Diablo 3 - Przedmioty
Ostatnia modyfikacja: 10.10.2012. Utworzono: 01.07.2008

Ekwipunek postaci, w którym możemy przechowywać przedmioty i zakładać je na postać
Inwentarz jest o wiele większy od tego z Diablo 2. Wczesne pomysły zakładały zwiększanie się go w miarę jak gracz znajdywał większe plecaki, jednak ostatecznie porzucono je. Dzięki temu gracz nie musi co chwilę wracać do miasta by sprzedać łupy, a gra jest bardziej dynamiczna.
Również schowek uległ zmianom. Na początku jest mały, ale można w nim zwiększyć liczbę miejsc w miarę postępów w grze, kiedy to złoto jest wydawane na jego ulepszenie.
Elementy pancerza w Diablo 3 to: buty, pierścienie, broń, tarcza, pas, rękawice, zbroja, amulet i hełm. Dodatkowo nowością są spodnie, karwasze i naramienniki.
- W Diablo 3 występuje nowy system podnoszenia przedmiotów z ziemi. Gracz widzi i może podnosić tylko te przedmioty, które są jemu przydzielone. Nie trzeba się więc obawiać, że ktoś zwinie nam sprzed nosa cenny łup.
- Możliwe jest tworzenie własnych przedmiotów u Kowala, a także wytwarzanie nowych kamieni u Jubilera.
- Runy ulepszają tylko umiejętności, nie istnieją już słowa runiczne.
- W grze występują znane z D2 atrybuty Magic Find (szansa na odnalezienie magicznych przedmiotów) i Gold Find (szansa na znalezienie większej ilości złota).
- W Diablo 3 wystąpią przeróżne księgi, listy itp. Są to interaktywne przedmioty, należy na nie kliknąć by je podnieść. Po zebraniu ich autor autamatycznie odczyta treść danego pisma.
- Twórcy przygotowali mnóstwo affixów do przedmiotów, które działają podobnie jak przyrostki i przedrostki z Diablo 2.
- Podobnie jak w Diablo 2, również w trzeciej części przedmioty upuszczone na ziemię będą znikać po pewnym czasie lub wyjściu z gry.
- W D3 nie występują zamknięte skrzynie, a co za tym idzie klucze.
- Złoto w Diablo 3 podnoszone jest automatycznie. Postać musi jedynie przejść przez obok, by umieścić je w ekwipunku.
- Złoto odgrywa ogromną rolę. Jest podstawą ekonomii w grze i wykorzystuje się je praktycznie wszędzie. Używa się go do naprawy przedmiotów u handlarzy, powiększania skrzynki, handlowania w Domu Aukcyjnym itd.
- Przedmioty unikatowe zostały nazwane przedmiotami legendarnymi.
- Prócz przedmiotów legendarnych wystąpią również przedmioty rzadkie, magiczne, zwykłe i zestawy.
- W grze występują przedmioty niezidentyfikowane (rzadkie i legendarne), ale nie ma już zwojów identyfikacji. Wystarczy nacisnąć prawy przycisk myszy i gotowe.
- Przedmioty w Diablo 3 nie wymagają statystyk (typu siła, zręczność, itp.), aby można było je założyć.
- Po najechaniu kursorem na dany przedmiot ukaże się okno z jego statystykami oraz obok drugie okno z przedmiotem tego samego rodzaju (np. buty-buty), który mamy założony na postać. Służy to porównywaniu itemów (jest to już standardem w grach typu hack'n'slash).
- W grze dostępna jest skrytka na przechowywanie przedmiotów. Jest ona dużo większa niż w Diablo 2, a pojedyncze przedmioty zajmują w niej maksymalnie dwie kratki (podobnie jak w ekwipunku).
- W Diablo 3 istnieje możliwość zmieniania koloru swojego uzbrojenia za pomocą specjalnych barwników. Może je zastosować na butach, spodniach, zbroi, rękawicach, naramiennikach i hełmie.
- Tak jak w D2, także tutaj przedmioty mają współczynnik wytrzymałości.
- Każda klasa ma również swoje specjalne przedmioty, które mogą być używane tylko przez nią. Dla przykładu: kołczany Łowcy Demonów, potężne bronie Barbarzyńcy, kamienie duchowe Mnicha, źródła Czarownika czy sztylety Szamana.