diablo 3

Hellfire Torch - Opis Zadania

Ostatnia modyfikacja: 01.01.2011. Utworzono: 24.08.2007

| Opis Zadania | Screeny | Wasze Relacje | Texty |


W patchu 1.11 pojawił się nowy unikalny LC (large charm czyli duży talizman) - Pochodnia Piekielnego Ognia. Lecz żeby ją zdobyć trzeba trochę się pomęczyć.


1. Zaczynamy od zdobywania kluczy

W grze są dostępne 3 rodzaje kluczyków:
a) Klucz terroru - można znaleźć na Hrabinie na poziomie trudności Piekło.
b) Klucz nienawiści - można znaleźć na Demonologu na poziomie trudności Piekło.
c) Klucz zniszczenia - można znaleźć na Nihlathaku na poziomie trudności Piekło.W sumie potrzebujemy 9 kluczy(po 3 z każdego rodzaju). Szansa na wypadnięcie klucza z wyżej wymienionych przeciwników wynosi jak 1 do 32. Naraz z jednego przeciwnika mogą wypaść nawet 3 klucze, jednakże możliwość takiej sytuacji jest bardzo mała.


2. Zbieranie Relikwii

Gdy mamy jeden komplet kluczy(3) , idziemy do 5 aktu i mutujemy je w Kostce Horadrimów. Otworzy się nam jeden z trzech czerwonych portali.W każdym z portali mamy jeden poziom, w którym aż roi się od drobnych potworów, lecz jest także jeden boss.

a) Oto pierwszy z dodatkowych poziomów - Piec Bólu, w którym znajdziemy Uber Izuala.

Screen
Powiększenie - Kliknij Tutaj


Screen
Powiększenie - Kliknij Tutaj


Najsłabszy z nowych bossów, praktycznie nic nam nie robi. Wypada z niego Mózg Mefista.


b) Oto drugi z dodatkowych poziomów - Piaski , w którym znajdziemy Uber Duriela.

Screen
Powiększenie - Kliknij Tutaj


Screen
Powiększenie - Kliknij Tutaj


Obok Uber Izuala najsłabszy boss, niewiele silniejszy od swego zwykłego kolegi. Po śmierci wypada z niego Oko Baala.


c) No i ostatni z dodatkowych poziomów - Legowisko Matrony, w którym znajdziemy Lilith - matkę Andariel (o której było najgłośniej przed wejściem 1.11).

Screen
Powiększenie - Kliknij Tutaj


Screen
Powiększenie - Kliknij Tutaj


Screen
Powiększenie - Kliknij Tutaj


Screen
Powiększenie - Kliknij Tutaj


Zdecydowanie silniejsza od Uber Izuala i Uber Duriela, jej novy trucizny zwaliły z nóg niejedną postać, da się ją zabić samemu lecz polecam zespół, w którym będzie Nekromanta i uwięzi matkę Andariel. Wypada z niej Róg Diablo.


Wskazówka !
Radzę otwierać wszystkie czerwone portale w jednej grze, jeden po drugim - gdyż mamy pewność, iż nie będzie dwóch takich samych.

Mamy już wszystkie(3) relikwie (zwane potocznie organami).
a) Mózg Mefista - Uber Izual.
b) Oko Baala - Uber Duriel.
c) Róg Diablo - Lilith.
3. Uber Tristram

Bierzemy nasze relikwie i śmigamy z nimi do 5 aktu, tam mutujemy w kostce. Bum ! Otwieramy portal do Tristram (zauważcie, że pada w nim śnieg).
Nie jest to jednak zwykłe Tristram, mamy tu do czynienia nie z jednym, lecz z trzema klonami:
- Uber Mefisto
- Uber Diablo (zwany też Pandemonium Diablo)
- Uber Baal
Każdy z nich przywołuje swe sługi i nie dość, że te małe dziadostwa przycinają nam często kompa to ich bossowie są naprawdę potężni.
Najsilniejszym klonem jest Mefisto. Diablo i Baal sami są łatwiejszymi przeciwnikami, lecz jak wszyscy naraz uderzą na graczy to może sprawić to problem.
Żeby zniszczyć Mroczną Trójce w Tristram, trzeba mieć zespół złożony z dobrze rozbudowanych postaci lub dobrze zrobionego Paladyna smitera.
W drużynie bardzo pomocni są właśnie, Paladyni smiterzy oraz Nekromanci. Oczywiście dobrze jeśli nie zabraknie Paladynów hammerów czy też Barbarzyńcy, który użyje okrzyku Rozkazy (Battle Orders).
Ogólnie w Tristram czeka na graczy bardzo ciekawa i emocjonująca gra, a Blizzard postarał się, żeby nie było zbyt łatwo ;)

Poniżej zamieszczam screeny:


Screen
Powiększenie - Kliknij Tutaj


Screen
Powiększenie - Kliknij Tutaj


Screen
Powiększenie - Kliknij Tutaj


Screen
Powiększenie - Kliknij Tutaj


Screen
Powiększenie - Kliknij Tutaj


Screen
Powiększenie - Kliknij Tutaj


Screen
Powiększenie - Kliknij Tutaj


Screen
Powiększenie - Kliknij Tutaj


Screen
Powiększenie - Kliknij Tutaj


Screen
Powiększenie - Kliknij Tutaj


Gdy już uporamy się z klonami Trójcy wypada nam kilka Sztandarów Bohaterów (tyle ilu jest graczy w grze), które nic nie dają (mają zawsze wymagany 90lvl postaci, ale i tak nie mają niestety zastosowania w grze prócz ozdoby).Lecz to nie wszystko, z ostatniego bossa jakiego zabijemy wypada nam jeden unikalny LC (larg charm). Po zidentyfikowaniu jest to Pochodnia Piekielnego Ognia (Hellfire Torch) - i to jest właśnie główna nagroda w nowym queście dodanym w patchu 1.11.

Oto statystyki naszego Torcha:Hellfire Torch
Wymagany poziom: 75
5% Szansa Rzucenia 10-poziomowego Zaklęcia Burza Ognia, w Czasie Zadawania Ciosu
+3 do Umiejętności Losowo Wybranej Postaci
10-20 do Wszystkich Atrybutów
10-20 Wszystkich Odporności
8 do Promienia Światła
Poziom 30 Hydra (10 Ładunków)

W 1 postaci można nosić tylko 1 Torcha.


Dodatkowe informacje:

 • To sekretne zadanie jest różnie nazywane przez graczy: Hellfire Torch (od nazwy głównej nagrody), Uber Tristram (od siedziby sklonowanej Mrocznej Trójcy) czy również Pandemonium Event (taką nazwę nadał temu zadaniu sam Blizzard).


 • Jak ich rozwalić w Tristram?

  Sposób 1

  Na początku po wejściu lecimy do góry. Tam nie ma potworków i jest spokojnie potem jedna osoba leci na dół i przywołuje pierwszego bossa. Nekromanci dają więzienie z kości (Bone Prison) a reszta nawala jak może (głównie hammery). W Tristram nie można portalu otworzyć więc trzeba sobie kupić sporo butli. Jak ubijecie bossa to Paladyni z zespołu leczą wszystkich i jak ludzie są wyleczeni to znowu jeden kolega leci po następnego bossa i tak go bijecie.
  Jest to dośc archaiczny sposób, który był wykorzystywany głównie w pierwszych miesiącach po wydaniu łatki 1.11. Dziś już się nie opłaca, ze względu na organizację dużej ilości graczy oraz spowodowane tym spowolnienia gry.

  Sposób 2

  Drużyna składa się z dwóch postaci, Paladynów smitera i hammera. Hammer musi wejść jako drugi do gry za smiterem, żeby spawn (wygenerowanie sług Trójcy) był jego. Gdy smiter jest już gotowy hammer staje w górnym rogu lub bliżej portalu (jak kto woli) i kręci młotki. Kiedy smiter zbliży się do środka Tristram, Mroczna Trójca wychodzi, po czym ich obstawa otacza hammera, więc smiter ma spokój, a hammer da sobie radę spokojnie. Najlepiej jest wywołać Uber Mefisto pomiędzy dwoma górnymi domkami, ponieważ Mefisto zawsze podlatuje pierwszy, więc jak dobrze to rozegramy Uber Mefisto sam do nas przyjdzie i nie trzeba będzie się męczyć z resztą. Po zabiciu Uber Mefisto, czas na Uber Baala, ponieważ Baal ma Spalanie Many, więc lepiej wziąć go na drugi ogień. Na koniec Uber Diablo i po Uberach. Ten sposob, jest dziś najpopularniejszym i najskuteczniejszym sposobem walki w Uber Tristram.

  Sposób 3

  Odpowiednio zbudowany smiter może samemu pokonać klonów Mrocznej Trójcy. Jest to opcja dla graczy - indywidualistów, którzy mają dobre przedmioty, lubią wyzwania i wolą samemu rozprawić się z mieszkańcami Uber Tristram. Na początek wyciągamy Uber Mefista i go zabijamy. Potem podlatujemy do Uber Baala i Uber Diablo i bijemy pierw Baala, a potem Diablo, mając przy sobie kilka mikstur many, na wypadek gdybyśmy natrafili na Spalanie Many Baala.

  Taktyki, jak zbudować dobrą postać, m.in. na Uber Tristram, znajdziecie w tym dziale.


 • Blizzard wprowadził w około półtora roku od premiery patcha 1.11, zabezpieczenie na serwerach Battle.net'u, przed kopiowaniem przedmiotów (które było wówczas plagą). Zabezpieczenie to może spowodować wyrzucenie postaci z gry, w której fps (ilość klatek na sekunde) jest zbyt niski. Fps obniżają takie umiejętności postaci jak Burza Ognia (pochodząca z Torcha) czy Meteor Czarodziejki, dlatego powinno się ich unikać w Uber Tristram. Fps może być także obniżone przez czary klonów, przez co nagle można zostać wyrzuconym z gry. Należy pamiętać o tym, że jeśli gra trwała 3-5 minut to została ona utrwalona i możemy powrócić do niej dalej walcząc z uber bossami. Więc rada: otwieramy portale po 5 minutach od stworzenia gry.


 • W czasach patchy 1.11 oraz 1.12a Uber Tristram było świetnym miejscem do levelowania swojej postaci. W nieco ponad godzinę można było nabić od 1 do 85 poziomu. Łatka 1.13c zakończyła jednak ten proceder. Teraz przywołańcy Mefisto nie dają już nam punktów doświadczenia.


 • Dokładne statystyki i opisy wszystkich bossów związanych z Hellfire Torch znajdziecie tutaj.


 • Filmy ukazujące wykonywanie tego sekretnego questu, nagrane przez graczy, dostępne są u nas w tym dziale.


 • Na naszym Forum istnieje gildia Uber Trist Team. Jest to gildia osób organizujących wypady do Uber Tristram. Szefem UTT aktualnie jest Damaroc i z nim należy się kontaktować w sprawie dołączenia do owej gildii.


 • Ważne! Zadanie to Blizzard udostępnił tylko na Closed Battle.Net! Jeśli chcecie wykonać je w grze single player musicie zainstalować specjalnego moda (jednak zadanie i tak będzie wyglądało nieco inaczej niż na CBN, np. uber bossowie nie będą mieli obstawy). Link do pobrania moda i instrukcję instalacji znajdziecie na naszym Forum w tym temacie.


Zgłoś błąd.Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.