diablo 3

Przedmioty

Ostatnia modyfikacja: 09.07.2012. Utworzono: 24.08.2007

| Zwykłe | Wyjątkowe | Elitarne | Magiczne & Rzadkie | Unikatowe | Zestawy |
| Mikstury | Runy | Kamienie | Zwoje | Talizmany | Klejnoty | Questowe |
| Crafted | Retro | Esencje | Bugged | Kalkulatory |


Przedmiotów w Diablo II jest cała masa. Po zainstalowaniu Lord of Destruction dochodzą kolejne. Im dalej zagłębiamy się w grze, im wyższe poziomy trudności tym lepsze przedmioty znajdujemy w zwłokach bestii. Najbardziej pożądane itemy to te o złotym kolorze podpisu - Unikaty, a w szczególności ich elitarna odmiana. Bardzo ciężko jest znaleźć taki przedmiot, ale jak już się będzie miało to szczęście, nasz heros stanie się o wiele potężniejszy dzięki jego statystykom.

Rodzaje Przedmiotów:

Przedmioty Zwykłe - najpospolitsza odmiana, wszędzie ich pełno, charakteryzuje je biały kolor podpisu. Występują w trzech odmianach: normalne, wyjątkowe i elitarne.
Przedmioty Magiczne - także bardzo pospolite, charakteryzuje je niebieski kolor podpisu.
Przedmioty Unikatowe - bardzo rzadko spotykane, występują w trzech odmianach: zwykłe, wyjątkowe i elitarne. Charakteryzuje je złoty kolor podpisu. Posiadają potężne magiczne właściwości, często mają niepowtarzalny wygląd.
Przedmioty Setowe - czyli inaczej Przedmioty z Zestawów, każdy taki przedmiot jest częścią jakiegoś zestawu, po skompletowaniu kilku części lub całego zestawu, nasza postać otrzymuje dodatkowe bonusy. Przedmioty Setowe charakteryzuje zielony kolor podpisu
Przedmioty Socketed - czyli inaczej Przedmioty z Miejscem na Gemy, wyposażone są w dziury zwane też gniazdami (maksymalnie sześć), w których można umieszczać obiekty, tzn. kamienie, czaszki, runy i klejnoty. Przedmioty socketed charakteryzuje szary kolor podpisu.
Przedmioty Rzadkie - przedmioty z losowo wygenerowanymi właściwościami magicznymi (od dwóch do sześciu), potężniejsza odmiana przedmiotów magicznych. Przedmioty Rzadkie charakteryzuje żółty kolor podpisu.
Przedmioty Crafted - tworzone w Kostce Horadrimów za pomocą specjalnych recept, mogą być bardzo potężne, charakteryzuje je pomarańczowy kolor podpisu.

Zarządzanie przedmiotami
Diablo II wymaga rozsądnego zarządzania przedmiotami. Będziesz musiał decydować, które przedmioty podnieść, by wrócić z nimi do miasta i sprzedać u sprzedawców. Do ciebie należy domyślenie się, które przedmioty są cenniejsze od innych. Pamiętaj, że niemagiczne przedmioty wciąż mogą być warte wielkie sumy, zwłaszcza różdżki, laski, berła oraz zbroje. Poeksperymentuj i stwórz listy cennych przedmiotów, byś mógł się nauczyć, które przedmioty podnosić. Możesz podnieść każdy przedmiot, który znajdziesz i sprzedawać, ale to spowoduje, że przeszukanie i wyczyszczenie rejonów będzie znacznie dłuższe. Jak będziesz robił, zależy od ciebie.

Miejsce na przedmiot w nagłych wypadkach.
Jeśli skończy ci się miejsce w plecaku, skrzynce bądź Kostce Horadrimów, możesz "wycisnąć" jeszcze miejsce 4x2 poprzez podniesienie przedmiotu i pozostawienie go na kursorze myszki. Możesz wyjść z gry i dołączyć do innej lub po prostu wyjść z gry. Następnym razem kiedy uruchomisz tą postać przedmiot wciąż będzie się znajdować na kursorze.
Nie powinieneś tego próbować jeśli używasz żelaznego golema, może to spowodować pewne problemy.

Przedmioty, które można ułożyć w stosy.
Niektóre przedmioty można ułożyć w stosy, jeden nad drugim w tym samym miejscu w inwentarzu. Przykłady obejmują: klucze oraz wszystkie przedmioty rzucane lub wystrzeliwane przez łuk bądź kuszę - strzały, bełty, noże do rzucania, włócznie, mikstury wybuchowe, trujące mikstury itd. Przedmioty, które można ułożyć w stosy posiadają pokazaną jako część właściwości w opisie ich ilość (nawet jeśli wynosi ona jeden). W miarę jak używasz przedmiotu jego liczba się kurczy, aż do wyczerpania stosu.
Możesz łączyć przedmioty tego samego typu, które można układać w stosy, takie jak na przykład włócznie czy strzały po prostu podnosząc jeden stos i wrzucając go na drugi. Ilość obu stosów zsumuje się i utworzy nowy stos. Jeśli tak powstały stos przekroczy maksymalną dozwoloną ilość przedmiotów wtedy nadwyżki utworzą dodatkowy stos. Pamiętaj, że tylko przedmioty dokładnie takie same mogą zostać połączone. Kiedy używasz broni dystansowych ikona krzyżujących się strzał pokazuje się kiedy wchodzisz w rejon gry, a twój kołczan zaczyna być powoli pusty.

Jaki jest ogólny porządek rzadkości przedmiotów?
Od najmniej rzadkiego do najrzadszego: przedmioty niskiej jakości, normalne, dobrej jakości, magiczne, przedmioty rzadkie oraz z zestawu (takie same szansie odnalezienia), przedmioty unikatowe.
Przedmioty niskiej jakości zaczynają być rzadziej spotykane niż wysokiej jakości zależnie od poziomu potwora (jeśli przedmiot wypada z potwora) lub poziomu lochu (rejonu), jeśli przedmiot wypada ze skrzyni).

Przedmioty oraz złoto znikają po określonym czasie jeśli leżą na ziemi. Nie pozostawiajcie ich więc bez opieki dłużej, niż to potrzebne. Zwykłe przedmioty, złoto oraz słowa runiczne znikną po 10 minutach. Gemy, runy i przedmioty magiczne po 20 minutach. Przedmioty rzadkie, crafted, z zestawów oraz unikatowe znikną po 30 minutach leżenia na ziemi.

Wytrzymałość
Rygor bitwy wiele wymaga od ekwipunku bohatera. Ewentualnie pokazujący się ekwipunek jest nienadający się do użytku. Przedmioty, które można założyć posiadają w opisie pokazujący się po podświetleniu licznik wytrzymałości. Pierwsza liczba pokazuje aktualną wytrzymałość, zaś druga maksymalny poziom wytrzymałości. Kiedy wytrzymałość przedmiotu zacznie wchodzić w niebezpieczne rejony, w górnym prawym rogu ekranu ukaże się sylwetka tego przedmiotu. Żółte sylwetki przedmiotów oznaczają niską pozostałą wytrzymałość przedmiotów. Czerwona sylwetka oznacza, iż przedmiot posiada 0 wytrzymałości, wówczas przedmiot może być ubrany na postaci, ale nie dostaje się od niego bonusów (nie można praktycznie korzystać z niego). Kowal może naprawić przedmioty przywracając je do pierwotnego stanu. Naprawianie magicznego sprzętu może być drogie, ale najczęściej jest to warte wydanego na ten cel złota.

NPC w mieście naprawi twoją broń pobierając za to złoto. Poprzez naprawę broni za każdym pobytem w mieście zmniejszysz niebezpieczeństwo popsucia się broni i zbroi w bitwie.

Przedmioty mogą być naprawione częściowo jeśli nie masz przy sobie odpowiedniej ilości złota oraz przedmiot nie jest zepsuty (nie ma 0 wytrzymałości). Pobierane będzie tylko złoto od twojej postaci. Przedmioty zepsute muszą zostać w pełni naprawione.

Maksymalna wytrzymałość wszystkich przedmiotów wynosi 333.

Przedmioty socketed
Przedmioty socketowe są łatwe do rozpoznana z uwagi na ich szarą nazwę pojawiającą się przy ich podświetlaniu. Możesz umieścić kamień / czaszkę / klejnot lub runę w takim przedmiocie poprzez kliknięcie na niego lewym przyciskiem myszy, przeniesieniu nad przedmiot i ponowne kliknięciu LPM.
Zbroje i bronie z gniazdem umożliwiają ci ich modyfikację dzięki dodawaniu magicznych właściwości takich jak zwiększona obrona, atak czy odporności na żywioły.
Jedynie hełmy, zbroje, tarcze i bronie (prócz tych do rzucania) mogą być zsocketowane. Maksymalna liczba "dziur", jakie może posiadać przedmiot to sześć. Bronie i zbroje mają losową liczbę, która zależy od tego ile maksymalnie obiektów można umieścić w tych itemach. Tak więc zbroje mogą posiadać max. 4 miejsca, a bronie - sześć. Przedmioty z większą ilością miejsc mogą być dużo trudniejsze do znalezienia i przeważnie wymagają gry na wyższym poziomie trudności w grze.

Jakość przedmiotów:
Przedmioty z gniazdami mogą posiadać normalną lub podwyższoną jakość.

Magiczne, rzadko spotykane, crafted, z zestawów i unikalne przedmioty z gniazdami: Przedmioty magiczne mogą mieć maksymalnie 4 miejsca na klejnot, natomiast rzadko spotykane - 2. Jedno miejsce mają zaś przedmioty crafted, z zestawów i unikalne. Istnieje jednak kilka zestawów i unikalnych itemów, które mają więcej niż domyślną liczbę miejsc.

Socketed item quest:
Wykonanie pierwszego zadania w piątym akcie umożliwia graczom "podziurawienie" przedmiotu (tylko z tego rodzaju, który jest dopuszczalny), tak by można było wzmocnić go np. runami. Ta operacja nie umożliwi ci uzyskania maksymalnej liczby miejsc w przedmiocie znalezionym na poziomie trudności Normal, natomiast przedmioty znalezione na Koszmarze lub Hellu zawsze otrzymują maksymalną liczbę dziur u Larzuka.
Istnieje także formuła, żeby w kostce Horadrimów stworzyć przedmiot socketed.

Przedmioty eteryczne
Większość typów zbroi i broni, nawet te z właściwościami magicznymi, może być przedmiotem eterycznym. Łuki oraz kusze nie mogą być eteryczne, poza tym rodzaj miecza Fazowe Ostrze też nie może być eteryczne (wyjątkiem jest, gdy ulepszamy rzadkie lub unikatowe Ostrze Wymiarów, które jest eteryczne, wtedy dany przedmiot jest w eterycznym Fazowym Ostrzu). Te przedmioty w inwentarzu oraz kiedy postać je nosi są półprzeźroczyste. Ich eteryczna natura daje im zwiększoną właściwość fundamentalną, jednak ich wytrzymałość jest zmniejszona i nie mogą zostać naprawione. Możesz umieścić runy Zod (niezniszczalne) do niektórych przedmiotów eterycznych, by zapobiec ich zniszczeniu. Przedmioty eterycznie nie tracą wytrzymałości na najemnikach. Przedmioty magiczne, rzadkie oraz unikatowe mogą być eteryczne, jednak nie otrzymasz przedmiotu eterycznego kiedy nasycasz przedmiot.

- bronie: +50% bazowych obrażeń.
- zbroje: +50% bazowej obrony

Wymagania w eterycznych przedmiotach (oprócz lvl) są zmniejszone o 10.

Popsute przedmioty eteryczne skupowane są po 1 sztuce złota.

Przedmioty, które pojawiają się jako niezniszczalne nie mogą być jednocześnie eteryczne. Stąd też najbardziej unikalne przedmioty, które są niezniszczalne nie będą nigdy eteryczne. Istnieje kilka wyjątków: - unikalne szpony Zabójczyni - Zabójca Cienia - unikalny topór - Eteryczne Ostrze - unikalny oszczep - Lot Upiora Te przedmioty są niezniszczalne i eteryczne jednocześnie, dzięki czemu nie trzeba ich naprawiać.

Czym są przedmioty niskiej jakości/prymitywne/uszkodzone?
Wszystkie z tych przedmiotów posiadają niższą niż normalna wytrzymałość, z wyjątkiem łuków, które wciąż są niezniszczalne. Bronie tych typów mają niższe obrażenia niż ich normalne odpowiedniki. Zbroje tego typu zazwyczaj mają niską obronę często poniżej minimalnej obrony dla tego typu części ekwipunku.

Zbroje oraz bronie dobrej jakości
Przedmioty dobrej jakości posiadają zwiększona obronę i/lub wytrzymałość. Bronie dobrej jakości posiadają zwiększoną szansę na cios oraz wytrzymałość.

Diademy
Diademy są hełmami zawierającymi magiczne suffixy i prefixy, które normalnie może posiadać hełm. Pozwalają także na noszenie czegoś na głowie bez pokazywania tego na twojej postaci co pozwala np. amazonce grać z pokazanym włosami. diademy zazwyczaj mają mniej obrony niż zwykłe hełmy.

Przedmioty klasowe
Istnieją specyficzne przedmioty, które mogą być użytkowane przez postacie do tego przedmiotu dedykowane. Posiadają one specjalne właściwości stosowne dla tej klasy. Przyglądaj się wymaganiom w opisie każdego przedmiotu czy nie jest on przypisany do danej klasy.

Przedmioty z ładunkami
Niektóre przedmioty magiczne pozwalają użyć konkretnych umiejętności każdej postaci. Niektóre z tych przedmiotów mogą zostać uruchomione jedynie pod pewnymi warunkami takimi jak na przykład uderzenie przeciwnika bądź zostanie uderzonym przez takowego. Przedmioty z ładunkami pozwalają na użycie umiejętności wedle woli, jednak ograniczoną ilość razy. By uruchomić daną umiejętność kliknij LPM na guziku umiejętności pod prawym przyciskiem (lub naciśnij S). Umiejętność z przedmiotu jest gdzieś na górze listy dostępnych umiejętności; kliknij LPM na tej umiejętności. Teraz możesz jej używać za pomocą PPM. Umiejętności pochodzące z przedmiotu z ładunkami mają ograniczoną ilość użyć, więc upewniaj się ile ładunków ci pozostało w wyskakującym opisie przedmiotu lub w prawym dolnym rogu ikony umiejętności. Jeśli skończyły ci się ładunki w przedmiocie, możesz wrócić do pobliskiego miasta i ponownie naładować przedmiot poprzez naprawienie go u lokalnego kowala.

Prędkości broni vs. klasy
Niektóre bronie są bardziej efektywne w dłoniach postaci danej klasy. Prędkość podana w opisie przedmiotu ('wolna', 'bardzo szybka' itp.) jest porównywalna z innymi broniami tej konkretnej postaci. Opisy prędkości broni jak i aktualna częstotliwość zamachu nimi mogą być różne dla różnych klas postaci. Opisane prędkości ('wolna','bardzo szybka' itp.) opisuje dany zakres prędkości: 'szybki' sztylet może być nieco wolniejszy niż 'szybka' maczuga, jednak obie będą szybsze niż 'normalna' pałka.

Jeśli ukazana prędkość broni to numery jak na przykład [0], [-20], [20] to im wyższa liczba tym wolniejsza broń. Więc z tych trzech broni najwolniejsza będzie broń z prędkością [20].

Jeśli mam 'bardzo szybki' miecz i w aktywnym ekwipunku przedmiot który zwiększa prędkość ataku czy miecz będzie jeszcze szybszy?

Odpowiedź brzmi: tak, jednak w pewnym momencie prędkość osiąga swój pułap i przestaje rosnąć.

Czy jest jakiś sposób na dowiedzenie się kiedy się osiągnęło maksymalną prędkość broni?

Nie, nie ma łatwego sposobu na przekonanie się o osiągnięciu limitu. Możesz otrzymać szybciej niż 'bardzo szybko' (spróbuj szału bojowego barbarzyńcy, by zobaczyć jaką prędkość możesz osiągnąć). Będzie bardzo ciężko osiągnąć limit, niemal zawsze możesz być szybszy. Jednak istnieją progi szybkości ataku, tzn., że nie każdy bonus do szybkości ataku będzie się liczył, prędkość twojego ataku zwiększy się dopiero po osiągnięciu następnego progu. Wszystkie typy broni zapewne osiągną ta samą prędkość, więc najszybszy możliwy zamach bronią drzewcową może być tak szybki jak najszybszy miecz jednoręczny.

Jak są obliczane dodatkowe obrażenia w magicznych broniach, które otrzymują dodatkowe obrażenia od suffix'ów? Czy Królewski otrzyma do 200% więcej dodatkowych obrażeń, a Rzeźnicki do 20 maksymalnych obrażeń? Czyli czy miecz z normalnymi obrażeniami maksymalnymi 80 otrzyma 200% od 80 i wtedy dodatkowe 20?

Tak, w tym wypadku najpierw aplikujemy procenty, następnie dodatki. Te kalkulacje mogą stać się bardzo, bardzo złożone jeśli dodamy kapliczki, aury itd.

Obrażenia broni
Obrażenia przeciw nieumarłym oraz obrażenia przeciw demonom nie są wyświetlane na ekranie postaci, musisz je obliczać osobno.

Poziom jakości
Poziom jakości - Qlvl jest integralną częścią wszystkich przedmiotów. Poziom ten używany jest do dzielenia przedmiotów w grupy zwanie "klasami skarbów". Jest również używany w formule, która determinuje poziom affix'u przedmiotu. Tej liczby używa również determinacja wyrzutu przedmiotu do weryfikacji czy przedmiot wypadnie.

Czy tendencja przedmiotów do wypadania zależy od potworów?

Nie, jednak potwory unikalne oraz bossowie mają większą szansę na wyrzucenie przedmiotu magicznego. Czempioni wyrzucą przedmioty magiczne, złoto bądź klejnoty. W innym wypadku typ potwora nie ma znaczenia.

Czy poziom postaci ma znaczenie w tym jakie przedmioty są wyrzucane?

Nie. Przedmioty stają się lepsze wraz ze wzrostem poziomu potworów oraz lochów.

Czy mam większą szansę znaleźć magiczne przedmioty w zamkniętych skrzyniach?

Nie, jednak wyrzucają one zazwyczaj dwa razy więcej przedmiotów.

Przenoszenie przedmiotów pomiędzy postaciami (postacie z krain oraz otwarte)
Możesz je przenieść pomiędzy postaciami poprzez przyjaciela, który zostanie w grze i przechowa przedmioty podczas gdy ty będziesz zmieniał postacie.

Dla postaci z krain możesz także stworzyć grę chronioną hasłem na Battle.net i nie zdradzić nikomu hasła. Jeśli zostaniesz w grze pięć minut, zostanie ona umieszczona na liście opóźnionego wygaśnięcia, więc kiedy opuścisz grę i nie zostanie w niej żaden gracz pozostanie ona jakiś czas aktywna. Jeśli jesteś dość szybki (nie musi to być za szybko) możesz wyrzucić przedmioty w mieście, wyjść, zmienić postacie, ponownie wejść do tej gry oraz podnieść wyrzucone wcześniej przedmioty drugą postacią. Jednak metoda ta może być ryzykowna. Jeśli nie będziesz mógł połączyć się z tą grą na czas stracisz wszystkie przedmioty, które upuściłeś.

Przedmioty do gry single player możesz przenosić między postaciami za pomocą specjalnych edytorów, typu Shadowmaster lub Hero Editor.

Jaka jest polityka Blizzard'a co do przenoszenia przedmiotów bądź "muling'u"?

Przenoszenie przedmiotów pomiędzy postaciami Diablo II nie jest wspierane przez Blizzard. Użytkownicy powinni być świadomi tego, iż próby przeniesienia przedmiotów pomiędzy postaciami online jest ryzykowne i Blizzard nie jest odpowiedzialny za straty przedmiotów. Miejsce przeznaczone na składowanie przedmiotów jest w Diablo II ograniczone zarówno z powodów wymagań sprzętowych oraz zagadnień dyskowych jak również z tego powodu, iż projektanci gry chcieli zmusić graczy do podejmowania decyzji, który przedmiot zatrzymać, a który musi zostać wyrzucony bądź sprzedany.

Znajdowanie dobrych przedmiotów
Oto parę sztuczek, które pozwalają na znalezienie "dobrych" przedmiotów, co oznacza ich więcej rzadkich, unikalnych oraz z zestawów. Możesz handlować dobrymi przedmiotami, które znajdziesz na bardziej użyteczne dla siebie lub innych, które możesz użyć.

* Zdobądź jak najwyższy Magic Find. Więcej informacji tutaj.
* Otwieraj wszystkie skrzynie, kamienie, beczki itp. Skrzynie i podobne przedmioty posiadają zwiększoną szanse na wyrzucenie przedmiotów. W połączeniu z wysokim procentem znajdowania magicznych rzeczy możesz mieć niezłą szanse na znalezienie czegoś dobrego w skrzyni. Są również tereny gdzie skrzynie występują częściej. Noś ze sobą klucze (z wyjątkiem zabójczyń), by móc otwierać zamknięte skrzynie. Możesz nosić dodatkowe klucze w kostce Horadrimów, jeśli jednak będziesz je tam nosił nie będą one działać więc zanim ich użyjesz musisz je z niej wyciągnąć.
* Zabijaj Czempionów oraz potwory unikalne kilkakrotnie. Zabijaj je zawsze (jeśli to możliwe). Mają większą szansę na wyrzucenie dobrych przedmiotów. Możesz nawet zapuszczać się w rejony gdzie częściej występują lub gdzie są łatwiejsze do zabicia.
* Zabijaj więcej potworów. Zasadniczo im więcej potworów zabijesz w okresie czasu tym więcej otrzymasz wyrzutów i będziesz miał więcej szans na otrzymanie czegoś dobrego.
* Aktywuj kapliczki potworów i złe urny. To stworzy unikalne potwory bądź czempionów, których zabijesz dla lepszego łupu.Polecamy także artykuł pt. "Itemy" autorstwa sinned'a. Tekst pochodzi z naszego działu Artykuły:
Itemy, autor: sinned, dodano: 15.10.06


Zgłoś błąd.Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.