diablo 3

Diablo 3 - Tryb Przygodowy

Ostatnia modyfikacja: 28.01.2015. Utworzono: 19.01.2014

Adventure Mode I Tryb Przygodoby


Dzięki wprowadzeniu do dodatku Reaper of Souls całkiem nowej opcji zwanej Trybem Przygodowym, Blizzard chce, abyśmy wycisnęli z gry tyle radości ile tylko możemy – nowa opcja umożliwia bowiem pokonywanie zastępów demonów rodem z Płonących Piekieł bez ustanku – nie musimy już dzielić rozrywki na pokonywanie potworów oraz wielokrotne przechodzenie fabuły gry.
Wraz z nowym trybem rozgrywki oddane zostają trzy nowe opcje: Zlecenia (ang. Bounties), losowe cele do zrealizowania, które dostępne są tylko poprzez Tryb Przygodowy, Szczeliny Nefalemów (ang. Nephalem Rifts/Loot Runs), czyli losowo generowane podziemia zaprojektowane z myślą o tym, żeby można je było ukończyć w 10-15min oraz Głębokie Szczeliny (ang. Greater Rifts)
• Zlecenia •


Zlecenia:


Zlecenia to opcjonalne, losowe cele do zrealizowania, które dostępne są wyłącznie w trybie przygodowym. Oprócz tego, że zapewniają graczom konkretną misję do wypełnienia w ramach jednego z aktów, mają także za zadanie zaprezentować im bogactwo elementów, które napotkać można w grze Diablo III. Przykładowo, zlecenie może dotyczyć zgładzenia określonego unikalnego potwora (np. Miry Eamon) lub bossa (np. Królowej Aranei), oczyszczenia podziemia (np. Legowiska kazrów), albo też ukończenia wydarzenia (np. Ostatni bastion starożytnych). Każdy akt będzie posiadał swój własny zestaw generowanych losowo zleceń do wykonania przez graczy. Za każdym razem, gdy podejmiecie rozgrywkę w trybie przygodowym, otrzymacie nowe zlecenia.


Mapa Aktu I w Trybie Przygodowym wraz z zaznaczonymi aktywnymi Zleceniami.


Co oprócz przyjemności pokonywania demonów otrzymujemy po ukończeniu pojedynczego Zlecenia? Jest to zwiększająca się razem z poziomem ilość złota oraz doświadczenie – oprócz tego, które uzyskaliśmy z zabijania samych potworów. Wśród skarbów możemy też znaleźć nową "walutę" – Krwawe Odłamki (o nich później). Za wykonanie wszystkich pięciu Zleceń, po otworzeniu ekwipunku ukaże nam się większa skrytka horadrimów (nie, nie będziemy jej używać do transmutacji run, czy kamieni szlachetnych), wypełnioną najróżniejszymi skarbami – przedmioty, materiały rzemieślnicze, a wszystko losowo generowane! Do gry wprowadzony został także wprowadzony całkowicie nowy przedmiot. Nie jest on magiczny, legendarny, czy zwykły ale można powiedzieć jedyny w swoim rodzaju. Zdobyć go można kończąc właśnie Zlecenia. Nosi nazwę Kamienny Klucz i jako jedyny może udostępnić postaci dostęp do Szczelin Nefalemów…


Chcemy zaprezentować także filmik naszego bliskiego współpracownika z YouTube, Rivida, w którym specjalnie dla Imperium Diablo przedstawia krótko na czym polegają Zlecenia:• Szczeliny Nefalemów •


Szczeliny Nefalemów Szczeliny Nefalemów (znane wcześniej jako „wyprawy po łupy” lub loot runy) to losowo generowane podziemia zaprojektowane z myślą o tym, by można je było ukończyć w ciągu 10-15 minut. Celem wprowadzenia tej mechaniki jest umożliwienie graczom satysfakcjonujących, bogatych i niepowtarzalnych wrażeń z dynamicznie zmieniającej się za każdym razem rozgrywki, która nieustannie ma do zaoferowania coś nowego i ekscytującego (nie wspominając już o górach złota i epickiego sprzętu). Aby uzyskać dostęp do Szczeliny Nefalemów, należy po prostu przynieść kamienny klucz do dowolnego miasta-bazy i kliknąć najbliższy obelisk nefalemów. Wejdźcie w otwarty portal i przygotujcie się na zabicie WSZYSTKIEGO, co się ruszaW duchu łamania wszystkich reguł Blizzard popuścił nieco wodze fantazji i wewnątrz Szczelin Nefalemów znajdziemy zupełnie nowe kapliczki, które obdarzą nasze postacie zupełnie nowymi, zwariowanymi wzmocnieniami, np. niewrażliwością na obrażenia, gigantyczną premiią do szybkości ruchu i ataku, czy też aurą błyskawic siejącą zniszczenie w szeregach wroga, zdolną nawet do położenia trupem wszystkich wrogów znajdujących się w zasięgu wzroku. Kapliczki te –jak twierdzą Niebiescy- zbyt silne są, by mogły pojawić się w kampanii, ale w zamkniętym środowisku Szczelin Nefalemów pełnią swą rolę doskonale!


Zaszaleliśmy również z zagęszczeniem potworów na metr kwadratowy – co oznacza, że otwarta przez was szczelina (lub nawet jeden z jej poziomów) stanie się nagle nieco... przeludniona. Pomyślcie tylko, co mogłoby się wydarzyć, gdybyśmy postawili obok siebie szkieletowych przywoływaczy z aktu pierwszego i spopielaczy Morlu z aktu czwartego? Przypuszczamy, że owo spotkanie mogłoby przebiegać mniej więcej tak:Szczeliny Nefalemów By rozpocząć wydarzenie jakim jest Szczelina Nefalmemów potrzebnny nam jest Obelisk Nefalemów, znajdujący się w bazie wypadowej każdego Aktu (Nowe Tristram, Kaldeum, Twierdza Bastionu oraz ENklawa Ocalałych) oraz Klucz Szczelin, który możemy zdobyć wykonując Zlecenia. Kiedy przekroczymy portal utworzony dzięki połączeniu Obelisku oraz Klucza, zostaniemy przeteleportowani do Szczeliny; naszym zadaniem będzie pokonać tyle potworów ile możemy, by zapełnić Szczeliny Nefalemów licznik, oznajmiający kiedy pojawi się nasz główny cel - Strażnik Szczeliny - boss (ale nigdy boss aktowy). Dojście do Strażnika może zająć tyle czasu ile można sobie wymarzyć, nie ma tutaj żadnych ram czasowych, w których musimy się zmieścić. Można także podróżować przez wiele poziomów Szczelin (są one bowiem nieskończone) nie zabijając ani jednego potwora. Po jego unicestwieniu wystarczy pozbierać łupy w postaci Krawawych Odłamków, przedmiotów i złota oraz Klucza Prób, który umożliwi nam wyprawę do Głębokich Szczelin (o nich później). Chcemy zaprezentować także filmik naszego bliskiego współpracownika z YouTube, Rivida, w którym specjalnie dla Imperium Diablo przedstawia krótko na czym polegają Szczeliny Nefalemów:• Krwawe Odłamki •


Sprawdźcie, czy uśmiechnie się do was fortuna, wydając nowy rodzaj waluty – Krwawe Odłamki – które zdobyć można, pokonują przeciwników w Głębokich Szczelinach, wykonując zlecenia lub oczyszczając z potworów Szczelinę Nefalemów. Odłamki wymienić można w każdym z miast u nowych handlarki Kadali, na losowo generowany łup i materiały rzemieślnicze.

Można więc rzec, że jest to pewna forma hazardu, ale nie do końca, ponieważ system, który pamiętamy z poprzedniej części gry (hazard pożera złoto) już nie istnieje. Otrzymaliśmy całkiem nową walutę, z której nie możemy korzystać nigdzie indziej w grze, oprócz sklepów Kadali. Limit Krwawych Odłamków możliwych do zmagazynowania to 500szt, a dostępne są do zdobycia po ukończeniu Szczeliny Nefalemów lub Głębokiej Szczeliny.


Głębokie Szczeliny


Tryb Przygodowy


• Głębokie Szczeliny •


Głębokie Szczeliny (ang.: Greater Rifts) kolejną wielką funkcją wprowadzoną przez Blizzard wraz z aktualizacją 2.1.0, zaraz po nowej lokacji - skarbcu oraz Tybie Sezonowym. Największą różnicą, która dzieli Głębokie Szczeliny, jest limit czasu, w którym mamy dprowadzić do wywołania Strażnika i jego unicestwienia. Ale zacznijmy od początku - co trzeba zrobić, by w ogóle dostać się do Głębokich Szczelin?1) Klucz Prób: - Przedmiot ten nie jest wykorzystywany bezpośrednio do otwarcia portalu prowadzącego do Głębokich Szczelin, a Krainy Prób, małej areny bitewnej, rządzącej się własnymi prawami. Nie działa tam zwyczajny poziom trudności, do którego jesteśmy przyzwyczajeni, bowiem lokacja ta ma za zadane określić odpowiedni dla postaci poziom Głębokiej Szczeliny przez pokonywanie pojawiających się fal coraz trudniejszych przeciwników na czas. Kiedy licznik wybije zero, lub postać zginie kończy się także Próba, co jest równoznaczne z otrzymaniem Klucza Szczeliny oraz automatycznym ustaleniem poziomu trudności Głębokiej Szczeliny do której "przypisany" jest Klucz.
Uwaga: śmierć podczas Prób w Trybie Hardkorowym niczym nie różni się od "zwyczajnej" śmierci w jakimkolwiek innym trybie gry - postać przepadnie bez otrzymania Klucza Szczeliny (chociaż to chyba nie jest najgorszy z Waszych problemów :) ).Klucz Szczeliny: Teraz od wejścia do Głębokiej Szczeliny dzieli Was już tylko odległość od Obelisku Nefalemów. Nie zapomnjcie jednak o kilku ważnych sprawach. Ustalcie swoje umiejętności oraz wyekwipujcie postaci mądzrze, bo kiedy znajdziecie się wewnątrz Szczeliny nie będziecie zdolni zmienić swoich decyzji co do przedmiotów i skilli. Mała porada: Głębokie Szczeliny to wyzwania czasowe, dlatego nastawcie swoje postacie na jak największą ilość obrażeń, najlepiej obszarowych. Ważna jest też faktyczna szybkość zabijania potworów. Kiedy połączycie wszystkie te czynniki razem poprawnie napewno zdobędziecie kolejny Klucz...A więc graczom oddane zostało dokładnie 15 minut na wywołanie strażnika Szczeliny poprzez pokonywanie potworów zwykłych (kolor biały), żadkich (kolor żółty) oraz championów (kolor niebieski). Wszyskie one pozwalają nam w oparciu o swoje punkty życia i zaawansowanie przybliżyć ostateczną walkę ze Strażnikiem. Paczki Czempionów oraz Rzadkich Potworów upuszczają specjalne, fioletowe 3 Kule Postępu ładujące widoczny pod mapą pasek jeszcze szybciej i efektywniej. Po zabiciu Strażnika w ustalonym czasie poniżej 15 minut otrzymacie przedmioty (wśród nich często są Legndarne w liczbie mnogiej!) oraz spotkacie całkiem nowego NPC - Urschi, zdolną przekazać Wam wyższy poziom Klucza prób (na obrazku powyżej był to poziom ósmy, więc otrzymacie dziewiąty itd.) lub podnieść rangę Klejnotów Legendarnych. Należy pamiętać jednak, że po wyborze drugiej z opcji nie otrzymamy już Klucza Szczelin i cały proces począwszy od Krainy Prób będzie trzeba powtórzyć, by dostać się spowrotem do "Greater Rift".Jeśli nie udało się Wam pokonać Strażnika w ustalonym czasie jedyne co stracicie, to możliwość otrzymania Klucza Szczeliny o wyższym poziomie. Nie martwcie się! Strażnik tak czy siak się pojawi, kiedy fioletowy pasek dojdzie do końca, wtedy, po jego śmierci pojawi się łup Urschi, a Wy będziecie mogli poprosić ją o podwyższenie poziomu wybranych gemów.

Zgłoś błąd.Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.