diablo 3

Mf - Info Podstawowe

Ostatnia modyfikacja: 30.07.2012. Utworzono: 24.08.2007

Powrót do działu Magic Find
|Info podstawowe | Potwory | Przedmioty |


-Co to jest MF?
MF czyli Magic Find to szansa na znalezienie przez naszą postać magicznego przedmiotu, w zwłokach bestii, skrytkach, skrzyniach, lub beczkach. MF działa na każdego potwora, niezależnie od jego klasy.

-Na czym polega MF?
MF liczony jest w procentach i zależy zarówno od postaci jak i od potwora. Jeżeli nasza postać posiada np. 50% szansy na znalezienie magicznego przedmiotu, a potwór ma 10% szans na wyrzucenie magicznego przedmiotu, to wtedy MF wynosi 15%, czyli 10% potwora zwiększone o 50%.

-Moja postać ma o 100% większą szansę na znalezienie magicznego przedmiotu. Dlaczego nie znajduję wciąż magicznych przedmiotów?
Tak jak wyżej. Procentowa premia postaci do znalezienia magicznego przedmiotu stosowana jest w połączeniu z bazową szansą na to, że dany potwór upuści taki przedmiot. Na przykład: jeśli szansa potwora na upuszczenie przedmiotu wynosi 1%, a postać ma +100% do znalezienia, to po zabiciu potwora istnieje 2% szansy na to, że zostanie znaleziony taki przedmiot. Jeśli szansa potwora wynosi 40%, to szansa postaci na znalezienie magicznego przedmiotu wyniesie 80%.

-Jakie przedmioty są uwzględnione jako Itemy Magiczne?
Do Magicznych Przedmiotów zaliczamy: magiczne przedmioty (niebieskie), przedmioty z zestawów (zielone), przedmioty rzadkie (żółte), oraz przedmioty unikalne (złote).

-Czy najemnik także posiada MF?
Jeśli najemnik zabije potwora to jego MF jest dodawany do MF postaci, ale jeśli postać zabije potwora to liczony jest tylko jej MF. Tak więc lepiej aby potwory dobijał najemnik (liczy się ostateczny cios).

-Czy MF działa w Hazardzie?
Nie.

-Czy MF działa na beczki, skrzynie i inne skrytki?
Tak.

-Czy MF działa na bossów?
Tak.

-Czy MF działa na runy?
Nie.

-Czy MF działa wraz z umiejętnością Barbarzyńcy - "Odnajdywanie Przedmiotów"?
Tak.

-Czy przedmioty z MF noszone pod drugim orężem, czyli aktywowane poprzez wciśnięcie "W" są zaliczane do ogólnego MF?
Nie. MF liczy się tylko z tych przedmiotów, które twoja postać ma na sobie w momencie zabijania potwora.

-Jak MF działa w grach drużynowych?
Szansa na zdobycie magicznego przedmiotu zależy od gracza, który zabił danego potwora. Jeśli drużyna ma przedmioty zwiększające szanse na odnalezienie magicznych przedmiotów, ich MF nie jest sumowany. Dla najlepszych rezultatów warto więc zostawiać ostateczny cios osobom z największym współczynnikiem Magic Find.

-Które postacie mają najwyższe MF?
To zależy od itemów, aczkolwiek najlepiej uwarunkowaną postacią do wyszukiwania magicznych przedmiotów jest Czarodziejka. W grze możemy znaleźć specjalny zestaw dla czarki, Łachmany Tal Rasha, który dodaje sporo punktów MF, poza tym czarka posiada zdolność teleportacji dzięki czemu najłatwiej ze wszystkich herosów (i najszybciej) dostaje się do ciężko dostępnych bossów, którzy mogą wyrzucić najlepsze itemy (chociażby Mefisto).
Drugą postacią posiadającą bardzo dobre uwarunkowania do poszukiwania magicznych itemów jest Barbarzyńca. Przede wszystkim postać ta posiada umiejętność (okrzyk) - "Odnajdywanie Przedmiotów". Jeśli ubierze się ja w dobre itemki, także możemy liczyć na sporo magicznych przedmiotów wyrzucanych przez potwory ;)
Zgłoś błąd.Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.