diablo 3

Historia serwisu Imperium Diablo...

Ostatnia modyfikacja: 26.10.2010. Utworzono: 16.10.2007

...spisana przez Przemo - założyciela i admina serwisu.


    Prace nad serwisem o Diablo 2 rozpocząłem w połowie sierpnia 2001 roku. Już wcześniej uczyłem się (z ciekawości) htmla, ale w końcu skusiło mnie, by stworzyć własną stronę. Dlaczego akurat o Diablo 2? Powody były proste: ponieważ byłem wówczas maniakiem tejże gry, a także imponował mi, popularny w tamtych czasach serwis, Diablo 2 Arena (serwis ten niestety został zamknięty, bodajże pod koniec 2001 roku, a jego autor zrobił później karierę jako szef Strefy WWW i redaktor CD-Action). Do nazwania serwisu - Imperium - zainspirowały mnie Gwiezdne Wojny, których byłem wielkim fanem. Prace nad Imperium przerwałem po wakacjach (wiadomo, szkoła), by powrócić do tworzenia serwisu w wakacje 2002 roku. Pod koniec września tego samego roku postanowiłem wreszcie ukazać światu swoje dzieło. Wykupiłem miejsce na serwerze portalu Hoga.pl i 17 października nastąpiła premiera Imperium Diablo 2. Pierwsza wersja serwisu wyglądała dosyć nietypowo, otwierała się w nowym oknie (pozbawionym opcji przeglądarki internetowej) i była oparta na ramkach. Oto screen:


Kliknij, by powiększyć


Należy podkreślić, że miałem wówczas dostęp do internetu jedynie poprzez modem, tak więc mogłem się łączyć z siecią na góra kilkanaście minut dziennie. To bardzo utrudniało rozwój serwisu, czasami przesłanie jakiegoś pliku na serwer graniczyło z cudem, modem potrafił się w kółko rozłączać z siecią. Serwis rozwijał się mimo to prężnie, co można zaobserwować w naszym Archiwum newsów. W tamtych czasach wszyscy oczekiwali na patcha 1.10, którego Blizzard wydał w końcu po około... półtora roku pracy nad nim (wcześniej udostępniając graczom dwie wersje beta tej łatki).
    Pierwszą przerwę w prowadzeniu serwisu miałem w maju 2003 roku, kiedy to zdawałem maturę. W październiku tego samego roku rozpocząłem studia. Pierwszy rok na studiach to był ciężki okres dla Imperium Diablo 2, studiowałem daleko od domu i nie miałem w ogóle dostępu do internetu. Serwis mogłem aktualizować tylko wtedy, gdy wracałem na weekendy do domu. Na początku 2004 roku portal Hoga.pl wprowadził ni z gruszki ni z pietruszki limit transferu. To powodowało, że strona była blokowana w około 20 dniu każdego miesiąca. Wówczas byt Imperium Diablo 2 był zagrożony. Wiosną 2004 roku otrzymałem jednak ciekawy mail z propozycją współpracy. Napisał do mnie Athlann, szef nowo powstającego wortalu fantasy - Phoenix. Imperium Diablo 2 zostało przyjęte do Phoenixa wraz z innym serwisem o Diablo 2 - Tawerną Diablo 2. Na początku września 2004 roku nastąpiło oficjalne dołączenie Imperium Diablo 2 do wortalu Phoenix, serwis zyskał nowy adres: www.imperiumd2.phx.pl, ale to nie była jedyna zmiana. Strona była przerobiona, nie otwierała się już w nowym oknie, tylko w zwykłym standardowym oknie, zaszły też spore zmiany w działach, doszło wiele nowych materiałów. Bez zmian pozostała jedynie szata graficzna. Od października tego samego roku miałem wreszcie stałe łącze internetowe. Brakowało mi jednak zapału, by korzystając z bardzo dobrych warunków, dynamicznie zacząć rozwijać serwis. Zmieniło się to jednak wiosną 2005 roku. To był początek pędu ku wielkiemu Imperium. W serwisie zaczęło się dziać i to sporo dziać. W kwietniu otworzyliśmy nowe forum, które służy Imperium po dziś dzień. W tym samym miesiącu zakończyły się czasy kiedy Imperium Diablo prowadziłem sam. Do ID dołączył pierwszy redaktor - $liwa, który później włożył ogromny wkład w rozwój serwisu. Zaczął pomagać nam także Bverrit, wówczas początkujący informatyk, który w ciągu 2 lat pracy w Imperium Diablo rozwinął swoją wiedzę informatyczną do tego stopnia, by stworzyć własnego frameworka i CMSa (na którym obecnie stoi nasz serwis). W lipcu przyłączył się do nas Spot wraz ze swoim Polskim Centrum Moddingu Diablo 2. Zaczęliśmy współprace z nieoficjalnymi polskimi serwerami do gry w Diablo 2 - DoT Realm i Angrenost Realm. I w końcu rozpoczęliśmy prace nad nową szatą graficzną serwisu. Jej premiera nastąpiła pod koniec sierpnia 2005 roku. Wtedy też zmieniliśmy nazwę serwisu z Imperium Diablo 2 na Imperium Diablo.


Kliknij, by powiększyć


    Ważnym momentem w historii Imperium było zakończenie działalności drugiego serwisu Phoenixa o Diablo 2 - Tawerny Diablo 2. Imperium zyskało wtedy nowe materiały pochodzące z nieistniejącej Tawerny, a także nowy adres: www.diablo.phx.pl W grudniu 2005 roku dołączył do nas Noktis, twórca modyfikacji spolszczającej pierwszą część Diablo. Strona jego modyfikacji znalazła się na serwerze ID, a on sam zaczął pomagać nam w rozwoju działów o Diablo 1. W tym samym miesiącu otworzyliśmy grę tekstową dla naszych gości (to był prezent z okazji Bożego Narodzenia) - Imperium MMORPG. Gra okazała się wielkim sukcesem i po dziś dzień jest bardzo popularna. Poza tym od dnia premiery Imperium MMORPG kod silnika gry został znacznie rozwinięty. W 2005 roku zaczęliśmy angażować się w polską scenę turniejową, którą na CBN tworzyła organizacja Polish Clan League. Efektem tego było sponsorowanie nagród przez wortal Phoenix (czyli także przez Imperium Diablo) w dwóch edycjach ligi PCL (czwartej i piątej), a także zorganizowanie przez Imperium Diablo turnieju z nagrodami - Phoenix Diablo Tour we wrześniu 2006 roku. W czerwcu 2007 roku 5 wysłanników Imperium Diablo (w tym zwycięzca konkursu na artykuł o idealnym hack'n'slash) zostało zaproszonych przez firmę Techland na polskie beta testy gry Loki. Było to spore wyróżnienie dla naszego serwisu tym bardziej, że nasi beta testerzy stanowili większość spośród wszystkich zaproszonych osób na testy. Wiosną 2007 roku rozpoczęliśmy prace nad kolejną wersją naszego serwisu, której premiera nastąpiła we wrześniu 2007 roku.
    Imperium Diablo to dziś potężny serwis, w którym pracuje wiele osób (ich listę znajdziecie w dziale Redakcja). Mamy bardzo dużą odpowiedzialność i to jest dla nas najważniejsze, nasi goście, którzy wyrażają sympatię do tego co robimy i motywują nas do dalszego rozwijania serwisu. Gdyby nie Wy, nie byłoby Imperium Diablo. Thx :)
Zgłoś błąd.Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.