diablo 3

Pierwsze Kroki

Ostatnia modyfikacja: 20.12.2007. Utworzono: 24.08.2007

Dział ten przeznaczony jest dla graczy, którzy zaczynają dopiero swoją przygodę z "Diablo 2" i jest to ich PIERWSZA gra tego typu (RPG czy RPG-Action). Podkreślam pierwsza, ponieważ jeśli ktoś już grał wcześniej w jakąkolwiek grę z rodziny RPG-ów, to z podstawami "Diablo 2" powinien sobie poradzić, więc może przejść od razu do kolejnych działów Imperium w celu pogłębienia wiedzy. Natomiast nowicjuszy zapraszam poniżej :-)

..:: O CO TU CHODZI ??? ::..

W "Diablo 2" wcielasz się w herosa, którego zadaniem jest uratowanie świata przed zagrażąjącym mu złem z Piekła. Najważniejsza w grze jest walka z potworami, dzięki temu twoja postać rozwija się, za zabicie każdego potwora otrzymujesz punkty doświadczenia, po zdobyciu odpowiedniej liczby punktów twoja postać awansuje na wyższy poziom i będzie potężniejsza, zdobędzie nowe umiejętności i atrybuty. Poza tym potwory zostawiają po sobie przedmioty (np. Miecze, Zbroje), które zakładasz na swoją postać oraz złoto. Tak więc na początku musisz wybrać postać, którą będziesz kierował, ja wybrałem sobie Barbarzyńce:


Powiększenie - Kliknij Tutaj


Wpisz imię swojej postaci, nie używaj przy tym polskich znaków, a zamiast spacji znak _

Poniżej imienia masz dwa pola, pierwsze informuje Cię, że Twoja postać będzie postacią z rozszerzenia "Lord of Destruction" (Uwaga! Jeśli nie masz zainstalowanego rozszerzenia, tego pola nie będzie), drugie jest dla zaawansowanych graczy, nie zaznaczaj go :-)

Gdy już wybierzesz herosa i wpiszesz jego imię, kliknij na OK i poczekaj chwilę na wczytanie gry a ukaże Ci się ten oto widok:


Powiększenie - Kliknij Tutaj


Co teraz? Znajdujesz się w Obozowisku Łotrzyc, oprócz Ciebie są tam także mieszkańcy (tak zwani NPC), z którymi możesz rozmawiać, handlować, uprawiać hazard, możesz u nich także naprawiać Przedmioty. Jednak najpierw słów parę o interfejsie gry. Najważniejszy jest pasek na dole:Popatrzmy na poszczególne elementy:

- Kula Życia twojej postaci, gdy skończy się w niej "czerwony płyn", twoja postać zginie, najedź na nią kursorem a zobaczysz ile ma punktów życia, punkty żywotności postać traci gdy jest atakowana.

- Kula Many twojej postaci, mana to energia magiczna, dzięki której Twoja postać może korzystać ze zdolności magicznych, gdy skończy się w niej magiczny płyn, nie będziesz mógł "czarować", najedź na nią kursorem a zobaczysz ile masz punktów many.

- Umiejętność przypisana lewemu przyciskowi myszki

- Umiejętność przypisana prawemu przyciskowi myszki, obie umiejętności służą do walki z bestiami, klikając prawym przyciskiem myszki, na potwora zaatakujesz go tą umiejętnością, w późniejszym etapie gry będziesz mógł zmieniać umiejętności. W obozie nie można korzystać z umiejętości dlatego ikonki "zabarwione" są na czerwono.

- Pasek doświadczenia, gdy dojdzie do końca, twoja postać awansuje na kolejny poziom.

- Po awansie na wyższy poziom przycisk ten staje się czerwony (przed awansem jest szary), możesz wybierać nowe umiejętności dla swojej postaci (przycisk po prawej stronie), a także zwiększać jej atrybuty takie jak siła czy zręczność (przycisk po lewej stronie). Po szczegóły na ten temat zapraszam do działu Postacie.

- Pasek wytrzymałości twojej postaci (tzw. Stamina), gdy dojdzie do zera, postać nie będzie mogła biegać, dopóki się znów nie zregeneruje.

- Pas w którym umieszczane są mikstury, za pomocą których możesz uzdrawiać swoją postać czy przywracać jej energie magiczną. Liczba miejsc na mikstury zależy od Pasa jaki aktualnie nosi postać, maxymalnie może wynosić szesnaście, miksturę "wypijamy" za pomocą klawiszy 1-4. Po szczegóły na temat Mikstur zapraszam Tutaj.

- Menu z opcjami takimi jak:

atrybuty postaci, ekwipunek, drzewko umiejętności,
mapa, wiadomości, zadania, opcje gry

PS. Nie będę opisywał poszczególnych elementów ponieważ to by była powtórka z innych działów, polecam zajrzeć do działów:
Opisy (obowiązkowo!), Postacie (wstęp), Questy (czyli zadania).

Teraz już wiesz co jest czym, czas zwiedzić obóz.

Klikaj na każdą postać i rozmawiaj z nimi. Każda postać spełnia inną funkcje, dokładny opis znajdziesz Tutaj. Aby kupić jakiś przedmiot klikasz na Npc-a (w obozowisku można pohandlować u Charsi, Akary i Gheeda) później z menu wybierasz Handel, wybierasz przedmiot w sklepie (po lewej stronie ekranu) i klikasz na niego prawym przyciskiem myszki (możesz użyć także przycisku Kupuj). Aby sprzedać przedmiot wystarczy przenieść go do sklepu (możesz użyć także przycisku Sprzedaj).

Handel

Powiększenie - Kliknij Tutaj


Aby naprawić wszystkie przedmioty w ekwipunku kliknij na

Chyba najważniejszym elementem w mieście jest skrzynia twojej postaci. Możesz w niej przechowywać złoto oraz przedmioty.

Zapamiętaj, że każdy przedmiot, który upuszczasz na ziemie po pewnym czasie lub po wyjściu z gry ZNIKNIE! Jedynie przedmioty przechowywane w Skrzyni oraz Ekwipunku postaci, nigdy nie znikną!

Wnętrze Skrzyni i Ekwipunku

Powiększenie - Kliknij Tutaj


Czas na łowy, wychodzimy z miasta!

Na początku nie ma się czego bać, nie rzuci się na nas gromada potężnych demonów, przyjdzie nam natomiast unicestwić parę powolnych Zombie i zmutowanych jeży (dokładny opis potworów znajdziesz tutaj).


Podczas wędrówek polecam korzystanie z mapy (przycisk lub klawisz TAB). Znacznie nam to ułatwi orientacje w terenie.

Włączona Mapa

Powiększenie - Kliknij Tutaj


Świat "Diablo 2" jest ogromny, odczujemy to już po pierwszej godzinie grania. Duża część świata jest tworzona losowo, lecz niektóre miejsca zawsze są takie same. Poniżej wymieniamy (nie wszystkie) takie miejsca:

Jaskinia poz. 2 (Zimna Równina)
Zapomniana Wieża poz. 5 (dwa warianty)
Wewnętrzny Monastyr
Katedra
Tristram
Katakumby poz. 4
Niektóre poziomy Pałacu
Komnata Duriela
Kanały poz. 2
Grobla Kurast
Travincal
Kazamaty Nienawiści poz. 3
Sanktuarium Chaosu
Świątynia Nihlathaka
Szczyt Arreat
Tron Zniszczenia
Komnata Kamienia Świata

Oprócz mapy bardzo pomocnym elementem są punkty nawigacyjne dzięki którym możemy przenieść się do obozu (później dzięki nim możemy przemieszczać się także pomiędzy aktami) a także zwoje za pomocą, których będziemy mogli otworzyć portal do obozu (można je kupić lub znaleźć w zwłokach potworów).

Barbarzyńca obok Punktu Nawigacyjnego

Powiększenie - Kliknij Tutaj


Barbarzyńca obok Portalu

Powiększenie - Kliknij Tutaj
/

Po wykonaniu drugiego zadania będziemy mieli możliwość korzystania z usług Najemników (wszelkie informacje na ten temat znajdziesz tutaj). Po wynajęciu takiego pomocnika w lewym górmym rogu pojawi się jego ikonka (możemy ją wyłączyć za pomocą klawisza Z).

Skróty klawiszowe - kliknij tutaj
Zgłoś błąd.Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.