diablo 3

Diablo 3 - Infernalna Machina

Ostatnia modyfikacja: 16.10.2015. Utworzono: 30.12.2012


Opisywana w tym artykule Infernalna Machina wymaga dodatku Reaper of Souls. Do stworzenia obecnego poradnika wykorzystano materiały i treści z poprzedniego poradnika.
Infernalna Machina została wprowadzona w łatce 1.0.5 i poważnie zaktualizowana w patchu 2.3. Jest to element rozgrywki końcowej, mający zapewnić nowe doświadczenia graczom ciągle szukającym wyzwań w grze. Należy jednak pamiętać, że jest to wyzwanie któremu trzeba stawić czoła na wielu płaszczyznach. Musisz wykazać się determinacją, by zebrać wszystkie potrzebne elementy. Musisz wykazać się odwagą, by przekroczyć piekielny portal i udać się do demonicznej krainy. Musisz w końcu wykazać się umiejętnościami, by pokonać wszystkich przeciwników, by być godnym obiecanej nagrody.

•Znajdź Machiny•


Główną zmianą w patchu 2.3 jest to, ze Klucznicy obecnie mają szansę na upuszczenie Infernalnej Machiny (nie trzeba już zbierać kluczy, które następnie były łączone w machiny).
Aby wykonać Infernalną Machinę(zadanie), należy najpierw zdobyć cztery składające się na nią przedmioty poprzez pokonanie czterech Kluczników rezydujących w poszczególnych aktach gry. Klucznicy oczywiście występują na wszystkich poziomach trudności, jednakże tylko na Udręce istnieje szansa, że upuszczą oni Infernalną Machinę. Szansa ta nie zależy w żadnym stopniu od atrybutu odpowiedzialnego za większą szansę na znalezienie magicznych przedmiotów, jednakże możemy ją zwiększyć zwiększając poziom trudności.

•Poziom Udręki, a szansa na zdobycie Infernalnej Machiny•

 • Udręka I: 25%
 • Udręka II: 28%
 • Udręka III: 33%
 • Udręka IV: 38%
 • Udręka V: 43%
 • Udręka VI: 50%
 • Udręka VII: 60%
 • Udręka VIII: 70%
 • Udręka IX: 80%
 • Udręka X: 90%

 • Uwaga: Po zabiciu klucznika istnieją 4 możliwości:
  a) Klucznik nie upuści żadnej Machiny.
  b) Klucznik upuści Machinę przypisaną do jego dropu.
  c) Klucznik upuści przypisaną sobie Machinę, oraz Machinę losową.
  d) Klucznik upuści losową Machinę.

  Można posiadać na raz więcej niż jedną Machinę danego rodzaju, Machiny przypisywane są do konta i nie mogą być przekazywane pomiędzy graczami. Trzeba pamiętać też, że ukończenie całego zadania, czyli w efekcie stworzenie Pierścienia Piekielnego Ognia, lub Amuletu Piekielnego Ognia wymaga od nas zebrania kompletu Machin, by móc otworzyć każdy z czterech portali do różnych krain i zdobyć cztery organy demonów potrzebne do stworzenia biżuterii. Do wykonania przedmiotów potrzebne będą również Zapomniane dusze(10), oraz schemat, który można
  za 5 000 000 złota kupić u NPC w 2 akcie - małej dziewczynki o imieniu Squirt.

  •Zabij kluczników i odbierz im machiny•


  Klucznicy strzegą swoich skarbów i trudno ich zabić. Czasami trzeba poświęcić również trochę czasu, aby ich odnaleźć. Klucznicy jednakże zawsze występują w tych samych lokacjach. Na mapie przygody lokacje te oznaczone są specjalnymi grafikami klucza.  •Oto spis kluczników, oraz przypisanych do nich skarbów i lokacji•  Klucznik Odeg
  Lokacja: Akt 1, Pola Niedoli


  Infernalna Machina Kości - Infernalna Machina, którą zazwyczaj upuszcza klucznik Odeg. Pozwala na otwarcie Krainy Niezgody.

  Klucznik Sokahr
  Lokacja: Akt 2, Oaza Dalgura  Infernalna Machina Obżarstwa - Infernalna Machina, którą zazwyczaj upuszcza klucznik Sokahr. Pozwala na otwarcie Krainy Chaosu.

  Klucznik Xah'Rith
  Lokacja: Akt 3, Kamienny Fort  Infernalna Machina Wojny - Infernalna Machina, którą zazwyczaj upuszcza klucznik Xah'Rith. Pozwala na otwarcie Krainy Zamętu.

  Klucznik Nekarat
  Lokacja: Akt 4, Drugi Poziom Ogrodów Nadziei  Infernalna Machina Zła - Infernalna Machina, którą zazwyczaj upuszcza klucznik Nekarat. Pozwala na otwarcie Krainy Przerażenia.

  •Otwórz Krainy i zabij bossów•


  Jeśli zebrałeś już 4 machiny po jednej z każdego rodzaju (Kości, Obżarstwa, Wojny i Zła) jesteś gotów, aby podjąć się wyzwania. W celu wykonania zadania udaj się do 1 Aktu i odnajdź domostwo przed którym zawsze stoi Brat Malahjasz. Wyważ drzwi dowolnym atakiem i wejdź do środka.  Następnie otwórz 4 portale w dowolnej kolejności. W każdej krainie zdobędziesz organy potrzebne do stworzenia Amuletu lub Pierścienia Piekielnego Ognia.

  •Poziom Udręki, a szansa na zdobycie organów•

 • Udręka I-V: Możliwy 1 organ z 1 krainy.
 • Udręka VI: Gwarantowany 1 / Czasami zdobędziesz 2 organy z 1 krainy.
 • Udręka VII: Gwarantowany 1 / Zazwyczaj zdobędziesz 2 organy z 1 krainy.
 • Udręka VIII: Gwarantowane 2 / Czasami zdobędziesz 3 organy z 1 krainy.
 • Udręka IX: Gwarantowane 2 / Zazwyczaj zdobędziesz 3 organy z 1 krainy.
 • Udręka X: Gwarantowane 2 / Bardzo często zdobędziesz 3 organy z 1 krainy. • •Spis Machin, krain, przypisanych do nich bossów i dropów•  Infernalna Machina Kości
  Otwiera: Kraina Niezgody
  Bossowie: Leoryk (Król Umarłych), Mahda (Bezlitosna Wiedźma)
  Nagroda:

  Skrucha Leoryka - Organ zdobywany po pokonaniu bossów w Krainie Niezgody.

  Infernalna Machina Obżarstwa
  Otwiera: Kraina Chaosu
  Bossowie: Ghom (Ohydny Plugawiciel), Rakanoth (Nikczemny Oprawca)
  Nagroda:

  Fiolka Zgnilizny - Organ zdobywany po pokonaniu bossów w Krainie Obżarstwa.

  Infernalna Machina Wojny
  Otwiera: Kraina Zamętu
  Bossowie: Kartan (Dziki Behemot), Zoltun Kull (Zdrajca Śmierci)
  Nagroda:

  Bożek Grozy - Organ zdobywany po pokonaniu bossów w Krainie Zamętu.


  Infernalna Machina Zła
  Otwiera: Kraina Przerażenia
  Bossowie: Diablo (Dusza Zła), Losowy Boss, Losowy Boss

  Uwaga: Pojedynek w Krainie Przerażenia składa się z 3 etapów. W pierwszym etapie walczymy tylko z Diablo. Po odebraniu mu części życia przywołuje on losowego demona z dowolnej Infernalnej Machiny. Kiedy Diablo czuje, że jest bliski klęski przyzywa kolejnego losowego demona z dowolnej Infernalnej Machiny. Przywoływanie bossów poprzedzone jest kilkusekundowym ogłuszeniem - w tym momencie nasza postać nie może atakować wrogów w żaden sposób.

  Nagroda:

  Serce Zła - Organ zdobywany po pokonaniu bossów w Krainie Zamętu.


  •Stwórz Amulet lub Pierścień Piekielnego Ognia•


  Po zebraniu wszystkich narządów możemy w końcu zabrać się za tworzenie naszej nagrody. Będziemy musieli jeszcze tylko zakupić Plan Pierścienia, lub Amuletu u handlarki Squirt znajdującej się w Akcie II. Pojedynczy schemat kosztuje 5 milionów sztuk złota.

  Handlarka Squirt


  Schemat na Amulet Piekielnego Ognia - Pozwala na wykucie niezwykle potężnego Amuletu. Aby skorzystać ze schematu musisz najpierw przeszkolić złotnika (Chytry Szen) do 12 poziomu.


  Schemat na Pierście Piekielnego Ognia - Pozwala na wykucie niezwykle potężnego Pierścienia. Aby skorzystać ze schematu musisz najpierw przeszkolić złotnika (Chytry Szen) do 12 poziomu.


  Chytrego Szena znajdziesz w dowolnym mieście dowolnego aktu. Jego symbolem na mapie jest niebieski kamień szlachetny.


  Po wykonaniu Infernalnej Machiny i zebraniu przynajmniej 1 organu każdego rodzaju (razem 4), oraz po nauczeniu złotnika schematu możesz zabrać się na wytworzenie jednego z dwóch potężnych artefaktów.

  •Amulet Piekielnego Ognia•


  Amulet Piekielnego Ognia / Piekłorodny Amulet Siły - Możesz wykonać Amulet Piekielnego Ognia wybierając dowolną interesującą Cię statystykę. Amulet zawsze wylosuje wybraną statystykę, gniazdo, 3 losowe statystyki, oraz losową zdolność pasywną. Pamiętaj, że zdolność pasywna zawsze należy do zestawu zdolności postaci, na której wykonujesz amulet!.

  Zalecane dla: Barbarzyńca, Krzyżowiec.
  Koszt wykonania: 1 Skrucha Leoryka ; 1 Fiolka Zgnilizny ; 1 Bożek Grozy ; 1 Serce Zła ;
  10 Zapomnianych Dusz ; 50 000 złota


  Amulet Piekielnego Ognia / Piekłorodny Amulet Inteligencji - Możesz wykonać Amulet Piekielnego Ognia wybierając dowolną interesującą Cię statystykę. Amulet zawsze wylosuje wybraną statystykę, gniazdo, 3 losowe statystyki, oraz losową zdolność pasywną. Pamiętaj, że zdolność pasywna zawsze należy do zestawu zdolności postaci, na której wykonujesz amulet!.

  Zalecane dla: Czarownik, Szaman.
  Koszt wykonania: 1 Skrucha Leoryka ; 1 Fiolka Zgnilizny ; 1 Bożek Grozy ; 1 Serce Zła ;
  10 Zapomnianych Dusz ; 50 000 złota


  Amulet Piekielnego Ognia / Piekłorodny Amulet Zręczności - Możesz wykonać Amulet Piekielnego Ognia wybierając dowolną interesującą Cię statystykę. Amulet zawsze wylosuje wybraną statystykę, gniazdo, 3 losowe statystyki, oraz losową zdolność pasywną. Pamiętaj, że zdolność pasywna zawsze należy do zestawu zdolności postaci, na której wykonujesz amulet!.

  Zalecane dla: Mnich, Łowca Demonów.
  Koszt wykonania: 1 Skrucha Leoryka ; 1 Fiolka Zgnilizny ; 1 Bożek Grozy ; 1 Serce Zła ;
  10 Zapomnianych Dusz ; 50 000 złota

  •Pierścień Piekielnego Ognia•


  Pierścień Piekielnego Ognia - Pierścień Piekielnego Ognia zawsze wylosuje 45% premii do zdobywanego doświadczenia, 5 losowych statystyk, oraz specjalny legendarny afiks wytwarzający jezioro lawy podczas ataku.

  Uwaga: Pomimo, iż Pierścień Piekielnego Ognia nie zapewnia żadnych konkretnych statystyk, trzeba pamiętać o tym, żeby zawsze wykuwać go przy pomocy postaci, na której mamy zamiar tego pierścienia używać. Kluczowe znaczenie ma tu tzw. Smart Drop. Istnieje więc bardzo wysoka szansa na to, że gra wylosuje główną statystykę (main stat) przypisaną do naszej postaci.

  Koszt wykonania: 1 Skrucha Leoryka ; 1 Fiolka Zgnilizny ; 1 Bożek Grozy ; 1 Serce Zła ;
  50 000 złota


  •Zakończenie•  Pierścień Piekielnego Ognia jest uznawany za wyjątkowe wyposażenie, co oznacza, że każda z postaci może nosić tylko jeden na raz. Z drugiej strony, istnieje również możliwość wyposażenia w niego waszych towarzyszy, a dzięki premii do zdobywanego doświadczenia i braku wymagania określonego poziomu postaci pierścień jest znakomitym spadkiem, który możecie przekazać swoim pozostałym postaciom.
  Gdy Amulet lub Pierścień już nie będzie wam potrzebny, po prostu rozłóżcie go na Zapomniane Dusze u kowala. Z czasem będziecie mogli stworzyć kolejny, a potem jeszcze jeden, i jeszcze jeden... Wybór należy do was!
  Zobacz jak kiedyś wyglądała Infernalna Machina


  Tutaj zawarte są informacje pochodzące ze starszych patchy, w celu archiwizacji danych. Podane poniżej informacje są nieaktualne.


  Infernalna Machina została wprowadzona w łatce 1.0.5 jako element rozgrywki końcowej, mający zapewnić nowe doświadczenia graczom ciągle szukającym wyzwań w grze. Należy jednak pamiętać, że jest to wyzwanie któremu trzeba stawić czoła na wielu płaszczyznach. Musisz wykazać się determinacją, by zebrać wszystkie potrzebne elementy. Musisz wykazać się odwagą, by przekroczyć piekielny portal i udać się do demonicznej krainy. Musisz w końcu wykazać się umiejętnościami, by pokonać wszystkich przeciwników, by być godnym obiecanej nagrody.

  • Znajdź Klucze i Plan •

  Aby złożyć Infernalną Machinę, należy najpierw zdobyć cztery składające się na nią przedmioty poprzez pokonanie czterech Kluczników rezydujących w poszczególnych aktach gry. Klucznicy oczywiście występują na wszystkich poziomach trudności, jednakże tylko na Inferno przy pięciokrotnej kumulacji Męstwa Nefalemów istnieje szansa, że upuszczą oni części składowe urządzenia, które mamy zamiar skonstruować. Szansa ta nie zależy w żadnym stopniu od atrybutu odpowiedzialnego za większą szansę na znalezienie magicznych przedmiotów, jednakże możemy ją zwiększyć korzystając z systemu Siły Potworów - co każdy poziom będzie ona większa o 10%, a na poziomie 10 osiągnie 100%. Nie korzystając z systemu szansa na wypadnięcie potrzebnych nam ingredientów równa jest 5% dla każdego z nich.

  Można posiadać na raz więcej niż jeden klucz danego rodzaju, przy czym zarówno klucze jak i plan są przypisane na stałe do konta i nie mogą być obiektem handlu między graczami. Trzeba pamiętać też, że ukończenie całego zadania, czyli w efekcie stworzenie Pierścienia Piekielnego Ognia wymaga od nas trzykrotnego zebrania kompletu kluczy, by móc otworzyć każdy z trzech portali do różnych krain i zdobyć trzy organy demona potrzebne do stworzenia pierścienia. Schemat wystarczy zdobyć tylko raz

  Klucz Zniszczenia - Metal wykorzystany do wykucia tego wypaczonego i powyginanego klucza nosi znak krainy Baala, ale jego zarys wskazuje, że nie jest kompletny. Wypada z Klucznika Odega znajdującego się na Polach Niedoli w Akcie I.  Klucz Nienawiści - Samo dotknięcie tego klucza wywołuje przemożną nienawiść do wszystkiego, co żyje. Jakaż to moc zostałaby wyzwolona, gdyby połączyć go z pozostałymi? Wypada z Klucznika Sokahra z którym możemy zmierzyć się w Oazie Dalgura w Akcie II.  Klucz Grozy - Czyżby ten klucz naprawdę otwierał przejście do sfery przerażającej grozy? Może gdyby udało się znaleźć pozostałe… Wypada z Klucznika Xah’Ritha w Kamiennym Forcie w Akcie III.  Schemat Infernalnej Machiny - Ten poplamiony, żółciejący pergamin pokryty jest przedziwnymi schematami przedstawiającymi jakieś diabelskie urządzenie. Wypada z Klucznika Nekarata na pierwszym poziomie Kryształowej Iglicy w Akcie IV.  • Stwórz Infernalną Machinę •

  Gdy zdobędziesz już Klucze oraz Plan udaj się do Kowala - pamiętaj, że musi on być na 10 poziomie, oraz że stworzenie machiny będzie kosztowało Cię każdorazowo 12 000 sztuk złota.

  Infernalna Machina - To przeklęte urządzenie zasilane jest plugawą magią poruszającą zębate tryby. Z jego nikczemnej mocy można skorzystać jedynie wewnątrz domu potępionych.

  Kiedy zdobędziesz już to urządzenie, jego moce będziesz mógł wyzwolić tylko w jednym miejscu - udaj się do Domostwa Heretyka w Nowym Tristram znajdującym się obok Brata Malchiasza Uzdrowiciela. Bardzo istotne jest to, by wybrać zadanie "Powrót do Nowego Tristram", ponieważ tylko wtedy będziemy zdolni przedostać się przez drzwi. Gdy będziesz już w środku kliknij prawym przyciskiem na urządzenie znajdujące się w ekwipunku postaci - spowoduje to pojawienie się złowrogiego, czerwonego portalu który zaprowadzi graczy do jednej z demonicznych krain, gdzie staną oko w oko z parami najbardziej nikczemnych przeciwników w świecie Sanktuarium. Aktywowana Infernalna Machina ulega zniszczeniu, przez co do otwarcia następnego portalu trzeba będzie skonstruować ją od nowa. To z kolei wiąże się z koniecznością ponownego zebrania trzech kluczy oraz zapłacenia 12 tys. sztuk złota kowalowi. Nie będzie za to wymagane zdobycie schematu. Gdy kowal raz się go nauczy, będzie można w dowolnym momencie zlecić mu wykonanie machiny wybierając ją z listy przedmiotów do wykonania.

  • Udaj się do Demonicznych Krain •

  Są trzy Demoniczne Krainy i w każdej z nich musimy pokonać parę bossów - z któregoś z nich wypadnie jeden z trzech Organów Demona koniecznych do stworzenia Pierścienia. W przypadku Organów sytuacja wygląda podobnie jak w przypadku kluczy, które zdobywaliśmy by stworzyć Infernalną Machinę - by wypadły konieczna jest pięciokrotna kumulacja Męstwa Nefalemów, oraz szansa na ich znalezienie również zależna jest to Siły Potworów: na MP0=5%, na MP1=10%, co poziom zwiększa się o 10%, by na MP10 osiągnąć 100%.

  Powykręcany Kręgosłup - Plątanina kości i nerwów cały czas wygina się i dygocze, starając się poruszyć mięśniami i ścięgnami, których już tam nie ma. Zdobywamy go w Krainie Niezgody, gdzie musimy stawić czoła Królowi Leorykowi oraz Mahdzie, którzy stoją na straży Królewskich Krypt.  Kieł Diabła - Dawniej ten wyszczerbiony ząb służył do oddzierania mięsa od kości, ale teraz wydaje się przeznaczony do jakiegoś innego, nieznanego celu. Zdobywamy go w Krainie Chaosu, po potyczce z Ghomem i Rakanothem strzegących Spiżarni.
  Mściwe Oko - Złowrogie spojrzenie tego kleistego oka jest dość niepokojące. Zdaje się na cośâ€¦ czekać. Zdobywamy je w Krainie Zamętu pokonując Bestię Oblężniczą i Zoltuna Kulla, pilnujących Krawędzi Otchłani.  Pod względem poziomu trudności walki będą mniej więcej tak samo wymagające jak pojedynek z Diablo na Inferno. Każdy z „podrasowanych” bossów zachowa pełen arsenał podstawowych zaklęć i zdolności. Wiele z nich jest potężniejszych, a niektórzy z przeciwników wymyślili nowe sposoby na sprawdzenie umiejętności tych, którzy mieli czelność wtargnąć na ich włości.

  Jeżeli zdarzy wam się polec w walki z piekielnymi wrogami, bez obaw – dopóki nie opuścicie gry, możecie zaczynać starcie od nowa w dowolnym momencie. Wystarczy kliknąć stworzony uprzednio portal. Pozostanie on aktywny w Domostwie Heretyka nawet po zgładzeniu bossów – aż do zakończenia danej sesji gry. Innymi słowy, jeżeli nie macie miejsca w ekwipunku, możecie opuścić pole walki i powrócić tam później bez obawy o utratę zdobytych skarbów.

  Należy przy tym pamiętać, że nie można udać się do tej samej krainy czystego zła dwukrotnie podczas tej samej sesji gry. Oznacza to, że jeżeli stworzycie lub będziecie mieli dostęp do czterech lub więcej machin, aby skorzystać z nich wszystkich będziecie musieli rozpocząć nową grę po otwarciu trzech portali.

  • Stwórz Pierścień Piekielnego Ognia •

  Po zebraniu wszystkich narządów możemy w końcu zabrać się za tworzenie naszej nagrody, którą będzie Pierścień Piekielnego Ognia. Będziemy musieli jeszcze tylko zakupić Plan Pierścienia u handlarki Squirt znajdującej się w Akcie II, który kosztuje 2 miliony sztuk złota.

  Schemat Pierścienia Piekielnego Ognia - Plugawe rysunki przedstawiają wykorzystanie fragmentów ciał demonów w celu stworzenia przedmiotu o niewiarygodnej mocy. Można kupić u handlarki Squirt w II Akcie za 2 miliony sztuk złota.

  Następnie udajemy się do Złotnika, który musi być na 10 poziomie i za każdym razem zażąda od nas 50 000 sztuk złota za wykonanie Pierścienia, jednakże wystarczy jednorazowo dostarczyć mu schemat - dzięki niemu nauczy się tworzyć aż cztery wersje nagrody za wykonanie Infernalnej Machiny.

  Pierścień Piekielnego Ognia wykonano z trofeów po zabitych wrogach, więc nikt nie może wątpić w odwagę noszącej go osoby. Może zostać stworzony w czterech wersjach: Inteligencji, Siły, Zręczności oraz Witalności. W zależności od tego, którą wersję pierścienia się wybierze, zapewni on premię do określonego atrybutu w wysokości od 170 do 200 punktów. Poza tym nie wymaga żadnego poziomu doświadczenia i daje jeszcze inne bonusy:
  Zwiększa przyrost doświadczenia o 35%
  Szansa na wystrzelenie wybuchowej kuli piekielnego ognia podczas ataku.
  +4 losowych magicznych właściwości

  Pierścień Piekielnego Ognia jest uznawany za wyjątkowe wyposażenie, co oznacza, że każda z postaci może nosić tylko jeden na raz. Z drugiej strony, istnieje również możliwość wyposażenia w niego waszych towarzyszy, a dzięki premii do zdobywanego doświadczenia i braku wymagania określonego poziomu postaci pierścień jest znakomitym spadkiem, który możecie przekazać swoim pozostałym postaciom. Gdy już nie będzie wam on potrzebny, po prostu rozłóżcie go na materiały u kowala. Z czasem będziecie mogli stworzyć kolejny, a potem jeszcze jeden, i jeszcze jeden... Wybór należy do was!
  Zgłoś błąd.
  


  Feniks z Popiołów - czekamy...
  Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
  Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki web 2.0
  © 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.