie było meczu o trzecie miejsce). Szczegółowe wyniki na forum Imperium, tutaj i tutaj.
Zgłoś błąd.Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.