diablo 3

Diablo 3 - Pierwsze kroki

Ostatnia modyfikacja: 04.02.2014. Utworzono: 09.07.2012

Dział ten przeznaczony jest głównie dla nowych graczy Diablo 3 - nie będziemy się tu zajmowali fabułą, a raczej samą rozgrywką. Jeżeli miałeś już kiedyś styczność z poprzednimi częściami, bądź podobnymi grami tego typu, śmiało możesz przejść do dalszych sekcji. Jeżeli jednak jest to Twoje pierwsze spotkanie z "Diabełkiem", to zapraszam do lektury.
O co tu właściwie chodzi?

Ogólne informacje dotyczące Diablo 3 można znaleźć w tym dziale, zaś sama rozgrywka zatacza swego rodzaju "koło":
- Zabijając potwory osiągasz nowe poziomy,
- Osiągając nowe poziomy zdobywasz lepsze umiejętności i ekwipunek,
- Dzięki nowemu wyposażeniu możesz przejść przez następne, trudniejsze lokacje,
- Przechodząc przez nowe lokacje zabijasz potwory,
- ... i tak dalej ;-).

Choć pozornie może to wyglądać na monotonne zajęcie, to jednak dzięki fabule i nowym odkryciom gra sprawia ogromną frajdę.Tworzymy postać

Teraz, gdy już wiemy jakie jest ogólne założenie gry, możemy stworzyć naszego herosa. Po wciśnięciu przycisku "Stwórz postać" ukaże się nam takie menu:


Po lewej stronie można wybrać swoją klasę (więcej o postaciach tutaj), a nieco niżej płeć postaci. Jak dla przykładu wybrałem Barbarzyńcę płci męskiej.

Jeszcze niżej jest przycisk "Postać Hardkorowa", jednak na razie go nie zaznaczamy. Gdy taki heros zginie, już nigdy więcej nie będzie można nim grać.

Z kolei po prawej stronie znajduje się krótki opis danej klasy - pokaz przykładowych umiejętności, najważniejszy współczynnik, wykorzystywane źródło itp.

Pośrodku należy wpisać imię naszego bohatera, długość może wynosić od 3 do 12 liter. Nie można też wykorzystywać cyfr oraz takich znaków jak: -, +, /, _, ?, # i tym podobnych.

Po wykonaniu wszystkich czynności powinien ukazać się taki obraz:


Klikając na naszą postać otworzy się okno ze szczegółowymi statystykami, np. ostatnio pokonany boss, ilość zabitych potworów, a nawet noszony ekwipunek i używane umiejętności.

Po prawej stronie znajduje się Sztandar, czyli nasz znak rozpoznawczy. Można go zmodyfikować już teraz poprzez zmianę kształtu, symboli i kolorów. Więcej opcji będzie dostępne wraz z postępami w grze.

Po bokach znajdują się takie opcje jak "Gry publiczne" i "Dom Aukcyjny", ale na razie nie powinny nas one interesować.

W lewym górnym rogu podane są informacje na temat postępów w grze: obecne zadanie i poziom trudności. Przejdźmy już do zabawy - "Rozpocznij grę"!Interfejs

Po obejrzeniu Intro zobaczymy taki widok:Zanim przejdziemy do walki ze sługusami Diablo, zajmijmy się jeszcze interfejsem. Zdecydowanie najważniejszy jest pasek u dołu ekranu:Poszczególne elementy:

Życie - wskaźnik zdrowia. Gdy spadnie do zera, postać zginie. Można je uzupełnić na wiele sposobów, np. miksturami, kulami życia, atrybutami przedmiotów typu "wysysanie życia", a także niektórymi umiejętnościami.Źródło mocy - wykorzystywane do potężniejszych umiejętności. Każda postać ma inne źródło, w dodatku każde z nich działa nieco inaczej. W przypadku Barbarzyńcy jest to Furia, u Czarownika Moc Tajemna, u Szamana Mana, u Mnicha Duch, a u Łowcy Demonów Nienawiść i Dyscyplina.
Pasek doświadczenia - gdy dojdzie do końca, postać awansuje na kolejny poziom.


Umiejętności - Na początku dostępne są tylko dwie zdolności, jednak wraz z postępami liczba ta zwiększy się do sześciu.


Mikstury - Jedna z metod na szybkie zregenerowanie sił. W przeciwieństwie do Diablo 2, po każdym użyciu trzeba odczekać 30 sekund.
Przycisk otwierający menu Umiejętności.


Przycisk służący do otwierania ekwipunku.


Przycisk, dzięki któremu można otworzyć Dziennik Zadań.


Przycisk, który otwiera menu osiągnięć.


Przycisk odpowiedzialny za menu gry.Opóźnienie - wskaźnik jakości połączenia. Kolor zielony oznacza, że jest prawidłowe, żółty i czerwony - lepiej przerwać grę do momentu poprawy.W prawym górnym rogu znajduje się również mapka, nazwa lokacji, godzina (rzeczywista) i aktualne zadanie:


Całą mapę można otworzyć (domyślnie) klawiszem TAB.Pierwsze kroki

Jak przystało na HnS'a, postacią steruje się przy pomocy myszki a nie klawiatury. Zaznacz miejsce, w które chcesz się udać i naciśnij Lewy Przycisk Myszy. Warto jeszcze dodać, że ostatni punkt, który wybrałeś, jest oznaczony delikatnym, żółtym kręgiem:

Walka

Czas na to, co w Diablo najlepsze - mordowanie pomiotu Piekieł. Podążając wzdłuż ścieżki znajdziesz na swojej drodze grupkę Ożywieńców. Namierz kursorem jednego z nich i wciśnij LPM. Postać na razie jest powolna, a w zanadrzu ma zaledwie jedną umiejętność. Wszystko to zmieni się wraz z rozwojem herosa.


Idąc dalej ujrzysz żołnirzey walczących z nieumarłymi. Porozmawiaj z Kapitanem Rumfordem i odeprzyj kolejną falę nieprzyjaciół. Na mapce pojawi się migoczący okrąg - jest to cel obecnego zadania.


W gospodzie będziesz musiał pokonać jeszcze kilku przeciwników. W tym miejscu najprawdopodobniej osiągniesz nowy poziom.


Czas wybrać świeżo zdobytą umiejętność, w tym celu otwórz odpowiednie menu (podana wcześniej ikonka miecza). Następnie włącz okienko z migoczącym napisem "Nowe!", zaznacz dany skill i wciśnij "Zatwierdź". Runy, czyli ulepszenia poszczególnych zdolności, dostępne będą od 6. poziomu.


Po rozmowie z Leah i Rumfordem okaże się, że trzeba zgładzić pozostałych zombie zagrażających Tristram. Szczególną uwagę zwracaj na Plugawe Matki:


Przemierzając świat Sanktuarium często można znaleźć poboczne lokacje. Niektóre z nich pojawiają się zawsze, inne - rzadko. Do tych drugich należy np. "Zatęchła piwnica":


Przedzierając się przez hordy nieumarłych w końcu natkniesz się na swojego pierwszego czempiona - Plugawą Królową. Tacy przeciwnicy charakteryzują się niebieskim bądź żółtym podświetleniem oraz nierzadko "obstawą" w postaci innych potworów. Unikalne stwory mają też specjalne właściwości i są znacznie silniejsze od zwykłych odpowiedników, jednak to właśnie u nich można zdobyć najcenniejsze łupy.


Na północy znajdziesz krąg kamieni z niebieską poświatą. Są to tzw. Punkty Nawigacyjne i używa się ich do szybkiego powrotu do miasta. Podejdź do niego i wybierz "Nowe Tristram".


W mieście po rozmowie z NPC zakończysz swoje pierwsze zadanie.Garść porad

  • Nie warto podnosić zwykłych (białych) przedmiotów - sami handlarze NPC kupują je za śmieszne ceny, z kolei wszystkie pozostałe typy są więcej warte. Nawet jeśli nie są lepsze od obecnego ekwipunku, to zawsze można je zniszczyć u kowala i w ten sposób zdobyć materiały rzemieślnicze.
  • Na początku umiejętności są rozdzielane automatycznie, szybko się jednak okaże, iż podstawowa kombinacja jest niewygodna i nie przypada graczowi do gustu. Można to zmienić dzięki Elective Mode, o którym pisaliśmy tutaj.
  • Nie trzeba podnosić złota - wystarczy przejść obok, a waluta zostanie automatycznie umieszczona w plecaku. Dodatkowo zasięg podnoszenia złota i kul życia można zwiększyć poprzez niektóre przedmioty.
  • Bardziej szczegółowe porady można znaleźć pod tym adresem.Mamy nadzieję, że dzięki powyższym informacjom poczujesz się swobodniej w świecie Sanktuarium.

Powodzenia!
Zgłoś błąd.Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.