diablo 3

Sekrety

Ostatnia modyfikacja: 02.01.2008. Utworzono: 24.08.2007

..:: SEKRETNY KROWI LEVEL ::..


Ukryty poziom, na którym przyjdzie nam się zmierzyć z ogromną ilością Piekielnych Krów. Aby się tam dostać potrzebne są trzy artefakty: Kostka Horadrimów (zdobywamy ją w drugim akcie), Noga Wirta (w Tristram) oraz Księga Portalów (można ją kupić np. u Akary). W klasycznym Diablo2 po zabiciu Diablo cofnijmy się szybko do aktu pierwszego i transmutujmy dwa ostatnie z wymienionych artefaktów w Kostce Horadrimów. Otworzy się czerwony portal, który przeniesie nas do "krowiego królestwa". W Lord of Destruction wykonujemy te same czynności, z tymże po zabiciu Baala. Jeśli nie zabiliśmy Krowiego Króla, portal możemy otworzyć ponownie.

..:: KOMENDA PLAYERS X ::..

Za jej pomocą możemy zwiększyć poziom trudności gry nawet do ośmiu razy. Aby ją aktywować musimy najpierw wcisnąć Enter, następnie wpisujemy players x (w miejsce x wstawiamy cyfrę od 1 do 8 w zależności od tego ile razy chcemy zwiękzyć poziom trudności gry) i ponownie wciskamy Enter. W wersji 1.10 gry trzeba wpisać z / na początku! Np. /players 8

..:: UKRYTE GŁOSY ::..

Jak zrobić dźwiękową "sieczkę" w "Diablo2"? Wystarczy nacisnąć ENTER i wpisać soundchaosdebug i jeszcze raz ENTER, a uruchomią się wszytkie dostępne głosy w grze. Wyłącza się to w ten sam sposób.

..:: CZARNA WIEŻA ::..

Niewyjaśniony sekret, jeden z najbardziej tajemniczych... W grze można znaleźć klucz do Czarnej Wieży, ale nikt nie wie gdzie owa wieża się znajduje i jeszcze nikt tam nie dotarł... Podobno klucz ten miał służyć do otwarcia Kazamatów Nienawiści, jednak Blizzard zrezygnował ostatecznie z tego pomysłu...:: ATRAPA GIDBINA ::..

Ponoć przedmiot ten miał być "zmyłą" dla graczy przy wykonywaniu zadania z Gidbinem. Gracz po znalezieniu tego przedmiotu miał pomyśleć, że wykonał zadanie jednak okazywało się później, że to tylko atrapa i trzeba szukać prawdziwego Gidbina. Na szczęście ludzie z Blizzarda z tego zrezygnowali (na szczęście, bo moim zdaniem coś takiego byłoby denerwujące ;)), nie usunęli jednak Atrapy z gry i możemy ją czasami spotkać...:: TAJEMNICZY KLEJNOT ::..

Na kanale Battle.Net-u można zobaczyć mały klejnot w dolnej części ekranu. Po jednym przyciśnięciu na klejnot pojawia się napis "Klejnot Aktywny", po kilkudziesięciu kliknięciach pojawia się napis "Doskonały Klejnot Aktywny". Są różne teorie czemu ma to służyć, jedni twierdzą, że po aktywacji klejnotu częściej wypadają przedmioty rzadkie, inni, że unikatowe, a jeszcze inni, że klejnoty...:: PIEKIELNY KLUCZ ::..

Kolejny klucz i znów niewiadomo po co... Ponoć miał służyć do otwierania jakiejś lokalizacji w czwartym akcie, ale nikt do końca tego nie wie.....:: SEKRETNE KOMENDY ::..

Komendy za pomocą, których możemy uzyskać pewne informacje techniczne o grze. Aby aktywować, którąś z komend należy wcisnąć ENTER, wpisać wybraną komendę i jeszcze raz wcisnąć ENTER. Oto one:

1. Fps - ilość klatek na sekundę
2. Skip - aktualna zmiana ilości klatek na sekundę
3. Video - aktualny tryb graficzny
4. Ping - opóźnienie w przesyłaniu danych z serwera
5. Phya - liczba załadowań pamięci całkowitej
6. Page - liczba załadowania całkowitych plików stronicowania

W wersji 1.10 gry trzeba wpisać z / na początku! Np. /Fps

..:: UKRYTE MIEJSCA ::..

W akcie pierwszym w Więzieniu pod klasztorem Andariel znajduje się sporo zamkniętych kratami lokacji bez drzwi, aby się dostać do środka trzeba być czujnym i obserwować ściany Więzienia, ponieważ po naciśnięciu niektórych części ścian otwierają się wejścia do tych miejsc (zazwyczaj znajduje się tam tylko złoto).


..:: UKRYTE TAJEMNICE W PLIKACH DIABLO 2 ::..

Blizzard tworząc Diablo 2 cały czas wprowadzał zmiany i poprawki w grze, rezygnował z wcześniejszych pomysłów realizując nowe. Jednak nie zawsze ludziom z tejże firmy chciało się usuwać niepotrzebne rzeczy z kodu gry, jedynie je zablokowano, co daje ciekawskim graczom spore pole do popisu. "Grzebiąc" w plikach *.mpq, które znajdują się w katalogu z grą (możemy to robić za pomocą specjalnych programów, jeden z nich znajduje się u nas w dziale Download) znajdziemy np. grafiki, z których Blizzard ostatecznie zrezygnował. Oto niektóre z nich:

| POTWORY | PRZEDMIOTY | UMIEJĘTNOŚCI |


Dużo więcej opisanych tajemnic, które kryją w sobie pliki Diablo 2, znajdziecie w artykułach pt. "Sekrety gry Diablo 2" autorstwa Spot'a i Kicksawa. Teksty pochodzą z naszego działu Artykuły:

Sekrety gry Diablo 2 c.d., autor: Kicksaw, dodano: 06.11.07
Sekrety gry Diablo 2, autor: Spot, dodano: 05.08.05Zgłoś błąd.Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.