diablo 3

Diablo 3 - Kule zdrowia

Ostatnia modyfikacja: 08.03.2020. Utworzono: 13.09.2010


Ten kto żyje jest zwycięzcą! W Diablo 3 przetrwać możemy dzięki Kulom Zdrowia - podstawowym środkom uzupełniającym życie naszej postaci. Wypadają one z potworów, bądź pojawiają się w niektórych lokacjach, a wykorzystać ich moc można po prostu przechodząc po nich, bądź obok nich. Nie można ich podnieść i zostawić sobie na zapas, tak więc należy ich użyć zanim znikną.


W Diablo 3 twoje zdrowie – pozostała życiowa energia twojego bohatera – ukazane jest przez krwistoczerwoną kulę na dole ekranu. W miarę jak twory Gorejących Piekieł atakują twoje wcielenie, z kuli ścieka płyn: powoli w walce przeciwko kruchym mieczom szkieletów wojowników i szybko wobec ostrych jak brzytwa kłom dzikich demonów.


Tak długo jak w twojej kuli zdrowia pozostaje jakaś ilość płynu, tak długo trzymasz się przy życiu. Ale kiedy zniknie ostatnia purpurowa kropla, znikniesz i ty.
• Kule Zdrowia, a Mikstury •

Kule w dużej mierze zastąpiły znane z poprzednich gier serii mikstury, które nie zostały jednak wyeliminowane całkowicie, a tylko ograniczono czasowo ich stosowanie, przez co nie w każdej sytuacji możemy po nie sięgnąć. Będąc w opresji, gdy od śmierci dzieli nas mniej niż jeden cios przeciwnika warto skorzystać właśnie z mikstur, nawet jeśli w pobliżu widzimy kulę zdrowia - Orby odnawiają naszą energię witalną stopniowo, a potiony są znacznie bardziej efektywne w sytuacji, kiedy życie musimy mieć pełniejsze "na wczoraj".• Kule Zdrowia w Grze Multiplayer •

Poza postacią gracza profity z poniesionych przez niego kul zdrowia czerpią również wszyscy inni gracze z naszej drużyny, nasi towarzysze oraz przywołańce. Warunkiem jest to, że muszą oni być nie dalej niż około 10 jardów od naszej postaci, która podniosła właśnie Orba - postacie stojące w rogach ekranu mogą się więc nie załapać. Kule zdrowia są obiektami, które są współdzielone również w ten sposób, że widzą je wszyscy gracze w grze, więc mogą one zostać użyte przez kogokolwiek na zasadzie kto pierwszy, ten lepszy.Kule zdrowia uzupełniają nasze życie tylko do maksymalnej jego wartości, nic ponadto. Nasza postać nie będzie miała żadnych korzyści z podniesienia kuli, jeśli jej życie będzie pełne - wyjątkiem jest sytuacja, kiedy dzięki jakiejś umiejętności profity z podniesienia kul czerpią również zasoby postaci (o czym nieco niżej). Niezależnie jednak od klasy, nawet mając pełną czerwoną kulę nasi kompani zostaną uleczeni tak jak napisano w poprzednim akapicie - warto więc wspierać ich, jeśli Kula wypadnie akurat pod naszymi nogami, a kumpel jest w opresji.• Mechanika Wypadania Kul Zdrowia •

Wiedząc już czym są Kule Zdrowia należy przyjrzeć się mechanice ich wypadania. Poniższa grafika przedstawia pasek życia potwora, który podzielony jest na kilka odcinków "trójkątami". Punkty te zaznaczają kiedy dany potwór może upuścić kulę zdrowia.Szanse na wypadnięcie kul w tych punktach przedstawia się następująco:
  • Potwór Normalny - szansa na upuszczenie kuli zdrowia po śmierci zależy od rodz. potwora
  • Czempion - 60% szans na upuszczenie kuli zdrowia i 50% szans na upuszczenie jej po śmierci
  • Potwór Elitarny - 100% szans na upuszczenie kuli zdrowia i 50% szans na upuszczenie jej po śmierci


• Rodzaje Kul - Kula Kuli Nierówna •

Pojawia się pytanie - jaki procent maksymalnej liczby Punktów Życia jest przywracane po podniesieniu Kuli? To zależy jaka to była kula, bo w grze występują one w dwóch różnych skutecznościach, a rozpoznanie z którą mamy do czynienia jest możliwe już po ich wyglądzie. Klasyczne kule – te z całego Sanktuarium - to unoszące się w powietrzu globy dające lekką, czerwoną poświatę. Ich mocniejsze odpowiedniki, uzupełniające większą ilość życia dają mocne czerwone światło, niby energię wokół nich - są po prostu większe, bardziej masywne. Rodzaj kuli zależy od pomiota, z którym nam przyszło walczyć i różnicuje się to w ten sposób:


  • Małe - Przywracają 20% punktów życia, wypadają głównie ze zwykłych potworów.
  • Duże - Przywracając 35% punktów życia, wypadają z Czempionów i Elitarnych.

Jako ciekawostkę można podać, że na demo z Blizzconu 2010 na arenie wypadały również Kule Życia odnawiające 40% HP, oraz w zamyśle było stworzenie takich, które regenerowały by całość naszego czerwonego globu.
• Premie z Przedmiotów i od Umiejętności •

Niektóre przedmioty „oferują” nam możliwość zwiększenia zasięgu podnoszenia Kul Zdrowia i złota. Korzystanie z tych affixów jest wygodne i praktyczne - zwiększając obszar z którego zgarniamy KZ, zwiększamy również szansę na uleczenie się, gdy jesteśmy w sytuacji kryzysowej, a goni nas akurat jakiś Nieumarły. Przykładowe przedmioty z taką właśnie premią to: Sygnet Leoryka, Rzecz z Otchłani.


Bardzo atrakcyjną premią jaką mogą dać przedmioty jest również zwiększenie punktowe ilości życia, jaka jest przywracana po podniesieniu Kuli Zdrowia. Takimi bonusami mogą pochwalić się m.in.: Medalion Rondala, Oblicze Tiklandiana.


Istnieją oczywiście również przedmioty, które mogą dawać swoim właścicielom obie te premie - nie szukając daleko można wymienić Rękawice Odmrożenia, czy Zagadkowy Pierścień.


Wszelakie bonusy związane z Kulami Zdrowia dają nam również niektóre umiejętności aktywne i pasywne. Dzięki pasywnym, tak jak wspomniano kilka akapitów wyżej podniesienie Kuli Życia powoduje również częściowe zapełnienie Zasobów postaci - warto więc zwrócić uwagę na takie skille jak Zemsta Łowcy Demonów, Łaknienie Mocy Czarownika, Makabryczna Uczta Szamana. Ponadto kilka aktywnych skilli premiuje KZ w taki sposób, że zwiększają szansę na ich wypadnięcie z przeciwników - o ile są umiejętności te stosowane są z odpowiednią runą: Młot Starożytnych (Dziedzictwo), Zastraszający Krzyk (Ponure Żniwa), Bitewny Szał (Miecze na Lemiesze).• Kaprysowo, a Kule Zdrowia •

Diablo 3 - Życie i kule zdrowia

Kule Zdrowia w ukrytej lokacji Kaprysowo zmieniają swój wygląd z krwistoczerwonego globu w olbrzymią babkę z wisienką u samej góry. Poza wyglądem działanie jest takie samo. Występują też wspomniane wcześniejszej dodatkowe korzyści, płynące z uzdrawiania się za pomocą kul zdrowia, a także występuje podział na rodzaje globów względem intensywności odnawiania życia.

Zgłoś błąd.Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.