diablo 3

Diablo 3 - Dzienniki

Ostatnia modyfikacja: 09.04.2014. Utworzono: 01.11.2012

Dzienniki

Dzienniki są to specjalne przedmioty, na które możemy się natknąć przemierzając Świat Sanktuarium podczas rozgrywki w Diablo 3. Dzięki nim dowiemy się nieco więcej o świecie gry - opisują przeróżne wydarzenia i postacie z perspektywy autora, który dodatkowo odczyta nam swoje dzieło gdy je podniesiemy, byśmy nie musieli się odrywać od masakrowania potworów. Dzienniki są przed nami w większości poukrywane, a znalezienie ich wszystkich jest wyzwaniem, za podjęcie którego zostaniemy wynagrodzeni osiągnięciami i oraz doświadczeniem.


Zdecydowana większość dzienników wypada z jakichś obiektów typu skrzynie, torby, czy też zwłoki (nierzadko autorów) i trzeba je jeszcze podnieść z ziemi - łatwo je rozpoznać dzięki jasnoniebieskiemu kolorowi podpisu (przed patchem 1.0.5 miały kolor zielony). Są też i takie, których nie sposób przeoczyć, jak choćby te związane z głównym wątkiem fabularnym otrzymywane bezpośrednio od NPC, lub te o potworach automatycznie otrzymywane po spotkaniu danego monstrum (by odsłuchać trzeba kliknąć w przycisk w prawym dolnym rogu ekranu). Do wszystkich dzienników które już znaleźliśmy w każdej chwili możemy powrócić ponownie - wszystkie one są zebrane w naszym osobistym dzienniku.


Dzienniki

Poniżej znajduje się spis wszystkich dzienników posegregowanych tematycznie na te dotyczące zadań, świata i postaci, rozdzielone pomiędzy akty w których występują. Do każdego dołączona jest jego treść, wskazówki pomocne przy jego szukaniu, a także ilość doświadczenia w nagrodę za jego znalezienie.• AKT I •

ZADANIA

Dziennik Mieszkańca
Dziennik Mieszkańca

Król oszalał! Zabija każdego, kto się napatoczy. Nikt nie jest bezpieczny.

-Mieszkaniec Gordon

Wypada on losowo na zmianę z kilkoma innymi dziennikami ze starego pudełka na pamiątki, które można znaleźć w Starych Ruinach bądź na drodze do Starego Tristram. Może zaistnieć więc potrzeba kilkukrotnego odwiedzenia tych lokacji, zanim znajdzie się dziennik.

Exp: ?
Osiągnięcia: Robienie Notatek
Villager's Journal
Dziennik Przywoływacza
Dziennik Przywoływacza

Mahda jest naiwna. Stworzę z capów armię dusz i zwiążę ich moją niezłomną wolą.

Tak, mając tych pogan na rozkazy, zmuszę ludzkie królestwa, aby ukorzyły się przed potęgą... Władcy Kozłów!

Muszę jeszcze popracować nad moim tytułem.

-Mroczny Kultysta

By znaleźć dziennik udaj się na Południowe Wyżyny, gdzie w południowo-wschodniej części lokacji znajdziesz schody do niewielkiej dolinki na której pojawia się losowo Mroczny Kultysta. Poczekaj aż wymruczy on swoje zaklęcia i przywoła cztery duchy kozłoludzi, a potem zabij całą gromadkę i podnieś dziennik, który wypadnie z Kultysty.

Exp: 1050
Osiągnięcia: Robienie Notatek
A Summoner's Journal
List Miry do Haedriga
List Miry do Haedriga

Mój najdroższy Haedrigu.

Nie rozpaczaj, ukochany, zrobiłeś co w twojej mocy. Czas, który spędziliśmy razem znaczy więcej niż słowa, jednak los bywa okrutny. Twoja siła jest potrzebna, aby zakończyć koszmar, który nęka świat. Moim ostatnim życzeniem jest, abyś znalazł swój cel.

-Mira

Znajduje się w małym pudełku pojawiającym się obok warsztatu Kowala Haedriga po wykonaniu zadania Rozbita Korona.

Exp: 120
Osiągnięcia: Pojętny Uczeń
Mira's Letter to Haedrig
Odpowiedź Od Wielkiego Inkwizytora Kultystów
Odpowiedź Od Wielkiego Inkwizytora Kultystów

Do stu diabłów, ileż można czekać! Myślałem, że jasno się wyraziłem. Potrzebne mi ofiary. Dosyć się nasłuchałem wymówek, że chłopi uciekają z wyżyn i nie ma kogo składać w ofierze. Lepiej szybko coś wymyśl, bo inaczej to ciebie będziemy obdzierać żywcem ze skóry.

-Wielki Inkwizytor

Po dotarciu na trzeci poziom Sal Agonii należy rozejrzeć się za starą mównicą, z której ten dziennik wypada. Wypaść z niej mogą również inne książki, jak np. Rozkazy Wielkiego Inkwizytora Kultystów, więc może okazać się koniecznym odwiedzenie tej lokacji w innej grze.

Exp: 1050
Osiągnięcia: Robienie Notatek
Reply from Cultist Grand Inquisitor
Raport z Wortham
Raport z Wortham

Pani,

Z radością donoszę, że złamaliśmy jeńców z Wortham. Wyśpiewali wszystko i była to krwawa piosenka! Nasi przywoływacze są gotowi odzyskać broń na twój rozkaz. Nasz wróg niczego się nie spodziewa.

-Mroczny Kultysta

Dziennik ten znajdujemy na przejściu między Północnymi Wyżynami a Terenami Łowieckimi Leoryka które będziemy przemierzać w trakcie wykonywania zadania Szlakiem Sabatu. Wypada ze zwłok mieszkańca Wortham, leżących przed zniszczonym budynkiem.

Exp: 1050
Osiągnięcia: Robienie Notatek
Report from Wortham
Rozkaz Wielkiego Inkwizytora Kultystów
Rozkaz Wielkiego Inkwizytora Kultystów

Potrzebuję więcej ciał! Myślisz, że moi przywoływacze mogą wyczarować demona z powietrza? Potrzebna jest krew - i to świeża - oraz ludzkie ciało, żeby wzmocnić naszą magię. Będę oczekiwać od ciebie rychłej odpowiedzi.

-Wielki Inkwizytor

Możemy zdobyć ten dziennik podczas wykonywania zadania Uwięziony Anioł przemierzając wszystkie trzy poziomy Sal Agonii, w których znajdują się pulpity na książki. Z tego samego źródła wypadają też Dzienniki Leoryka, więc może pojawić się konieczność stworzenia nowej gry.

Exp: 1050
Osiągnięcia: Robienie Notatek
Command from Cultist Grand Inquisitor
Rozkazy od Mahdy
Rozkazy od Mahdy

Pojawił się nowy element w układance. Dziewczyna o imieniu Lea. Szpiedzy donoszą mi, że to dziecko Adrii, ukrywającej się na pustyniach Kaldeum.

Bezzwłocznie zanieście te wieści panu.

-Mahda

Kiedy dotrzesz do Posiadłości Leoryka w trakcie wykonywania zadania Szlakiem Sabatu, zostaniesz zaatakowany przez grupkę kultystów i berserkerów. Po ich neutralizacji wśród ich zwłok i łupów jakie po nich zostały znajdziesz właśnie ten dziennik.

Exp: 1050
Osiągnięcia: Robienie Notatek
Orders from Maghda
Stronica z Grimuaru Lazarusa
Stronica z Grimuaru Lazarusa

Przebudzenie nastąpi niebawem. Ten głupiec, Leoryk, oparł się tylko dlatego, że mój pan nie odzyskał jeszcze pełni mocy. Po pozbyciu się królowej modę się oddać przygotowaniu chłopca na przyjęcie mego pana.

-Arcybiskup Lazarus

Po walce z naczelnikiem w trakcie wykonywania zadania Uwięziony Anioł zanim opuścisz Przeklętą Ciemnicę odwiedź jeszcze pokój na lewo w którym znajdują się duchy Króla Leoryka, Lazarusa i Królowej Asylli. Po tym jak duchy znikną na ziemi pojawi się dziennik.

Exp: 1450
Osiągnięcia: Robienie Notatek
A Page from Lazarus's Grimoire

ŚWIAT

Badania nad Kazrami
Badania nad Kazrami

Moich prostackich kompanów nie interesują kazrowie, tylko nagrody za ich głowy. Ja jednak jestem przekonany, że można się z nimi porozumieć. To oczywiście niebezpieczne zadanie, ale jestem gotów podjąć to ryzyko.

-Belard Uczony

Jest to jeden z trzech dzienników, które mogą wypaść z rozkładających się zwłok na Południowych i Północnych Wyżynach, bądź na Wyżynnej Przełęczy. Pełno tam trupów, więc trzeba będzie szukać dokładnie.

Exp: 1050
Osiągnięcia: Historyk Tristram
Researching the Khazra
Dziennik Grabarza
Dziennik Grabarza

Kiedy król Leoryk zasiadł na tronie, sprowadził ze sobą wielu możnych. Zaś możni, jak to możni, pragną posiadać bogate krypty. Wziąłem więc łopatę i postanowiłem zarobić łatwo nieco grosza wygrzebując kilka dziur. Ha! Zapotrzebowanie ciągle rośnie. Wygląda na to, że śpię w ziemi, jem ziemię i ziemia oddycham....

-Darris Grabarz

Księgę znajdziemy na Cmentarzu Porzuconych - wypadnie ona ze szkieletu będącego pozostałością po jej autorze, po Grabarzu.

Exp: 120
Osiągnięcia: Historyk Tristram
Gravedigger's Log
Dziennik Rabusia Grobowców
Dziennik Rabusia Grobowców

Byliśmy tacy pewni, że uda nam się pokonać wszelkie pułapki, jakie starożytni zastawili na rabusiów. Niestety, zwłoki moich przyjaciół są dowodem naszej arogancji. Sam też niedługo umrę. Chciwość doprowadziła nas do zguby...

-Rabuś grobowców

Dziennik ten wypada ze zwłok Rabusia Grobowców podczas wykonywania zadania Rozbity Miecz odwiedzając Kryptę Starożytnych w poszukiwaniu Symbolu Światła.

Exp: 700
Osiągnięcia: Historyk Tristram
Tomb Robber's Journal
Dziennik Warriva
Dziennik Warriva

Po dwudziestu latach wracam do Khanduras, dźwigając brzemię niezliczonych porażek i tragedii. Czy to kara za pomoc udzieloną temu człowiekowi w poszukiwaniach Mrocznego Wędrowca? Zawsze sądziłem, że Deckard Cain jest całkiem szalony, ale być może... miał rację. Może uda mu się przepędzić cień wiszący nad całym moim życiem.

-Warriv

Przechodząc Drogą do Starego Tristram podczas zadania Upadła Gwiazda natkniemy się na zwłoki Warriva, z których wypadnie dziennik.

Exp: 120
Osiągnięcia: Historyk Tristram
Warriv's Journal
Dziennik ze Starego Tristram
Dziennik ze Starego Tristram

Z każdym dniem nasilają się plotki o torturach. Co się stało z Tristram i królem? Kiedyś uważałem, że Leoryk jest wielkim człowiekiem, ale chyba dałem się omamić jak wszyscy.

Rano nasza mizerna armia rusza przeciwko Zachodniej Marchii. Co z nami będzie?

-Mieszkanka Despina

Jeden z kilku dzienników, które można znaleźć w starym pudełku na pamiątki w Starych Ruinach, lub Drodze do Starego Tristram.

Exp: 120
Osiągnięcia: Historyk Tristram
Old Tristram Journal
Drzewo Wisielców
Drzewo Wisielców

Zimna ziemia wchłonie plugawe ciała tych okrutników. Chcieli przedłużyć życie kosztem cierpienia innych. Wykorzystywali zakazaną magię. Zło pożerało ich od środka, aż pochłonęło wszystkich i skończyli na stryczku.

-Sędzia pokoju z Tristram

Do zdobycia podczas wydarzenia o tej samej nazwie w Kotlinie Lamentów, wypada ze Szkieletu.

Exp: 120
Osiągnięcia: Historyk Tristram
The Hanging Tree
List Gończy za Kazrami
List Gończy za Kazrami

Okoliczne plemiona kazrów stały się poważnym zagrożeniem. Atakują karawany i zapuszczają się w rejony, gdzie wcześniej ich nie widywano.

Pomóż nam. Zapłacimy ci dwadzieścia pięć sztuk złota za każdą kazrową głowę.

-Urzędnik Nowego Tristram

Jest to jeden z trzech dzienników, które mogą wypaść z rozkładających się zwłok na Południowych i Północnych Wyżynach, bądź na Wyżynnej Przełęczy. Pełno tam trupów, więc trzeba będzie szukać dokładnie.

Exp: 1050
Osiągnięcia: Historyk Tristram
Khazra Heads Wanted
Mahda, Przywódczyni Sabatu
Mahda, Przywódczyni Sabatu

Gdy wstąpiłam do Sabatu, byliśmy słabi i bezczynni. najwyższe Zło było uwięzione, wiec przywódcy nie chcieli nic robić. udało mi się przekonać pewną wiedźmę, abyśmy ich otruły i wspólnie przejęły władzę. Kilka lat później... ona odeszła, ale kontynuowałam dzieło, budując potęgę Sabatu i służąc Belialowi.

-Mahda

Automatycznie po pokonaniu Mahdy.

Exp: ?
Osiągnięcia: ?
Masakra Kazrów
Masakra Kazrów

Nikt nie przeżył. Ten głupiec, Belard, zginął próbując rozmawiać z kazrami. Pojawili się kultyści. Uciekłem, gdy tylko ich zobaczyłem. Nie mam ochoty na czarną magię. Słyszałem krzyki moich kompanów, ale nie mogłem im pomóc.

-Osman Myśliwy

Jest to jeden z trzech dzienników, które mogą wypaść z rozkładających się zwłok na Południowych i Północnych Wyżynach, bądź na Wyżynnej Przełęczy. Pełno tam trupów, więc trzeba będzie szukać dokładnie.

Exp: 1050
Osiągnięcia: Historyk Tristram
The Khazra Massacre
Mogiła Wojownika
Mogiła Wojownika

Alaryk twierdzi, że nasz lud może przetrwać nadchodzącą bitwę, ale w jego oczach widziałem prawdę. Dlaczego kazał mi bronić Symbolu Honoru? Te pokraczne stwory mordują w lesie moich ludzi, a ja nie mogę nic zrobić!

-Edryk

Znajdziemy go w podziemiach o takiej samej nazwie, w Mogile Wojownika znajdującej się w Butwiejącym Lesie - będziemy tam podczas wykonywania zadania Rozbity Miecz. Zaraz po wejściu do lokacji trzeba rozejrzeć się za szkieletem leżącym na ziemi z którego dziennik ten wypada.

Exp: 700
Osiągnięcia: Historyk Tristram
Warrior's Rest
Nowe Tristram
Nowe Tristram

Przez wiele lat ludzie bali się mieszkać w cieniu ruin przeklętego miast Tristram. Azle z upływem czasu pojawili się poszukiwacze przygód, którzy zaczęli przeczesywać starą katedrę. Ich zyski były na tyle duże, że dla zaspokojenia potrzeb podróżników powstało Nowe Tristram. Obecnie miasteczko odwiedza coraz mniej osób. Mieszkają tam głównie rolnicy i rzemieślnicy.

-Deckard Cain

Jedna z najłatwiejszych do znalezienia ksiąg - leży sobie na stole w Gospodzie pod Zarżniętym Cielakiem, zaraz przy wejściu.

Exp: 120
Osiągnięcia: Historyk Tristram
New Tristram
Odpowiedź Na Podarty List
Odpowiedź Na Podarty List

Do Królewskiej Gwardii,

Z wielkim bólem stwierdzam, że nasz król całkowicie pogrążył się w szaleństwie. Rozkazał napełnić jaskinie monstrami stworzonymi przez arcybiskupa i nie słucha protestów. Kiedyś mogli tu mieszkać sami legendarni starożytni, ale teraz musimy zbezcześcić ich ruiny.

-Kanclerz Eamon

Jest trzecim z listów, które wypadają z torby w Pieczarach Aranei i wypada tylko jeśli znaleźliśmy już Podarty List. Za jednym podejściem da się znaleźć kilka takich toreb, więc może udać się skompletować wszystkie trzy dzienniki w jednej grze.

Exp: 1050
Osiągnięcia: Historyk Tristram
Torn Letter's Response
Ostatni Bastion Starożytnych
Ostatni Bastion Starożytnych

Naszych wrogów jest legion, ale nie wezmą nas bez walki. Musimy utrzymać ich tutaj, dopóki klucze do świątyni są ukryte przed ich przywódcą, tą bestią, Nerezą. Musimy walczyć do ostatniej kropli krwi!

-Edryk

Wypada z ostatniego rzadkiego potwora, który pojawi się podczas wykonywania wydarzenia o tej samej nazwie, czyli ostatni Bastion Starożytnych w Butwiejącym Lesie.

Exp: 700
Osiągnięcia: Historyk Tristram
The Last Stand of the Ancients
Podarty Listy
Podarty Listy

Kanclerzu Eamonie,

To niezwykle ważne, abyśmy zabezpieczyli posiadłość przed zdradzieckim motłochem z Tristram. jaskinie na wschodzie znajdują się zbyt blisko mych ziem... Trzeba zamknąć do niech dostęp. ponoć arcybiskup Lazarus oswoił magicznie kilka arachnidów, powinny nam się przydać...

-Jego Wysokość, Król Leoryk

Drugi z trzech dzienników, które mogą wypaść z torby w Pieczarach Aranei, który dostaniemy pod warunkiem, że znajdziemy poprzedzające go Bajdy Pustelnika.

Exp: 1050
Osiągnięcia: Historyk Tristram
Torn Letter
Pola Tristram
Pola Tristram

Pola wokół Tristram to żyzne tereny o łagodnym klimacie. Przesądni rolnicy trzymali się od nich z dala przez jakiś czas po upadku Starego Tristram, ale z czasem porzucili swe niedorzeczne uprzedzenia i raz jeszcze chwycili za pługi i motyki. Teraz dostarczają plony zarówno do Nowego Tristram, jak i Wortham.

-Abd al-Hazir

Księga ta czego na swojego znalazce na Polach Niedoli, gdzie wypada ze zwłok Więzionego Podróżnika.

Exp: 120
Osiągnięcia: Historyk Tristram
Tristram Fields
Wyżyny
Wyżyny

Choć Nowe Tristram i otaczające je tereny zostały ponownie zasiedlone, wyżyny pozostają puste, za wyjątkiem rozpadających się ruin dawnych posterunków Leoryka. Król w swym obłędzie nakazał wznieść wiele wież strażniczych, ale obecnie budowle te nie mogą powstrzymać nawet kozłoludów i dzikich bestii. To prawdziwa tragedia.

-Abd al-Hazir

Książka wypadająca ze skrzynki na Południowych Wyżynach.

Exp: 1050
Osiągnięcia: Historyk Tristram
The Highlands
Zatopiona Świątynia
Zatopiona Świątynia

Kamień Świata się zmienił. Nasze dzieci rodzą się słabe i żyją krótko. Demoniczna Nereza obiecała przywrócić im moc, ale zamiast tego przemieniła je i wysłała, aby walczyły przeciwko nam. Możemy zginąć, ale nie wcześniej, niż odeślemy ją z powrotem do Płonącego Piekła.

-Alaryk

Manuskrypt znajdziemy właśnie w Zatopionej Świątyni, gdzie wypadnie ze skieletu leżącego na ziemi.

Exp: 700
Osiągnięcia: Historyk Tristram
The Drowned Temple

POSTACIE

Bajdy Pustelnika
Bajdy Pustelnika

Kiedyś byłem jednym z nich. Zwyczajny. Niewinny. Aż usłyszałem wezwanie. I już wiedziałem, że muszę służyć, muszę zabić kobietę, która zagraża mej pani i mrocznej potędze. Jestem wybrańcem!

-Pustelnik

Dziennika należy szukać w Pieczarach Aranei, gdzie wypada on z małych brązowych worków leżących na ziemi. Jest to jedna z trzech książek, które możemy znaleźć w tej lokacji w tychże pojemnikach - dwie pozostałe dotyczą osiągnięcia Historyk Tristram.

Exp: 1050
Osiągnięcia: Pojętny Uczeń
Hermit's Ravings
Dziennik Adrii
Dziennik Adrii

Aidan przyszedł do mnie zeszłej nocy. Podejrzewałam, co kryje się w jego zatroskanym sercu. Pocieszyłam go... najlepiej jak umiałam. Bez względu na to gdzie sie uda, piekło będzie kroczyć za nim.

Cienie znów zawisły nad Tristram. Lecz tak jak Aidan, odejdę, zanim nas ogarną.

-Adria

Dziennika nie da się przegapić. Otrzymujemy go po rozmowie z Leą w chacie Adrii po pokonaniu Kapitana Daltyna podczas wykonywania zadania Dziedzictwo Caina.

Exp: 120
Osiągnięcia: Pojętny Uczeń
Adria's Journal
Dziennik Deckarda Caina, Część 1
Dziennik Deckarda Caina, Część 1

Nareszcie dotarliśmy do starej katedry w Tristram. To tutaj Diablo, Władca Grozy, po raz pierwszy zdeprawował gatunek ludzki. Wreszcie znajdę odpowiedzi, których szukam. Lea obawia się o moje bezpieczeństwo, ale właśnie tutaj są informacje, które pomogą pokonać ostatnich władców Płonących Piekieł.

-Deckard Cain

Obie części tego dziennika znajdziemy na stole w Domie Deckarda Caina - w zależności od zadania przy którym jesteśmy może być to albo pierwsza, albo druga część dziennika. Ta pierwsza wypada w trakcie zadania Upadła Gwiazda, gdy porozmawiamy już z Leą a naszym celem będzie "Porozmawiaj z Kapitanem Rumfordem przy bramie Nowego Tristram.", ta druga natomiast po rozpoczęciu zadania Rządy Czarnego Króla.

Exp: 120
Osiągnięcia: Pojętny Uczeń
Deckard Cain's Journal, Part 1
Dziennik Deckarda Caina, Część 2
Dziennik Deckarda Caina, Część 2

Żałuję, że Lea nie żyje w innych czasach, nie wiedzie normalnego życia. Niestety nie jest jej to pisane. Kiedy odejdę, tylko ona będzie kontynuować moje dzieło, a ważą się losy świata.

-Deckard Cain

Obie części tego dziennika znajdziemy na stole w Domie Deckarda Caina - w zależności od zadania przy którym jesteśmy może być to albo pierwsza, albo druga część dziennika. Ta pierwsza wypada w trakcie zadania Upadła Gwiazda, gdy porozmawiamy już z Leą a naszym celem będzie "Porozmawiaj z Kapitanem Rumfordem przy bramie Nowego Tristram.", ta druga natomiast po rozpoczęciu zadania Rządy Czarnego Króla.

Exp: 120
Osiągnięcia: Pojętny Uczeń
Deckard Cain's Journal, Part 2
Dziennik Despiny
Dziennik Despiny

Griswold, niech będzie błogosławiony, zaryzykował wszystko, aby przyprowadzić tego biednego chłopca do domu z katedry. Markotny ów chłopiec i smutny, ale jestem pewna, zę to minie i znów będzie tym słodkim Wirtem, którego wszyscy kochają.

-Mieszkanka Despina

Wypada on losowo na zmianę z kilkoma innymi dziennikami ze starego pudełka na pamiątki, które można znaleźć w Starych Ruinach bądź na drodze do Starego Tristram. Może zaistnieć więc potrzeba kilkukrotnego odwiedzenia tych lokacji, zanim znajdzie się dziennik.

Exp: 120
Osiągnięcia: Pojętny Uczeń
Despina's Journal
Dziennik Farmera
Dziennik Farmera

Nie rozumiem o co tyle zamieszania. Zginęło paru wieśniaków i wszyscy nagle uciekają na wzgórza. Uprawiam tę ziemię od dwudziestu lat i nigdy nie widziałem żadnych potworów. Nie ma powodów, żeby przerywać żniwa.

-Pomylony farmer

Znajdziemy go w zwłokach gnijących przed Ukrytą Chatą na Polach Niedoli.

Exp: 700
Osiągnięcia: Pojętny Uczeń
Farmer's Journal
Dziennik Gillian, Część 1
Dziennik Gillian, Część 1

Ogden i jego żona zaproponowali, bym razem z babcią nadal u nich mieszkała. Teraz gdy skończyły się kłopoty, chyba tak zrobimy.

Wciąż nękają mnie straszne koszmary. Łudzę się, że w końcu znikną, ale tylko przybierają na sile.

-Gillian

Wypada on losowo na zmianę z kilkoma innymi dziennikami ze starego pudełka na pamiątki, które można znaleźć w Starych Ruinach bądź na drodze do Starego Tristram. Może zaistnieć więc potrzeba kilkukrotnego odwiedzenia tych lokacji, zanim znajdzie się dziennik.

Exp: 120
Osiągnięcia: Pojętny Uczeń
Gillian's Diary, Part 1
Dziennik Gilian, Część 2
Dziennik Gillian, Część 2

I pomyśleć, że kiedyś bałam się Adrii. Wkrótce zabierze mnie ze sobą do Kaldeum. Kaldeum! Nigdy nie sądziłam, że ujrzę je na własne oczy...

Szkoda mi zostawiać Ogdena i jego żonę, ale Adria twierdzi, że znajdzie lekarstwo na moje koszmary.

-Gillian

Wypada on losowo na zmianę z kilkoma innymi dziennikami ze starego pudełka na pamiątki, które można znaleźć w Starych Ruinach bądź na drodze do Starego Tristram. Może zaistnieć więc potrzeba kilkukrotnego odwiedzenia tych lokacji, zanim znajdzie się dziennik.

Exp: 120
Osiągnięcia: Pojętny Uczeń
Gillian's Diary, Part 2
Dziennik Królowej Asylli
Dziennik Królowej Asylli

Stęskniłam się za słońcem. Nie wiem, jaki mamy dzień. Słyszę jak nadzorca, mój mąż i ten kundel, Lazarus, rozprawiają nad moim losem. Wkrótce moje życie dobiegnie końca, lecz lękam się tylko o mojego biednego Albrechta. Jego ojciec oszalał. Gdyby tylko Aidan tu był.

-Królowa Asylla

Wypada on losowo na zmianę z kilkoma innymi dziennikami ze starego pudełka na pamiątki, które można znaleźć w Starych Ruinach bądź na drodze do Starego Tristram. Może zaistnieć więc potrzeba kilkukrotnego odwiedzenia tych lokacji, zanim znajdzie się dziennik.

Exp: 1050
Osiągnięcia: Pojętny Uczeń
Queen Asylla's Journal
Dziennik Lei, Część 1
Dziennik Lei, Część 1

Jesteśmy oblężeni od sześciu dni. Wujek Deckard nadal się nie znalazł. Kapitan Rumford i reszta tracą nadzieję. Staram się ich podtrzymywać na duchu... ale jeśli pomoc nie nadejdzie szybko...

-Lea

Dostępny w Gospodzie Pod Zarżniętym Cielakiem podczas wykonywania zadania Upadła Gwiazda po przybyciu do Nowego Tristram - znajduje się na biurku stojącym w północnym kącie pokoju Lei. W późniejszych etapach rozgrywki w tym samym miejscu będziemy mogli znaleźć kolejne części Dziennika.

Exp: 1050
Osiągnięcia: Pojętny Uczeń
Leah's Journal, Part 1
Dziennik Lei, Część 2
Dziennik Lei, Część 2

Zdarzył się cud! Pojawiła się bohaterka, jak z opowieści wujka Deckarda, i uratowała nas! W głębi serca wiem, że wujek ciągle żyje i modlę się, żeby bohaterka bezpiecznie sprowadziła go do domu.

-Lea

Znajdziemy go w tym samym miejscu co pierwszą część, tyle że przy okazji zadania Dziedzictwo Caina. Jest on dostępny do czasu dotarcia do Starych Ruin

Exp: 700
Osiągnięcia: Pojętny Uczeń
Leah's Journal, Part 2
Dziennik Lei, Część 3
Dziennik Lei, Część 3

Wujka Deckarda udało się uratować ze szponów Króla Szkieletów i wrócił do domu! Tak się cieszę. Ale Król Szkieletów? Myślałam, że to tylko legenda. Gdy pomyślę, że szalony król Leoryk wrócił i nawiedza to miejsce... Czy Tristram nie dość wycierpiało?

-Lea

Znajdziemy go w tym samym miejscu co poprzednie części, w którym będzie dostępny dopiero po wykonaniu zadania Dziedzictwo Caina aż do czasu wykonania zadania Rządy czarnego Króla.

Exp: 700
Osiągnięcia: Pojętny Uczeń
Leah's Journal, Part 3
Dziennik Lei, Część 4
Dziennik Lei, Część 4

Ciężko mi w to uwierzyć, ale gwiazda... to człowiek. Kiedy wujek Deckard o tym usłyszał, był zdruzgotany. Wiem, że liczył na znacznie więcej.

-Lea

Znajdziemy go w tym samym miejscu co poprzednie części, w którym będzie dostępny dopiero po wykonaniu zadania Rządy Czarnego Króla, a przed rozpoczęciem zadania Miecz Nieznajomego.

Exp: 120
Osiągnięcia: Pojętny Uczeń
Leah's Journal, Part 4
Dziennik Lei, Część 5
Dziennik Lei, Część 5

Wujek Deckard wierzy, że kluczem do odzyskania pamięci przez Nieznajomego, jest przekucie jego miecza. Chciałabym wiedzieć, że to tylko kolejna z jego szalonych teorii, ale ostatnie wydarzenia sprawiają, że zaczynam się bać.

-Lea

Znajdziemy go w tym samym miejscu co poprzednie części, w którym będzie dostępny dopiero po rozpoczęciu zadania Miecz Nieznajomego

Exp: 120
Osiągnięcia: Pojętny Uczeń
Leah's Journal, Part 5
Dziennik Lei, Część 6
Dziennik Lei, Część 6

Kiedy odzyskaliśmy drugą część miecza Nieznajomego, znalazła nas Mahda. Ciągle depcze nam po piętach. Kim jest? Twierdzi, że zna moją matkę, ale jak to możliwe? Nieważne. Musimy dotrzeć do Wortham przed nią i zdobyć ostatnią część miecza.

-Lea

Znajdziemy go w tym samym miejscu co poprzednie części, w którym będzie dostępny dopiero po wykonaniu zadania Rozbity Miecz, po rozpoczęciu zadania Zagłada w Wortham

Exp: 120
Osiągnięcia: Pojętny Uczeń
Leah's Journal, Part 6
Dziennik Lei, Część 7
Dziennik Lei, Część 7

Wujek Deckard odszedł na zawsze. Pamiętam jak wspaniale było za każdym razem, gdy ruszaliśmy ku nowej, szalonej przygodzie. Co zrobię bez niego? Wierzył, że Nieznajomy jest aniołem, a to tylko człowiek. Zawsze wiedziałam, że to tylko historyjki. A wujek przez nie umarł.

-Lea

Znajdziemy go w tym samym miejscu co poprzednie części, w którym będzie dostępny dopiero po wykonaniu zadania Zagłada w Wortham, po rozpoczęciu zadania Szlakiem Sabatu.

Exp: 120
Osiągnięcia: Pojętny Uczeń
Leah's Journal, Part 7
Dziennik Leoryka, Część 1
Dziennik Leoryka, Część 1

Właśnie przybyliśmy do Tristam i muszę rzec, że miejsce trochę mnie frasuje. To zaścianek, ale ze starożytną katedrą, która popada w ruinę. To nie jest miejsce godne króla! Nie pojmuję, dlaczego Lazarus tak nalegał, aby tutaj właśnie znajdowała się nowa siedziba władzy.

-Jego Wysokość, Król Leoryk

Dziennik możemy znaleźć w Królewskich Kryptach na pulpicie.

Exp: 700
Osiągnięcia: Pojętny Uczeń
Leoric's Journal, Part 1
Dziennik Leoryka, Część 2
Dziennik Leoryka, Część 2

W posiadłości, którą zwiemy domem, zapanowała chorobliwa apatia. Młodemu Albrechtowi nowe miejsce przypadło chyba do gustu, choć jego brat Aidan, wyruszył, aby zostać wojownikiem. Byś może po prostu cierpią na wahania nastrojów spowodowane niedawną zmianą klimatu.

-Jego Wysokość, Król Leoryk

Ten dziennik również możemy znaleźć w Królewskich Kryptach na pulpicie.

Exp: 700
Osiągnięcia: Pojętny Uczeń
Leoric's Journal, Part 2
Dziennik Leoryka, Część 3
Dziennik Leoryka, Część 3

Jestem przekonany, że jakaś złowroga istota próbuje przejąć kontrolę nad moimi myślami. Głosy każą mi robić straszne rzeczy, czasem nie panuję nad własnym ciałem. jestem pewien, że Lazarus o tym wie - w takich chwilach dziwnie na mnie patrzy.

-Jego Wysokość, Król Leoryk

Trzy ostatnie części Dziennika Leoryka można znaleźć na wszystkich trzech poziomach Sal Agonii, podobnie jak w przypadku poprzednich - na pulpitach.

Exp: 1050
Osiągnięcia: Pojętny Uczeń
Leoric's Journal, Part 3
Dziennik Leoryka, Część 4
Dziennik Leoryka, Część 4

Wbrew protestom członków mojej rady, nie zamierzam zaprzestać kaźni. Zgładzę tych, tych, których uważam za winnych spisku przeciw królestwu. Może członkowie rady boją sie, że mój wzrok padnie także na nich i odkryję ich ohydne i zdradzieckie plany. Mogę ufać już tylko Lazarusowi.

-Jego Wysokość, Król Leoryk

Trzy ostatnie części Dziennika Leoryka można znaleźć na wszystkich trzech poziomach Sal Agonii, podobnie jak w przypadku poprzednich - na pulpitach.

Exp: 1050
Osiągnięcia: Pojętny Uczeń
Leoric's Journal, Part 4
Dziennik Leoryka, Część 5
Dziennik Leoryka, Część 5

W końcu zdołałem się wyzwolić spod mrocznych wpływów. Widzę teraz wszystko takim, jakie jest naprawdę. Niecny spisek mieszkańców miasta, aby odebrać mi Albrechta i w ten sposób osłabić nie uda się! Głowy żon i dzieci wbite na pal przywołają zdrajców do porządku.

-Jego Wysokość, Król Leoryk

Trzy ostatnie części Dziennika Leoryka można znaleźć na wszystkich trzech poziomach Sal Agonii, podobnie jak w przypadku poprzednich - na pulpitach.

Exp: 1050
Osiągnięcia: Pojętny Uczeń
Leoric's Journal, Part 5
Dziennik Podróżnika
Dziennik Farmera

Nie rozumiem o co tyle zamieszania. Zginęło paru wieśniaków i wszyscy nagle uciekają na wzgórza. Uprawiam tę ziemię od dwudziestu lat i nigdy nie widziałem żadnych potworów. Nie ma powodów, żeby przerywać żniwa.

-Pomylony farmer

Znajdziemy go w zwłokach gnijących przed Ukrytą Hatą na Polach Niedoli.

Exp: 700
Osiągnięcia: Pojętny Uczeń
Traveler's Journal
Dziennik Szelmy
Dziennik Gillian, Część 1

Ogden i jego żona zaproponowali, bym razem z babcią nadal u nich mieszkała. Teraz gdy skończyły się kłopoty, chyba tak zrobimy.

Wciąż nękają mnie straszne koszmary. Łudzę się, że w końcu znikną, ale tylko przybierają na sile.

-Gillian

Wypada on losowo na zmianę z kilkoma innymi dziennikami ze starego pudełka na pamiątki, które można znaleźć w Starych Ruinach bądź na drodze do Starego Tristram. Może zaistnieć więc potrzeba kilkukrotnego odwiedzenia tych lokacji, zanim znajdzie się dziennik.

Exp: 120
Osiągnięcia: Pojętny Uczeń
Scoundrel's Journal
Dziennik Wędrownej Kotlarki
Dziennik Wędrownej Kotlarki

Powinniśmy to przewidzieć. Chłopi odeszli przeszło dwa tygodnie temu - a myśmy zostali. Zeszłej nocy słychać było zakradające się bestie. Mąż poszedł sprawdzić i od tej pory go nie widziałam... Zostały mi po nim tylko nasze wspólne rzeczy. Może komuś innemu przydadzą się bardziej.

-Kotlarka Rina

Tę książkę podobnie jak Dziennik Farmera znajdziemy obok Ukrytej Chaty na Polach niedoli, z tym że teraz zamiast zwłok będzie tam torba.

Exp: 700
Osiągnięcia: Pojętny Uczeń
Wandering Tinker's Diary
Dziennik Więźnia
Dziennik Więźnia

13. dzień lunasad roku kedżystańskiego 1263.
Oprawcy wypalili na moim ciele runy. Powiedzieli, że tortury i czarna magia zamieni nas w demony służące królowi Leorykowi. Co za brednie.

17. dzień lunasad.
Boli straszliwie... nie mogę jasno myśleć... jestem głooodnyyy.

20. dzień lunasad.
PPPppPPPAnie, JeeeSTEM GłoooDNyyy, NaKAAARM MNIE...

-Obdarty więzień

Istnieje specjalny event o nazwie Nieznajomy w Potrzebie, który może się pojawić zaraz przy wyjściu z drugiego poziomu Sal Agonii - to właśnie w jego trakcie pojawia się Udręczony Behemot, który upuszcza Dziennik Więźnia, gdy zostaje pokonany.

Exp: 1050
Osiągnięcia: Pojętny Uczeń
A Prisoner's Journal
Król Szkieletów
Król Szkieletów

Wielcy Kapłani Zakarum w Kurast obwołali Leoryka królem Khanduras wiele lat temu. Był dobrym władcą, aż do chwili, gdy podszepty Diablo doprowadziły go do obłędu. W końcu jego zaufany rycerz Lachdanan był zmuszony go zabić. Wtedy to sam Diablo wskrzesił Leoryka w postaci Króla Szkieletów, który został w końcu unicestwiony przez Aidana, syna monarchy.

-Deckard Cain

Dziennik niemożliwy do przegapienia - otrzymuje się go po zabiciu Króla Szkieletów jako nagrodę za wykonanie zadania Rządy Czarnego Króla.

Exp: 700
Osiągnięcia: Pojętny Uczeń
The Skeleton King
Manuskrypt Lachdanana, Część 1
Manuskrypt Lachdanana, Część 1

Nazywam się Lachdanan i jestem przeklęty. Niegdyś byłem kapitanem w armii króla Leoryka. Służyłem z honorem władcy i ojczyźnie. Nikt nie kochał swojego króla bardziej niż ja... nawet wtedy, kiedy mój miecz przeszywał jego zdeprawowane serce.

-Lachdanan

Wszystkie części tego dziennika są do znalezienia na pulpitach z książkami mogących znajdować się na wszystkich poziomach Katedry.

Exp: 120
Osiągnięcia: Pojętny Uczeń
Lachdanan's Scroll, Part 1
Manuskrypt Lachdanana, Część 2
Manuskrypt Lachdanana, Część 2

To Lazarus, jestem tego pewien. Tylko jemu król dawał posłuch. A Lazarus rzucił na Leoryka nikczemne zaklęcie i zaszczuł kłamstwami o nieuchronnym ataku z Zachodniej Marchii. Bezmyślni doradcy nawet nie odważyli się, sprzeciwić arcybiskupowi. Tylko przytaknęli i posłali nas na pewną śmierć.

-Lachdanan

Wszystkie części tego dziennika są do znalezienia na pulpitach z książkami mogących znajdować się na wszystkich poziomach Katedry.

Exp: 120
Osiągnięcia: Pojętny Uczeń
Lachdanan's Scroll, Part 2
Manuskrypt Lachdanana, Część 3
Manuskrypt Lachdanana, Część 3

Kiedy wróciliśmy po porażce w Zachodniej Marchii, mój ukochany król stracił resztki rozumu. Wrzał z wściekłości i złorzeczył nazywając nas zdrajcami. Z bólem w sercu, musiałem go uciszyć.

-Lachdanan

Wszystkie części tego dziennika są do znalezienia na pulpitach z książkami mogących znajdować się na wszystkich poziomach Katedry.

Exp: 120
Osiągnięcia: Pojętny Uczeń
Lachdanan's Scroll, Part 3
Manuskrypt Lachdanana, Część 4
Manuskrypt Lachdanana, Część 4

Za ostatnią próbę uhonorowania mojego władcy będę po wieki cierpiał katusze. Gdy chowaliśmy go w komnacie grobowej, ujawnił się nam jako odrażający, demoniczny szkielet. Gorash i pozostali rycerze natychmiast ulegli jego wpływowi, ale ja walczyłem.

-Lachdanan

Wszystkie części tego dziennika są do znalezienia na pulpitach z książkami mogących znajdować się na wszystkich poziomach Katedry.

Exp: 120
Osiągnięcia: Pojętny Uczeń
Lachdanan's Scroll, Part 4
Manuskrypt Lachdanana, Część 5
Manuskrypt Lachdanana, Część 5

Teraz błąkam się przeklęty przez ukochanego niegdyś króla. Zło gryzie moje kości. Co, jeśli nie zdołam go opanować? nie mogę ryzykować Bezpieczeństwa Tristram. Muszę udać się w głąb labiryntu i tam w samotności dokonać żywota.

-Lachdanan

Wszystkie części tego dziennika są do znalezienia na pulpitach z książkami mogących znajdować się na wszystkich poziomach Katedry.

Exp: 120
Osiągnięcia: Pojętny Uczeń
Lachdanan's Scroll, Part 5
Notatki Adeny
Notatki Adeny

Tchórzliwi chłopi już od kilku dni opuszczają swoje pola, ale nie ja. Mój dom jest tutaj i kilka wściekłych kozłoludów tego nie zmieni.

-Adena Sprzedawczyni Osobliwości

Dziennik można znaleźć w losowej lokacji na Polach Niedoli o nazwie Dom Osobliwości.

Exp: 700
Osiągnięcia: Pojętny Uczeń
Adenah's Jottings
Ogłoszenie z Królewsiego Portu
Ogłoszenie z Królewsiego Portu

Zaginęła: relikwia szkarłatnej barwy, rozmiarów pięści.

Zabrana przeszło dwa miesiące temu w trakcie pożałowania godnej kradzieży z banku Gildii Kupieckiej. Schwytani nie posiadali przy sobie przedmiotu kradzieży. Prawowity właściciel pragnie ją odzyskać i wyznaczył nagrodę za jej zwrot.

-Lyndon

Dziennik otrzymuje się automatycznie po konwersacji "Pochodzenie Lyndona", którą odbywamy z Szelmą. Rozmowę należy rozpocząć w Nowym Tristram, kiedy Lyndon nie jest naszym towarzyszem.

Exp: 700
Osiągnięcia: Pojętny Uczeń
Kingsport Bill
Pochwa na Miecz Talika Obrońcy
Pochwa na Miecz Talika Obrońcy

Ta pochwa na miecz to prawdziwy skarb. Widnieje na niej starożytna inskrypcja - "Talik Obrońca". To jeden ze starożytnych, który strzegł Góry Arreat, aż do zniszczenia Kamienia Świata. prawdziwy wojownik, który poświecił życie, żeby ocalić świat przed ciemnością.

-Vendel Płatnerz

Istnieje losowe podziemie zwane Wieżą Strażniczą, które pojawia się na Południowych Wyżynach (przed 1.0.5 na Północnych). Należy zejść na drugi poziom, gdzie może zdarzyć się, że spotkamy Vendela Płatnerza - jeśli pomożemy mu, to dostaniemy ten właśnie dziennik.

Exp: 1050
Osiągnięcia: Pojętny Uczeń
Scabbard of Talic the Defender
Rozważania Kapłana, Cześć 1
Rozważania Kapłana, Część 1

Jeden z ludzi znalazł w sieciach tajemniczy artefakt. Wygląda jak rękojeść starożytnego miecza, ale wiem, że kryje się za tym coś więcej. Musiałem wykłócić się z rybakiem, żeby zostawił ją w kaplicy, gdzie będzie bezpieczna. Miejsce relikwii jest w świętym miejscu.

-Verrall, Kapłan z Wortham

Możemy go znaleźć podczas wykonywania zadania Zagłada w Wortham, albo po prostu przemierzając tę lokację. Dziennik znajduje się w sakwie.

Exp: 1050
Osiągnięcia: Pojętny Uczeń
Priest's Contemplations, Part 1
Rozważania Kapłana, Część 2
Rozważania Kapłana, Część 2

Kiedy Kościół Zakarum mnie tu przysłał, liczyłem, że trafię do prostej i spokojnej osady. Szczerze mówiąc, ulżyło mi. O wiele silniejsi ulegli złu i tak ciche miejsce było dla mnie wybawieniem. Wszystko zmieniło się, kiedy katedrę w Tristram dotknęła katastrofa.

-Verrall, Kapłan z Wortham

Możemy go znaleźć dopiero po wykonywaniu zadania Zagłada w Wortham, gdy rozpoczynamy zadanie Szlakiem Sabatu. Dziennik ten również wypada z sakwy.

Exp: 1050
Osiągnięcia: Pojętny Uczeń
Priest's Contemplations, Part 2
Stary Dziennik
Stary Dziennik

Wszędzie panuje chaos, w mieści aż huczy od plotek, że Lachdanan zabił króla!

Jeśli to prawda, to może czas grozy już przeminął.

-Mieszkaniec Starego Tristram

Wypada on losowo na zmianę z kilkoma innymi dziennikami ze starego pudełka na pamiątki, które można znaleźć w Starych Ruinach bądź na drodze do Starego Tristram. Może zaistnieć więc potrzeba kilkukrotnego odwiedzenia tych lokacji, zanim znajdzie się dziennik.

Exp: 120
Osiągnięcia: Pojętny Uczeń
Old Diary
Stary Dziennik Caina, Część 1
Stary Dziennik Caina, Część 1

Nie mogę się już oszukiwać co do prawdziwej natury zła, które podnosi się z otchłani pod katedrą. Ciężko uwierzyć w tak straszliwą prawdę. Źródłem trawiącej nas plagi jest sam Władca Grozy - Diablo.

-Deckard Cain

Wypada on losowo na zmianę z kilkoma innymi dziennikami ze starego pudełka na pamiątki, które można znaleźć w Starych Ruinach bądź na drodze do Starego Tristram. Może zaistnieć więc potrzeba kilkukrotnego odwiedzenia tych lokacji, zanim znajdzie się dziennik.

Exp: 120
Osiągnięcia: Pojętny Uczeń
Cain's Old Journal, Part 1
Stary Dziennik Caina, Cześć 2
Stary Dziennik Caina, Część 2

Przyniesiono mi dzisiaj plugawy kostur Lazarusa. Potwierdziły się moje obawy. Nie ma już cienia wątpliwości, że to on porwał Albrechta i prawdopodobnie uwolnił Diablo z pradawnego więzienia. kto wie, jakie jeszcze planował zbrodnie.

-Deckard Cain

Wypada on losowo na zmianę z kilkoma innymi dziennikami ze starego pudełka na pamiątki, które można znaleźć w Starych Ruinach bądź na drodze do Starego Tristram. Może zaistnieć więc potrzeba kilkukrotnego odwiedzenia tych lokacji, zanim znajdzie się dziennik.

Exp: 120
Osiągnięcia: Pojętny Uczeń
Cain's Old Journal, Part 2
Zaginiony Dziennik
Zaginiony Dziennik

Słyszałem plotki, ale myślałem, że to tylko wymysły znudzonych bab. A dzisiaj zobaczyłem, jak wloką ludzi ulicami!

Mieszkańców! Czy świat oszalał?!

-Mieszkaniec Starego Tristram

Wypada on losowo na zmianę z kilkoma innymi dziennikami ze starego pudełka na pamiątki, które można znaleźć w Starych Ruinach bądź na drodze do Starego Tristram. Może zaistnieć więc potrzeba kilkukrotnego odwiedzenia tych lokacji, zanim znajdzie się dziennik.

Exp: 120
Osiągnięcia: Pojętny Uczeń
Lost Journal
Zapiski Uryka Wiedzącego, Część 1
Zapiski Uryka Wiedzącego, Część 1

Długo i ciężko pracowałem, aby opanować mroczną magię. Nareszcie zbieram żniwo. Mahda mnie doceniła! Obiecała przydzielić mi specjalne zadanie, które przyniesie wieczną chwałę Wielkiemu Panu. Nie mogę zasnąć, jutro ma wyjawić, co to będzie!

-Uryk Wiedzący

Wszystkie trzy części dziennika znajdziemy w Jaskini Klanu Księżyca na Polach Niedoli - wypadną one z torby, którą tam znajdziemy. Może zaistnieć potrzeba kilkukrotnego odwiedzenia tej lokacji by skompletować wszystkie trzy części.

Exp: 700
Osiągnięcia: Pojętny Uczeń
Notes of Urik the Seer, Part 1
Zapiski Uryka Wiedzącego, Część 2
Zapiski Uryka Wiedzącego, Część 2

Kozłoludy! Tyle się napracowałem dla bandy cuchnących capów! Mahda twierdzi, ze będą naszym najcenniejszym sojusznikiem i że jedynie mnie może powierzyć tak ważne zadanie. Pokazała mi, gdzie moje miejsce. Zostałem boleśnie upokorzony.

-Uryk Wiedzący

Wszystkie trzy części dziennika znajdziemy w Jaskini Klanu Księżyca na Polach Niedoli - wypadną one z torby, którą tam znajdziemy. Może zaistnieć potrzeba kilkukrotnego odwiedzenia tej lokacji by skompletować wszystkie trzy części.

Exp: 700
Osiągnięcia: Pojętny Uczeń
Notes of Urik the Seer, Part 2
Zapiski Uryka Wiedzącego, Część 3
Zapiski Uryka Wiedzącego, Część 3

Zniewolenie kozłoludów okazało się łatwiejsze niż sądziłem. Moja magia roznieciła ich wewnętrzną dzikość i tłumnie do mnie przybyły. Kilka z nich uciekło - te, które pojęły los, jaki czeka ich lud - ale są zbyt słabe, żeby przełamać moje zaklęcia. Klan Księżyca jest na moje rozkazy!

-Uryk Wiedzący

Wszystkie trzy części dziennika znajdziemy w Jaskini Klanu Księżyca na Polach Niedoli - wypadną one z torby, którą tam znajdziemy. Może zaistnieć potrzeba kilkukrotnego odwiedzenia tej lokazji by skompletować wszystkie trzy części.

Exp: 700
Osiągnięcia: Pojętny Uczeń
Notes of Urik the Seer, Part 3


• AKT II •

ZADANIA

Dziennik Łowcy, Część 1
Dziennik Łowcy, Część 1

Zgadzamy się - ten renegat Kull musi zostać powstrzymany. Chce skopiować moc kamieni i wykorzystać ją do własnych celów. Ma obsesję na punkcie mocy Nieba i Piekła. Ściągając na siebie ich uwagę, skaże nas na zagładę.

-Iben Fahd

W trakcie wykonywania zadania Zdrajca Horadrimów i poszukiwania głowy Zoltuna Kulla trafisz do Zapomnianych Ruin znajdujących się w oazie Dalgura - zaraz po wejściu do tych podziemi powinieneś zauważyć leżący na ziemi Dziennik Łowcy.

Exp: 1250
Osiągnięcia: Wścibski
Hunter's Journal, Part 1
Dziennik Łowcy, Część 2
Dziennik Łowcy, Część 2

Za tydzień wyruszamy na Bezludne Piaski, aby odszukać ukryte archiwa Kulla. Nie mamy pojęcia, czego oczekiwać. Jak bardzo Kull popadł w szpony szaleństwa? Jak wielką moc udało mu się zdobyć? Mam tylko nadzieję, że nie wyruszamy za późno.

-Iben Fahd

Pismo to znajdziemy w Zachodnim Kanale podczas wykonywania zadania Krew i Piasek.

Exp: 1450
Osiągnięcia: Wścibski
Hunter's Journal, Part 2
Dziennik Łowcy, Część 3
Dziennik Łowcy, Część 3

Znaleźliśmy archiwa Kulla. Były dziwnie puste. Mag wszędzie zostawił pułapki. Każdy kolejny krok jest trudniejszy od poprzedniego. Tylko głupiec mógł mieć nadzieję, że będzie inaczej. Kull przez wiele lat przygotowywał się do tego, że ktoś po niego przyjdzie. Może jesteśmy głupcami, ale musieliśmy posuwać się naprzód.

-Iben Fahd

Trzecią część dziennika znajdziemy podczas zadania Krew i Piasek, w Krypcie Skrytobójcy poszukując krwi Zoltuna Kulla.

Exp: 1450
Osiągnięcia: Wścibski
Hunter's Journal, Part 3
Dziennik Łowcy, Część 4
Dziennik Łowcy, Część 4

Możemy próbować, ale Kulla nie da się tak po prostu zabić. Przeklęta krew utrzymuje go przy życiu, z żył płynie mu piasek. Prześladuje nas jego śmiech. Pozostała nam jedna możliwość. Oddzielimy głowę od ciała i ukryjemy je w krainie cieni.

-Iben Fahd

Tę część dziennika znajdziemy podczas otwierania Mrocznych Zamków w trakcie zadania Czarny Kamień Dusz. Dziennik znajdziemy w Burzowych Salach, nieopodal Mrocznego Zamka.

Exp: 1450
Osiągnięcia: Wścibski
Hunter's Journal, Part 4
Dziennik Łowcy, Część 5
Dziennik Łowcy, Część 5

Zapieczętujemy zamki cienia za pomocą jego krwi, zaś ją z kolei ukryjemy na pustynie pod wieczną strażą. Mogę tylko żywić nadzieję, że świat nie zapomni zła, jakie sprowadził Kull, i że jego kres spocznie na wieki pod niespokojnymi piaskami.

-Iben Fahd

Tę część dziennika również znajdziemy podczas otwierania Mrocznych Zamków w trakcie zadania Czarny Kamień Dusz. Tym razem będziemy musieli udać się do Nieznanych Otchłani, gdzie Dziennik będzie nieopodal Mrocznego Zamka. Nie ma znaczenia, czy najpierw zdobędziemy część 4, czy 5.

Exp: 1450
Osiągnięcia: Wścibski
Hunter's Journal, Part 5
Dziennik Łowcy, Część 6
Dziennik Łowcy, Część 6

Kull wyśmiewa każdy mój krok. Próbowałem zatkać mu usta, ale nigdy nie przestaje gadać. Bawią go te drwiny. Nie dam się złapać w pułapkę, nie ulegnę mu. Już nie mogę się doczekać ciszy, która zapadnie, gdy bezpiecznie schowam głowę.

-Iben Fahd

Chronologicznie jest to ostatni dziennik, ale znajdziemy go wcześniej niż poprzednie jego części - po podniesieniu głowy Zoltuna Kulla zaatakuje nas unikalny potwór, po zabiciu którego otrzymamy pismo.

Exp: 1450
Osiągnięcia: Wścibski
Hunter's Journal, Part 6
Obwieszczenie Gwardii Imperialnej
Obwieszczenie Gwardii Imperialnej

Słuchajcie, Poddani Cesarza Hakana II:

W miejskich kanałach widziano młodą kobietę, ubraną w czerwoną tunikę. Z naszych raportów wynika, że przybyła do Kaldeum niedawno z grupą podejrzanych wędrowców. Wszelkie informacje, które mogą pomóc w jej szybkim ujęciu zostaną szczodrze nagrodzone przez Jego Eminencję.

-Imperialny Gwardzista

Dziennik jest do znalezienia w trakcie wykonywania zadania Audiencia u Cesarza - znajdziemy go w plecaku imperialnego gwardzisty na Bazarze.

Exp: 1100
Osiągnięcia: Wścibski
Proclamation from the Imperial Guard
Pismo do Mahdy, Część 1
Pismo do Mahdy, Część 1

Mahdo,

Ta "bohaterka" chce zaatakować cię w Alkarnus. Na twoim miejscu przygotowałbym pułapkę przy posterunku Kasima, ale nie jestem tobą. Jeżeli znów mnie zawiedziesz, a na to się zanosi, będę musiał cię zabić. To by mnie zasmuciło... ale sądzę, że mógłbym to znieść.

-Belial

Podczas wykonywania zadania Cienie na Pustyni udamy się do Tajnego Zgromadzenia, gdzie w małym domku znajdziemy kilku kultystów do zabicia. Dziennik znajdziemy przy zwłokach leżących w rogu pomieszczenia.

Exp: 1100
Osiągnięcia: Wścibski
Missive to Maghda, Part 1
Pismo do Mahdy, Część 2
Pismo do Mahdy, Część 2

Mahdo,

Dotarły do mnie straszliwie smutne wieści, że nie udało ci się powstrzymać wroga przy Posterunku Kasima. No, ale przynajmniej znaleziono szpiega. Gdy już zlikwidujemy ją i jej sprzymierzeńców, ten mały paskudny świat wpadnie w moje ręce... i może też twoje, jeżeli zdołasz przetrwać.

-Belial

W poszukiwaniu drugiej części dziennika udamy się do Alakarnus, które odwiedzamy choćby przy okazji zadania Miasto krwi. Znajdziemy tam zwłoki dwóch Torturowanych Sług Sabatu - przy jednych z nich najdziemy manuskrypt.

Exp: 1100
Osiągnięcia: Wścibski
Missive to Maghda, Part 2
Rozkazy Mistyfikatora, Część 1
Rozkazy Mistyfikatora, Część 1

Moje wierne sługi,

Utrzymujcie wiedźmę przy życiu, aż zacznie mówić. Ból pomoże rozwiązać jej język, ale tylko do pewnego stopnia. Pamiętacie co się stało z pomocnikiem Vizjerei? To było dość przyjemne, nie ukrywam, ale pod koniec z jego ust wydobywały się już tylko bezsensowny bełkot i skrzepy krwi.

-Belial

Wykonując zadanie Nieoczekiwani Sprzymierzeńcy, by uratować Adrię udamy się do Obskurnego Lochu w Kanałach Kaldeum. Znajdziemy tam zwłoki Wysłannika Beliala z których wypadnie księga.

Exp: 1250
Osiągnięcia: Wścibski
Deceiver's Orders, Part 1
Rozkazy Mistyfikatora, Część 2
Rozkazy Mistyfikatora, Część 2

Pokonać wroga i schwytać jej towarzyszy. Jest wśród nich wiedźma i... jeszcze jedna... dziewczyna. Przyprowadźcie ją do mnie, wraz z Czarnym Kamieniem Dusz. Będą szukać głowy Zoltuna Kulla. Przeszukajcie oazę, aby znaleźć czaszkę. W czerepie pozostało nieco starej magii, muszę go mieć.

-Belial

Podczas zadania Zdrajca Horadrimów, po wkroczeniu do Oazy Dalgura, rozejrzyj się za kolejnymi zwłokami Wysłannika Beliala.

Exp: 1250
Osiągnięcia: Wścibski
Deceiver's Orders, Part 2
Rozkazy Mistyfikatora, Część 3
Rozkazy Mistyfikatora, Część 3

Nędznicy!

Nie mam czasu na wasze wymówki. Kaldeum znajduje się na krawędzi buntu, a wróg jest coraz bliżej Archiwum Zoltuna Kulla. Zabijcie ją, przynieście mi głowę szalonego czarodzieja i Czarny Kamień Dusz, w przeciwnym razie czeka was agonia, jakiej nie jesteście w stanie sobie wyobrazić.

-Belial

Podobnie jak w przypadku poprzednich części tego dziennika, trzecia również wypada ze zwłok Wysłannika Beliala. Tym razem będziemy musieli poszukać ich na Bezludnych Piaskach.

Exp: 1450
Osiągnięcia: Wścibski
Deceiver's Orders, Part 3
Rozkazy Gwardzisty
Rozkazy Gwardzisty

Kapitanie Gwardii,

Niniejszym rozkazuję ci wysłać oddział najbardziej lojalnych ludzi, aby zabezpieczyli Posterunek Kasima.
Władza nad miastem wisi na włosku. Lud robi się niespokojny, koniecznie trzeba go ujarzmić. Bądź czujny, na naszych ziemiach pojawił się ktoś obcy. Chce wywołać niepokoje.

-(Nieczytelny Podpis)

Znalezienie tego dziennika nie powinno sprawić problemu - trzeba go poszukać w Posterunku Kasima, znajduje się w pudełku o nazwie Zapasy Gwardii Imperialnej, obok strażników.

Exp: 1100
Osiągnięcia: Wścibski
Guard's Orders
Straszliwy Bohater
Straszliwy Bohater

Rozbijemy obozowisko i będziemy czekać na potężnego bohatera. Mam przeczucie, że wysłano nas na zgubę. Słyszałem, że sieje zniszczenie w naszych szeregach, nie daje nam żadnych szans. Obawiam się, że tej nocy znowu nie zaznam snu.

-Mroczny kultysta

W regionie Kąsających Piasków przez które przechodzimy podczas wykonywania zadania Droga do Alkarnus i Miasto Krwi może pojawić się losowa lokacja z kultystami, w której znajdziemy ten dziennik (w sakwie).

Exp: 1100
Osiągnięcia: Wścibski
The Feared Hero

ŚWIAT

Komnata Twarzy
Komnata Twarzy

Drzwi do skarbca zostały zapieczętowane przy pomocy magii. Kamienne twarze na ziemi reagują na naszą obecność. Powinniśmy byli to zbadać, ale coś obudziliśmy. Musimy odejść.

-Jarulf Żelazny Wilk

Do zdobycie podczas wydarzenia Zaginiony Skarb Chana Dakaba w Oazie Dalgura - dziennik znajdziemy w torbie przed Grobowcem Chana Dakaba.

Exp: 1250
Osiągnięcia: Historyk Kaldeum
The Chamber of Faces
Krótka Historia Kaldeum, Część 1
Krótka Historia Kaldeum, Część 1

Większość zwykłych ludzi przynajmniej słyszało o Kaldeum. Ten ośrodek handlu istnieje od tysięcy lat, powstał jeszcze przed Wojnami Klanów Magów. Miasto zachowuje neutralność i tylko dzięki temu nie spotkał go los, jaki stał się udziałem niedalekiego Viz-Jun. Życie - i handel - toczy się dalej.

-Abd al-Hazir

Zaraz na początku II Aktu, podczas zadania Cienie na Pustyni udaj się na Bazar w Kaldeum gdzie znajdziesz Gospodę Pod Kąsającymi Piaskami. W jej północno zachodniej cześci znajdziesz obiekt o nazwie Opasłe Woluminy Al-Hazira.

Exp: 1100
Osiągnięcia: Historyk Kaldeum
An Abridged History of Caldeum, Part 1
Krótka Historia Kaldeum, Część 2
Krótka Historia Kaldeum, Część 2

Władzę w Kaldeum zawsze sprawowała rada konsorcjum handlowego, a po upadku Vizjerei zdobyła dodatkowe wpływy. Kiedy szeregi wyznawców Zakarum zaczęły rosnąć, członkowie rady dostrzegli okazję i pozwolili fanatykom wznieść w samym centrum miasta ogromną katedrę Saldencal.

-Abd al-Hazir

Podobnie jak poprzednia część, ta również wypada z Opasłych Woluminów Al-Hazira, które znajdziemy w Gospodzie Pod Kąsającymi Piaskami. Tym razem odwiedzimy to miejsce podczas wykonywania zadania Droga do Alkarnus.

Exp: 1100
Osiągnięcia: Historyk Kaldeum
An Abridged History of Caldeum, Part 2
Krótka Historia Kaldeum, Część 3
Krótka Historia Kaldeum, Część 3

Radzie konsorcjum handlowego nie wystarczyło niepodzielne panowanie w dziedzinie handlu i religii. Postanowili uczynić z Kaldeum centralny ośrodek nauki. Zaproponowali połączenie akademii magów w jedną ogromną budowlę - Sanktuarium Yshari - które odtąd stało się symbolem wiedzy i postępu.

-Abd al-Hazir

Podobnie jak poprzednie części, ta również wypada z Opasłych Woluminów Al-Hazira, które znajdziemy w Gospodzie Pod Kąsającymi Piaskami. Tym razem odwiedzimy to miejsce podczas wykonywania zadania Audiencja u Cesarza.

Exp: 1100
Osiągnięcia: Historyk Kaldeum
An Abridged History of Caldeum, Part 3
Krótka Historia Kaldeum, Część 4
Krótka Historia Kaldeum, Część 4

Przez ostatnie lata, gdy szlachta Kurast praktycznie najechała miasto, w Kaldeum zaszyły drastyczne zmiany. Krótko potem do szlachty dołączył cesarz Hakan I i uczynił z Kaldeum swą stolicę. Choć jego poczynania były dość śmiałe, za rządów Hakana panował spokój i dobrobyt.

-Abd al-Hazir

Podobnie jak poprzednie części, ta również wypada z Opasłych Woluminów Al-Hazira, które znajdziemy w Gospodzie Pod Kąsającymi Piaskami. Tym razem odwiedzimy to miejsce podczas wykonywania zadania Nieoczekiwani Sprzymierzeńcy.

Exp: 1250
Osiągnięcia: Historyk Kaldeum
An Abridged History of Caldeum, Part 4
Krótka Historia Kaldeum, Część 5
Krótka Historia Kaldeum, Część 5

Pod rządami nowego cesarza wszystko toczyło się dobrze. Dopiero jego niespodziewana śmierć zmusiła kapłanów Zakarum do poszukiwań następcy tronu Kedżystanu. Przy pomocy skomplikowanych obrzędów (niewątpliwie na pokaz dla zabobonnych wyznawców) ustalili, że biedne dziecko z północy jest duchowym następcą Hakana I.

-Abd al-Hazir

Podobnie jak poprzednie części, ta również wypada z Opasłych Woluminów Al-Hazira, które znajdziemy w Gospodzie Pod Kąsającymi Piaskami. Tym razem odwiedzimy to miejsce podczas wykonywania zadania Zdrajca Horadrimów.

Exp: 1250
Osiągnięcia: Historyk Kaldeum
An Abridged History of Caldeum, Part 5
Krótka Historia Kaldeum, Część 6
Krótka Historia Kaldeum, Część 6

Po zakończeniu obrzędów kapłani Zakarum zatrudnili grupę najemników, Żelaznych Wilków, którzy mieli pojechać po dziecko. Ochrzcili je mianem Hakana II i pomimo młodego wieku posadzili na tronie. Od tamtej pory Kaldeum chyli się ku upadkowi i nie zanosi się na to, aby sytuacja miała ulec poprawie.

-Abd al-Hazir

Podobnie jak poprzednie części, ta również wypada z Opasłych Woluminów Al-Hazira, które znajdziemy w Gospodzie Pod Kąsającymi Piaskami. Tym razem odwiedzimy to miejsce podczas wykonywania zadania Czarny Kamień Dusz.

Exp: 1450
Osiągnięcia: Historyk Kaldeum
An Abridged History of Caldeum, Part 6
Na Bezludnych Piaskach, Część 1
Na Bezludnych Piaskach, Część 1

My, Zakarum, pracujemy ciężko, aby Kaldeum stało się miastem litości i zbawienia, ale jak dotąd nie udało nam się przekonać cesarza, aby zmienił dawne prawa dotyczące banicji. Więźniowie skazani za zdradę wciąż są wysyłani na Bezludne Piaski, gdzie czeka ich śmierć.

-Lysra, archiwistka Zakarum

Wszystkie trzy części tego dziennika można znaleźć na Bezludnych Piaskach w torbach rozmieszczonych w lokacji.

Exp: 1450
Osiągnięcia: Historyk Kaldeum
On the Desolate Sands, Part 1
Na Bezludnych Piaskach, Część 2
Na Bezludnych Piaskach, Część 2

W dokumentach obejmujących tysiące lat nie udało się znaleźć choć jednego przypadku, aby więzień przetrwał wygnanie na Bezludne Piaski. Pustkowie usłane jest kośćmi oskubanymi przez krwawe jastrzębie i zdesperowane lacuni. Ci, którzy tutaj giną, odchodzą pozbawieni dostępu do błogosławionego Światła.

-Lysra, archiwistka Zakarum

Wszystkie trzy części tego dziennika można znaleźć na Bezludnych Piaskach w torbach rozmieszczonych w lokacji.

Exp: 1450
Osiągnięcia: Historyk Kaldeum
On the Desolate Sands, Part 2
Na Bezludnych Piaskach, Część 3
Na Bezludnych Piaskach, Część 3

Brast, uczony Zakarum, napisał, że Bezludne Piaski powstały, gdy wysłano klan magów, aby pokonali niebezpieczną energię pustoszącą ten obszar. Nie wspomniał jednak o gigantycznych szkieletach... nikt ich nigdy nie zidentyfikował. Czy pozostały po rasie ogromnych bestii? Demonów? Mitycznych smoków? Być może nigdy się nie dowiemy.

-Lysra, archiwistka Zakarum

Wszystkie trzy części tego dziennika można znaleźć na Bezludnych Piaskach w torbach rozmieszczonych w lokacji.

Exp: 1450
Osiągnięcia: Historyk Kaldeum
On the Desolate Sands, Part 3
Oaza Dalgura
Oaza Dalgura

Trzy wieki temu Kaldeum było znacznie mniejsze, a mieszkańcy czerpali wodę ze studni. Wtedy pojawił się tajemniczy Dalgur, oferując miastu wspaniałą oazę na pustyni. W zamian chciał, aby ochrzczono ją jego imieniem. Potem zniknął równie nagle, jak się pojawił.

-Abd al-Hazir

Dziennik znajdziemy tak jak wskazuje jego nazwa w Oazie Dalgura, gdzie będzie na nas czekał w skrzyni.

Exp: 1250
Osiągnięcia: Historyk Kaldeum
The Dahlgur Oasis
Pustynne Akwedukty, Część 1
Pustynne Akwedukty, Część 1

Akwedukty zostały zbudowane na zlecenie rady konsorcjum handlowego, gdy trzy wieki temu odkryto Oazę Dalgura. Kaldeum prosperowało znakomicie już od wielu lat, ale źródło wody pozwoliło miastu rozwijać się jeszcze bardziej. Zbudowano wspaniałe fontanny, aby każdy miał dostęp do wody pitnej.

-Abd al-Hazir

Obie części dziennika znajdziemy w torbach, których powinniśmy szukać w Zachodnim i Wschodnim Kanale. Lokacje te odwiedzimy przy okazji zadania Krew i Piasek.

Exp: 1250
Osiągnięcia: Historyk Kaldeum
The Desert Aqueducts, Part 1
Pustynne Akwedukty, Część 2
Pustynne Akwedukty, Część 2

Andariel była jedyną kobietą w szeregach zła. Przez wiele lat pomagała Pomniejszym Złym, ale ostatecznie straciła wiarę w szanse powodzenia tych spisków. Dwa dziesięciolecia temu zdecydowała, że pomoże Diablo i przejęła kontrolę nad Cytadelą Niewidzącego Oka. Ostatecznie zginęła z rąk bohaterów.

-Abd al-Hazir

Obie części dziennika znajdziemy w torbach, których powinniśmy szukać w Zachodnim i Wschodnim Kanale. Lokacje te odwiedzimy przy okazji zadania Krew i Piasek.

Exp: 1250
Osiągnięcia: Historyk Kaldeum
The Desert Aqueducts, Part 2

POSTACIE

Andariel, Pani Cierpienia
Andariel, Pani Cierpienia

Andariel była jedyną kobietą w szeregach zła. Przez wiele lat pomagała Pomniejszym Złym, ale ostatecznie straciła wiarę w szanse powodzenia tych spisków. Dwa dziesięciolecia temu zdecydowała, że pomoże Diabli i przejęła kontrolę nad Cytadelą Niewidzącego Oka. Ostatecznie zginęła z rąk bohaterów.

-Deckard Cain

Dziennik o nazwie Siedmiu Władców Piekła i każdy z siedmiu dzienników traktujących o poszczególnych demonach można znaleźć w torbach pojawiających się w następujących lokacjach: Ukryty Ołtarz, Kąsające Piaski, Ruiny, Droga do Alkarnus, Zalane Przejście, Zniszczony Rezerwuar, Oaza Dalgura, Zapomniane Ruiny, Krypta Skrytobójcy.

Exp: 1250
Osiągnięcia: Znawca Postaci
Andariel, the Maiden of Anguish
Azmodan, Władca Grzechu
Azmodan, Władca Grzechu

W manuskrypcie Valrusa Azmodan jest uznawany za jednego z najlepszych dowódców wśród demonów. Podczas Wiecznego Konfliktu nieraz zwyciężał anioły w Pandemonium, a podczas wojny bratobójczej także Najwyższe Zło. Jeżeli Władca Grzechu zaatakuje naszą krainę, będziemy mieć powody do strachu.

-Deckard Cain

Dziennik o nazwie Siedmiu Władców Piekła i każdy z siedmiu dzienników traktujących o poszczególnych demonach można znaleźć w torbach pojawiających się w następujących lokacjach: Ukryty Ołtarz, Kąsające Piaski, Ruiny, Droga do Alkarnus, Zalane Przejście, Zniszczony Rezerwuar, Oaza Dalgura, Zapomniane Ruiny, Krypta Skrytobójcy.

Exp: 1250
Osiągnięcia: Znawca Postaci
Azmodan, the Lord of Sin
Baal, Władca Zniszczenia
Baal, Władca Zniszczenia

Baal jest najbardziej śmiałym i nieostrożnym Najwyższym Złem. Po Mrocznym Wygnaniu został uwięziony w ciele horadrima Tal Rashy, i zamurowany w grobowcu. Kilka wieków później Diablo uwolnił Baala, który zatruł Kamień Świata, co miało straszliwe konsekwencje dla barbarzyńców mieszkających w pobliżu Góry Arreat. Krótko potem Baal zginął z rąk bohaterów.

-Deckard Cain

Dziennik o nazwie Siedmiu Władców Piekła i każdy z siedmiu dzienników traktujących o poszczególnych demonach można znaleźć w torbach pojawiających się w następujących lokacjach: Ukryty Ołtarz, Kąsające Piaski, Ruiny, Droga do Alkarnus, Zalane Przejście, Zniszczony Rezerwuar, Oaza Dalgura, Zapomniane Ruiny, Krypta Skrytobójcy.

Exp: 1250
Osiągnięcia: Znawca Postaci
Baal, the Lord of Destruction
Belial, Władca Kłamstw
Belial, Władca Kłamstw

Belial, Władca Kłamstw, jest mistrzem oszustw. Podobno udało mu się podbuntować Azmodana przeciwko Najwyższym Złym. Tak rozpoczęła się w Płonących Piekłach wojna domowa, zakończona Mrocznym Wygnaniem Najwyższych Złych do krainy śmiertelników.

-Deckard Cain

Dziennik o nazwie Siedmiu Władców Piekła i każdy z siedmiu dzienników traktujących o poszczególnych demonach można znaleźć w torbach pojawiających się w następujących lokacjach: Ukryty Ołtarz, Kąsające Piaski, Ruiny, Droga do Alkarnus, Zalane Przejście, Zniszczony Rezerwuar, Oaza Dalgura, Zapomniane Ruiny, Krypta Skrytobójcy.

Exp: 1250
Osiągnięcia: Znawca Postaci
Belial, the Lord of Lies
Diablo, Władca Grozy
Diablo, Władca Grozy

Pośród Najwyższych Złych to Diablo jest najmłodszy. A mimo to wciąż uważam go za najbardziej niebezpiecznego. Dzięki władzy nad grozą Diablo nie odczuwa strachu, więc z łatwością zdeprawował wielu ludzi. jego esencja została dwadzieścia lat temu uwieziona w Kamieniu Duszy i wygnana do niezgłębionej otchłani.

-Deckard Cain

Dziennik o nazwie Siedmiu Władców Piekła i każdy z siedmiu dzienników traktujących o poszczególnych demonach można znaleźć w torbach pojawiających się w następujących lokacjach: Ukryty Ołtarz, Kąsające Piaski, Ruiny, Droga do Alkarnus, Zalane Przejście, Zniszczony Rezerwuar, Oaza Dalgura, Zapomniane Ruiny, Krypta Skrytobójcy.

Exp: 1250
Osiągnięcia: Znawca Postaci
Diablo, the Lord of Terror
Duriel, Władca Bólu
Duriel, Władca Bólu

Duriel jest bliźniakiem Andariel. Sądzę, że wspólnie spiskowali, aby pomóc Diablo w uwolnieniu Mefista i Baala, choć w przeszłości oboje wspierali Pomniejsze Zła. Władca Bólu pilnował więzienia Baala - grobowca Tal Rashy - gdzie został zabity przez bohaterów.

-Deckard Cain

Dziennik o nazwie Siedmiu Władców Piekła i każdy z siedmiu dzienników traktujących o poszczególnych demonach można znaleźć w torbach pojawiających się w następujących lokacjach: Ukryty Ołtarz, Kąsające Piaski, Ruiny, Droga do Alkarnus, Zalane Przejście, Zniszczony Rezerwuar, Oaza Dalgura, Zapomniane Ruiny, Krypta Skrytobójcy.

Exp: 1250
Osiągnięcia: Znawca Postaci
Duriel, the Lord of Pain
Dziennik Eireny
Dziennik Eireny

Dzień czwarty: Zaczynaliśmy wariować z głodu, trzy dni bez jedzenia, ale to nas nie usprawiedliwia...

Dzień siódmy: Nie potrafię zaakceptować, kim się stałem...

Dzień dziesiąty: Czuję głód, ale jestem cierpliwy. ktoś po mnie przyjdzie. Wtedy znowu się najem.

-Eirena

Przy samym końcu zadania Cienie na Pustyni mamy okazję porozmawiać z Zaklinaczką Eireną - dziennik otrzymamy automatycznie po odsłuchaniu konwersacji Podróż Eireny. Nie może być ona aktualnie w drużynie.

Exp: 1100
Osiągnięcia: Znawca Postaci
Eirena's Journal
Dziennik Fuada
Dziennik Fuada

Nie czułam strachu, gdy zapieczętowano grobowiec. Tylko spokój, gdy mój umysł odpłynął w ciemność. Wydawało mi się, że otworzyłam oczy kilka chwil później. Zrujnowana sala była na współ pogrzebana w piasku. Zostawiłem wszystko... teraz prowadzi mnie już tylko nadzieja.

-Fuad

By zdobyć ten dziennik, trzeba pokonać unikalnego potwora w Piwnicy Fuada - losowo generowanej lokacji na Płaskowyżu Skowytów.

Exp: 1100
Osiągnięcia: Znawca Postaci
Fuad's Journal
Dziennik Kapitana Żelaznych Wilków
Dziennik Kapitana Żelaznych Wilków

Kolejny zachód słońca. Alkarnus jest bezpieczne od szaleństwa, które ogarnęło Kaldeum. Choć z okazji jakiegoś święta Zakarum wciąż napływają zakapturzeni pielgrzymi... demony trzymają się z daleka. Podwoję straże przy bramie. Musimy być gotowi, na wypadek, gdyby los się odmienił.

-Kapitan Żelaznych Wilków

W trakcie wykonywania zadania Miasto Krwi, po dostaniu się do Alkarnus, należy przeszukać teren w poszukiwaniu zwłok Kapitana Żelaznych Wilków - to właśnie z nich wypadnie książka.

Exp: 1100
Osiągnięcia: Znawca Postaci
Iron Wolf Captain's Journal
Dziennik Kulla, Część 1
Dziennik Kulla, Część 1

W końcu udało mi się odkryć tajemnicę kamieni dusz, które kiedyś nam, horadrimom, przekazał Tyrael. Są wspaniałe, ale na pewno można je skopiować. nie, nie tylko skopiować, ulepszyć. Mój kamień pomieści dusze nie tylko wielu demonów, ale nawet aniołów!

-Zoltun Kull

Podczas wykonywania zadania Krew i Piasek odwiedzisz Kryptę Skrytobójcy w celu znalezienia Krwi Zoltuna Kulla - dziennik znajdziesz na końcu podziemi, nieopodal miejsca w którym pozyskasz jego krew.

Exp: 1450
Osiągnięcia: Znawca Postaci
Kulle's Journal, Part 1
Dziennik Kulla, Część 2
Dziennik Kulla, Część 2

Przy pomocy tego kamienia dusz uwolnię prawdziwą moc człowieka. W dawnych czasach dysponowaliśmy potęgą o której możemy teraz tylko marzyć. Kamień dusz pozwoli mi dorównać przodkom.

-Zoltun Kull

Drugą część dziennika znajdziemy w Pieczarze Zdrajcy również podczas zadania Krew i Piasek.

Exp: 1450
Osiągnięcia: Znawca Postaci
Kulle's Journal, Part 2
Dziennik Kulla, Część 3
Dziennik Kulla, Część 3

Czarny kamień Dusz będzie moim największym dziełem, dziedzictwem, darem dla ludzkości. Dojdzie do wojen pomiędzy mieszkańcami Niebios i Piekieł. Moc uwięziona w kamieniu na zawsze wyzwoli ludzi spod władzy demonów i aniołów.

-Zoltun Kull

Trzecią część dziennika podobnie jak drugą znajdziemy w Pieczarze Zdrajcy podczas zadania Krew i Piasek.

Exp: 1450
Osiągnięcia: Znawca Postaci
Kulle's Journal, Part 3
Dziennik Kulla, Część 4
Dziennik Kulla, Część 4

Pieczęcie zostały zerwane. Wygląda na to, że moi bracia w końcu zaczęli mnie szukać. Niech będą przeklęci! Nie jestem gotowy. Zbyt wiele mocy ulokowałem w kamieniu, muszę go ukończyć. Od tego zależy przyszłość ludzkości...

-Zoltun Kull

Czwartą, ostatnią część Dziennika Kulla będziemy mogli dostać po pokonaniu jego autora w Komnacie Kamienia Dusz w trakcie wykonywania zadania Czarny Kamień Dusz.

Exp: 1450
Osiągnięcia: Znawca Postaci
Kulle's Journal, Part 4
Dziennik Larry
Dziennik Larry

Odkąd znaleźli nas kultyści, upłynął tydzień. mama kazała mi się schować - zawsze umiałam się chować. Nikt nigdy nie mógł mnie znaleźć, bo chowałam się w miejscach, gdzie nikt nie chciał szukać. Wtedy zabrali moich rodziców... wciąż słyszę krzyki.

-Larra

W Kopalniach nad Czarnym Kanionem możemy znaleźć losową lokację o nazwie Zapiaszczona Piwnica. Spotkamy tam Larrę, po konwersacji z którą otrzymamy dziennik automatycznie.

Exp: 1100
Osiągnięcia: Znawca Postaci
Larra's Diary
Dziennik Lei, Część 8
Dziennik Lei, Część 8

Kaldeum - wszystko co zostawił mi wujek Deckard, prowadzi do miasta. Dziwne uczucie. Pierwszy raz widziałam go tutaj jako dziecko... strata jest jeszcze bardziej dotkliwa. Przez cały czas miał rację... Musimy powstrzymać Beliala, zanim będzie za późno.

-Lea

Wszystkie części Dziennika Lei z Aktu II wypadają z obiektu o nazwie Dobytek Lei, który znajdziemy w Ukrytym Obozie. Część ósmą znajdziemy tam podczas zadania Cienie na Pustyni.

Exp: 1100
Osiągnięcia: Znawca Postaci
Leah's Journal, Part 8
Dziennik Lei, Część 9
Dziennik Lei, Część 9

Miasto ma wiele tajemnic, ale wciąż pamiętam większość z nich. Mogę się dostać do Kaldeum przez kanały, jeśli tylko uda mi się uniknąć Gwardii Imperialnej. W tym samym czasie moja towarzyszka zajmie się Mahdą. Ot nie przywróci życia wujkowi Deckardowi, ale gdy przywódczyni kultystów zginie, wszyscy odetchniemy z ulgą.

-Lea

Wszystkie części Dziennika Lei z Aktu II wypadają z obiektu o nazwie Dobytek Lei, który znajdziemy w Ukrytym Obozie. Część dziewiątą znajdziemy tam podczas zadania Miasto Krwi.

Exp: 1100
Osiągnięcia: Znawca Postaci
Leah's Journal, Part 9
Dziennik Lei, Część 10
Dziennik Lei, Część 10

Przez cały ten czas moja mam żyła! Jestem taka szczęśliwa, ale zarazem ciężko mi zaakceptować, że nigdy nie odezwała się do mnie ani do wujka Deckarda. Chciała mnie chronić, ale wolałabym wiedzieć, że żyje. Cóż, przynajmniej teraz ją mam.

-Lea

Wszystkie części Dziennika Lei z Aktu II wypadają z obiektu o nazwie Dobytek Lei, który znajdziemy w Ukrytym Obozie. Część dziesiątą znajdziemy tam podczas zadania Nieoczekiwani Sprzymierzeńcy.

Exp: 1250
Osiągnięcia: Znawca Postaci
Leah's Journal, Part 10
Dziennik Lei, Część 11
Dziennik Lei, Część 11

Mama uczy mnie magii i kontrolowania mocy, ale boję się, że ją rozczarowałam. Podobno mam dar, ale jakoś tego nie czuję. Może ćwiczenia mi pomogą. Najważniejsze, że jesteśmy coraz bliżej Czarnego Kamienia - tylko to się tak naprawdę liczy.

-Lea

Wszystkie części Dziennika Lei z Aktu II wypadają z obiektu o nazwie Dobytek Lei, który znajdziemy w Ukrytym Obozie. Część jedenastą znajdziemy tam podczas zadania Krew i Piasek.

Exp: 1250
Osiągnięcia: Znawca Postaci
Leah's Journal, Part 11
Dziennik Lei, Część 12
Dziennik Lei, Część 12

Pomimo zdrady Zoltuna Kulla mamy przynajmniej Czarny Kamień Dusz. Zawsze wiedziałam, że nie można Kulowi ufać. Na szczęście udało się go pokonać i zdobyć kamień. Dowiedziałam się, że moja mama w tajemnicy związała z nim zabitych Władców Piekieł... Nie rozumiem tylko, czemu mi o tym nie powiedziała.

-Lea

Wszystkie części Dziennika Lei z Aktu II wypadają z obiektu o nazwie Dobytek Lei, który znajdziemy w Ukrytym Obozie. Część dwunastą znajdziemy tam podczas zadania Przeczesywanie Kaldeum.

Exp: 1450
Osiągnięcia: Znawca Postaci
Leah's Journal, Part 12
Dziennik Lyndo
Dziennik Lyndo

Znaleźliśmy klucz do tego prastarego urządzenia, choć obawiam się, że te skarby mogą nas kosztować życie. Ale przynajmniej dotarliśmy z bratem aż tutaj i wciąż żyjemy. Czy jednak ośmielimy się skorzystać z tej maszyny?

-Lyndo

Książka wypada z ciała Lyndo, którą możemy znaleźć obok portalu do Zasłoniętego Skarbu na Bezludnych Piaskach. Jest to losowa lokacja, więc niezbędne pewnie będzie kilkukrotne odwiedzenie tego miejsca.

Exp: 1450
Osiągnięcia: Znawca Postaci
Lyndo's Journal
Dziennik Nekromanty
Dziennik Nekromanty

Dwie dekady temu mój mentor zmierzył się z siłami zła i wyszedł z walki zwycięsko. Nie zdołam przewyższyć jego osiągnięć, ale spróbuję zrównoważyć szalejące siły, które chcą zniszczyć świat. Duchy nieopodal Kaldeum są niespokojne - muszę je uciszyć.

-Mehtan Nekromanta

Dziennik otrzymamy od Mehtana Nekromanty po wykonaniu wydarzenia Niespokojne Piaski, które możemy rozpocząć na Kąsających Piaskach.

Exp: 1100
Osiągnięcia: Znawca Postaci
Necromancer's Log
Dziennik Służącego
Dziennik Służącego

W ostatnich tygodniach mój mały Hakan stał się taki okrutny... popadł w paranoję. Podobno nakazał całej służbie opuścić miasto, bo w przeciwnym razie zrzucą ją z murów. Ale na pewno nie chodziło mu o mnie. Przecież opiekuję się nim, odkąd się urodził.

-Służący Kohin

Po rozpoczęciu zadania Audiencja u Cesarza udajemy się w stronę północnego krańca Bazaru w Kaldeum, gdzie znajdujemy zmiażdżone zwłoki - to z nich wypada dziennik służącego.

Exp: 1100
Osiągnięcia: Znawca Postaci
A Servant's Journal
Legenda o Zeim Szachraju
Legenda o Zeim Szachraju

Dwie dekady temu mój mentor zmierzył się z siłami zła i wyszedł z walki zwycięsko. Nie zdołam przewyższyć jego osiągnięć, ale spróbuję zrównoważyć szalejące siły, które chcą zniszczyć świat. Duchy nieopodal Kaldeum są niespokojne - muszę je uciszyć.

-Abd al-Hazir

Po uratowaniu Chytrego Shena w zadaniu Krew i Piasek wróć do Ukrytego Obozu i porozmawiaj z nim na temat Mylna Tożsamość.

Exp: 1250
Osiągnięcia: Znawca Postaci
The Legend of Zei the Trickster
List Miłosny
List Miłosny

Z twórczości Solana,
kadżystańskiego poety:

Miłość moja się wznosi
Jak wierzba nad brzegiem rzeki.
Niechaj zatem ją zrosi
Oddanie moje na wieki.
Otulę jej giętki pień
Jak bluszczu giętkie pnącza,
Wespnę w gałęzi cień,
Aby owoce jej strącać.

-Solan

List Miłosny jest do znalezienia w skrzyni znajdującej się w Oazie Dalgura.

Exp: 1250
Osiągnięcia: Znawca Postaci
A Love Letter
Mefisto, Władca Nienawiści
Mefisto, Władca Nienawiści

Mefisto, Władca Nienawiści, był tak wszechobecny, że nawet po tym, jak już ostał pokonany i uwięziony w kamieniu dusz, jego demoniczna esencja zdołała przedostać się do Travincal i zatruć kapłanów Zakarum. Zginął z rąk tych samych bohaterów, którzy zabili jego braci, ale czuję strach na samą myśl, że mógłby kiedyś powrócić.

-Deckard Cain

Dziennik o nazwie Siedmiu Władców Piekła i każdy z siedmiu dzienników traktujących o poszczególnych demonach można znaleźć w torbach pojawiających się w następujących lokacjach: Ukryty Ołtarz, Kąsające Piaski, Ruiny, Droga do Alkarnus, Zalane Przejście, Zniszczony Rezerwuar, Oaza Dalgura, Zapomniane Ruiny, Krypta Skrytobójcy.

Exp: 1250
Osiągnięcia: Znawca Postaci
Mephisto, the Lord of Hatred
Notatki Poltara
Notatki Poltara

Nigdy nie planowałem, że zostanę poszukiwaczem skarbów, ale nie mogłem przewidzieć, że fortuna mojej rodziny stopnieje. Słyszałem wczoraj szlachcica, który pytał o figurkę Rygnara - artefakt, który należał kiedyś do wielkiego maga, Zoltuna Kulla. Jeżeli uda mi się ją zdobyć, moja rodzina już nigdy nie będzie głodować.

-Poltar

Przeczesując Kąsające Piaski mamy szansę natknąć się na wydarzenie i loch o nazwie Komnata Zaginionego Bożka, w którym pomożemy Poltarowi szukać starożytnego artefaktu.

Exp: 1100
Osiągnięcia: Znawca Postaci
Poltahr's Notes
Obietnice Fezuula al-Kazaara
Obietnice Fezuula al-Kazaara

Fezuul al-Kazarr obiecał, że wyprowadzi swych ludzi z grzesznego Kaldeum do "raju usłanego różami" w samym sercu pustymi. Podczas wędrówki mieli doznać całkowitej przemiany.

Patrząc na obgryzione zwłoki znalezione wiele tygodni temu, można uznać, że Fezuul dotrzymał choć jednej z obietnic.

-Abd al-Hazir

W poszukiwaniu dziennika musimy udać się do Oazy Dalgura, gdzie wokół niewielkiego jeziora są porozrzucane szkielety. Po dotknięciu kilku z nich pojawi się autor dziennika z którym przyjdzie nam się zmierzyć.

Exp: 1250
Osiągnięcia: Znawca Postaci
The Promises of Fezuul al-Kazaar
Ostatnia Wola Chana Dakaba
Ostatnia Wola Chana Dakaba

Żyję już długo, zgromadziłem spory majątek. Złoto przyniosło mi tylko ból. Nie pozwolę, aby klątwa ciążąca na bogactwie, spadła na mą rodzinę. Skarb już na wieczność zostanie w tej komnacie i nikt nie pozna jej tajemnic...

-Chan Dakab

Dziennik znajdziemy w torbie w Grobowcu Chana Dakaba, który może pojawić się w Oazie Dalgura. Z postacią Chana Dakaba związane jest też wydarzenie Zaginiony Skarb Chana Dakaba.

Exp: 1250
Osiągnięcia: Znawca Postaci
The Last Will of Khan Dakab
Poczerniały Dziennik
Poczerniały Dziennik

Asheara jest dobrą kobietą. Musi wiedzieć, że cesarz nie jest tym samym słodkim dzieckiem, które wiele lat temu przyprowadziła do Kaldeum. Komendantka musi coś zrobić! Jeśli Kaldeum padnie, zniszczone zostaną szlaki handlowe i ludzie w wielu miejscach na świecie będą głodować! Musimy zrzucić Hakana z tronu!

-Miecznik Żelaznych Wilków

Znajdziemy go w zwłokach Żelaznego Wilka na Bazarze Kaldeum podczas wykonywania zadania Przeczesywanie Kaldeum.

Exp: 1450
Osiągnięcia: Znawca Postaci
Blackened Journal
Podniszczony Dziennik
Podniszczony Dziennik

Matka ostrzegała, żebym nie wstępował do armii magów. Powinienem był słuchać. Rano wysłano piechotę przeciwko Vizjerei. nie wiem, jak mamy przetrwać. A może nikt tego nie oczekuje.

Jest tu tak pięknie. Może jeśli ukryję się między drzewami, nikt nie zauważy, że niknąłem.

-Miecznik Żelaznych Wilków

ZWypada ze szkieletu, leżącego na Bezludnych Piaskach.

Exp: 1250
Osiągnięcia: Znawca Postaci
Crumbling Journal
Rozkazy Gwardii Imperialnej
Rozkazy Gwardii Imperialnej

Wróg zniszczył Alkarnus i większość kultystów. Pan kazał schwytać kolejnych niewolników. Ruszaj do oazy i porwij wieśniaków. Zabij każdego, kto będzie stawiał opór. W ten sposób zyskamy sprzymierzeńców i zniszczymy wrogów.

-Kapitan gwardii imperialnej

Dziennik wypadnie z potwora w Zgniłej Piwnicy, losowym podziemiu znajdującym się w Oazie Dalgura.

Exp: 1250
Osiągnięcia: Znawca Postaci
The Imperial Guard's Orders
Rozmyślania Sardara
Rozmyślania Sardara

Głupcy z Konsorcjum handlowego nie mają pojęcia, że wyciągam im ze szkatuł fundusze publiczne. Będę dalej ukrywał swój łup tu, gdzie nikt go nie znajdzie. Pewnego dnia zabiorę skarb, porzucę to pustynne piekło i ruszę na zielone pastwiska zachodu.

-Kalifat Sardara

Dziennika należy szukać w torbie znajdującej się w losowo generowanym podziemiu o nazwie Grobowiec Sardara w Oazie Dalgura.

Exp: 1250
Osiągnięcia: Znawca Postaci
The Musings of Sardar
Siedmiu Władców Piekła
Siedmiu Władców Piekła

Z niechęcią piszę o siedmiu Władcach Piekieł. To najpotężniejsze wśród demonów i na samo wspomnienie ich imion powietrze wypełnia trucizna. Są podzieleni na Pomniejsze Zła: Beliala, Azmodana, Duriela i Andariel oraz Najwyższe Zła: Mefista, Baala i Diablo.

-Deckard Cain

Dziennik o nazwie Siedmiu Władców Piekła i każdy z siedmiu dzienników traktujących o poszczególnych demonach można znaleźć w torbach pojawiających się w następujących lokacjach: Ukryty Ołtarz, Kąsające Piaski, Ruiny, Droga do Alkarnus, Zalane Przejście, Zniszczony Rezerwuar, Oaza Dalgura, Zapomniane Ruiny, Krypta Skrytobójcy.

Exp: 1250
Osiągnięcia: Znawca Postaci
The Seven Lords of Hell
Wiersz Kali
Wiersz Kali

Gdy cisza spada na pustynię
I milkną szepty nocą,
A na niebios ciemnym tle
Tysiące gwiazd migoczą,
W tej pustce odnajdę cię -
Miłość z serca mi popłynie
jak z mego pióra słów tren.

-Kala

Dziennik dostaniemy automatycznie po konwersacji Wielkie Marzenia, którą będziemy mogli odbyć z Kalą podczas zadania Krew i Piasek.

Exp: 1250
Osiągnięcia: Znawca Postaci
Kala's Poem
Zoltun Kull
Zoltun Kull

Morderca. Kat. Potwór. Tak horadrimowe nazywali Zoltuna Kulla. Choć zapłacili za to wysoką cenę, udało im się zgładzić czarodzieja za zbrodnie przeciwko naturze i zamknąć jego strzaskane zwłoki w krainie cieni. Chyba bali się, że może powrócić.

-Adria

Dziennik dostaniemy po rozmowie z Leą kończąc zadanie Nieoczekiwani Sprzymierzeńcy.

Exp: 1250
Osiągnięcia: Znawca Postaci
Zoltun Kulle


• AKT III •

ZADANIA

Raport z Pola Bitwy
Raport z Pola Bitwy

Ludzie tracą nadzieję. Hordom demonów nie ma końca. Przychodzą o każdej porze, w dzień i w nocy. Nieważne, ile zabijemy, nic ich nie powstrzyma. Potrzebujemy wsparcia. Pomocy.

-Strażnik Kelvan

Gdy po raz pierwszy wkroczysz na Pola Bitwy w celu przejścia przez Most Korsikka rozejrzyj się za konającym strażnikiem, nad którym znajduje się niebieski wykrzyknik. Po krótkiej rozmowie strażnik skona, a Ty zdobędziesz dziennik.

Exp: ?
Osiągnięcia: Szpiegostwo
Battlefield Reports
Rozkazy od Azmodana, Część 1
Rozkazy od Azmodana, Część 1

Sługi,

Twierdza Bastionu lada chwila upadnie. Liczni z was oddali się już chłeptaniu ludzkiej krwi i pożeraniu mięsa, lecz niech ucztowanie was nie spowolni. Chcę mieć tę twierdzę i jej dowódcę przed świtem. Reszta świata będzie moja wkrótce potem.

-Azmodan

Do zdobycia podczas zadania Oblężenie Twierdzy Bastionu, wypada z Posłanca Azmodana, którego możemy spotkać na wszystkich poziomach Podziemi Twierdzy, na Górnych Obwarowaniach, oraz w Kamiennym Forcie.

Exp: 1500
Osiągnięcia: Szpiegostwo
Orders from Azmodan, Part 1
Rozkazy od Azmodana, Część 2
Rozkazy od Azmodana, Część 2

Sługi,

Ta wywłoka, która zgładziła mego brata, Beliala, teraz chce wspomóc żołnierzy obleganej twierdzy. Jest z nią dziewczyna... Dziewczyna to może nas zgubić. Lecz ja nie jestem Belialem: on był słaby i ukrywał się w przebraniach. To oczywiste, że go zawiodły! My osiągniemy zwycięstwo przelewając krew niewinnych.

-Azmodan

Podobnie jak poprzednia część, wypada z Posłańca Azmodana, którego możemy spotkać na wszystkich poziomach Podziemi Twierdzy, na Górnych Obwarowaniach, oraz w Kamiennym Forcie. Żeby ją znaleźć trzeba posiadać pierwszą część tego dziennika.

Exp: 1500
Osiągnięcia: Szpiegostwo
Orders from Azmodan, Part 2
Rozkazy od Azmodana, Część 3
Rozkazy od Azmodana, Część 3

Sługi,

Ludzie sądzą, że ukryją się za wątłymi murami! Do tej pory ujrzeli zaledwie ułamek potęgi piekła. Utopimy ich w naszym grzechu! Dziewczyna wciąż jest słaba, nie spodziewa się ataku z dołu. Wyślijcie wygłodniałą bestię...

-Azmodan

Podobnie jak poprzednia część, wypada z Posłańca Azmodana, którego możemy spotkać na wszystkich poziomach Podziemi Twierdzy, na Górnych Obwarowaniach, oraz w Kamiennym Forcie. Żeby ją znaleźć trzeba posiadać drugą część tego dziennika.

Exp: 1500
Osiągnięcia: Szpiegostwo
Orders from Azmodan, Part 3
Rozkazy od Azmodana, Część 4
Rozkazy od Azmodana, Część 4

Sługi,

Moi bracia w kamieniu dusz niecierpliwią się. Tak, słyszę ich nawet tutaj... Ich głosy pobrzmiewają tak żałośnie i niepozornie, że niemal mnie to bawi. Lecz oni są moją nagrodą, nie potomkini nefalemów... ani też dziewczyny. To nie jej czas. Albowiem nastała... Era Grzechu.

-Azmodan

Również na wzór poprzednich możemy je znaleźć przy Posłańcu Azmodana, którego tym razem będziemy mogli spotkać na Polu Bitwy lub na Polach Rzezi w trakcie wykonywania zadania Machiny Wojenne. Oczywiście wymagana poprzednia część dziennika.

Exp: 1600
Osiągnięcia: Szpiegostwo
Orders from Azmodan, Part 4
Rozkazy od Azmodana, Część 5
Rozkazy od Azmodana, Część 5

Sługi,

Dobrze wiecie, że najbardziej nienawidzę porażki, Jeśli chcecie dostać nauczkę, mogę bezzwłocznie posłać was do Kręgu Gniewu. Wróg jest silny, ale nie może przejść przez wrota demonów. Zabezpieczcie je, od tego zależy nasze przetrwanie.

-Azmodan

Przeszukaj Pola Rzezi przy okazji niszczenia demonicznych balist i trabusza w trakcie wykonywania zadania Maszyny Wojenne. Tak jak w przypadku poprzednich części - które trzeba wcześniej znaleźć - wypada z Posłańca Azmodana.

Exp: 1600
Osiągnięcia: Szpiegostwo
Orders from Azmodan, Part 5
Rozkazy od Azmodana, Część 6
Rozkazy od Azmodana, Część 6

Pani Żądzy,

Potrzebuję twych... twych wielkich zdolności. Wypełznij z zakątka rozkoszy w Płonącym Piekle, w którym się mościsz, i przyprowadź swe córy. Lecz uważaj... wróg dowiódł swej przebiegłości i siły. Jednak dla ciebie śmiertelnicy zawsze byli łatwym łupem, nieprawdaż?

-Azmodan

Ostatnią część Dziennika Azmodana również znajdziemy przy jego posłańcu, tym razem na pierwszym poziomie Krateru Arreat podczas wykonywania zadania Serce Grzechu. Konieczne jest wcześniejsze znalezienie poprzednich dzienników.

Exp: 1700
Osiągnięcia: Szpiegostwo
Orders from Azmodan, Part 6

ŚWIAT

Historia Twierdzy Bastionu
Historia Twierdzy Bastionu

Wiele wieków temu król Korsikk wzniósł na północy Twierdzę Bastionu, aby "okiełznać groźnych barbarzyńców". Po latach wojennych niepowodzeń sfrustrowany władca poprowadził ogromną armię z fortecy na północ, aby raz na zawsze pozbyć się barbarzyńców. Nikt nie wrócił żywy.

-Deckard Cain

Dziennik można znaleźć na pierwszym poziomie Podziemi Twierdzy, na Posterunku Crydera, Pod Mostem, na pierwszym poziomie Odlewni, lub w Składach na Polu Bitwy. Należy rozejrzeć się za zwojem z którego wypada.

Exp: 1500
Osiągnięcia: Historyk Arreat
The History of Bastion's Keep
Upadek Barbarzyńców, Część 1
Upadek Barbarzyńców, Część 1

Miałem wielkie szczęści, że poznałem skomplikowaną historię barbarzyńców. jednak o genezie tych potężnych wojowników mam w najlepszym wypadku mgliste pojęcie. Legendy mówią, że to dzieci Bul-Kathosa, starożytnego uosobienia ideałów siły, męstwa i odwagi.

-Deckard Cain

Wszystkie pięć części tego dziennika wypada z toreb, które możemy znaleźć na każdym z trzech poziomów Podziemi Twierdzy. Zdobywa się je po kolei.

Exp: 1500
Osiągnięcia: Historyk Arreat
Fall of the Barbarians, Part 1
Upadek Barbarzyńców, Część 2
Upadek Barbarzyńców, Część 2

Dzieci Bul-Kathosa osiadły na Północnych Stepach, obszarze znanym obecnie jako Ponure Ziemie. Wiodły głównie plemienny i nomadyczny styl życia, choć założyły kilka osad, jak Saszeron i Harrogath. Rządziła nimi grupa poważnych, byłych wojowników, znanych jako Starszyzna.

-Deckard Cain

Wszystkie pięć części tego dziennika wypada z toreb, które możemy znaleźć na każdym z trzech poziomów Podziemi Twierdzy. Zdobywa się je po kolei.

Exp: 1500
Osiągnięcia: Historyk Arreat
Fall of the Barbarians, Part 2
Upadek Barbarzyńców, Część 3
Upadek Barbarzyńców, Część 3

Barbarzyńcy od zawsze bronili swych północnych ziem przed obcymi. Za święty obowiązek uważali ochronę Góry Arreat i znajdującego się w niej Kamienia Świata. Niestety ich bojowa sprawność i zaciekłość mogły zostać uznane przez Zachodnią Marchię za żądzę krwi i terytorialne zapędy.

-Deckard Cain

Wszystkie pięć części tego dziennika wypada z toreb, które możemy znaleźć na każdym z trzech poziomów Podziemi Twierdzy. Zdobywa się je po kolei.

Exp: 1500
Osiągnięcia: Historyk Arreat
Fall of the Barbarians, Part 3
Upadek Barbarzyńców, Część 4
Upadek Barbarzyńców, Część 4

Dwadzieścia lat temu, Baal zostać wypuszczony na świat. Rozpoczął oblężenie stolicy barbarzyńców, Szaszeronu, i potem zyskał dostęp do Komnaty Kamienia Świata, omijając trzech starożytnych strażników: Talika, Madoka i Korlika. Ostatecznie udało mu się wypaczyć ten wielki artefakt. Choć Baal został zgładzony przez bohaterów, katastrofa była nieunikniona.

-Deckard Cain

Wszystkie pięć części tego dziennika wypada z toreb, które możemy znaleźć na każdym z trzech poziomów Podziemi Twierdzy. Zdobywa się je po kolei.

Exp: 1600
Osiągnięcia: Historyk Arreat
Fall of the Barbarians, Part 4
Upadek Barbarzyńców, Część 5
Upadek Barbarzyńców, Część 5

Archanioł Tyrael roztrzaskał wypaczony Kamień Świata, aby demony nie mogły go wykorzystać. Lecz siła eksplozji zniszczyła Górę Arreat, pozostawiając tylko ogromny krater. Po tych wydarzeniach wśród barbarzyńców doszło do rozłamu. Pozbawieni celu, wędrują rozproszeni po północy, wśród ruin świadczących o długiej historii swego ludu.

-Deckard Cain

Wszystkie pięć części tego dziennika wypada z toreb, które możemy znaleźć na każdym z trzech poziomów Podziemi Twierdzy. Zdobywa się je po kolei.

Exp: 1600
Osiągnięcia: Historyk Arreat
Fall of the Barbarians, Part 5

POSTACIE

Dziennik Ghoma
Dziennik Ghoma

Czy ludzcy jeńcy wpadli w panikę? Na pewno dostrzegli już, że świeże mięso dostają po tym, jak znika kolejny z nich... To nie wystarczy. Pozarzynać tych, którzy głodują, i nakarmić ich przyjaciół. Kiedy już się utuczą... będę mógł przystąpić do uczty.

-Ghom, Władca Obżarstwa

Dziennik można zdobyć odwiedzając Spiżarnię w Twierdzy Bastionu, gdzie walczyliśmy z Ghomem - musimy odszukać tylko zwłoki Nadjedzonego Strażnika.

Exp: 1600
Osiągnięcia: Podstawowe Źródła
Ghom's Log
Dziennik Kapitana Hansana Haile
Dziennik Kapitana Hansana Haile

Dzień 9. Młody komendant Calderos uważa, że "demoniczna plaga" ustąpi przed krwawą "demonstracją sił prawości". Jutro zamierza poprowadzić atak z naszych ufortyfikowań. jeśli chce, to niech popełni samobójstwo... głupiec. Ale prędzej skonam, niż poślę z nim moich chłopców.

-Kapitan Hansan Haile

We wschodnim rogu Gmachu Twierdzy Bastionu, okok Chytrego Shena, znajduje się kupiec o imieniu Vidar Kolekcjoner - po jego prawej stronie znajduje się skrzynia, w której znajdziemy ten dziennik.

Exp: 1500
Osiągnięcia: Podstawowe Źródła
Journal of Hansan Haile, Captain
Dziennik Lei, Część 13
Dziennik Lei, Część 13

Dotarliśmy do Twierdzy Bastionu, ale utrzymanie Czarnego Kamienia Dusz pochłania cały mój czas. Niekiedy myślę o rannych żołnierzach i ich rodzinach za murami... Ale wtedy tracę koncentrację i zaklęcia słabną. Musze się skupić i ufać, że moi przyjaciele uratują twierdzę oraz jej mieszkańców.

-Lea

Wszystkie części Dziennika Lei w Akcie III znajdziemy w Zbrojowni w Gmachu Twierdzy Bastionu. Po pierwszą z nich udajemy się tam w trakcie zadania Oblężenie Twierdzy Bastionu.

Exp: 1500
Osiągnięcia: Podstawowe Źródła
Leah's Journal, Part 13
Dziennik Lei, Część 14
Dziennik Lei, Część 14

Jest ciężko. Gdyby nie to, że u boku stoi matka, nie wiem co bym zrobiła. Nocami nawet sama pilnuję kamienia przez kilka godzin, żeby mogła odpocząć. Czasami śni mi się, że znów jestem w Nowym Tristram z wujkiem Deckardem... ciężko obudzić się z takiego snu.

-Lea

Wszystkie części Dziennika Lei w Akcie III znajdziemy w Zbrojowni w Gmachu Twierdzy Bastionu. Po drugą z nich udajemy się tam w trakcie zadania Losy Bitwy.

Exp: 1500
Osiągnięcia: Podstawowe Źródła
Leah's Journal, Part 14
Dziennik Lei, Część 15
Dziennik Lei, Część 15

Moja matka, Adria, powiedziała mi, że nasz przyjaciel pokonał armie Azmodana i twierdza jest bezpieczna. Niemal trudno w to uwierzyć.

Siły w kamieniu dusz są coraz bardziej wściekła. Walczą ze mną nieustannie, a mrok wpełza w zakamarki mojego umysłu... Muszę być silna.

-Lea

Wszystkie części Dziennika Lei z Aktu III znajdziemy w Zbrojowni w Gmachu Twierdzy Bastionu. Po trzecią z nich udajemy się tam w trakcie zadania Wyłom w Twierdzy.

Exp: 1500
Osiągnięcia: Podstawowe Źródła
Leah's Journal, Part 15
Dziennik Lei, Część 16
Dziennik Lei, Część 16

Myślałam, że umrę, kiedy zobaczyłam demony uciekające z kamienia dusz. nie mogłam pomóc, ale pokonał je Tyrael wraz z naszą przyjaciółką. Obserwowałam to jak przez mgłę. Co kamień dusz ze mną robi? Azmodan musi zginąć i to szybko... wtedy znów będę sobą.

-Lea

Wszystkie części Dziennika Lei z Aktu III znajdziemy w Zbrojowni w Gmachu Twierdzy Bastionu. Po czwartą z nich udajemy się tam w trakcie zadania Machiny Wojenne - tym samym udaje nam się skompletować wszystkie Dzienniki Lei w grze.

Exp: 1600
Osiągnięcia: Podstawowe Źródła
Leah's Journal, Part 16
Dziennik Morgana, Część 1
Dziennik Morgana, Część 1

Nudzę się straszliwie po przeniesieniu do Twierdzy Bastionu. Żołnierze większość dni spędzają na hazardzie. Ale czego oczekiwać od ludzi stacjonujących w wydrążonym kawałku skały. jednak muszę tu zostać, aby zapewnić byt Annie. Mam nadzieję, że u niej wszystko dobrze.

-Strażnik Morgan

Wszystkie trzy części tego dziennika można znaleźć w torbach znajdujących się w Górnych Obwarowaniach oraz Kamiennym Forcie w trakcie wykonywania zadania Oblężenie Twierdzy Bastionu oraz Losy Bitwy.

Exp: 1500
Osiągnięcia: Podstawowe Źródła
Morgan's Journal, Part 1
Dziennik Morgana, Cześć 2
Dziennik Morgana, Cześć 2

Kapitan wyglądał dzisiaj ponuro. w środku nocy przybył posłaniec z wiadomością. Dowódcy coś wiedzą, ale nic nam nie mówią. Może przeniesienie tutaj było większym błędem niż sądziłem...

-Strażnik Morgan

Wszystkie trzy części tego dziennika można znaleźć w torbach znajdujących się w Górnych Obwarowaniach oraz Kamiennym Forcie w trakcie wykonywania zadania Oblężenie Twierdzy Bastionu oraz Losy Bitwy.

Exp: 1500
Osiągnięcia: Podstawowe Źródła
Morgan's Journal, Part 2
Dziennik Morgana, Część 3
Dziennik Morgana, Cześć 3

W nocy przyszły demony. Bezszelestnie, jak śmierć. Nocna warta została pokonana w kilka chwil. Od tamtej pory trwa niekończąca się masakra. Te stwory... są jak z koszmaru. Anno, przykro mi... Chyba nie wrócę do domu...

-Strażnik Morgan

Wszystkie trzy części tego dziennika można znaleźć w torbach znajdujących się w Górnych Obwarowaniach oraz Kamiennym Forcie w trakcie wykonywania zadania Oblężenie Twierdzy Bastionu oraz Losy Bitwy.

Exp: 1500
Osiągnięcia: Podstawowe Źródła
Morgan's Journal, Part 3
Zakrwawiony List
Zakrwawiony List

Najdroższy Jonatanie, liczę, że ten list znajdzie Cię w dobrym zdrowiu i że życie w Twierdzy Bastionu nie przykrzy Ci się ani trochę. Nasz mały Artur wyrasta na swojego ojca. Cieszę się, że wrócisz ja jego urodziny i codziennie będę modlić się o Twój bezpieczny powrót.

-Brielle

Zakrwawiony list znajdziemy przy losowo generowanych zwłokach, które mogą pojawić się na wszystkich poziomach Podziemi Twierdzy Bastionu. Wybieramy się tam choćby podczas zadania Wyłom w Twierdzy.

Exp: 1500
Osiągnięcia: Podstawowe Źródła
Bloodstained Letter


• AKT IV •

ZADANIA

Przeznaczenie Nefalemów, Część 1
Przeznaczenie Nefalemów, Część 1

Zwój Losu wiele ujawnia: początki, końce i nieskończony łańcuch okoliczności, który je wiąże. Jeśli widzę wschód słońca, widzę również jego zachód; jeśli widzę kwiat, który kwietnie, widzę również, jak obumiera; żadne zdarzenie nie pozostaje bez nieuchronnego następstwa. I tylko jednego nie potrafię dostrzec: nefalemów.

-Archanioł Iterael

Wszystkie trzy dzienniki wypadają kolejno z obiektów o nazwie Repozytorium Angiris, które możemy znaleźć w ograniczonej ilości na pierwszym i drugim poziomie Srebrnej Iglicy, oraz na Wielkim Moście. Zanim jednak je zdobędziemy, będziemy musieli skompletować serię Stworzenie Sanktuarium, na którą składają się książki wypadające również z repozytoriów, przez co będziemy musieli kompletować dzienniki w kilku grach.

Exp: 1850
Osiągnięcia: Studia w Archiwum
The Destiny of the Nephalem, Part 1
Przeznaczenie Nefalemów, Część 2
Przeznaczenie Nefalemów, Część 2

Anioły i demony są ograniczone własną naturą: demonom przyporządkowano chaos i postęp, aniołom - prawdę i porządek. Tyle wiadomo. Niektóre z aniołów, jak Inarius i Izual, upadły, ale nadal kwi w nich ziarno dobra, niczym gasnąca gwiazda na tle pustego nieba. Tylko nefalemowie mają wolną wolę.

-Archanioł Iterael

Wszystkie trzy dzienniki wypadają kolejno z obiektów o nazwie Repozytorium Angiris, które możemy znaleźć w ograniczonej ilości na pierwszym i drugim poziomie Srebrnej Iglicy, oraz na Wielkim Moście. Zanim jednak je zdobędziemy, będziemy musieli skompletować serię Stworzenie Sanktuarium, na którą składają się książki wypadające również z repozytoriów, przez co będziemy musieli kompletować dzienniki w kilku grach.

Exp: 1850
Osiągnięcia: Studia w Archiwum
The Destiny of the Nephalem, Part 2
Przeznaczenie Nefalemów, Część 3
Przeznaczenie Nefalemów, Część 3

Nie wiem nic o nefalemach. Mój święty obowiązek nie pozostawia mi czasu na ich obserwację. Nie mam też ochoty wzorem Tyraela brać udział w ryzykownych przedsięwzięciach. Lecz jeśli wątki przeznaczenia przywiodą ich tutaj, byłoby to bardzo oświecające! To istoty żyjące poza porządkiem rzeczy... Nie pojmują, jaką wolność posiadły.

-Archanioł Iterael

Wszystkie trzy dzienniki wypadają kolejno z obiektów o nazwie Repozytorium Angiris, które możemy znaleźć w ograniczonej ilości na pierwszym i drugim poziomie Srebrnej Iglicy, oraz na Wielkim Moście. Zanim jednak je zdobędziemy, będziemy musieli skompletować serię Stworzenie Sanktuarium, na którą składają się książki wypadające również z repozytoriów, przez co będziemy musieli kompletować dzienniki w kilku grach.

Exp: 1850
Osiągnięcia: Studia w Archiwum
The Destiny of the Nephalem, Part 3

ŚWIAT

Stworzenie Sanktuarium, Część 1
Stworzenie Sanktuarium, Część 1

Znałam Inariusa dawno temu. Kiedyś był jednym z aniołów, lecz po pewnym czasie znużyła go walka i zaczął w tajemnicy planować rozejm z niektórymi demonami. Diablica Lilith została jego największą sojuszniczką w Piekle. Wielu spośród aniołów i demonów dołączyło do nich.

-Archanioł Auriel

Wszystkie cztery dzienniki wypadają kolejno z obiektów o nazwie Repozytorium Angiris, które możemy znaleźć w ograniczonej ilości na pierwszym i drugim poziomie Srebrnej Iglicy, oraz na Wielkim Moście. Gdy skompletujemy wszystkie cztery części z repozytoriów będą wypadały dzienniki z serii Przeznaczenie Nefalemów.

Exp: 1850
Osiągnięcia: Historyk Królestwa Niebios
The Creation of Sanctuary, Part 1
Stworzenie Sanktuarium, Cześć 2
Stworzenie Sanktuarium, Część 2

Gdy zdobył popleczników, Inarius wykradł Kamień Świata i użył go do stworzenia ukrytej krainy, którą nazwał Sanktuarium. Zarówno demony jak i anioły zbiegły tam, a część z nich, włączając w to Inariusa i Lilith, pokochała się. Z wielu tych związków zrodziło się potomstwo. Tak oto powstali nefalemowie.

-Archanioł Auriel

Wszystkie cztery dzienniki wypadają kolejno z obiektów o nazwie Repozytorium Angiris, które możemy znaleźć w ograniczonej ilości na pierwszym i drugim poziomie Srebrnej Iglicy, oraz na Wielkim Moście. Gdy skompletujemy wszystkie cztery części z repozytoriów będą wypadały dzienniki z serii Przeznaczenie Nefalemów.

Exp: 1850
Osiągnięcia: Historyk Królestwa Niebios
The Creation of Sanctuary, Part 2
Stworzenie Sanktuarium. Część 3
Stworzenie Sanktuarium, Część 3

Inarius zatrwożył się, kiedy zdał sobie sprawę, że nefalemowie mogą przewyższyć siłą zarówno anioły jak i demony. Chciał zatem ograniczyć ich zdolności, lecz Lilith zapragnęła, by zostali oni jej armią. Eskalacja konfliktu dawnych kochanków doprowadziła do odkrycia Sanktuarium przez demonicznych władców i Radę Angiris.

-Archanioł Auriel

Wszystkie cztery dzienniki wypadają kolejno z obiektów o nazwie Repozytorium Angiris, które możemy znaleźć w ograniczonej ilości na pierwszym i drugim poziomie Srebrnej Iglicy, oraz na Wielkim Moście. Gdy skompletujemy wszystkie cztery części z repozytoriów będą wypadały dzienniki z serii Przeznaczenie Nefalemów.

Exp: 1850
Osiągnięcia: Historyk Królestwa Niebios
The Creation of Sanctuary, Part 3
Stworzenie Sanktuarium, Część 4
Stworzenie Sanktuarium, Część 4

Ostatecznie Lilith została wypędzona, a Inarius przekazany demonom, które od tamtej pory poddają go piekielnym mękom. Większość popleczników Inariusa zabito, a tych którzy przeżyli, dosięgnął jeszcze bardziej ponury los. Wierzę, że mimo tej tragedii, nefalemowie mogą nadal odegrać rolę w rozwiązaniu Wiecznego Konfliktu.

-Archanioł Auriel

Wszystkie cztery dzienniki wypadają kolejno z obiektów o nazwie Repozytorium Angiris, które możemy znaleźć w ograniczonej ilości na pierwszym i drugim poziomie Srebrnej Iglicy, oraz na Wielkim Moście. Gdy skompletujemy wszystkie cztery części z repozytoriów będą wypadały dzienniki z serii Przeznaczenie Nefalemów.

Exp: 1850
Osiągnięcia: Historyk Królestwa Niebios
The Creation of Sanctuary, Part 4

POSTACIE

Archanioł Auriel, Uosobienie Nadziei
Archanioł Auriel, Uosobienie Nadziei

To za pośrednictwem archanioł Auriel potęga nadziei przepływa przez tkankę stworzenia. Jej wieczne światło pada nawet na najmroczniejsze z dusz. Po odejściu Malthaela, to Auriel przypadł obowiązek jednoczenia Rady Angiris. jeśli jej światło kiedyś przygaśnie, Niebiosa popadną w rozpacz.

-Selathiel, Uczony Angiris

Czwarty z dzienników, które kolejno wypadają z obiektów o nazwie Archiwum Angiris, które możemy znaleźć na pierwszym i drugim poziomie Ogrodów Nadziei, oraz w Piekielnej Szczelinie.

Exp: 1750
Osiągnięcia: Wiem Wszystko
Archangel Auriel, the Aspect of Hope
Archanioł Imperius, Uosobienie Odwagi
Archanioł Imperius, Uosobienie Odwagi

Imperius, archanioł Odwagi, jest największym wojownikiem stworzenia. Znajduje upodobanie w walce i toczeniu wojen. Prowadził zastępy Niebios do niezliczonych zwycięstw. Pod nieobecność Maltaekla to Imperius stoi na czele Rady Angiris i broni Królestwa Niebios przed jego wrogami.

-Selathiel, Uczony Angiris

Drugi z dzienników, które kolejno wypadają z obiektów o nazwie Archiwum Angiris, które możemy znaleźć na pierwszym i drugim poziomie Ogrodów Nadziei, oraz w Piekielnej Szczelinie.

Exp: 1750
Osiągnięcia: Wiem Wszystko
Archangel Imperius, the Aspect of Valor
Archanioł Iterael, Uosobienie Losu
Archanioł Iterael, Uosobienie Losu

Znajomość przyszłości daje władzę nad teraźniejszością. To z tego powodu, Iterael, archanioł Losu, jest poczesnym członkiem rady. Jedynie on potrafi rozwikłać wątki przeznaczenia wplecione w niebiański Zwój Losu. Przenikliwość jego spojrzenia daje mu perspektywę, której inni nie są w stanie w pełni pojąć.

-Selathiel, Uczony Angiris

Trzeci z dzienników, które kolejno wypadają z obiektów o nazwie Archiwum Angiris, które możemy znaleźć na pierwszym i drugim poziomie Ogrodów Nadziei, oraz w Piekielnej Szczelinie.

Exp: 1750
Osiągnięcia: Wiem Wszystko
Archangel Itherael, the Aspect of Fate
Archanioł Maltael, Dawne Uosobienie Mądrości
Archanioł Maltael, Dawne Uosobienie Mądrości

Wokół archanioła Maltaela krąży wiele niewiadomych. Ten niegdyś niewzruszony przewodnik mądrości, zatracił się, kiedy Kamień Świata zniknął. Maltael nie potrafił ogarnąć rozumem tego katastrofalnego zdarzenia, dlatego opuścił Niebiosa. jego odejście pozostawiło ogromną pustkę w składzie Rady, która po dziś dzień nie została wypełniona.

-Selathiel, Uczony Angiris

Piąty z dzienników, które kolejno wypadają z obiektów o nazwie Archiwum Angiris, które możemy znaleźć na pierwszym i drugim poziomie Ogrodów Nadziei, oraz w Piekielnej Szczelinie.

Exp: 1750
Osiągnięcia: Wiem Wszystko
Archangel Malthael, Former Aspect of Wisdom
Archanioł Tyrael, Uosobienie Sprawiedliwości
Archanioł Tyrael, Uosobienie Sprawiedliwości

Tyrael, archanioł Sprawiedliwości to istota rozważna i prawa. Miłosierdzie, które wykazał wobec ludzkości, naraziło na szwank jego pozycję w Radzie Angiris. On jeden dostrzega potencjał nefalemów - ich zdolność do wykraczania poza wrodzone ograniczenia oraz odwagę, dzięki której stać się mogą prawdziwymi bohaterami stworzenia.

-Selathiel, Uczony Angiris

Szósty i ostatni z dzienników, które kolejno wypadają z obiektów o nazwie Archiwum Angiris, które możemy znaleźć na pierwszym i drugim poziomie Ogrodów Nadziei, oraz w Piekielnej Szczelinie.

Exp: 1750
Osiągnięcia: Wiem Wszystko
Archangel Tyrael, the Aspect of Justice
Dyspozycje Dotyczące Pochówku
Dyspozycje Dotyczące Pochówku

Jeśli to czytasz, to znaczy, że razem z mężem już nie żyjemy. Chcielibyśmy zostać pochowani obok siebie, najlepiej w słonecznym miejscu. A, i proszę, nie zakopuj z nami mężowskiego miecza. Już mu się nie przyda.

-Marta

Dziennik ten znajdziemy w północno-wschodniej części Gmachu Twierdzy Bastionu, podczas wykonywania zadania "Upadek Królestwa Niebios. Wypada ze zwłok Marty, które znajdują się obok bramy.

Exp: 1750
Osiągnięcia: Wiem Wszystko
Burial Wishes
Rada Angiris
Rada Angiris

W skład Rady Angiris wchodzi pięcioro archaniołów, władających Królestwem Niebios. To one ustalają prawa, których przestrzegać muszą pozostałe anioły. każdy z archaniołów uosabia inny aspekt stworzenia jego najczystszej postaci: odwagę, sprawiedliwość, nadzieję, los i mądrość.

-Selathiel, Uczony Angiris

Pierwszy z dzienników, które kolejno wypadają z obiektów o nazwie Archiwum Angiris, które możemy znaleźć na pierwszym i drugim poziomie Ogrodów Nadziei, oraz w Piekielnej Szczelinie.

Exp: 1750
Osiągnięcia: Wiem Wszystko
The Angiris Council
Upadek Izuala
Upadek Izuala

Anioł Izual był niegdyś przybocznym Tyraela, lecz został pojmany przez wroga po nierozważnym ataku na Piekielną Kuźnię. Izual poddał sie demonicznemu znieprawieniu i ujawnił Najwyższym Złym tajemnice kamieni dusz. Tyrael twierdził, że Izual został zgładzony wiele lat temu, jednakże jego następca nigdy nie wyłonił się z Kryształowego Łuku.

-Archanioł Iterael

Dziennik wypada z Izuala po jego pokonaniu w trakcie wykonywania zadania Zajwyższe Zło.

Exp: 1850
Osiągnięcia: Wiem Wszystko
Izual's Descent


• AKT V •


ZADANIA

Dusze z Zachodniej Marchii
Dusze z Zachodniej Marchii

Musimy zrobić, co w naszej mocy, by spowolnić nefalema i byśmy mogli bez przeszkód kontynuować gromadzenie dusz. To klucz do zwycięstwa Maltaela.

-Urzael

Exp: ?
Osiągnięcia: Badania Terenowe
The Souls of Westmarch
Dziennik Wielkiego Mistrza
Dziennik Wielkiego Mistrza

Człowiek jest istotą ułomną. Wielokrotnie byliśmy świadkami, jak dobrzy ludzie dają wodzić się na pokuszenie. Znalazłem na to tylko jedną, choć bolesną odpowiedź: musimy oczyszczać umysły rekrutów, aby nigdy nie padli ofiarą deprawacji demonów, ani nie zostali zaślepieni przez anioły przekonane o własnej wyższości.

-Wielki Mistrz

Exp: ?
Osiągnięcia: Badania Terenowe
Grand Maester's Journal
Notatki Adrii
Notatki Adrii

Diablo powróci. Zrobiłam, co w mej mocy, by tak się stało. On zawsze znajdzie sposób, by wrócić. W głębi serca dobrze o tym wiesz.

-Adria

Exp: ?
Osiągnięcia: Badania Terenowe
Adria's Note
Ostatni StarożytnyThe Last of the Ancients
Ostatnia Wola Skąpca
Ostatnia Wola Skąpca

Do mego rozpuszczonego potomstwa: Jeśli mnie czytacie, to oznacza, że nie żyję, a wy przybyliście, aby zagarnąć mój majątek. jednak nadal nie możecie go mieć! Rozstawiłem pułapki, byście nawet nie próbowali. Dlatego, póki możecie, nacieszcie się resztą waszego pełnego biedy, rozpaczy i bojaźni żywota.

-Gozek

Exp: ?
Osiągnięcia: Badania Terenowe
Miser's Will
Plan Maltaela
Plan Maltaela

Maltael zmienia naturę Czarnego Kamienia Dusz. Będzie teraz przyciągał demoniczną esencję z każdej płaszczyzny stworzenia, w której się znajdzie. jednak ludzkość zrodziła się na równi z aniołów i demonów. Demoniczna esencja jest nieodłączną częścią jestestwa każdego śmiertelnika... poza mną. Jeśli zostaną jej pozbawieni, ich ciała i dusze ulegną rozerwaniu.

-Archanioł Tyrael

Exp: ?
Osiągnięcia: Badania Terenowe
Pułapka Urzaela
Ścieżka Mądrości, Część 1
Ścieżka Mądrości, Część 1

Usłyszałem dźwięk, lecz nie wiedziałem, skąd pochodził. Szukałem wiedzy w kielichu mądrości, lecz jej tam nie odnalazłem. Głosy wołały mnie i były mi znajome. Ludzkie dusze. Lecz skąd...?

-Maltael

Exp: ?
Osiągnięcia: Badania Terenowe
Ścieżka Mądrości, Część 2
Ścieżka Mądrości, Część 2

Zstąpiłem do Sanktuarium, ojczyzny ludzi, lecz dusz, które mnie wzywały, tutaj nie było. Przemierzyłem całe stworzenie, zawsze kierując się za dźwiękiem, lecz na próżno. Wówczas pojąłem. Pandemonium. Miejsce spoczynku Kamienia Świata.

-Maltael

Exp: ?
Osiągnięcia: Badania Terenowe
Ścieżka Mądrości, Część 3
Ścieżka Mądrości, Część 3

Dusze wirują i wiją się. Znam prawdę o śmiertelnikach. Wszystkie drogi prowadzą do śmierci. Bez względu na ich starania i tryumfy, wszyscy umierają. W tym jest zawarta mądrość.

-Maltael

Exp: ?
Osiągnięcia: Badania Terenowe
Ścieżka Mądrości, Część 4
Ścieżka Mądrości, Część 4

Dusze ludzi mają ogromny potencjał. Potrafią bowiem reprezentować dobro, niczym każdy anioł w Niebiosach, lecz są zdolni również do największego zła, godnego najnikczemniejszych demonów Piekieł. Potęga związana z taką wolnością nie powinna być dostępna istotom, które żyją ledwie przebłysk czasu, a potem gasną.

-Maltael

Exp: ?
Osiągnięcia: Badania Terenowe
Ścieżka Mądrości, Część 5
Ścieżka Mądrości, Część 6
Wielki Oręż
Wielki Oręż

Wielki Oręż powstał w odpowiedzi na oblężenie Fortecy Pandemonium prowadzone przez Kurekasa, władcę demonów dosiadającego potężnej bestii oblężniczej. ogromnym kosztem napełniliśmy Wielki Oręż energią, dzięki czemu zdołaliśmy pokonać Kurekasa oraz jego wierzchowca. W chwili śmierci demon został w sposób niewytłumaczalny wchłonięty przez oręż, który od tamtej pory atakuje nas bezustannie.

-Archanioł Iterael

Exp: ?
Osiągnięcia: Badania Terenowe

ŚWIAT

Dziennik Dezertera, Część 1Deserter's Journal, Part 1
Dziennik Dezertera, Część 2Deserter's Journal, Part 2
Dziennik Dezertera, Część 3Deserter's Journal, Part 3
Dziennik Dezertera, Część 4Deserter's Journal, Part 4
Dziennik Dezertera, Część 5Deserter's Journal, Part 5
Historia Pandemonium, Część 1
Historia Pandemonium, Część 1

Pandemonium to alfa i omega Wiecznego Konfliktu. Leży w centrum wszechrzeczy, łącząc krainy Niebios i Piekieł. Dawno temu, kiedy anioły były młode, Uosobienie Mądrości znalazł tu Oko Anu. Nazwał je Kamieniem Świata a całe Niebiosa poprzysięgły bronić artefaktu.

-Archanioł Iterael

Exp: ?
Osiągnięcia: Badania Terenowe
The History of Pandemonium, Part 1
Historia Pandemonium, Część 2
Historia Pandemonium, Część 2

Pandemonium pisane było zostać naszym polem walki. Uformowało się z chaosu ostatniej bitwy między diamentowymi wojownikami Anu i Smokiem Tethametem. Nowe eony wojny poorały każdy skrawek ziemi bliznami. Cykl zwycięstw i porażek leży u podstaw naszej egzystencji i stanowi esencję Wiecznego Konfliktu.

-Archanioł Iterael

Exp: ?
Osiągnięcia: Badania Terenowe
The History of Pandemonium, Part 2
Historia Pandemonium, Część 3The History of Pandemonium, Part 3
Historia Pandemonium, Część 4The History of Pandemonium, Part 4
Historia Zachodniej Marchii, Część 1The History of Westmarch, Part 1
Historia Zachodniej Marchii, Część 2The History of Westmarch, Part 2
Historia Zachodniej Marchii, Część 3The History of Westmarch, Part 3
Historia Zachodniej Marchii, Część 4The History of Westmarch, Part 4
Historia Zachodniej Marchii, Część 5The History of Westmarch, Part 5
Historia Zachodniej Marchii, Część 6The History of Westmarch, Part 6
Historia Zachodniej Marchii, Część 7The History of Westmarch, Part 7
Odkrycie Sanktuarium, Część 1The Discovery of Sanctuary, Part 1
Odkrycie Sanktuarium, Część 2The Discovery of Sanctuary, Part 2
Odkrycie Sanktuarium, Część 3The Discovery of Sanctuary, Part 3
Szczeliny Nefalemów
Szczeliny Nefalemów

Dawno temu, otwierałem szczeliny dla nefalemów, by mogli szkolić się w walce. Walczyli dzielnie, mierząc się z wrogami pochodzącymi z najgłębszych zakamarków wspomnień. Nasz lud posiada wielką moc, lecz nie jest ona nic warta, jeśli nie pokieruje się nią umiejętnie. Jeśli chcesz zasłużyć na swoje dziedzictwo, pokonaj wyzwania w szczelinach, a zajmiesz prawowite miejsce wśród nas.

-Orek

Exp: ?
Osiągnięcia: Badania Terenowe
Tunele Plagi

POSTACIE

Brednie Szaleńca
Dziennik Adrii, Część 1Adria's Journal, Part 1
Dziennik Adrii, Część 2Adria's Journal, Part 2
Dziennik Adrii, Część 3Adria's Journal, Part 3
Dziennik Adrii, Część 4Adria's Journal, Part 4
Dziennik Adrii, Część 5Adria's Journal, Part 5
Dziennik Adrii, Część 6Adria's Journal, Part 6
Dziennik Adrii, Część 7Adria's Journal, Part 7
Dziennik Adrii, Część 8Adria's Journal, Part 8
Dziennik Adrii, Część 9Adria's Journal, Part 9
Dziennik Lorda Kertisa
Dziennik Urzaela, Część 1
Dziennik Urzaela, Część 2
Dziennik Urzaela, Część 3
Królewski dziennik, Część 1The King's Journal, Part 1
królewski dziennik, Część2The King's Journal, Part 2
List do lorda Wyntona
Orędzie Wielkiego MistrzaThe Grand Maester's Proclamation
Straszny SekretThe Horrible Secret
Testament Inariusa, Część 1The Testament of Inarius, Part 1
Testament Inariusa, Część 2The Testament of Inarius, Part 2
Testament Inariusa, Część 3The Testament of Inarius, Part 3
Testament Inariusa, Część 4The Testament of Inarius, Part 4
Testament Inariusa, Część 5The Testament of Inarius, Part 5
Testament Inariusa, Część 6The Testament of Inarius, Part 6
Testament Inariusa, Część 7The Testament of Inarius, Part 7
Testament Rakkisa, Część 1The Testament of Rakkis, Part 1
Testament Rakkisa, Część 2The Testament of Rakkis, Part 2
Testament Rakkisa, Część 3The Testament of Rakkis, Part 3
Testament Rakkisa, Część 4The Testament of Rakkis, Part 4
Testament Rakkisa, Część 5The Testament of Rakkis, Part 5
Testament Rakkisa, Część 6The Testament of Rakkis, Part 6
Testament Rakkisa, Część 7The Testament of Rakkis, Part 7
Testament Rakkisa, Część 8The Testament of Rakkis, Part 8
Testament Rakkisa, Część 9The Testament of Rakkis, Part 9
Wspomnienia MelainyMelaina's Memory
Wspomnienia RaissyRaissa's Memory
Wspomnienia SybilliSibyl's Memory
Zagubiony WojownikThe Lost Warrior
Zapiski Lilit, Część 1The Writings of Lilith, Part 1
Zapiski Lilit, Część 2The Writings of Lilith, Part 2
Zapiski Lilit, Część 3The Writings of Lilith, Part 3
Zapiski Lilit, Część 4The Writings of Lilith, Part 4
Zgłoś błąd.Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.