diablo 3

Książki o tematyce Diablo

Ostatnia modyfikacja: 19.03.2014. Utworzono: 24.08.2007


Ci z Was, którzy uważają się za największych fanów serii Diablo powinni wiedzieć, że uniwersum tej gry nie kończy się na wirtualnej rozgrywce, lecz rozciąga się również na słowo pisane. W chwili obecnej możemy mówić już o kilkudziesięciu pozycjach o bogatym przekroju tematycznym - mamy książki fabularne, ilustrowane, biografie, komiksy, poradniki, a nawet podręczniki Dungeons & Dragons. O wszystkich można oczywiście poczytać poniżej.


Najpewniej każdy po zobaczeniu tego pokaźnego księgozbioru po raz pierwszy zadaje sobie pytanie zasadnicze - od czego by tutaj zacząć? Zdecydowana większość osób przed rozpoczęciem przygody z książkami zaznajomiła się z przynajmniej jedną grą z serii i taka też jest nasza sugestia - najlepiej zagrać najpierw we wszystkie trzy części wraz z dodatkami, a dopiero później uzupełniać swą wiedzę. Taki też jest zapewne zamiar twórców - w końcu to książki są na podstawie gry, a nie odwrotnie. Optymalną kolejność sięgania po pozycje możemy wskazać głównie dzięki odniesieniu do wydarzeń z gier, a będzie ona wyglądała następująco:


 • Najsampierw wypada zacząć od Diablo III: Księga Caina, ponieważ opisuje ona mitologię uniwersum. Dowiemy się z niej o stworzeniu świata, konflikcie aniołów i demonów, przeczytamy o Wojnie Grzechu, Mrocznym Wygnaniu, Bractwie Horadrimów. Zapoznamy się też z nowożytną historią znaną z pierwszych dwóch części serii.
 • Następnie powinniśmy sięgnąć po Trylogię Wojny Grzechu, której wydarzenia rozgrywają się 3000 lat przed zniszczeniem Tristram. To właśnie w tamtym okresie wszystko się zaczęło - powstało Sanktuarium.
 • Kolejną pozycją na naszej długiej liście będzie Plaga Demonów (Demonsbane), również opisująca bardzo odległe czasy. Jej akcja rozgrywa się w roku 302, dwa lata po śmierci Bartuca, jeszcze przed Mrocznym Wygnaniem i na 600 lat przed pochwyceniem Diablo, Mefista i Baala przez Horadrimów.
 • W dalszej kolejności sięgamy po Czarną Drogę, pod koniec której dowiadujemy się o losie, które spotkało Tristram w Diablo I.
 • Kolejną książką będzie Dziedzictwo Krwi, czytając którą jesteśmy świadkami wydarzeń na krótko przed przybyciem Mrocznego Wędrowca na pustynię Aranoch, do Lut Gholein.
 • Później sięgamy po Królestwo Cienia, którego akcja toczy się między wydarzeniami znanymi nam z Diablo II, a zniszczeniem Kamienia Świata w Diablo II: Pan Zniszczenia.
 • Najprawdopodobniej w podobnym okresie rozgrywa się akcja Opowieści z Sanktuarium, ponieważ bohaterowie komiksu to znany nam z części drugiej Driud, Paladyn i Barbarzyńca.
 • Teraz przychodzi pora na Pajęczy Księżyc, w którym akcja osadzona jest w czasach na krótko po zniszczeniu Kamienia Świata.
 • Nadchodzi pora na połączenie Dwójki z Trójką - o tych czasach opowiadają nam książka Diablo III: Zakon, oraz komiks Miecz Sprawiedliwości (Sword of Justice). Na krótko przed wydarzeniami z Diablo III toczy się akcja zbioru opowiadań Zapada Ciemność, Rodzą się Bohaterowie.
 • Później powinniśmy zapoznać się z Diablo III: Księga Tyraela, która jest łącznikiem między podstawową wersją Trójki i dodatkiem do niej.
 • Następną pozycją powinna być Burza Światłości (Storm of Light), której akcja rozgrywa się zaledwie dwa miesiące po wydarzeniach z podstawowej wersji Diablo III

Jako uzupełnienie warto zerknąć też do podręczników Dungeons & Dragons: Adenture Game, The Awakening, Diablerie, oraz To Hell and Back. Nie ma pewności, czy można je uznać za kanoniczne, ale zawierają wiele ciekawych informacji o potworach, bohaterach i świecie gry. Jedną z ciekawostek z tych podręczników jest to, że Mroczny Wędrowiec miał na imię Quarak, zanim Blizzard przechrzcił go na Aidana.


Godne uwagi są też wszelkiego typu artbooki - The Art of Diablo, oraz The Art of Blizzard, w których znajdziemy wiele rysunków ze świata Diablo. Każdy gracz doceni zapewne poradniki od BradyGames, które niestety z każdą kolejną łatką stają się mniej wartościowe pod względem merytorycznym, ale zyskują za to na wartości kolekcjonerskiej i sentymentalnej. Interesująca jest też biografia Blizzard Entertainment - Stay Awhile, And Listen.


Dla osób, które chcą szybko nadrobić zaległości i zrobić to jak najmniejszym kosztem z pewnością przydatne okażą się zbiory wcześniejszych książek, nie zawierające nowych opowiadań - Diablo Archiwum, oraz Trylogia Wojny Grzechu Box Set.


Poniżej prezentujemy wszystkie książki powiązane w jakiś sposób z uniwersum Diablo w kolejności od najnowszej do najstarszej. By dowiedzieć się więcej o interesującej nas pozycji wystarczy kliknąć w jej miniaturkę, by rozwinąć jej opis (dla wygody warto przeglądać od dołu).


Typ: Fabularna

Polski tytuł: Diablo III: Nawałnica Światła

Oryginalny tytuł: Diablo III: Storm of Light

Autor: Nate Kenyon

Data wydania: 19.03.2014 (PL); 04.02.2014 (ANG)

Wydawnictwo: Insignis (PL); Simon & Schuster (ANG)

Tłumaczenie: Przemysław Bieliński

Typ okładki: Miękka

Ilość stron: 368 (PL); 352 (ANG)

Wymiary: 140x210

Sugerowana cena: 39,99 PLN; $16,99

Po klęsce Najwyższego Zła odradza się Królestwo Niebios. Rada Angiris odzyskała Czarny Kamień Dusz i strzeże przeklętego artefaktu gdzieś w głębi roziskrzonego Srebrnego Miasta.


Na tle tych doniosłych wydarzeń Tyrael z trudem odnajduje się w nowej roli ­Archanioła Mądrości. Czuje się obco pośród anielskiej braci i wątpi, czy uda mu się stanąć na wysokości zadania. Poszukując otuchy w sobie samym i w Niebiosach, wyczuwa złowieszcze oddziaływanie Czarnego Kamienia Dusz na swoją ojczyznę. Tam, gdzie niegdyś panowała harmonia światła i dźwięku, teraz wkrada się przybierający na sile dysonans, który zwiastuje nadciągające nad krainę niebezpieczeństwo. Imperius wraz z pozostałymi archaniołami ostro sprzeciwia się pomysłom przeniesienia lub zniszczenia Kamienia, co zmusza Tyraela do złożenia losu Niebios w ręce ludzkości.


Tyrael gromadzi wokół siebie obdarzonych wielką mocą bohaterów z najdalszych krańców Sanktuarium, by wskrzesić starożytny Zakon Horadrimów. Powierza im praktycznie niewykonalne zadanie: mają wykraść Kamień Dusz z samego serca Niebios. Pośród wybrańców, na barkach których ma spocząć to brzemię, znajduje się Jacob ze Staalgardu, były awatar Sprawiedliwości i strażnik anielskiego ostrza El’druina, Shanar, czarownica dysponująca fenomenalną mocą, Mikułow, zwinny i nabożny mnich, Gynvir, nieustraszona i zaprawiona w boju barbarzynka, oraz Zayl, tajemniczy nekromanta. Czy mając za wrogów zarówno czas, jak i siły dobra i zła, śmiałkowie zdołają się zjednoczyć i wypełnić niebezpieczną misję, nim Niebiosa legną w gruzach?
Typ: Fabularna

Polski tytuł: Diablo Archiwum Księga II

Oryginalny tytuł: Diablo Archive

Autorzy: Richard A. Knaak

Data wydania: 2014 (PL); 08.07.2008 (ANG)

Wydawnictwo: Fabryka Słów (PL); Simon&Schuster; (ANG)

Tłumaczenie: Mateusz Repeczko

Typ okładki: Miękka

Ilość stron: 600 (PL); 752 (ANG)

Wymiary: 125x195 mm

Sugerowana cena: ??,?? PLN

Zobacz Książkę w GoogleBooks

Porównaj ceny na Ceneo.pl

Zamów w Fabryka.pl (cena 42,00 PLN)

Opis niedostępny!


Książka Diablo Archiwum w oryginale angielskim było wydane w postaci jednego tomu, który w polskiej wersji został podzielony na dwa. Pozycja nie zawiera żadnych nowych opowiadań, jest tylko reedycją i połączeniem starszych książek, mianowicie Królestwo Cienia, Pajęczego Księżyca i Plagi Demonów (w tomie drugim natomiast: Dziedzictwa Krwi i Czarnej Drogi).


Typ: Literatura Faktu

Polski tytuł (Nieoficjalny): Zostań na Chwilę i Posłuchaj Księga I

Oryginalny tytuł: Stay Awhile and Listen Book I

Autorzy: David L. Craddock

Data wydania: 27.10.2013 (ANG)

Wydawnictwo: Digital Monument Press (ANG)

Tłumaczenie: Brak

Typ okładki: eBook

Ilość stron: 399 (ANG)

Wymiary: ?

Sugerowana cena: $9,99

Zobacz Książkę w GoogleBooks

Dwie firmy. Dwie przeciwstawne kultury. Jedno multi-miliardowe imperium gier wideo.


Zostań na chwilę i posłuchaj: Jak dwa Blizzardy wypuściły Diablo i stworzyło Growe Imperium - Księga I zachęca czytelników by odkryć genezę dwóch Blizzardów - Blizzard North, studio stworzone od graczy, dla graczy, oraz Blizzard Entertainment, konwergencję projektantów kierowanych do władania ich rzemiosłem.


Złożona z wyczerpujących badań i setek wywiadów osobistych, seria Zostań na Chwilę i Posłuchaj wyjawia przeznaczone zjednoczenie dwóch Blizzarów razem, rozdzierające rozbieżności, oraz ich transformację z oddolnie demokratycznej do imperium korporacyjnego.


W samym centrum tego wszystkiego - Diablo, przygoda hack-and-slash przez najciemniejsze zakamarki piekła, która zmieniła gry online na zawsze.


Zdjęcie na Tło na FacebookaTyp: Ilustrowana

Polski tytuł (Nieoficjalny): Diablo III: Księga Tyraela

Oryginalny tytuł: Diablo III: Book of Tyrael

Autorzy: Alexander Doug, Burns Matt, Tyrael

Data wydania: 22.10.2013 (ANG)

Wydawnictwo: Insinght Editions (ANG)

Tłumaczenie: Brak

Typ okładki: Twarda

Ilość stron: 164 (ANG)

Wymiary: 205x260 mm

Sugerowana cena: ??,?? PLN

Diablo III: Księga Tyraela przenosi graczy jeszcze głębiej w wydarzenia Sanktuarium, wraz ze szczegółowym i pięknie zdobionym dziennikiem opisywanym z perspektywy Tyraela, byłego archanioła Wysokich Niebios. To właśnie tutaj, w tej ilustrowanej i kompletnej księdze, wyjawia on wcześniej nieznane sekrety historii świata, mrocznych zagrożeń stojących jeszcze przed ludzkością, oraz jego decyzję dołączenia w szeregi ludzi jako śmiertelnik.


Ta 148 stronicowa księga w twardej oprawie zawiera wspaniałe ilustracje i opisy związane z głównymi bohaterami serii Diablo, jak na przykład Lei i Deckarda Caina, wliczając w to drzewa genealogiczne.
Grafiki udostępnione przez wydawcę:
Zdjęcia na Tło na FaceBooka:
Tapety:
Tapety na urządzenia mobilne:


Typ: Fabularna

Polski tytuł: Diablo Archiwum Księga I

Oryginalny tytuł: Diablo Archive

Autorzy: Richard A. Knaak, Mel Odom

Data wydania: 27.09.2013 (PL); 08.07.2008 (ANG)

Wydawnictwo: Fabryka Słów (PL); Simon&Schuster; (ANG)

Tłumaczenie: Mateusz Repeczko

Typ okładki: Miękka

Ilość stron: 666 (PL); 752 (ANG)

Wymiary: 125x195 mm

Sugerowana cena: 49,90 PLN

ISBN-13: 978-83-7574-944-1

Zobacz Książkę w GoogleBooks

Porównaj ceny na Ceneo.pl

Zamów w Fabryka.pl (cena 42,00 PLN)

W świecie Diablo jedyną nadzieją może być ścieżka grozy.

Od zarania dziejów zastępy aniołów z Królestwa Niebios i diabelskie hordy z Płonących Piekieł toczą wojnę o los wszelkiego stworzenia. Walka ta dotarła do świata ludzi. Żaden śmiertelnik, anioł ani demon nie może zostać na uboczu...


Richard Knaak * DZIEDZICTWO KRWI

Norrek Vizharan, poszukując magicznych skarbów, trafia na starodawną zbroję legendarnego Bartuka Krwawego. Ścigany przez demony, które jej pożądają, Norrek musi pokonać swoją żądzę krwi i poznać prawdę o przekleństwie, zanim mrok pochłonie go na wieki.


Mel Odom * CZARNA DROGA

Darrick Lang dawno temu opuścił Bramwell, by przewędrować przez świat jako najemnik. Teraz wraca, jednak miasto nie jest już takie, jakim je znał. Mrok zniewolił mieszkańców wikłając ich w sieci zła. Ta sama moc wzywa Darricka.


Odwieczna wojna i potężna magia!


Książka Diablo Archiwum w oryginale angielskim było wydane w postaci jednego tomu, który w polskiej wersji został podzielony na dwa. Pozycja nie zawiera żadnych nowych opowiadań, jest tylko reedycją i połączeniem starszych książek, mianowicie Dziedzictwa Krwi i Czarnej Drogi (w tomie drugim natomiast: Królestwa Cienia, Pajęczego Księżyca i Plagi Demonów).
Zbliżając się do drzwi, Cholik czuł ukrytą za nimi moc. Ta potężna obecność wypełniała jego umysł, zarazem przyciągając i odpychając. Spod szaty wyjął rzeźbione puzderko wykonane z doskonałej czarnej perły.


Trzymał je w dłoniach, wyczuwając jego lodowaty chłód. Odnalezienie tego przedmiotu kosztowało go lata wysiłku. Tajemne teksty dotyczące artefaktu i drzwi Kabraxisa zostały ukryte głęboko wśród zbiorów kościoła w Zachodniej Marchii. Utrzymanie puzderka w tajemnicy wymagało morderstw i oszustw. Nawet Altharin o nim nie wiedział.


– Mistrzu – odezwał się Altharin.


– Cofnij się – zażądał Cholik. – I zabierz tę swoją bandę.


– Tak, mistrzu. – Altharin cofnął się, szepcząc coś do ludzi. Wpatrując się w gładką powierzchnię czarnego puzderka, Cholik miał świadomość, że ludzie uciekali jak mogli najszybciej od niego i od bramy. Stary kapłan odetchnął głęboko. Przez te wszystkie lata, gdy puzderko było w jego posiadaniu, gdy szukał informacji i dowiadywał się, gdzie leży pogrzebane Ransim, gdy zbierał odwagę niezbędną dla tego przedsięwzięcia i desperację na tyle silną, że pozwoli mu stawić czoła demonowi i dostać to, czego chciał, przez te wszystkie lata nigdy nie mógł otworzyć puzderka. Dopiero teraz miał się dowiedzieć, co kryło się w środku.


Odetchnąwszy głęboko, Cholik skoncentrował się na puzderku i drzwiach, po czym wypowiedział pierwsze Słowo. Nie było przeznaczone dla ludzkich języków, więc Cholika zapiekło w gardle. Gdy Słowo spłynęło z jego warg, jaskinię wypełnił ogłuszający grzmot i wicher, choć żaden wiatr nie powinien dąć wśród tych kamiennych ścian.


Eliptyczny wzór na szaro-zielonej powierzchni stał się czarny. Brzęk odbijał się echem w jaskini, głośniejszy nawet niż grzmot i wyjący wicher.


Zaciskając lewą dłoń na czarnym puzderku, Cholik zrobił krok do przodu, czując chłód metalu. Wypowiedział drugie Słowo, jeszcze trudniejsze do opanowania niż pierwsze.


Bursztynowe części zawiasów zapłonęły nieziemskim żółtym światłem, które było niczym blask pochodni odbijający się nocą w oczach wilka.


Wiatr wzmógł się jeszcze, unosząc drobniutkie cząsteczki kamienia, które boleśnie raniły skórę. Jaskinię wypełniły modlitwy, wszystkie zanoszone do Światłości, nie do demonów. Cholik byłby się uśmiechnął, gdyby nie to, że w głębi duszy był tak samo przerażony, jak pozostali ludzie w jaskini.


Przy trzecim Słowie czarne puzderko się otworzyło. Uniosła się z niego przezroczysta sfera płonąca trzema odcieniami zieleni i zawisła przed oczami Cholika. Wedle czytanych przez niego materiałów jej dotknięcie zabijało natychmiast.


A gdyby teraz się poddał, sfera pochłonęłaby go, pozostawiając jedynie popiół. Cholik wypowiedział czwarte Słowo.


Sfera zaczęła rosnąć, jak węgorze, wyławiane czasem z Wielkiego Oceanu. Uznawane za wyjątkowy przysmak mięso węgorzy wywoływało narkotyczną błogość, jeśli zostało przygotowane w należyty sposób. Czasami jednak, nawet podane przez mistrza kuchni, niosło śmierć. Cholik nigdy nie jadł węgorzy, ale rozumiał, jak musieli się czuć ludzie, którzy umierali.


Przez chwilę Cholik był przekonany, że podpisał na siebie wyrok śmierci.


Wtedy płonąca sfera odpłynęła od niego i uderzyła w drzwi Kabraxisa. Wzmocniony po tysiąckroć huk, z jakim magia weszła w reakcję z wrotami, przybrał fizyczną postać. Zrzucił resztki kamienia z krawędzi drzwi i stalaktyty ze sklepienia jaskini.


Stalaktyty spadły na zbitych w gromadę niewolników, najemników i leżących na posadzce kapłanów Zakarum. Cholik zdołał się utrzymać na nogach, ale wszyscy wokół niego się przewracali. Patrząc przez ramię, kapłan zobaczył trzech ludzi krzyczących w męce, ale nic nie słyszał. Zdawało mu się, że jego głowę wypełnia bawełniana przędza. Jeden z najemników odtańczył makabryczny taniec ze stalaktytem, który go przebił, po czym upadł. Mężczyzna zadygotał w konwulsjach, gdy wypłynęło z niego życie.


W ciszy i bezruchu, które ogarnęły jaskinię, Cholik wypowiedział piąte, ostatnie Słowo. Eliptyczny wzór zapłonął u góry, poza pierścieniem. Kropla ognistego szkarłatu zaczęła przesuwać się wzdłuż elips, przeskakując z jednej na drugą, a potem na linię, która je łączyła, poruszając się coraz szybciej.


Gdy kropla dotarła do końca wzoru, zapłonęła karmazynowym blaskiem.


Potężne szaro-zielone wrota się otworzyły i do jaskini powrócił dźwięk. Skrzydła zepchnęły na bok resztki rumowiska. Cholik z przerażeniem patrzył, jak z jakiegoś zapomnianego zakątka Płonących Piekieł przez otwartą bramę nadciąga śmierć.

Typ: Komiks

Polski tytuł (Nieoficjalny): Diablo: Miecz Sprawiedliwości

Oryginalny tytuł: Diablo: Sword of Justice

Autorzy: Aaron Williams, Joseph Lacroix

Data wydania: 09.07.2013 (ANG)

Wydawnictwo: DC Comics (ANG)

Tłumaczenie: Brak Oficjalnych Tłumaczeń

Typ okładki: Miękka

Ilość stron: 120

Wymiary: ?

Sugerowana cena: $14,99 ($2,99 za numer)

Zobacz Książkę w GoogleBooks

Diablo: Sword of Justice jest komiksem składającym się z pięciu części, kolejno wydawanych, później scalonych w tę książkę. Poniżej znaleźć można wszystkie wraz z udostępnionymi przez producenta materiałami promocyjnymi (niektóre można powiększyć).


Diablo: Sword of Justice Issue #1

Data wydania: 23.11.2011


Ze świata i legend Sanktuarium, znanego z wielokrotnie nagradzanej gry komputerowej Diablo, pochodzi ta opowieść o narodzinach bohatera. Jacob uciekł ze swej ojczyzny na północy, ścigany przez swoich pobratymców za zbrodnię zabójstwa. Prowadzony wizjami starożytnego proroka, Jacob znajduje swoje przeznaczenie - ale czy chwyci za miecz mogący uratować jego ludzi, jeśli nie cały świat, zanim dosięgnie go "sprawiedliwość"?


Diablo: Sword of Justice Issue #2

Data wydania: 18.01.2012


Straszliwa plaga szaleństwa szerzy się na Ponurych Ziemiach, zamieniając swe ofiary w krwiożercze monstra nie rozróżniające przyjaciół od wrogów. Jacob, młody uciekinier z miasta Staalbreak, może być jedyną nadzieją Sanktuarium, mogącą zatrzymać plagę zanim pochłonie i zniszczy ludzkość. Jego przeznaczenie jest związane z tajemniczym mieczem i kobietą czuwającą nad nim, lecz jego własna zakłopotana dusza może przeszkodzić mu posiąść prawdziwą moc miecza w porę.


Diablo: Sword of Justice Issue #3

Data wydania: 21.03.2012


Zmagania Jacoba w celu umknięcia grupie obłąkanych krewnych, którzy polują na niego za morderstwo, są kontynuowane w trzeciej części komiksowej serii Sword of Justice. Kiedy wrogowie Jacoba się zbliżają, wykorzystuje on pełny potencjał zaczarowanego ostrza Tyraela. Niestety, wraz ze świeżo zdobytą mocą przychodzi trudny wybór: zapewnienie sobie wolności lub powrót do ogarniętego plagą domu w Staalbreak, by stawić czoła swojej problematycznej przeszłości.


Diablo: Sword of Justice Issue #4

Data wydania: 30.05.2011


4 zeszyt z serii opisuje poczynania Jacoba w jego ojczystym, nękanym przez zarazę mieście Staalbreak. Wspierany przez upartego czarownika imieniem Shanar, młody uciekinier ryzykuje życiem, aby ocalić oszalałych mieszkańców miasta. Czy jednak zdoła wypełnić swą misję, zanim choroba do szczętu pochłonie jego rodaków?


Diablo: Sword of Justice Issue #5

Data wydania: 29.08.2012


W ostatnim zeszycie serii, Jacob i Shanar zyskują nowego sprzymierzeńca w walce o ocalenie Staalbreak. Wyprawa zaprowadzi ich aż po same dno demonicznego skażenia w rumowiskach pozostałych po Szczycie Arreat.

Typ: Fabularna

Polski tytuł: Diablo III: Gdy Zapada Ciemność, Rodzą Się Bohaterowie

Oryginalny tytuł: Diablo III: Heroes Rise, Darkness Falls

Autorzy: Micky Neilson, Cameron Dayton, Matt Burns, Michael Chu, Jason Bischof, James Waugh, Erik Sabol

Data wydania: 05.06.2013 (PL); 27.11.2012 (ANG)

Wydawnictwo: Fabryka Słów (PL); Simon&Schuster; (ANG)

Tłumaczenie: Mateusz Repeczko

Typ okładki: Miękka

Ilość stron: 320 (PL); 288 (ANG)

Wymiary: 125x195 mm

Sugerowana cena: 34,90 PLN

ISBN-13: 978-83-7574-862-8

Zobacz Książkę w GoogleBooks

Porównaj ceny na Ceneo.pl

Zamów w Fabryka.pl (cena 27,90 PLN)

Groza - prawdziwa groza - jest w każdym z nas.

„Diablo” to horror psychologiczny, to strach przed potworem spod łóżka.


Zanim zaczniesz czytać dalej...

Upewnij się, że włączyłeś w domu wszystkie światła.

Groza karmi się wątpliwościami, pożądaniem, żalem, zazdrością, nienawiścią oraz milionem innych diabelskich smakołyków.


W uniwersum „Diablo” zło reprezentowane jest przez demony, jednak one jedynie pielęgnują nasiona, jakie wysiewamy sami. Największym zatem wyzwaniem jest zwycięstwo w walce przeciwko samemu sobie. To jest oznaką prawdziwej odwagi w tym świecie.


Między tymi stronami znajdziesz historie, które sprawią, że zajrzysz w głąb siebie, aby odnaleźć wolę walki w obliczu absolutnej grozy.

Zapada ciemność, rodzą się bohaterowie


Książka Diablo III: Gdy Zapada Ciemność, Rodzą Się Bohaterowie jest faktycznie zbiorem siedmiu opowiadań, z czego aż pięć można przeczytać legalnie w całości na oficjalnej stronie gry Diablo 3 w sekcji opowiadania (co prawda w innym tłumaczeniu, ale też dającym radę). Tytuły wszystkich opowiadań (wraz z ewentualnymi linkami) wchodzących w skład pozycji to:

Nienawiść i Dyscyplina - Hatred and Discipline, autor: Mickey Neilson

Wędrowiec - Wayfarer, autor: Cameron Dayton

Nieustępliwy - Unyielding, autor: Matt Burns

Kroczący w Zwątpieniu - Doubtwalker, autor: Matt Burns

Świetlik - Firefly, autor: Michael Chu

Theatre Macabre: Mroczne Wygnanie - Theater Macabre: The Dark Exile, autor: James Waugh

Głód - The Hunger, autor: Erik SabolTyp: Ilustrowana

Polski tytuł (Nieoficjalny): Sztuka Blizzarda

Oryginalny tytuł: The Art of Blizzard

Autor: Nick Carpenter, Samwise Didier, Chris Metzen

Data wydania: 12.02.2013 (ANG)

Wydawnictwo: Insight Editions (ANG)

Tłumaczenie: Brak

Typ okładki: Twarda

Ilość stron: 376 (ANG)

Wymiary: ?

Sugerowana cena: $75

Zobacz Książkę w GoogleBooks

Przez ponad dwie dekady, Blizzard Entertainment miał ogromny wkład w świat gier komputerowych i globalną pop kulturę. Od swoich skromnych początków jako trzyosobowe studio z 1991 roku do twórców serii Warcraft®, Starcraft®, oraz Diablo®, Blizzard stworzył historię wspaniałych światów science fiction i fantasy. Charakterystyczna rozgrywka i styl opowiadania historii w wykonaniu spółki zachwyciły publiczność idącą w dziesiątki milionów, których pasji nie można stłumić


Dwadzieścia lat po tym jak Blizzard otworzyć swe drzwi, World of Warcraft® posiada miano najpopularniejszej massively multiplayer online role-playing game na świecie opartej na subskrypcji, a studio jest uznawane powszechnie za jednego z liderów twórczo napędzanej developerki growej.


Epicki zbiór sztuki i materiałów zza kulis, którym jest The Art of Blizzard celebruje genezę studia poprzez rewizję twórczych sił kryjących się za tymi grami, oraz prezentuje kunszt poprzez więcej niż 700 concept artów, malunków i szkiców. Dzieła są opatrzone komentarzem w imieniu Blizzard Entertainment przez Nicka Carpentera, Sama Didiera oraz Chrisa Metzena, którzy odegrali ważną rolę w kształtowaniu światów gier Blizzarda na przestrzeni lat.


Artbook został również wydany w Edycji Limitowanej w liczbie tysiąca pięciuset sztuk z autografami, mającej nieco inny design, oraz zawierającej stylową oprawę na artbook. Oto jak się prezentuje:


Edycja Limitowana albumu The Art Of Blizzard Entertainment

Przykładowe Artworki Wchodzące w Skład Artbooka:


Typ: Fabularna

Polski tytuł: Diablo III: Zakon

Oryginalny tytuł: Diablo III: The Order

Autor: Nate Kenyon

Data wydania: 27.06.2012 (PL); 15.05.2012 (ANG)

Wydawnictwo: Fabryka Słów (PL); Simon&Schuster; (ANG)

Tłumaczenie: Mateusz Repeczko

Typ okładki: Miękka

Ilość stron: 496 (PL); 384 (ANG)

Wymiary: 125x195 mm

Sugerowana cena: 39,90 PLN

ISBN-13: 978-83-7574-781-2

Zobacz Książkę w GoogleBooks

Porównaj ceny na Ceneo.pl

Zamów w Fabryka.pl (cena 32,72 PLN)

Deckard Cain, ostatni z horadrimów, jedyny żyjący członkiem tajemniczego legendarnego zakonu. Powołani przez archanioła Tyraela horadrimowie przyjęli na siebie święty obowiązek – przysięgli ścigać i zgładzić trzech Najwyższych Złych: Diablo – Władcę Grozy, Mefista – Władcę Nienawiści, i Baala – Władcę Zniszczenia. Jednak zadania tego dopełnili przed laty i z upływem kolejnych dekad ich siły malały. W końcu horadrimowie stali się tylko legendą. Pozostałości ich rozległej wiedzy historycznej i taktycznej, ich całej mądrości, zmieściły się w torbie jednego starego człowieka. Człowieka, którego z dnia na dzień coraz bardziej przygniata troska.


Szept mroku wypełnia powietrze, słychać wciąż to nowe pogłoski o nadchodzącej ciemności, o inwazji demonów, która świat obróci w niwecz.


I nagle wśród opowieści o rychłej zagładzie Deckard Cain trafia na wieść niezwykłą, wieść budzącą nadzieję w równej mierze co i lęk. Wieść, która może być zapowiedzią zarówno zagłady, jak i zbawienia świata śmiertelnych. Deckard Cain nie jest jedynym. Są jeszcze inni horadrimowie, a on musi ich odnaleźć i dowiedzieć się, dlaczego ukrywali się przed nim, który jest im bratem.


W poszukiwaniu zaginionych członków zakonu horadrimów Cain znajduje niecodziennego sojusznika. Leę, dziewczynkę zaledwie ośmioletnią. Wielu jednak wierzy, że nosi ona w sobie przekleństwo. Czy to właśnie jest jej tajemnica? Czy dlatego o dziewczynce wspominają przepowiednie wieszczące Koniec Dni? A jeśli Cain odnajdzie zaginionych horadrimów, czy zdołają oni wydźwignąć zakon z mroków niepamięci i wypełnić zadanie, jakie im przeznaczono?


Pytań jest coraz więcej, a Deckard Cain musi znaleźć odpowiedzi…

Zanim będzie za późno.


Typ: Ilustrowana

Polski tytuł (Nieoficjalny): Sztuka Diablo

Oryginalny tytuł: The Art of Diablo

Autorzy: Blizzard Entertainment

Data wydania: 15.05.2012 (ANG)

Wydawnictwo: Blizzard Entertainment

Tłumaczenie: Brak

Typ okładki: Twarda

Ilość stron: 208 (ANG)

Wymiary: ? mm

Sugerowana cena: Sprzedawany z Edycją Kolekcjonerską

Zobacz Książkę w GoogleBooks

Poznaj wspaniałą oprawę graficzną Diablo III dzięki albumowi, w którym na 208 stronach przedstawiono grafiki z gry, od wczesnych szkiców koncepcyjnych po finalne grafiki trójwymiarowe.Typ: Poradnik

Polski tytuł (Nieoficjalny): BradyGames Diablo III Signature Series Poradnik Strategiczny

Oryginalny tytuł: BradyGames Diablo III Signature Series Strategy Guide

Autorzy: Doug Walsh, Rick Barba

Data wydania: 15.05.2012 (ANG)

Wydawnictwo: BradyGames (ANG)

Tłumaczenie: Brak

Typ okładki: Miękka

Ilość stron: 400 (ANG)

Wymiary: ? mm

Sugerowana cena: $15,39

Zobacz Książkę w GoogleBooks

BradyGames Diablo III Signature Series Strategy Guide zawiera co następuje:


Ocal Sanktuarium przed Piekielnymi Siłami

Setki potworów i straszliwych monstrów stoi pomiędzy tobą a wybawieniem Sanktuarium. Niezliczone skarby i niebezpieczeństwa czekają aż je odkryjesz, a jest tylko jedna droga by pójść na ratunek - właśnie tędy.


Poradnik Zadań

Najambitniejszy plan spisany w poradniku. Ujęliśmy każde jedno zadanie uwzględniwszy mapy 3D miast, potwory, tabele dropów dla każdej nowej lokacji, oraz opis wszystkich unikalnych potworów na jakie można się natknąć. Dodatkowo, ekskluzywne mapy podziemi, oraz taktyki na najbardziej wymagające lokacje, a także strategie ekspertów na wszystkie potyczki z bossami


Bohaterowie

Wyciśnij jak najwięcej z wszystkich pięciu klas. Pełny przegląd wszystkich umiejętności aktywnych i pasywnych dla każdej postaci, wraz ze wskazówkami maksymalizowania ich ataków za pomocą najlepszej runy dla konkretnych sytuacji.


Crafting

Jedyny pełny przegląd przez system craftingu w Diablo III. Rozplanowane wszystkie 10 poziomów szkolenia Kowala i Jubilera, wliczając w to receptury na craftowanie i robienie miejsc na klejnot w najpotężniejszych broniach i pancerzach.


Itemy i Drop

Kompletna lista wszystkich bazowych sprzętów - broni, pancerzy i akcesoriów - wraz z opisami dla wszystkich affixów zaklinających przedmioty w grze.


Dom Aukcyjny

Twój oficjalny przewodnik po nowym i niesamowitym systemie Blizzarda umożliwiającym kupowanie, sprzedawanie i handlowanie przedmiotami.


Bestiariusz

Alfabetyczna encyklopedia wszystkich 240 stworów występujących w grze, w tym ich statystyki oraz szczegółowe opisy specjalnych ataków, umiejętności i zachowań. Plus wskazówki dla wszystkich klas, byś mógł zawsze wiedzieć jak podejść przeciwnika w każdej bitwie.


ZOBACZ DO ŚRODKA


BradyGames wydało również Edycję Limitowaną poradnika w cenie $25,89, która zawiera dodatkowo:

- Metalową Rzeźbioną Zakładkę,

- Ekskluzywną Część z Artworkami,

- Twardą oprawę,

- Kod do darmowej kopii elektronicznej.


Oto jak się prezentuje ta wersja wraz ze stylową zakładką:Ponadto BradyGames wydało jeszcze specjalną Edycję Cyfrową, którą można kupić za $9,99 w Apple iBookstore. Edycja ta zawiera wszystko to co standardowa, ma jednak więcej stron (619) oraz ponadto:

- Filmy ukazującymi jak walczyć z Bossami,

- Możliwość powiększenia screenów,

- Interaktywne mapy,

- Wyszukiwarkę i zakładki,

- Dodatkowe wskazówki.


Przy okazji premiery wersji konsolowej BradyGames również wypuściło dwa poradniki - podobnie jak w przypadku wersji pc w edycji zwykłej i limitowanej. Edycja Limitowana zawiera ponadto co wszystkie kilka artworków z Księgi Tyraela.


Typ: Ilustrowana

Polski tytuł: Diablo III: Księga Caina

Oryginalny tytuł: Diablo III: Book of Cain

Autorzy: Flint Dille, Deckard Cain

Data wydania: 01.01.2012 (ANG)

Wydawnictwo: Insinght Editions

Tłumaczenie: Brak

Typ okładki: Twarda

Ilość stron: 148 (ANG)

Wymiary: 205x260 mm

Sugerowana cena: ??,?? PLN

Zobacz Książkę w GoogleBooks

W Diablo I i Diablo II autorstwa Blizzard Entertainment, powracająca postać Deckarda Caina zleca zadania, towarzyszy dzielnemu poszukiwaczowi przygód, oraz, jako ostatni z Horadrimów, staje się źródłem do wielkiej historii świata Sanktuarium. Zawsze tajemniczy podczas swych wystąpień, Cain ma do przekazania większą opowieść, zapisując ją w swoim dzienniku. Diablo II: Księga Caina to oficjalne zapiski największej opowieści Caina - to rozprawa o mitologii uniwersum Diablo, z opisana przez kogoś, kto był światkiem i uczestnikiem niektórych epickich wydarzeń składających się na wieczny konflikt między Wysokimi Niebiosami a Płonącymi Piekłami.


Stylizowana na artefakt wyjęty żywcem ze świata gry, Diablo III: Księga Caina obejmuje przemyślenia Caina, a także dziesiątki szkiców i kolorowych ilustracji ukazujących istoty anielskie i demoniczne, toczące ze sobą nieustanną wojnę.
Grafiki udostępnione przez wydawcę:
Tapety:


Typ: Fabularna

Polski tytuł (Nieoficjalny): Diablo: Wojna Grzesznych, Trylogia

Oryginalny tytuł: Diablo: The Sin War Box Set

Autorzy: Richard A. Knaak

Data wydania: 22.11.2011 (ANG)

Wydawnictwo: Simon&Schuster; (ANG)

Tłumaczenie: Brak

Typ okładki: Miękka

Ilość stron: 913 (ANG)

Wymiary: ?

Sugerowana cena: $25,99

Zobacz Książkę w GoogleBooks


Książka ta nie zawiera nowych treści, lecz jest zbiorem wszystkich trzech książek wchodzących w skład Trylogii Wojny Grzechu do której zaliczają się: Narodziny, Łuski Węża, oraz Ukryty Prorok.


Typ: Fabularna

Polski tytuł (Nieoficjalny): Diablo: Wojna Grzesznych, Księga Trzecia: Ukryty Prorok

Oryginalny tytuł: Diablo: The Sin War, Book The Veiled Prophet

Autorzy: Richard A. Knaak

Data wydania: 25.09.2007 (ANG)

Wydawnictwo: Simon&Schuster; (ANG)

Tłumaczenie: Brak

Typ okładki: Miękka

Ilość stron: 320 (ANG)

Wymiary: ?

Sugerowana cena: ?

Zobacz Książkę w GoogleBooks

Stworzona przez demony Triune upadła. Katedra Światła i jej charyzmatyczny przywódca Prorok, są teraz wszystkim co stoi na drodze Uldyssiana do uwolnienia ludzkości. Prorok jednak okazuje się być w rzeczywistości aniołem-renegatem Inariusem, który widzi stworzony przez siebie świat, jako swą niezaprzeczalną domenę. Stojąc naprzeciw sprytnego wroga, wolącego ujrzeć Sanktuarium prędzej zniszczonym, niż wyślizgującym się z jego rąk, Uldyssian nie zauważa innych, którzy chcieliby objąć w swe władanie świat. Zarówno Płonące Piekła jak i Wysokie Niebiosa wiedzą już o Sanktuarium... A zwaśnionych piekielnych i niebiańskich przywódców nic nie powstrzyma od przejęcia świata.

Typ: Fabularna

Polski tytuł (Nieoficjalny): Diablo: Wojna Grzesznych, Księga Druga: Łuski Węża

Oryginalny tytuł: Diablo: The Sin War, Book Two: Scales of the Serpent

Autorzy: Richard A. Knaak

Data wydania: 27.03.2007 (ANG)

Wydawnictwo: Simon&Schuster; (ANG)

Tłumaczenie: Brak

Typ okładki: Miękka

Ilość stron: 336 (ANG)

Wymiary: ?

Sugerowana cena: ?

Zobacz Książkę w GoogleBooks

Osłabiony zniszczeniem mrocznego kultu Trójcy, Uldyssian jeszcze nie podejrzewa, że Inarius - sekretny Prorok Katedry Światła - subtelnie wspiera jego misję. Owładnięty chęcią przywrócenia Sanktuarium do jego dawnej chwały, Inarius kierował Uldyssiana przeciwko dwóm potężnym religiom w lekkomyślnej próbie obalenia ich obu. Tymczasem kolejny gracz wśliznął się do rozgrywki. Demon Lilith, niegdyś kochanka Inariusa, próbuje użyć Ildyssuana jako jej własnego pionka, w celu zamienienia ludzi w armię naphalemów - półboskich stworzeń, silniejszych niż jakikolwiek demon, czy anioł, które mogłyby przemienić Lilith w najwyższy byt.

Typ: Fabularna

Polski tytuł (Nieoficjalny): Diablo: Wojna Grzesznych, Księga Pierwsza: Narodzenie

Oryginalny tytuł: Diablo: The Sin War, Book One: Birthright

Autorzy: Richard A. Knaak

Data wydania: 26.09.2006 (ANG)

Wydawnictwo: Simon&Schuster; (ANG)

Tłumaczenie: Brak

Typ okładki: Miękka

Ilość stron: 336 (ANG)

Wymiary: 115x175 mm

Sugerowana cena: ?

Zobacz Książkę w GoogleBooks

Od początku dziejów, anielskie siły Wysokich Niebios i diabelskie hordy z Płonących Piekieł były uwikłane w odwiecznym konflikcie decydującym o losach wszelkiego Stworzenia. Walka rozprzestrzeniła się teraz po całym Sanktuarium - świecie ludzi. Zdeterminowani aby pozyskać gatunek ludzki dla własnych, indywidualnych korzyści, siły dobra i zła prowadzą sekretną wojnę o dusze śmiertelników - konflikt który na zawsze zmieni przeznaczenie ludzkości.


Świat był wówczas młody i nieliczni znali go jako Sanktuarium oraz niewielu wiedziało, że istnieją nie tylko aniołowie i demony, dla niektórych z nich, Sanktuarium było na pierwszym miejscu. Imiona Inarius, Diablo, Rathma, Mephisto i Baal -- imiona pełne mocy i wzbudzające strach -- nie były nawet szeptane przez usta śmiertelników.


W tych prostych czasach, nieświadomi odwiecznej walki pomiędzy Wysokimi Niebiosami i Czeluściami Płonących Piekieł ludzie, walczyli i rozwijali się, żyli i umierali. Nie mogli wiedzieć, że nawet wtedy, oczy obu nieśmiertelnych stron będą pożądały ich potencjału i w ten sposób rozpocznie się konflikt, który rozleje się w mające nadejść stulecia.


I, spośród tych najbardziej nieświadomych okropnego przeznaczenia Sanktuarium, Uldyssian Ul-Diomed -- Uldyssian, syn Diomedesa, mógł być określony jako ten najbardziej zaślepiony -- Ślepy, pomimo, że mógłby być w centrum tego, co uczeni sekretnej historii świata nazwali Wojną Grzesznych.


Nie była to wojna w rozumieniu obecności żołnierzy -- mimo że tam byli -- ale raczej próbowania, testowania i zdobywania, dusz. Wojna która na zawsze wyniszczyłaby niewinność Sanktuarium i zamieszkujących je istot, zmieniając wszystko, nawet świadomych.


Wojna która była zarówno wygrana... jak i przegrana...

Z Ksiąg Kalan'a

Pierwszy Tom, Stronica Druga

Typ: Fabularna

Polski tytuł: Diablo #4: Pajęczy Księżyc

Oryginalny tytuł: Diablo #4: Moon of the Spider

Autor: Richard A. Knaak

Data wydania: 29.11.2006 (PL); 27.12.2005 (ANG)

Wydawnictwo: ISA (PL); Simon&Schuster; (ANG)

Tłumaczenie: ?

Typ okładki: Miękka

Ilość stron: 320 (PL); 336 (ANG)

Wymiary: 115x175 mm

Sugerowana cena: 28,90 PLN

ISBN-10: 83-7418-129-7

Zobacz Książkę w GoogleBooks

Porównaj ceny na Ceneo.pl

Od zarania dziejów zastępy aniołów z Wysokich Niebios i diabelskie hordy z Płonących Piekieł ścierały się w walce o los wszelkiego stworzenia. Ta walka przeniosła się do świata ludzi... żaden Człowiek, Anioł ani Demon nie będzie mógł stać na uboczu...

Lord Aldric Jitan cierpi na nocne koszmary. Doprowadzają go one do tajemniczego grobowca. W miejscu tym arystokrata ma nadzieję obudzić pradawne zło, uśpione od czasu upadku Tristram.

Tajemniczy nekromanta, Zayl, zaniepokojony rosnącą w siłę mocą Ciemności, trafia na ślad złowieszczego planu Jitana. Zayl nie wie jednak, iż czekają go zmagania z innym nekromantą, będącym właściwym autorem diabelskiego planu.

Pajęczy Księżyc wschodzi, złowrogi demon, Astrogha, szykuje swe sługi do ataku na Sanktuarium.

Oryginalna opowieść o magii, mieczach i wiecznej walce, oparta na przebojowej i wielokrotnie nagradzanej grze firmy Blizzard Entertainment. Przeznaczona dla dojrzałych czytelników.

Typ: Fabularna

Polski tytuł: Diablo #3: Królestwo Cienia

Oryginalny tytuł: Diablo #3: The Kingdom of Shadow

Autor: Richard A. Knaak

Data wydania: styczeń 2003 (PL); 30.07.2002 (ANG)

Wydawnictwo: ISA (PL); Simon&Schuster; (ANG)

Tłumaczenie: Anna Studniarek

Typ okładki: Miękka

Ilość stron: 320 (PL); 352 (ANG)

Wymiary: 115x175 mm

Sugerowana cena: 25.00 PLN

ISBN-10: 83-88916-67-X

Zobacz Książkę w GoogleBooks

Porównaj ceny na Ceneo.pl

Od zarania dziejów zastępy aniołów z Wysokich Niebios i diabelskie hordy z Płonących Piekieł ścierały się w walce o los wszelkiego stworzenia. Ta walka przeniosła się do świata ludzi... żaden Człowiek, Anioł ani Demon nie będzie mógł stać na uboczu...

Legenda mówi o dawno wymarłym mieście Ureh, według niektórych bramie prowadzącej do Wysokich Niebios. Uważa się, że co dwa tysiące lat, gdy układ gwiazd jest odpowiedni, a cień góry Nymyr pada na ruiny, Ureh się odradza - ukazując wszystkie swe bogactwa śmiałkom, którzy odważą się ich szukać.

Po trwających całe życie badaniach i skomplikowanych obliczeniach, czarodziej Vizjerei, Quov Tsin będzie świadkiem odrodzenia Ureh. Jednak to, co czeka na Tsina i jego najemników, nie przypomina w niczym tego, czego się spodziewali. Okaże się bowiem, że marzenie o świetlistym Ureh jest wypaczonym koszmarem, który nieubłaganie wciągnie ich do Królestwa Cienia.

Typ: Fabularna

Polski tytuł: Diablo #2: Czarna Droga

Oryginalny tytuł: Diablo #2: The Black Road

Autor: Mel Odom

Data wydania: 2002 (PL); 01.04.2002 (ANG)

Wydawnictwo: ISA (PL); Simon&Schuster; (ANG)

Tłumaczenie: Anna Studniarek

Typ okładki: Miękka

Ilość stron: 348 (PL); 368 (ANG)

Wymiary: 115x175 mm

Sugerowana cena: 25,00 PLN

ISBN-10: 83-88916-52-1

Zobacz Książkę w GoogleBooks

Porównaj ceny na Ceneo.pl

Od zarania dziejów zastępy aniołów z Wysokich Niebios i diabelskie hordy z Płonących Piekieł ścierały się w walce o los wszelkiego stworzenia. Ta walka przeniosła się do świata ludzi... żaden Człowiek, Anioł ani Demon nie będzie mógł stać na uboczu...

Wiele lat temu Darrick Lang opuścił Bramwell, by wędrować przez świat jako najemnik i bohater krainy. Teraz wraca do miasteczka, które kiedyś znał. Jednak Bramwell nie jest już takie, jakim je zapamiętał. Coś mrocznego i przerażającego zniewoliło mieszkańców, coś bardzo starego i cierpliwego, wikłając niewinnych w sieci zła i profanując samą ziemię. Teraz ta sama moc wzywa Darricka... a jego jedyną nadzieją może być pójście niebezpieczną ścieżką potępienia.

Oryginalna opowieść o magii, mieczach i wiecznej walce, oparta na przebojowej i wielokrotnie nagradzanej grze firmy Blizzard Entertainment. Przeznaczona dla dojrzałych czytelników.

Typ: Komiks

Polski tytuł (Nieoficjalny): Diablo: Opowieści Sanktuarium

Oryginalny tytuł: Diablo: Tales of Sanctuary

Autorzy: Phil Amara, Dave Land, Francisco Ruiz Velasco

Data wydania: 09.11.2001 (ANG)

Wydawnictwo: Dark Horse (ANG)

Tłumaczenie: Brak

Typ okładki: Komiks papierowy

Ilość stron: 64 (ANG)

Wymiary: ?

Sugerowana cena: $5.95

Zobacz Książkę w GoogleBooks

Kup na Amazon.com (cena 27,90 PLN)

Z pomocą "Diablo: Opowieści z Sanktuarium" wejdź do świata, którego wszystkie ziemie zostały skażone przez zło. Znajdziesz tu trzy opowiadania zawierające dawkę horroru, akcji i przygody. Spotkaj postacie znane z gry komputerowej Diablo! Towarzysz Barbarzyńcy Renitowi i Nekromancie Cairze w poszukiwaniach Legendarnej "Ręki Nazy" mogącej zniszczyć armię demonów. Poznaj Paladyna o imieniu Hale, walczącego ze złem, które spowoduje, że Hale zacznie zastanawiać się nad sensem swojego życia. Zobacz jak druid Azgar walczy w obronie swej wioski i stara się zapanować nad swymi dzikimi mocami. Ilustrowane przez mistrza komiksu - Francisco Ruiza Valasco, "Diablo: Opowieści z Sanktuarium", nie tylko zaspokajają twoje pragnienie przygody, ale zostawią cię błagającego o jeszcze.


Jest to papierowy komiks wydany tylko w wersji angielskiej (choć istnieją nieoficjalne polskie wersje). Kilka stron komiksu jest dostępnych bezpłatnie na stronie wydawcy Dark Horse.

Typ: Poradnik

Polski tytuł (Nieoficjalny): BradyGames: Diablo II Expansion Set Pan Zniszczenia: Jedyny Oficjalny Poradnik Strategiczny

Oryginalny tytuł: BradyGames: Diablo II Expansion Set Lord of Destruction: Official Strategy Guide

Autorzy: Bart Farkas

Data wydania: 23.06.2001 (ANG)

Wydawnictwo: BradyGames (ANG)

Tłumaczenie: Brak

Typ okładki: Miękka

Ilość stron: 264 (ANG)

Wymiary: ?

Sugerowana cena: $19,99 (ANG)

Zobacz Książkę w GoogleBooks

BradyGames Diablo II: Pan Zniszczenia Oficjalny Poradnik Strategiczny zawiera kompletne omówienie WSZYSTKICH klas postaci - w tym dwie nowe - omawia ich umiejętności, silne jak i słebe strony. Szczegółowy opis pięciu aktów zawierają instrukcję zaliczenia każdego nowego zadania i pokonania wszystkich nowych przeciwników. Kompletny bestiariusz, spis przedmiotów, broni, zbroi i spis umiejętności wszystkich grywalnych postaci. Plus, zaktualizowane statystyki wszystkich herosów z oryginalnej gry, oraz nowych.

Typ: Fabularna

Polski tytuł: Diablo #1: Dziedzictwo Krwi

Oryginalny tytuł: Diablo #1: Legacy of Blood

Autor: Richard A. Knaak

Data wydania: sierpień 2001 (PL); 01.05.2001 (ANG)

Wydawnictwo: ISA (PL); Simon&Schuster; (ANG)

Tłumaczenie: Anna Studniarek

Typ okładki: Miękka

Ilość stron: 384 (PL); 368 (ANG)

Wymiary: 115x175 mm

Sugerowana cena: 25,00 PLN

ISBN-10: 83-88916-52-1

Zobacz Książkę w GoogleBooks

Porównaj ceny na Ceneo.pl

Od zarania dziejów zastępy aniołów z Wysokich Niebios i diabelskie hordy z Płonących Piekieł ścierały się w walce o los wszelkiego stworzenia. Ta walka przeniosła się do świata ludzi... żaden Człowiek, Anioł ani Demon nie będzie mógł stać na uboczu.


Norrec Vizharan stał się żywym koszmarem. Poszukując magicznych skarbów, najemnik odnalazł artefakt przekraczający jego najśmielsze marzenia: starodawną zbroję Bartuca, legendarnego Krwawego Władcy. Lecz tajemnicza zbroja jest przeklęta i przelewa złą moc w udręczoną duszę Norreca. Ścigany przez demony pożądające jej dla własnych celów, Norrec musi pokonać z trudem powstrzymywaną żądzę krwi i dowiedzieć się prawdy o ciążącej na nim klątwie, nim na zawsze pochłonie go mrok...


Oryginalna opowieść o magii, mieczach i wiecznej walce, oparta na przebojowej i wielokrotnie nagradzanej grze firmy Blizzard Entertainment. Przeznaczona dla dojrzałych czytelników.

Typ: Podręcznik D&D;

Polski tytuł (Nieoficjalny): Dungeons & Dragons Diablo II: Do Piekła i z Powrotem

Oryginalny tytuł: Dungeons & Dragons Diablo II: To Hell And Back

Autor: Rich Redman, Mike Selinker, David Eckelberry, Jeff Quick

Data wydania: 01.03.2001 (ANG)

Wydawnictwo: Wizards of the Coast (ANG)

Tłumaczenie: Brak

Typ okładki: Miękka

Ilość stron: 192(ANG)

Wymiary: ?

Sugerowana cena: $19,95

Zobacz Książkę w GoogleBooks

A teraz zagraj w komputerową grę Diablo II z zupełnie nowymi zasadami D&D.; Z całą swoją furią, z całą swą ekscytacją, ze wszystkimi potworami przywołaj swoją wyobraźnię. Staw czoła bitwie - płynniej, szybciej i złośliwiej niż kiedykolwiek wcześniej. W środku znajdziesz:


- Setki potworów którym można stawić czoła z nowymi zasadami D&D;!

- Poziom po poziomie w porywającej przygodzie przez odchłanie piekła!

- Możliwość zdobycia milionów punktów doświadczenia

- Nowe przygody by zgrać graczy Diablo i D&D; razem


Do To Hell And Back pojawił się niewielki dodatek dostępny na stronie Wizards of the Coast, w którym możemy wybrać się do znanego dobrze graczom komputerowego Diablo II Krowiego Poziomu.


Sekretny Krowi Poziom jest najpopularniejszym Easter Egg'iem w historii gier komputerowych, a teraz możesz doić ile chcesz również w swoich grach D&D;/Diablo. Wszystko czego potrzebujesz, to drużyny wystarczająco silnych poszukiwaczy przygód, mogących zabić Diablo. Masz taką, prawda? Nie? Cóż, wyślij ich z powrotem do Piekła, póki nie są wystarczająco twardzi by stawić czoła panu demonów. Ponieważ kiedy zrobią z nim porządek, setki demonicznych krów będą walczyć póki nie polegną u stup poszukiwaczy przygód. Czy nadal się zastanawiasz, czytając ostatni akapit? Właśnie tak, setki krów, z halabardami. Masz odporność na obrażenia?


Pobierz dodatek do To Hell And Back zupełnie za darmo i legalnie!

Pobierz mapę Krowiego Poziomu do Gry Przygodowej D&D; zupełnie za darmo i legalnie!

Typ: Podręcznik D&D;

Polski tytuł (Nieoficjalny): Dungeons & Dragons Diablo II: Czarowstwo

Oryginalny tytuł: Dungeons & Dragons Diablo II: The Diablerie

Autor: J. D. Wiker

Data wydania: 01.12.2000 (ANG)

Wydawnictwo: Wizards of the Coast (ANG)

Tłumaczenie: Brak

Typ okładki: Miękka

Ilość stron: 96 + karty (ANG)

Wymiary: ?

Sugerowana cena: $19,95

Zobacz Książkę w GoogleBooks

Pogrom sługusów piekieł!


Bazująca na popularnej Blizzard Entertainment Diablo II: Diablerie odtwarza świat DIABLO przy pomocy systemu RPG DUNGEONS & DRAGONS.


Pomiędzy Diablo II: Diablerie i DUNGEONS & DRAGONS Podręcznik Gracza, masz wszystkie informacje potrzebne do zagrania w twoim ulubionym świecie gier komputerowych:


- Poradnik opisujący krok po kroku tworzenie Amazonki, Barbarzyńcy, Paladyna, Nekromanty i Czarodziejki!

- Kompletny spis broni i wyposażenia!

- Wiele czarów i magicznych przedmiotów!

- Wystarczająco potworów do porywającej przygody!

- Gotową przygodę z trzema zestawami monstrów!


Dlaczego więc nadal czytasz tył okładki? Możesz uwolnić świat z uścisku starożytnego zła. Wyrusz i zagarnij nieco złota i chwały!

Typ: Fabularna

Polski tytuł (Nieoficjalny): Diablo: Plaga Demonów

Oryginalny tytuł: Diablo: Demonsbane

Autorzy: Robert B. Marks

Data wydania: 31.10.2000 (ANG)

Wydawnictwo: Simon&Schuster; (ANG)

Tłumaczenie: Brak oficjalnych tłumaczeń

Typ okładki: Komiks papierowy

Ilość stron: 64 (ANG)

Wymiary: ?

Sugerowana cena: $4,25

Zobacz Książkę w GoogleBooks

Kup w Powells Shop (cena $4,25)

Od zarania dziejów zastępy aniołów z Wysokich Niebios i diabelskie hordy z Płonących Piekieł ścierały się w walce o los wszelkiego stworzenia. Ta walka przeniosła się do świata ludzi... żaden Człowiek, Anioł ani Demon nie będzie mógł stać na uboczu.


To co miało być zwycięskim, ostatnim punktem oporu przeciw demonicznej inwazji na Entsteig przemieniło się w istocie w masakrę. Siggard - jedyny który przeżył bitwę o Entsteig, niezdolny do przypomnienia sobie ostatnich godzin bitwy - pragnie zemsty za zabitych, przez armię ciemności, towarzyszy. Podczas polowania na demoniczną armię Siggard dowiaduje się powoli prawdy o tej przerażającej bitwie... I odkrywa że jego koszmar dopiero się zaczyna.


Oryginalna opowieść o magii, mieczach i wiecznej walce, oparta na przebojowej i wielokrotnie nagradzanej grze firmy Blizzard Entertainment. Przeznaczona dla dojrzałych czytelników.


Początkowo książka była dostępna tylko w wersji elektronicznej jako ebook (format pdf, rozmiar 1,4 MB). Można ją było kupić w oryginalnym języku w sklepie Powells Shop za jedyne $4,25. 8 lipca 2008 roku została wydrukowana jako część książki Diablo Archive, będącej zbiorem kilku książek o serii Diablo. Najprawdopodobniej znajdzie się po polsku w Diablo Archiwum Księga II.

Typ: Poradnik

Polski tytuł: BradyGames: Diablo II: Jedyny Oficjalny Poradnik Strategiczny

Oryginalny tytuł: BradyGames: Diablo II: Official Strategy Guide

Autorzy: Bart Farkas

Data wydania: 29.06.2000 (PL); 22.06.2000 (ANG)

Wydawnictwo: BradyGames (ANG)

Tłumaczenie: CD Project?

Typ okładki: Miękka

Ilość stron: 224 (PL); 224 (ANG)

Wymiary: ?

Sugerowana cena: Sprzedawany wraz z Diablo II Edycja Kolekcjonerska Końca Tysiąclecia (PL); $19,99 (ANG)

Zobacz Książkę w GoogleBooks

Nie Wdawaj się w Bitwę Samotnie


Diablo II oferuje złożoną przygodę w której trzeba stawić czoła wielu wyborom - którym bohaterem będziesz? Jakie umiejętności rozwiniesz? Z jakimi potwornościami się zmierzysz? I jak je zdominujesz? Ci, którzy chcą podzielić się ciężarem wyzwań skorzystają z potęgi współpracy drużynowej na polach walki. Dołącz do naszej drużyny, a razem odniesiemy sukces. Sięgnij po pełny poradnik by zyskać:


Najlepszą Umiejętnością Jest Wiedza...


- BOHATEROWIE: Niezrównana skarbnica wiedzy o pięciu klasach postaci - wliczając to strategię posługiwania się poszczególnymi umiejętnościami, wskazówki jak je rozwijać i używać, plus szczegółowe tabele wszystkich głównych statystyk.

- ZADANIA: Ten poradnik przeprowadzi cię zwycięską ścieżką przez wszystkie cztery akty - zawiera strategie walki i porady odkrywania sekretów napotykanych po drodze.

- WYKAZY: Wyczerpujący spis potworów i przedmiotów z którymi można się spotkać w Diablo II - wliczając w to kompletny bestiariusz i szczegółowe omówienie Broni i Pancerzy.

- MULTIPLAYER: Stań się legendą na Battle.net - eksperci z Blizzarda zapewniają ekskluzywne strategie działań online.

- EKSKLUZYWNE MATERIAŁY: Kompletne Drzewka Umiejętności Postaci, spektakularne ilustracje z Diablo II, oraz ekskluzywne sekrety gry - wszystko to w kolorowej galerii.


Typ: Podręcznik D&D;

Polski tytuł (Nieoficjalny): Dungeons & Dragons Gra Przygodowa: Edycja Diablo II

Oryginalny tytuł: Dungeons & Dragons Adventure Game: Diablo II Edition

Autorzy: Bill Slavicsek, Eff Grubb

Data wydania: 01.04.2000 (ANG)

Wydawnictwo: Wizards of the Coast (ANG)

Tłumaczenie: Brak

Typ okładki: Miękka

Ilość stron: 48 + karty (ANG)

Wymiary: ?

Sugerowana cena: ?

Zobacz Książkę w GoogleBooks

Dungeons & Dragons Diablo II Gra Przygodowa jest idealnym mostem pomiędzy komputerowymi a papierowymi grami RPG. Przy użyciu wielokrotnie nagradzanych reguł D&D; oraz bestselerowych ustawień Diablo II, ten zestaw zawiera wszystko, co potrzebne do rozpoczęcia gry już teraz. Na zestaw składa się książka zasad, książka zadań, potwory z Diablo II, pięć bohaterów z gry komputerowej gotowych do gry, kości, oraz karty zadań, byś mógł stworzyć przygodę, w którą sam zagrasz.

Produkt ten jest autorstwa wielokrotnie nagradzanych twórców gier Jeffa Grubba i Billa Slavicseka.


Diablo wydostał się z twojego komputera z najlepszą grą przygodową na świecie!


Wkrocz do świata gdzie zło trawi świat i zniewala ludzkość w przeklętych niewolników. Wkrocz do świata gdzie stawisz czoła siłom piekieł.


Gra DUNGEONS & DRAGONS wprowadza Diablo II w nowy wymiar - żywy wymiar. To ty kontrolujesz sytuację. To ty tworzysz podziemia zmieniające się z każdą przygodą, wraz ze śmiertelnymi niebezpieczeństwami i wielkimi skarbami! To ty jesteś Nekromantą, Barbarzyńcą, Czarodziejką, Amazonką, lub Paladynem i toczysz wojnę z przeklętymi hordami Pana Piekieł. To ty stajesz się Mistrzem Podziemi, ożywiając przygodę!


Zawiera wszystko potrzebne do gry


D&D; Diablo II Gra Przygodowa zawiera:

- Dwie książki,

- Ekran Mistrza Podziemi,

- Dwanaście Kart Podziemi,

- Pięć Kart Postaci,

- Sześć Kości do Gry.


Nie ma żadnych limitów jeśli chodzi o tajemnice i magię z DUNGEONS & DRAGONS Grą Przygodową. I nie ma miejsca dla tchórzów w świecie Diablo II.


Dla 2-6 graczy

Typ: Podręcznik D&D;

Polski tytuł (Nieoficjalny): Dungeons & Dragons Diablo II: Przebudzenie

Oryginalny tytuł: Dungeons & Dragons Diablo II: The Awakening

Autorzy: Bruce R. Cordell, Mike Selinker

Data wydania: 01.03.2000 (ANG)

Wydawnictwo: Wizards of the Coast (ANG)

Tłumaczenie: Brak

Typ okładki: Miękka

Ilość stron: 128 + karty (ANG)

Wymiary: ?

Sugerowana cena: ?

Zobacz Książkę w GoogleBooks

Ta pełna akcji gra zamienia świat komputerowej rozgrywki Diablo II w niesamowitą przygodę AD&D.; Stwórz bohaterów AD&D;, a później wyślij ich na spotkanie grozie, która niegdyś była do znalezienia tylko na ekranach komputerów. Przygoda rozpoczyna się w Tristram, miejscu znanym z oryginalnej gdy Diablo, po czym prowadzi bohaterów do tajemniczego Monastyru Niewidzącego Oka - pełnego niebezpieczeństw i wyzwań, wydartego wprost z Diablo II, ale wzbogaconego o tradycyjne doświadczenia papierowych gier przygodowych.


Ta epicka przygoda pozwala graczom AD&D; zagłębić się w świat komputerowej gry Diablo. Ta książka zawiera czarno-białe ilustracje, mapy, a także dwustronną kolorową mapę.Robert B. Marks poza widoczną powyżej Plagą Demonów napisał również trzy inne opowiadania osadzone w świecie Sanktuarium, które niestety nie zostały uznane przez Blizzarda za kanoniczne i nie ujrzały oficjalnie światła dziennego. Są jednak warte tego, by o nich wspomnieć i przyjrzeć im się z bliska:


Kingdom for a Sword (Królestwo dla Miecza):


Królestwo dla Miecza było opowieścią która wywarła na tyle wrażenie na wydawcy Pocket Books, że zaproponowano mi kontrakt na napisanie e-booka. To historia z mojego okresu przejściowego - zaczęła się jako fikcja fanowska Diablo, a później, gdy postanowiłem zostać profesjonalnym pisarzem, zaadaptowałem do mojego uniwersum Droga Legend (wspaniałego miejsca, w które, jeśli wszystko pójdzie dobrze, będą mogli się przenieść i cieszyć się nim w ciągu najbliższych lat). Jednakże z pewnością można odczuć w nim Diablo. I jeśli weźmie się tę historię i Plagę Demonów, położy je obok siebie, to można zauważyć więcej niż kilka podobieństw.


Autor Upublicznił trzy części tegoż opowiadania nieodpłatnie na swojej stronie internetowej:

Część Pierwsza,

Część Druga,

Część Trzecia,


The Fate of Siggard (Przeznaczenie Siggarda):


Jest to bezpośrednia kontynuacja Plagi Demonów. Siggard stoi w ruinach Brennor, tuż po odesłaniu archdemona Assura. Archanioł Tyrael potwierdza, że podejrzenia Siggarda były słuszne - Siggard jest jednym z przedstawicieli rzadkiej rasy, mającym w sobie tyle witalności, że śmierć nie może go tknąć. W epilogu Siggard kieruje się w stronę zachodzącego słońca w poszukiwaniu kolejnej bitwy...


Obok pijącego miód Siggarda pojawia się Tyrael i informuje go, że jakimś sposobem ktoś poznał imię Pana Grozy, co stwarza możliwość jego przywołania do świata śmiertelników. Siggard tropi czarnoksiężnika, by skonfrontować się z nim w jego wieży. Niestety jest już za późno, Diablo został przywołany. Pan Grozy kusi Siggarda wizją wskrzeszenia jego rodziny, sugeruje też, że anioły okłamywały ludzkość przez cały czas - Wojna Grzesznych nigdy nie była konfliktem pomiędzy dobrem i złem. W ostatniej chwili Siggard odpiera pokusę, pokonuje czarnoksiężnika i wysyła Diablo z powrotem do Płonących Piekieł. Ponownie pojawia się Tyrael, oznajmiając Siggardowi, że to dopiero początek. Ten jednak nic sobie z tego nie robi - jego doświadczenia wstrząsnęły nim dogłębnie i potrzebuje teraz spokoju.


Robert B. Marks opublikował to opowiadanie na swojej stronie internetowej.


Angels of Darkness, Soldiers of Light (Anioły Ciemności, Bojownicy Światłości):


Akcja utworu rozgrywa się około dwadzieścia lat po wydarzeniach z Plagi Demonów. Sarnakyle, towarzysz Siggarda i czarodziej, dzięki któremu klan Vizjerei powrócił do magii żywiołów, zostaje poproszony o przeprowadzenie egzorcyzmu. Egzorcyzm przebiega źle, jeden z czarodziejów zostaje zabity, a demon tuż przed odesłaniem do piekła, wyjawia Sarnkakyle'owi, że nadciąga wielkie zło. Sarnakyle jest wstrząśnięty, jako iż nie wie czy była to prawda, czy też kłamstwo. Porzuca więc klany magów, by dowiedzieć się jaka jest prawda. Nigdy nie wraca, a jego imię staje się legendą.


Książka przenosi nas później siedemset lat do przodu - Mefisto i Baal zostali schwytani w kamienie dusz, a Horadrimowie polują teraz na Diablo. Dołącza do nich Siggard, którego miecz w potyczce z Panem Grozy zostaje zniszczony. Tyrael wysyła go do Zbrojmistrza Velunda, również należącego do rasy Siggarda, który wykuł niegdyś tę broń. Miecz Guthbreoht zostaje przekuty, a Siggard wraca do Horadrimów, by zmierzyć się wraz z nimi z Diablo, którzy nęka Tristram. W końcu im się to udaje.


Podczas gdy Horadrimowie świętują zwycięstwo, pojawia się Tyrael, a Siggard stwierdza, że cena sekretu aniołów jest zbyt wysoka. Pomimo ostrzeżeń Tyraela wyjawia prawdę - anioły i demony są z tej samej krwi. W odległej przeszłości, niektóre anioły osiadły w Niebiosach, podczas gdy inne zamieszkały w Płonących Piekłach zafascynowane chaosem tam panujących. Ci, którzy osiedlili się w Niebiosach stali się uosobieniami najszlachetniejszych cech ich charakterów, podczas gdy mieszkańcy Piekieł zostali pokonani przez swoje najgorsze cechy, co spowodowało wypaczenie zarówno ducha jak i ciała. Ujawnienie sekretu rozwścieczyło Tyrala i chciał on zgładzić wszystkich, którzy go poznali. Siggard przekonał go jednak, że bez Horadrimów Mroczna Trójca będzie w stanie zrzucić kajdany i zawładnie światem. Horadrimowie przysięgli, że zabiorą sekret do grobu.


W Tristram Siggard poznaje swoją miłość, która jest jedynym co może przynieść ukojenie jego udręczonej duszy. Jednakże jego siły życiowe słabną, a śmierć w końcu może go dosięgnąć. Sigard protestuje mając po co żyć, jednakże Tyrael przypomina mu, że jego rodzina czeka już na niego w zaświatach siedem wieków i czas, by do nich dołączyć. Siggard zostawia żonę i córkę. Jared Cain odkrywa śmierć wojownika, a Tyrael nakazuje pochować go wraz z mieczem, zanim broń wybierze sobie nowego właściciela. Siggard spoczął w starym kościele w Tristram, podczas gdy Horadrimowie i Siostry Niewidzącego oka wznoszą w katedrę w której zostanie ukryty Kamień Duszy Pana Grozy.Imperium Diablo nie pośredniczy w handlu książkami, oraz nie odpowiada za działanie podmiotów do których podano w tym dziale ewentualne linki. Linki te nie są płatnymi reklamami a ich kolejność jest przypadkowa (ew. alfabetyczna).


Zgłoś błąd.Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.