Diablo 3 - Dom Aukcyjny
Ostatnia modyfikacja: 19.03.2014. Utworzono: 11.07.2012

Dom Aukcyjny był nową platformą handlową, która pojawiła się w Diablo 3, wprowadzając tym samym zupełnie nowy element rozgrywki do serii. Został ostatecznie zamknięty i usunięty z gry dnia 18 marca 2014 roku, tuż przed premierą pierwszego dodatku Reaper of Souls, po uprzednim ogłoszeniu tego zamiaru z półrocznym wyprzedzeniem 17 września 2013 roku.
Jako iż jednym z fundamentów gier gatunku Hack&Slash; jest zbieranie coraz to lepszego sprzętu, by móc uzbroić w go swojego bohatera, to możliwość handlu z innymi graczami daje szerokie pole do popisu w tej kwestii. Dom Aukcyjny miał z założenia ułatwić wymianę przedmiotów z racji swojej prostoty, przejrzystości i możliwości stworzenia przyjaznego środowiska handlu poprzez zapewnienie bezpieczeństwa transakcji.
Jeśli posiadasz jakiś przedmiot, który jest dla Ciebie bezużyteczny, to dzięki systemowi Domu Aukcyjnego mogłeś go odsprzedać innym graczom, a za to co zarobisz kupić bardziej odpowiedni sprzęt dla Twojego Bohatera. Dużym ułatwieniem było to, że nie trzeba było szukać kupca na własną rękę - wystarczyło jednorazowe wystawienie przedmiotu na aukcji, by osoby zainteresowane same go znalazły. Trzeba było oczywiście pamiętać, by wystawiać przedmioty pożyteczne, oraz ustalać konkurencyjne ceny - tak jak w życiu. Praktycznie wszystkie przedmioty, poza kilkoma wyjątkami, można było sprzedać lub kupić w Domu Aukcyjnym, więc z racji tego, iż był to bardzo istotny element rozgrywki warto poświęcić chwilkę, by się z nim zapoznać.
Dom Aukcyjny w Diablo 3 był podzielony na kilku płaszczyznach na pomniejsze Domy Aukcyjne, gdzie przedmioty wystawione w jednym nie są widoczne w drugim. Najbardziej ogólnym kryterium były trzy regiony - europejski, amerykański i azjatycki - każdy z nich miał osobne Domy Aukcyjne, które istniały całkowicie niezależnie od siebie. To, do którego Domu Aukcyjnego gracz będzie miał dostęp zależało od miejsca jego zamieszkania, tudzież kraju określonego podczas rejestracji konta Battle.net.
Kolejnym, ale chyba najważniejszym kryterium, był podział ze względu na obowiązującą walutę - wyróżnialiśmy Dom Aukcyjny w którym środkiem płatniczym było złoto z gry, oraz Dom Aukcyjny w którym obowiązywały prawdziwe pieniądze. Do tego pierwszego mieli dostęp gracze ze wszystkich, a do tego drugiego tylko dla odpowiedniego dla siebie regionu. Więcej o Walutowym Domu Aukcyjnym przeczytasz w dalszej części tego działu.
Istniał jeszcze jeden podział, mianowicie ze względu na tryb rozgrywki - osobne Domy Aukcyjne (w ramach regionów) przewidziano dla postaci grających w trybie Softcore i Hardcore (w pierwszym postać odradza się po śmierci, w drugim ma tylko jedno życie). W trybie Hardcore nie było dostępu do Walutowego Domu Aukcyjnego i gracz mógł korzystać w nim tylko ze złota z gry.
W zasadzie wybór Domu Aukcyjnego sprowadzał się do tego, by gracz określił, czy chce handlować przy użyciu złota z gry, czy realnych pieniędzy. Oczywiście dostęp miał do obu opcji i mógł decydować o wyborze dla każdego przedmiotu z osobna. Kwestia regionu i trybu rozgrywki była wybierana kolejno przy rejestracji konta Battle.net i tworzeniu nowej postaci.
Aby przełączyć się pomiędzy Domami Aukcyjnymi wystarczyło postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami:
1. Należało zalogować się do Diablo 3 przy użyciu danych swojego konta Battle.net. Jeśli byłeś w grze, musiałeś najpierw ją opuścić.
2. Będąc w menu wyboru postaci w grze wybierało się opcję "Dom Aukcyjny", którą wskazuje kursor myszy na obrazku poniżej:

3. W celu przełączenia się pomiędzy Domem Aukcyjnym wykorzystującym złoto gry, a tym w którym środkiem płatniczym są prawdziwe pieniądze wystarczyło kliknąć odpowiedni przycisk w prawym górnym rogu interfejsu. Jest on wskazany przez kursor myszy na poniższym obrazku:

Wszystkie przedmioty podlegające obrotowi w Domu Aukcyjnym można było podzielić na dwie zasadnicze grupy: Wyposażenie i Towary. Wyposażenie jest to wszystko to, co można założyć na postać - czyli wszelakie części ekwipunku, od broni i zbroi poczynając, na butach i rękawicach nie kończąc. Przez pojęcie Towary rozumie się natomiast drobniejsze przedmioty, takie jak kamienie szlachetne, materiały rzemieślnicze i tym podobne dobra. W zależności od tego czy przedmiotem handlu było Wyposażenie czy Towary, przebieg aukcji był nieco inny.
W Domu Aukcyjnym można było stać się nabywcą przedmiotu poprzez natychmiastowy jego zakup przy użyciu opcji "Kup Teraz", bądź też można było konkurować z innymi kupcami na zasadzie licytacji. To z której opcji w kwestii danego przedmiotu mógł skorzystać kupujący ustalał sprzedawca podczas wystawiania przedmiotu. O ile opcja "Kup Teraz" raczej nie budzi żadnych wątpliwości, ponieważ nabywcą staje się ta osoba, która będzie w stanie zapłacić ustaloną przez sprzedawcę kwotę najwcześniej, o tyle system licytacji wymaga krótkiego objaśnienia. Mogliśmy licytować tylko przedmioty będące Wyposażeniem - Towary podlegały tylko opcji natychmiastowego zakupu. Ustalaliśmy maksymalną cenę, jaką jesteśmy gotowi zapłacić za dany przedmiot i od tej pory system sam przebijał oferty konkurentów o 5% (ale nie mniej niż 10 sztuk złota, lub 0,10 Euro) aż do osiągnięcia wspomnianego maksimum. Wgrywał ten, kto da najwięcej, bądź w przypadku zaoferowania maksymalnej możliwej ceny przez więcej niż jedną osobę, wygrywał ten gracz, który złożył maksymalną ofertę jako pierwszy. Aby sprawdzić przebieg aukcji w których bierzemy udział wystarczyło wybrać z interfejsu zakładkę "Aukcje".
Dom Aukcyjny oferował kupującemu rozbudowane, inteligentne wyszukiwanie przedmiotów. Można było ustalić wiele parametrów, które Cię interesują, a system automatycznie wyświetlał wyniki pasujące do zdefiniowanych kryteriów. By jeszcze bardziej ułatwić odnalezienie się w gąszczu ofert można było skorzystać z kilku przydatnych filtrów. W przypadku wyszukiwania Towarów po zdefiniowaniu co nas interesuje i w jakiej ilości, system samodzielnie znajdował dla nas najkorzystniejszą ofertę. Jeśli zaakceptowaliśmy proponowane warunki, to system jeszcze raz sprawdzał, czy przypadkiem nie pojawiła się właśnie korzystniejsza oferta - jeśli tak, to zostawała ona wybrana przez system dla nas, a jeśli nie, to zakupu zostawał dokonany po zaakceptowanej uprzednio cenie. Więcej o wyszukiwaniu przedmiotów w rozdziale "Kupowanie Przedmiotów".
Przedmiot mógł być wystawiony w Domu Aukcyjnym na maksymalnie 36 godzin. Oczywiście mógł zostać sprzedany wcześniej, gdy ktoś zdecyduje się na opcje "Kup Teraz", bądź sprzedający zdecyduje się wycofać aukcję. Na anulowanie transakcji w przypadku Wyposażenia gracz miał 5 minut, natomiast Towary mogły być wycofane ze sprzedaży w dowolnej chwili - za anulowanie aukcji nie jest pobierana żadna opłata.
Istniał limit przedmiotów, które mogły być wystawione w Domu Aukcyjnym - wynosił on po 10 dla wykorzystującego złoto z gry i tego w którym środkiem płatniczym są prawdziwe pieniądze. Pakiety Towarów liczyły się jako jedna aukcja i były dostępne dla kupujących do czasu sprzedania wszystkich sztuk z pakietu. W ten limit wliczały się również przedmioty znajdujące się w zakładce "Ukończone" - należało więc niezwłocznie przenieść przedmioty stamtąd do ekwipunku bądź skrytki postaci.
Do zakładki "Ukończone" w domu aukcyjnym trafiały wszystkie przedmioty, które zakupiliśmy, których nie udało nam się sprzedać, bądź te będące obiektem anulowanej przez nas aukcji. Pojawiało się tam również złoto, za które coś licytowaliśmy jeśli przegraliśmy ostatecznie licytację, w której braliśmy udział. W tej zakładce mogło znaleźć się maksymalnie 50 przedmiotów, więc wskazane było odbieranie na bieżąco przedmiotów i umieszczanie ich w swoim ekwipunku. Mogło zdarzyć się, że dana transakcja w tej zakładce oznaczona jest jako "Oczekująca" - nie należało się niczym martwić, ponieważ dana wymiana była wtedy przetwarzana i wszystko co musieliśmy zrobić, to być cierpliwym.
Przedział cenowy w jakim można było wystawić przedmiot posiadał swoją dolną i górną granicę. W złocie minimum to 100 sztuk złota, a maksimum to 100 000 000 000. W przypadku sprzedania przedmiotu za złoto z gry, sprzedający obciążony był prowizją wynoszącą 15% ceny sprzedanego przedmiotu, bez znaczenia czy jest to Wyposażenie, czy któryś z Towarów. O przedziale cenowym i prowizji w Walutowym Domu Aukcyjnym Przeczytasz w rozdziale mu poświęconym.
Należy pamiętać, że Blizzard Entertainment nie brał żadnej odpowiedzialności za to co stanie się z przedmiotami po ich zakupie. Jeśli więc je stracisz, ich statystyki zmienią się w wyniku aktualizacji gry, zostaną Ci skradzione, bądź otrzymasz Bana za łamanie regulaminu gry nie masz prawa rościć sobie czegokolwiek w kwestii utraconego złota bądź prawdziwych pieniędzy w stosunku do Blizzard.
Dom Aukcyjny zapewniał całkowitą anonimowość. Oznacza to, że nie wiedzieliśmy komu sprzedaliśmy dany przedmiot, ani od kogo coś kupiliśmy
W Walutowym Domie Aukcyjnym obowiązującym środkiem płatniczym były prawdziwe pieniądze. Zgodnie z warunkami użytkowania Diablo 3, by móc korzystać z tego Domu Aukcyjnego należało być pełnoletnim, bądź posiadać zgodę rodzica lub prawnego opiekuna w ustawieniach Kontroli Rodzicielskiej. Można było dokonywać w nich transakcji za pomocą zarejestrowanej metody płatności powiązanej z kontem Battle.net, bądź korzystając z możliwości które daje system Salda Battle.net.
Należało również pamiętać, że jesteśmy przypisani do danego Walutowego Domu Aukcyjnego w zależności od Regionu, do którego przynależy nasze konto Battle.net, oraz że postacie Trybu Hardcore mają dostęp wyłącznie do Domu Aukcyjnego wykorzystującego złoto z gry.
By móc korzystać z Walutowego Domu Aukcyjnego konieczne było posiadanie tokena Battle.net Authenticator. Ci z graczy, którzy chcieli używać usługi PayPal by zasilić Saldo Battle.net musieli zarejestrować się w usłudze autoryzacji SMS, po czym otrzywali na swój telefon komórkowy wiadomość sms z kodem, który należało wprowadzić na Battle.net w celu weryfikacji tożsamości (koszt wiadomości SMS podlega opłatom według taryfy operatora). Po pierwszej weryfikacji, okresowo podczas korzystania z funkcji obsługiwanej przez PayPal były wysyłane wiadomości SMS z kodem, który należało wprowadzić w oknie dialogowym.
Saldo Battle.net nie pozwalało graczowi wypłacać zarobionych pieniędzy poza środowisko Blizzarda - pozwalało jedynie przy użyciu zdeponowanych na nim środków pieniężnych dokonywać dalszych zakupów za pośrednictwem Walutowego Domu Aukcyjnego. Istniała też możliwość zakupu za ten kapitał produktów cyfrowych dostępnych w sieci Battle.net - elektronicznych wersji gier firmy Blizzard, oraz płatnych usług. Gdy Saldo Battle.net przekroczyło limit środków na nim zdeponowanych gracz nie miał już możliwość dokonywania transakcji sprzedaży. Limit ten wynosił 250 Euro (bądź równowartość w innej walucie).
W zależności od regionów tak zwane "zarejestrowane metody płatności" za pośrednictwem których gracz mógł skierować wpływy ze sprzedaży przedmiotów na konto w podmiotach zajmujących się obsługą tego typu transakcji na Batle.necie to (karty płatnicze tylko dla kupujących):
Europa: Saldo Battle.net, PayPal, Visa, MasterCard, American Express, JCB, Visa Electron, karty wirtualne Visa, Visa Delta.
Ameryka: Saldo Battle.net, PayPal, Visa, MasterCard, American Express, Discover.
Dostępność metod płatności w zależności od regionu i waluty:
Region: Europa
Dom Aukcyjny EUR — Saldo Battle.net i PayPal
Dom Aukcyjny GBP — Saldo Battle.net i PayPal
Dom Aukcyjny RUB — tylko Saldo Battle.net
Region: Ameryki
Dom Aukcyjny USD — Saldo Battle.net i PayPal
Dom Aukcyjny MXN — Saldo Battle.net i PayPal
Dom Aukcyjny AUD — Saldo Battle.net i PayPal
Dom Aukcyjny BRL — tylko Saldo Battle.net
Dom Aukcyjny CLP — tylko Saldo Battle.net
Dom Aukcyjny ARS — tylko Saldo Battle.net
Przedział cen przedmiotów Wyposażenia podlegających obrotowi w Walutowym Domu aukcyjnym ustalony był na minimum 1,25 Euro, a maksimum wynosiło 250 euro. Jeśli chodzi o Towary, to minimalna cena wynosiła dla nich 0,15 Euro, bądź równowartość w innej walucie. Prowizja za sprzedane przedmioty w przypadku Towarów wynosiła 15% ceny końcowej, a Wyposażenie miało z góry narzuconą stałą opłatę w zależności od waluty: €1; 1£; $1.00; 50 RUB; MXN 12.00; BRL 1.80; ARS 4.50; CLP 500. Dodatkowo, w przypadku wybrania jako opcji przelewu PayPal, naliczona była dodatkowa prowizja za przelew o wielkości 15%.
Pieniądze zarobione w Walutowym Domu Aukcyjnym (po odliczeniu wszystkich prowizji) pojawiajły się na Saldzie Battle.net bądź na koncie zarejestrowanych metod płatności po upływie minimum 24 godzin. Z reguły trwało to nie dłużej niż 72 godziny, choć mogło się zdarzyć, że transakcja była przetwarzana do 5 dni roboczych.
W celu założenia konta w usłudze PayPal należało wejść na stronę PayPal, gdy posiada się już konto należało podłączyć je do usługi Battle.net. By to zrobić, należało zalogować się na swoje konto Battle.net i wybrać Opcje Bezpieczeństwa, a następnie Alerty Komórkowe - zostało się tam przeprowadzonym przez proces ustawienia alertów komórkowych niezbędnych do korzystania z Walutowego Domu Aukcyjnego.
Gdy sprawa Alertów Komórkowych była już załatwiona, z menu konta Battle.net wybierało się Ustawienia, Moje Opcje Płatności i klikało Dodaj Metodę Płatności.

Następnie wybierało się z rozwijanego menu pozycję PayPal i klikało Kontynuuj do PayPal.

Zostawało się przekierowanym na stronę PayPal, gdzie można było albo zalogować się na swoje istniejące konto w tej usłudze, bądź stworzyć nowe. Gdy się to zrobiło podążało się za instrukcjami, by ukończyć dodawanie PayPal do metod płatności Battle.net - gdy się udało pojawiał się komunikat:

Dom Aukcyjny został ostatecznie zamknięty i usunięty z gry 18 marca 2014 roku, po uprzednim ogłoszeniu tego pół roku wcześniej 17 września 2013 roku. Wiadomość ta była sporym zaskoczeniem, ponieważ pomimo niezbyt przyjaznych nastawiań graczy do AH mało kto spodziewał się tak śmiałego ruchu ze strony Blizzarda. Decyzja ta została wyjaśniona przez Niebieskich w następujących słowach:
W głównym menu po lewej stronie znajdował się przycisk "Dom Aukcyjny":

Po wciśnięciu go ukazywało się takie menu:

Na samej górze podana była ilość naszego złota. Poniżej znajdowały się cztery zakładki: "Szukaj, Sprzedaj, Aukcje" oraz "Ukończone". Na razie zajmijmy się tą pierwszą.
Załóżmy teraz, że chcieliśmy kupić nową broń dla Barbarzyńcy. W tym celu należało wejść w "Wyposażenie":

Następnie trzeba było wybrać dla której postaci z naszego konta szukamy ekwipunku:

Później wybierać rodzaj:

Wymagany poziom i rzadkość szukanego przedmiotu:

Dochodziliśmy w końcu do statystyk, które nas interesują:

Można było też wpisać nazwę przedmiotu legendarnego, jednak na razie ominiemy to okienko:

W końcu maksymalna cena opcji "Kup teraz". Warto było ją podać, gdy nasz budżet jest ograniczony:

Po znalezieniu na liście przedmiotu, który najbardziej nam odpowiada, wciskaliśmy "Kup teraz":

Zostawaliśmy ponownie poproszenie o potwierdzenie transakcji:

Gdy aukcja zakończyła się sukcesem, mogliśmy przejść do zakładki...
Trafiajły tu te przedmioty, które zostały zakupione lub się nie sprzedały - innymi słowy po prostu odbierało się tu wszystkie towary. Podane było tutaj co, kiedy i za ile zostało sprzedane (lub kupione). Zaznaczało się jedną z pozycji i wciskało "Wyślij do skrytki":

Rzeczy zostawały umieszczone w Twojej skrzyni automatycznie, chyba że była już pełna i trzeba było zrobić w niej miejsce.
W tej sekcji sprzedawało się przedmioty. Po lewej stronie znajdowało się okno Twojej skrzyni (można było nawigować pomiędzy jej zakładkami), a po prawej - plecak i ekwipunek. Z kolei po środku widniał kwadrat, w którym umieszczane były przedmioty przeznaczone do sprzedaży:

Klikało się na wybraną rzecz, a zostanie umieszczano we wspomnianym kwadracie. Nieco niżej należało wpisać ilość (w przypadku takich rzeczy jak kamienie czy księgi), cenę do przebicia i cenę "Kup teraz":

Po wykonaniu powyższych czynności wystarczyło nacisnąć "Stwórz aukcję".
Znajdowały się tutaj aukcje, które nie zostały jeszcze ukończone. Dotyczyło to zarówno wystawionych przez nas przedmiotów jak i tych, które licytujemy:

Aukcje można anulować do 5 minut od jej utworzenia, jednak nie dotyczy to ksiąg, klejnotów itp. Jeżeli przedmiot nie zostanie sprzedany, aukcja wygaśnie po 36 godzinach (przedmiot naturalnie wraca do naszej skrzyni).
(kliknij pytanie, by rozwinąć odpowiedź)
Zdobywanie nowych potężnych przedmiotów dla postaci zawsze odgrywało ważną rolę w świecie Diablo®. To właśnie dlatego gracze doszli do przeróżnych rozwiązań umożliwiających handel przedmiotami i zdobywanie ich — zarówno w grze, jak i poza nią. Wiele z tych metod było niewygodnych i łączyło się z uciążliwościami (np. z reklamami na kanałach czatu Battle.net® i oczekiwaniem na odpowiedzi) albo ryzykiem (np. podczas podawania danych karty kredytowej na zewnętrznych stronach zajmujących się handlem przedmiotami). W grze „Diablo III” wprowadzamy nowy, efektywny system domów aukcyjnych, dzięki któremu gracze będą mogli w bezpieczny, łatwy i przyjemny sposób handlować swoimi zdobyczami. Dostępne będą dwa różne rodzaje domów aukcyjnych: w jednym za transakcje płacić się będzie złotem zdobywanym podczas gry, a w drugim – prawdziwymi pieniędzmi.
- Jaka jest różnica między domem aukcyjnym działającym w oparciu złoto, a domem aukcyjnym za prawdziwe pieniądze?
W domu aukcyjnym wykorzystującym złoto transakcji dokonuje się z użyciem wirtualnej waluty, jaką jest złoto. Dom aukcyjny za prawdziwe pieniądze, zwany także walutowym domem aukcyjnym, będzie umożliwiał graczom transakcje z użyciem prawdziwych pieniędzy za pośrednictwem autoryzowanych metod płatności lub Salda Battle.net. Dla każdej aukcji będzie można wybrać, w jakim domu aukcyjnym ma być wystawiona. Uwaga: w chwili premiery walutowy dom aukcyjny nie będzie dostępny we wszystkich regionach. Więcej informacji na ten temat w rozdziale „Regiony” niniejszego dokumentu.
- Gdzie dostępny jest Dom aukcyjny?
Dom aukcyjny jest dostępny na ekranie kampanii w grze, przed wejściem do gry, poprzez kliknięcie na przycisk Dom aukcyjny po lewej stronie menu. Jeśli jesteś w trakcie gry, należy najpierw wyjść z gry i powrócić do głównego ekranu kampanii by móc przejść do domu aukcyjnego.
- Jak działa system domów aukcyjnych?
Przed wejściem do gry, gracz będzie mógł otworzyć interfejs domu aukcyjnego, klikając przycisk „Dom aukcyjny” na głównym ekranie wyboru gry. Przedmioty będzie można sprzedawać ze wspólnej skrytki (dostępnej dla wszystkich postaci z „Diablo III” na koncie Battle.net w danym regionie) lub z ekwipunku lub aktualnie ubranych przedmiotów jednej z postaci. Przed wystawianiem przedmiotu na aukcję sprzedający będzie mógł wybrać, czy chce sprzedać go w domu aukcyjnym wykorzystującym złoto, czy prawdziwe pieniądze. Przedmiot ten będzie następnie przechowywany w domu aukcyjnym do czasu jego zakupu lub wygaśnięcia aukcji (wszystkie aukcje będą trwały maksymalnie 36 godzin),ktoś kupi przedmiot, lub sprzedający anuluje aukcję (jeśli aukcja nadal znajduje się w przedziale czasu w którym anulowanie aukcji jest możliwe – zobacz sekcje dotyczącą funkcjonalności po więcej informacji). Niesprzedane przedmioty będą zwracane sprzedającemu, a sprzedane będą trafiać do graczy, którzy wygrają licytację. W obu przypadkach przedmiot pojawi się na stronie „Zakończonych” aukcji w interfejsie domu aukcyjnego i będzie można go przenieść do wspólnej skrytki.
Po sprzedaży przedmiotu system domu aukcyjnego odliczy sprzedającemu określoną opłatę za transakcję. W przypadku walutowego domu aukcyjnego, gracze będą mieli do dyspozycji kilka różnych metod płatności za zakup przedmiotów i wypłaty środków uzyskanych ze sprzedaży. Więcej na ten temat w dalszej części niniejszego dokumentu FAQ. Oprócz tego, w różnych częściach świata system ten będzie działał w nieco inny sposób. Więcej informacji na ten temat w rozdziale „Regiony” niniejszego dokumentu FAQ.
- Jak ustala się opłatę za transakcję?
W przypadku domów aukcyjnych wykorzystujących złoto odliczana opłata transakcyjna będzie wynosić 15% ceny końcowej w aukcji zakończonej sprzedażą.
W przypadku walutowych domów aukcyjnych, dla takich przedmiotów, jak broń czy zbroja, za każdy sprzedany przedmiot odliczana będzie ryczałtowa opłata za transakcję. Opłata ta będzie naliczana tylko w przypadku sprzedaży przedmiotu. W przypadku materiałów rzemieślniczych, klejnotów, złota i innych przedmiotów, które można „grupować”, opłata w wysokości 15% będzie naliczana od łącznej kwoty sprzedaży. Szczegółowe informacje na temat opłat za transakcje w walutowych domach aukcyjnych:
Dom aukcyjny (kod waluty) |
Opłata transakcyjna (pojedyncze przedmioty) |
Opłata transakcyjna (towary) |
---|---|---|
EUR | €1 | 15% |
GBP | 1£ | 15% |
RUB | 50 RUB | 15% |
USD | $1.00 | 15% |
MXN | MXN 12.00 | 15% |
BRL | BRL 1.80 | 15% |
ARS | ARS 4.50 | 15% |
CLP | CLP 500 | 15% |
AUD | $1.00 | 15% |
Uwaga: jeżeli wystawiający aukcję wybierze opcję przelewu wpływów z niej na konto PayPal™ (w regionach, gdzie opcja ta jest dostępna), zostaną naliczone dodatkowe opłaty. Więcej informacji na ten temat w rozdziale „Opis działania” niniejszego dokumentu FAQ.
- Dlaczego opłata za handel towarami w walutowym domu aukcyjnym jest procentowa, a nie stała, jak w przypadku wyposażenie?
W przeciwieństwie do wyposażenia, które kupuje się i sprzedaje pojedynczo, towary można wystawiać hurtowo w jednej aukcji i istnieje możliwość, że zostaną sprzedane wielu różnym kontrahentom. Z tej przyczyny, gdybyśmy wprowadzili opłatę zryczałtowaną za transakcje, w przypadku towarów, mogłoby się zdarzyć, że sprzedający płaciłby wielokrotnie za jedną aukcję. Najważniejsze było dla nas, żeby stworzyć uczciwy i nieskomplikowany system, a procentowa opłata za sprzedaż towarów wydaje się najlepszym rozwiązaniem.
- Czy istnieje ograniczenie liczby rozpoczętych aukcji?
W ramach każdego konta można rozpocząć maksymalnie 10 aukcji w walutowym domu aukcyjnym i 10 w działającym w oparciu o złoto. (Uwaga: dla każdej waluty istnieje odrębny, niezależny dom aukcyjny, więc ograniczenie to obowiązuje osobno dla każdego z nich. Więcej na ten temat w rozdziale „Regiony” niniejszego dokumentu FAQ). Przedmioty z aukcji, które wygasły zostaną przeniesione do zakładki Ukończone, skąd gracz będzie mógł je przenieść do swojej skrytki.
- Dlaczego stworzyliście dom aukcyjny, w którym można handlować za prawdziwe pieniądze?
Naszym celem podczas tworzenia wszystkich gier jest zapewnienie jak najwięcej zabawy, korzyści i bezpieczeństwa. Zdobywanie przedmiotów zawsze było ważną częścią gier z serii „Diablo”, jednak poprzednie nie posiadały efektywnego, centralnego systemu transakcyjnego. W efekcie gracze korzystali z niewygodnych i potencjalnie niepewnych rozwiązań alternatywnych, na przykład usług zewnętrznych firm zajmujących się handlem przedmiotami za pieniądze. Wiele transakcji pomiędzy graczami a takimi firmami nie kończyło się dobrze. Do naszego działu obsługi klienta napływały niezliczone zgłoszenia dotyczące na przykład oszustw i kradzieży przedmiotów lub kont. Postanowiliśmy więc stworzyć wygodny, efektywny i w pełni zintegrowany system, który spełni oczekiwania graczy pragnących kupować i sprzedawać przedmioty za prawdziwe pieniądze. Gracze ci nie będą już musieli korzystać z mniej bezpiecznych usług firm zewnętrznych.
- Jak będzie działać walutowy dom aukcyjny?
W walutowym domu aukcyjnym gracze będą mogli dokonywać zakupów za pomocą zarejestrowanej metody płatności powiązanej z kontem Battle.net. (Uwaga: nie wszystkie metody płatności będą obsługiwane przez ten typ domu aukcyjnego). Oprócz tego, gracze będą mogli kupować w domach aukcyjnych, korzystając z Salda Battle.net. Saldo Battle.net umożliwia też zakup szerokiego wachlarza produktów cyfrowych dostępnych w sieci Battle.net, na przykład kopii elektronicznych gier firmy Blizzard Entertainment oraz płatnych usług.
Podczas wystawiania przedmiotu na sprzedaż w walutowym domu aukcyjnym, gracz będzie musiał określić, czy chce przelać wpływy ze sprzedaży na Saldo Battle.net, czy też za pośrednictwem zatwierdzonej metody obsługi płatności świadczonej przez podmioty trzecie, np. PayPal (w regionach, gdzie opcja ta jest dostępna). Należy o tym zdecydować przed rozpoczęciem aukcji. Po jej rozpoczęciu nie będzie już można zmienić decyzji.
Uwaga: gdyby wpływy ze sprzedaży miały spowodować przekroczenie limitu środków Salda Battle.net, gracz będzie musiał przelać środki przez PayPal lub inną zatwierdzoną metodę obsługi płatności świadczoną przez inne podmioty (w regionach, w których są dostępne te opcje). W regionach, w których nie są dostępne zatwierdzone metody obsługi płatności świadczone przez inne podmioty, kiedy Saldo Battle.net gracza osiągnie limit środków, jego właściciel nie będzie mógł dokonywać dalszych transakcji sprzedaży w walutowym domu aukcyjnym.
- Jak odebrać „gotówkę” z walutowych domów aukcyjnych zamiast przelewania wpływów na Saldo Battle.net?
W niektórych regionach gracze będą mieli możliwość powiązania konta Battle.net z zatwierdzoną metodą obsługi płatności świadczoną przez firmę zewnętrzną, np. PayPal. Po wykonaniu tej czynności, wpływy ze sprzedaży przedmiotów w walutowych domach aukcyjnych będą mogły trafiać na konta we wskazanych płatności podmiotach zajmujących się obsługą płatności. „Wypłaty” będą zatem realizowane za ich pośrednictwem. Uwaga: w przypadku zakończenia aukcji sprzedażą, realizacja wypłat przez PayPal podlega dodatkowej opłacie za przelew w wysokości 15%. Opłata jest naliczana w oparciu o kwotę transakcji. Dodatkowo mogą być naliczone inne opłaty przez firmę PayPal. Ponadto, wpływów ze sprzedaży przedmiotów w walutowym domu aukcyjnym, które trafią na konto Salda Battle.net, nie będzie można przelewać na konta zewnętrznych usługodawców obsługujących płatności. W chwili premiery opcja ta nie będzie dostępna we wszystkich regionach. Więcej informacji na temat dostępności i metod wypłat można uzyskać w rozdziale „Opis działania” niniejszego dokumentu FAQ.
- Czy korzystanie z walutowych domów aukcyjnych jest opcjonalne?
Tak. Walutowe domy aukcyjne są dostępne jako alternatywa dla graczy, którzy wolą kupować lub sprzedawać przedmioty z „Diablo III” za prawdziwe pieniądze. Możliwy jest też handel przedmiotami w domu aukcyjnym wykorzystującym złoto, a także bezpośrednia wymiana pomiędzy postaciami w grze.
- Po co płacić prawdziwymi pieniędzmi za przedmioty w grze?
Zdobywanie przedmiotów to jeden z kluczowych elementów gier z serii „Diablo”. W poprzednich wielu graczy było poważnie zainteresowanych sprzedażą zdobytych przedmiotów lub wyposażania postaci za prawdziwe pieniądze. Gracze ci osiągali to, korzystając niejednokrotnie z niepewnych źródeł. Walutowe domy aukcyjne udostępniają bezproblemową i zaaprobowaną przez firmę Blizzard metodę sprzedaży przedmiotów podczas gry w „Diablo III”. Pomagają też chronić graczy przed oszustami i podejrzanymi sklepami internetowymi, zapewniając bezpieczną, zintegrowaną z grą metodę wyszukiwania i zakupu wystawionych przedmiotów najlepiej pasujących do postaci i stylu gry danego gracza.
Korzystanie z walutowych domów aukcyjnych jest całkowicie nieobowiązkowe. Gracze, którzy nie chcą płacić za przedmioty prawdziwymi pieniędzmi, wciąż mogą polegać na przedmiotach znalezionych podczas gry; mogą też wymieniać się ze znajomymi i korzystać z równie funkcjonalnego domu aukcyjnego, w którym transakcje przeprowadza się za złoto.
- Czy mogę grać na serwerze, dla którego nie ma walutowego domu aukcyjnego?
Naszym celem jest zapewnienie graczom bezpiecznej, łatwej i przyjemnej metody handlu przedmiotami w grze — zarówno z użyciem prawdziwych pieniędzy, jak i złota, i nie chcemy w żaden sposób dzielić społeczności. Gracze mają pełną wolność wyboru: mogą płacić w domach aukcyjnych złotem, wydawać w nich prawdziwe pieniądze — albo w ogóle nie korzystać z domów aukcyjnych, przechodząc „Diablo III” wyłącznie z pomocą przedmiotów zdobytych podczas gry lub w bezpośredniej wymianie z innymi graczami. Uwaga: postacie w trybie hardkorowym będą miały dostęp do specjalnego domu aukcyjnego, w którym płaci się tylko złotem.
- Czy Blizzard planuje wystawiać na sprzedaż w walutowym domu aukcyjnym broń, zbroje i inne przedmioty?
Walutowy dom aukcyjny to miejsce, w którym gracze mogą kupować i sprzedawać przedmioty zdobyte w grze. Blizzard nie planuje wystawiać przedmiotów, które mogłyby bezpośrednio wpłynąć na funkcjonowanie domów aukcyjnych.
- Czy Blizzard będzie sprzedawał cokolwiek bezpośrednio w walutowych i wykorzystujących złoto domach aukcyjnych?
Wszystkie przedmioty w obu typach domów aukcyjnych będą wystawiane na sprzedaż przez innych graczy. Nie planujemy obecnie bezpośredniego wystawiania na sprzedaż przedmiotów w którymkolwiek z nich.
- Czy wprowadzenie walutowego domu aukcyjnego oznacza zmianę modelu biznesowego i sposobu zarabiania firmy Blizzard?
Nasze modele biznesowe zawsze były tworzone pod kątem maksymalizacji efektywności i dostosowania do poszczególnych gier i regionów. W przypadku „Diablo III” jest tak samo. Gry z serii „Diablo” zależą w dużej części od przedmiotów, co w naturalny sposób przyczynia się do powstawania środowiska opartego na handlu, który do tej pory często odbywał się za pośrednictwem niepewnych organizacji niezwiązanych z firmą Blizzard. Prowadziło to do licznych problemów z grą i obsługą klienta, które musieliśmy uwzględnić w dalszych planach. Głównym zadaniem domów aukcyjnych w „Diablo III” jest stworzenie bezpiecznego, przystępnego i przyjemnego środowiska ekonomicznego, które rozwijać będą już gracze.
- Co z tego będzie miał Blizzard?
Tak, jak w przypadku innych serwisów aukcyjnych i prawdziwych domów aukcyjnych, pobierane przez nas opłaty będą zależały od regionu. Za każdy przedmiot sprzedany w walutowym domu aukcyjnym pobierana będzie zryczałtowana opłata za transakcję, a w przypadku sprzedaży towarów obliczana będzie opłata procentowa. Opłaty będą naliczane tylko w przypadku, kiedy sprzedaż dojdzie do skutku. Od graczy, którzy zamiast usługi Salda Battle.net wybiorą wypłatę wpływów z transakcji w domach aukcyjnych przez zewnętrzne kanały obsługi płatności (np. PayPal), a także od tych, którzy przekroczą limit Salda Battle.net i będą musieli skorzystać z zewnętrznej obsługi płatności, Blizzard będzie pobierał osobną opłatę za transfer środków. Szczegóły na temat opłat za transakcje dla poszczególnych regionów znajdują się powyżej. Informacje na temat opłat za przelew środków i limit Salda Battle.net można znaleźć w rozdziale „Opis działania”.
- Na co mi w ogóle dom aukcyjny działający w oparciu o złoto?
Rozumiemy, że nie wszyscy gracze chcą lub mogą korzystać z walutowych domów aukcyjnych, dlatego ważne jest dla nas, żeby zapewnić tym graczom w pełni funkcjonalne rozwiązanie alternatywne.
- Czy w walutowym domu aukcyjnym będzie można kupić złoto?
Gracze będą mogli kupować i sprzedawać złoto w walutowym domu aukcyjnym. Jego cena w danym momencie będzie ustalona przez samych graczy.
- Jeśli nie potrzebuję już przedmiotu kupionego w domu aukcyjnym, czy mogę wystawić go ponownie?
Tak. Po kupieniu przedmiotu i przeniesieniu go do skrytki, możesz z nim zrobić, co zechcesz — tak samo, jak po znalezieniu przedmiotu podczas gry. Możesz go używać, wymienić z inną postacią lub wystawić ponownie w dowolnym domu aukcyjnym. Tak naprawdę, transakcje można łączyć w dowolny sposób. Możesz na przykład poużywać przedmiotu kupionego w domu aukcyjnym, po czym wystawić go ponownie na licytację lub przekazać innej postaci. Poza niektórymi przedmiotami potrzebnymi do wykonania zadań, w grze pojawią się tylko nieliczne (o ile w ogóle takowe będą), których nie będzie można wymieniać z powodu związania „na stałe” z postacią.
- Czy walutowy dom aukcyjny posiada ograniczenia dostępu?
Dla graczy w niektórych państwach, walutowy dom aukcyjny jest dostępny wyłącznie dla graczy powyżej 18 roku życia lub dla osób niepełnoletnich posiadających zgodę prawnego opiekuna lub rodzica w ustawieniach Kontroli rodzicielskiej. Lista państw jest dostępna w naszym artykule Diablo III Dom aukcyjny – Regiony na naszej stronie pomocy.
- Jakie przedmioty można kupować i sprzedawać w domu aukcyjnym w grze „Diablo III”?
Praktycznie wszystkie, które pojawiają się w grze, w tym złoto. Można nimi handlować bezpośrednio z innymi graczami lub za pośrednictwem systemu domów aukcyjnych. Poza niektórymi związanymi z zadaniami, w grze pojawi się tylko garstka przedmiotów (o ile w ogóle takowe będą), których wymiana nie będzie dozwolona, z powodu związania„na stałe” z postacią. W przyszłości planujemy też umożliwić graczom kupowanie i sprzedawanie postaci. Więcej szczegółów na ten temat przekażemy w późniejszym terminie.
- Jaka jest różnica między wyposażeniem a towarami?
Wyposażenie to broń i zbroja. To też przedmioty, których nie można „grupować” w ekwipunku postaci. Towary natomiast, to wszystkie przedmioty znalezione w grze, które można „grupować”, czyli: klejnoty, materiały rzemieślnicze, złoto i inne przedmioty o podobnych cechach występujące w dużych ilościach. Wyposażenie (i inne przedmioty, których nie można grupować) jest przetwarzane przez domy aukcyjne nieco inaczej — szczegóły poniżej.
- Czym są zalecane przedmioty i „inteligentne wyszukiwanie”?
Kiedy gracz uruchomi interfejs domu aukcyjnego, otrzyma możliwość wyboru dowolnej postaci z „Diablo III” przypisanej do jego konta Battle.net. Przed rozpoczęciem wyszukiwania gracz otrzyma listę dostępnych „zalecanych” przedmiotów z wyposażenia — system określi, jakie najlepiej pasują do postaci, w zależności od tego, czy w dane miejsca na przedmioty można włożyć coś lepszego — i jakie ulepszenia będą pasować do postaci. Możesz też szukać przedmiotów o określonym zastosowaniu, konkretnych statystykach, dla wybranych poziomów — i według innych kryteriów, w zależności od wybranej strategii wyposażenia.
- Jak działa licytacja?
W przypadku wyposażenia, np. broni czy zbroi, gracze mogą określić maksymalną kwotę, którą zgadzają się zapłacić, a system będzie automatycznie licytował najniższą wygrywającą cenę, podbijając co 5% wartości (jednak nie mniej, niż 10 szt. złota / 0,10 EUR), aż do osiągnięcia maksimum określonego przez gracza. Jeśli chcesz kupić przedmiot od razu, możesz zdecydować się na cenę sprzedaży (jeśli sprzedający ją określił). Gracze mogą też sprawdzać, jak postępują ich licytacje w zakładce „Aukcje” interfejsu domu aukcyjnego.
W przypadku towarów, np. materiałów rzemieślniczych, klejnotów, złota i innych przedmiotów, które można grupować, wystarczy znaleźć pożądany towar i wprowadzić ilość, którą chce się kupić. (Towarów nie można licytować – można je tylko kupować). System domu aukcyjnego automatycznie poinformuje gracza o szacowanych kosztach zakupu, wyszukując najlepsze dostępne oferty. Potem gracz będzie mógł wybrać, czy chce zrealizować transakcję, a system domu aukcyjnego ponownie sprawdzi aktualne ceny na rynku. Jeśli w tym momencie ceny będą takie same lub niższe od wcześniejszej wyceny, transakcja dojdzie do skutku po zaktualizowanej cenie. Jeśli nowa cena będzie wyższa od wyceny, transakcja nie zostanie zrealizowana, a gracz będzie mógł wykonać ponowne wyszukiwanie.
Naszym celem podczas tworzenia systemu handlu towarami było wyeliminowanie „zalewu wyszukiwań” najczęściej licytowanych przedmiotów, żeby gracze nie musieli przeglądać dziesiątek stron w poszukiwaniu najlepszych ofert.
- Jak płacić za przedmioty?
W przypadku domów aukcyjnych, w których wykorzystuje się złoto, zakupów dokonuje się z użyciem złota. W przypadku walutowych domów aukcyjnych gracze mogą kupować przedmioty, za pomocą jednej z obsługiwanych metod płatności powiązanych z ich kontem Battle.net, w tym z większości kart kredytowych i powiązanych rachunków PayPal. Płatności w walutowych domach aukcyjnych można też dokonywać za pomocą środków zgromadzonych na Saldo Battle.net.
- Jak odebrać przedmioty z wygranych aukcji?
Po wygraniu aukcji przedmiot stanie się dostępny w zakładce aukcji „Zakończonych” interfejsu domu aukcyjnego w „Diablo III”. Można go stamtąd od razu przenieść do wspólnej skrytki (dostępnej dla wszystkich postaci „Diablo III” gracza na danym koncie Battle.net) lub wystawić w domu aukcyjnym.
- Jak sprzedawać przedmioty?
Interfejs domu aukcyjnego umożliwia graczom wybranie przedmiotów ze wspólnej skrytki lub z ekwipunku wybranej postaci. Po dokonaniu wyboru można wystawić przedmioty na sprzedaż, rozpoczynając licytację z ceną minimalną (tylko dla wyposażenia) i/lub ceną Kup Teraz (opcjonalnie w przypadku wyposażenia, obowiązkowo dla towarów). Po wystawieniu przedmiotu na sprzedaż jest on zabierany z ekwipunku sprzedającego, dlatego nie można wystawić tego samego przedmiotu w wielu domach aukcyjnych. Aukcje trwają przez 36 godzin lub do momentu sprzedaży przedmiotu. Przez pewien czas od wystawienia aukcje można też anulować — szczegóły poniżej.
- Czym sprzedaż towarów różni się od sprzedaży wyposażenia?
Sprzedając towary takie jak materiały rzemieślnicze lub złoto, należy określić liczbę sztuk i cenę sprzedaży, a dom aukcyjny automatycznie doda przedmioty do łącznej puli rynkowej. Kiedy znajdzie się kupiec szukający danego towaru, dom aukcyjny automatycznie znajdzie najlepsze dostępne ceny na rynku. Jeśli wystawione przez ciebie przedmioty będą w danym momencie miały najlepszą cenę, system zrealizuje zamówienie kupującego z twojej oferty. Ze względu na specyfikę tego systemu istnieje możliwość, że z wystawionej partii sprzedana zostanie tylko część towarów, a reszta pozostanie w domu aukcyjnym do czasu, kiedy kupi je inny gracz, aukcja wygaśnie lub ją anulujesz.
- Czy istnieje limit liczby przedmiotów, które mogę sprzedać w walutowych i wykorzystujących złoto domach aukcyjnych?
Aby skłonić graczy do wystawiania wartościowych przedmiotów, które mają realną szansę się sprzedać, nałożyliśmy limit na liczbę aukcji prowadzonych w danym momencie przez jednego gracza. Każdy gracz może rozpocząć 10 aukcji w walutowym domu aukcyjnym i 10 w domu aukcyjnym, wykorzystującym złoto. Uwaga: w zależności od kraju zamieszkania zarejestrowanego na koncie Battle.net, gracze mogą mieć dostęp do domów aukcyjnych obsługujących różne waluty. Więcej informacji na ten temat w rozdziale Regiony.
Uwaga: pakiet towarów wystawionych na pojedynczej aukcji liczy się jako jedna aukcja (do czasu sprzedania wszystkich sztuk danego towaru). Aukcje, które wygasły, wyświetlone w zakładce „Zakończone”, liczą się jako aktywne do czasu przeniesienia przedmiotów do skrytki.
- Co się stanie, jeśli wystawiony przeze mnie przedmiot się nie sprzeda?
Jeśli rozpoczęta aukcja nie zakończy się transakcją w ciągu 36 godzin, przedmiot zostanie zwrócony właścicielowi i trafi do zakładki „Zakończone” interfejsu domu aukcyjnego. Gracz będzie musiał przenieść stamtąd przedmiot do wspólnej skrytki, zanim będzie mógł ponownie użyć go w grze. W zakładce „Zakończone” może znajdować się maksymalnie 50 przedmiotów (kupionych, niesprzedanych, zwróconych po wygaśnięciu aukcji), dlatego należy pamiętać o regularnym przenoszeniu przedmiotów do skrytki.
- Czy mogę anulować wystawioną aukcję?
W przypadku oferty sprzedaży wyposażenia (broni i zbroi) w domu aukcyjnym, gracz ma 5 minut na jej anulowanie. Po upływie 5 minut aukcja staje się obowiązkowa przez 36 godzin lub do sprzedaży przedmiotu. . Aukcje towarów można anulować w dowolnym momencie. W obu przypadkach za anulowanie aukcji nie jest pobierana żadna opłata.
- Jak wypłacać pieniądze z walutowych domów aukcyjnych?
W niektórych regionach gracze będą mieli możliwość powiązania konta Battle.net z zatwierdzoną zewnętrzną usługą obsługi płatności, np. PayPal. Po wykonaniu tej czynności, wpływy ze sprzedaży przedmiotów w walutowych domach aukcyjnych będą mogły trafiać na ich konta za pomocą wybranej obsługi płatności. „Wypłaty” będą zatem realizowane za ich pośrednictwem. Gracze muszą wybrać metodę przed rozpoczęciem aukcji. Uwaga: jeśli wpływy ze sprzedaży mogą spowodować przekroczenie limitu środków Salda Battle.net, gracz będzie musiał przelać wpływy przez zatwierdzoną usługę obsługi płatności świadczoną przez inne podmioty (w regionach, w których opcja ta jest dostępna). W regionach, w których nie są dostępne zatwierdzone sposoby obsługi płatności świadczone przez inne podmioty, kiedy Saldo Battle.net gracza osiągnie limit środków, jego właściciel nie będzie mógł dokonywać dalszych transakcji sprzedaży w walutowym domu aukcyjnym.
Uwaga: wypłaty przez zewnętrzne firmy obsługujące płatności podlegają opłatom ze strony firmy Blizzard oraz firmy świadczącej usługi. Ponadto, wpływów ze sprzedaży przedmiotów w walutowym domu aukcyjnym, które trafią na Saldo Battle.net, nie będzie można przelewać na konta zewnętrznych usługodawców zajmujących się obsługą płatności.
- Jakie czynności muszę wykonać, aby wypłacić środki z domu aukcyjnego w moim regionie? W których regionach wypłata jest możliwa?
Walutowe domy aukcyjne umożliwiają graczom przechowywanie zarobionych na aukcjach pieniędzy na Saldo Battle.net (do maksymalnej dozwolonej wartości Salda Battle.net). W niektórych regionach, zamiast przechowywania zgromadzonych środków w ramach Salda Battle.net, gracze będą mogli skorzystać z opcjonalnej funkcji wysłania środków na rachunek PayPal. Gracze będą musieli wybrać, z której metody chcą skorzystać, przed rozpoczęciem aukcji i dla każdej aukcji z osobna. Uwaga: gdyby wpływy ze sprzedaży miały spowodować przekroczenie limitu środków Salda Battle.net, gracz będzie musiał przelać wpływy przez PayPal lub przez zatwierdzoną metodę obsługi płatności świadczoną przez inne podmioty (w regionach, w których są one dostępne). W takich przypadkach gracz zostanie poproszony o kontakt z działem obsługi klienta celem uzyskania dalszej pomocy. W regionach, w których usługa PayPal jest niedostępna, kiedy Saldo Battle.net gracza osiągnie limit środków, jego właściciel nie będzie mógł dokonywać dalszych transakcji sprzedaży w walutowym domu aukcyjnym.
Dla poszczególnych regionów i walutowych domów aukcyjnych dostępne są następujące metody obsługi płatności:
Region: Europa
Dom Aukcyjny EUR — Saldo Battle.net i PayPal
Dom Aukcyjny GBP — Saldo Battle.net i PayPal
Dom Aukcyjny RUB — tylko Saldo Battle.net
Region: Ameryki
Dom Aukcyjny USD — Saldo Battle.net i PayPal
Dom Aukcyjny MXN — Saldo Battle.net i PayPal
Dom Aukcyjny AUD — Saldo Battle.net i PayPal
Dom Aukcyjny BRL — tylko Saldo Battle.net
Dom Aukcyjny CLP — tylko Saldo Battle.net
Dom Aukcyjny ARS — tylko Saldo Battle.net
Region: Azja
Na chwilę premiery walutowe domy aukcyjne nie będą dostępne.
O tym, do którego walutowego domu aukcyjnego otrzymasz dostęp, decydować będzie podany podczas rejestracji konta Battle.net kraj zamieszkania. Więcej informacji na temat dostępu do walutowych domów aukcyjnych można znaleźć w rozdziale Regiony niniejszego dokumentu FAQ.
- Czy mogę używać Salda Battle.net w jednej walucie, żeby przez dom aukcyjny wykorzystujący pieniądze dokonywać zakupów w innej walucie?
Salda Battle.net są obecnie przypisane do poszczególnych walut i nie można ich używać gdzie indziej. Na przykład, dolarowego Salda Battle.net nie można używać w domu aukcyjnym obsługującym inną walutę. Poza tym, nie można przelewać środków z Salda Battle.net w jednej walucie na Saldo Battle.net w innej walucie. Więcej informacji: Dokument FAQ — Saldo Battle.net.
- Ktoś coś kupił na mojej aukcji! Kiedy dostanę wpływy ze sprzedaży?
W przypadku domu aukcyjnego obsługującym transakcje w złocie, wypłatę otrzymasz od razu (pomniejszoną o opłatę za transakcję). W przypadku walutowych domów aukcyjnych, wpływy ze sprzedaży (pomniejszone o opłaty za transakcję i ewentualny przelew) pojawią się na twoim Saldzie Battle.net lub na koncie zatwierdzonej zewnętrznej usługi płatności po upływie minimum 24 godzin. W większości przypadków środki są dostępne w ciągu 72 godzin, choć czasami może to trwać nawet 5 dni roboczych.
- Czy walutowe domy aukcyjne są w jakiś sposób zabezpieczone?
Gracze muszą korzystać z tokena Battle.net Authenticator, bezpłatnej aplikacji Battle.net Mobile Authenticator lub programu Dial-In Authenticator, by móc doładować saldo Battle.net przez konto Battle.net oraz przesłać środki ze sprzedaży w domu aukcyjnym na Saldo Battle.net. Więcej informacji o tym, jak uzyskać oprogramowanie Authenticator na tej stronie.
Gracze, którzy chcą używać usługi PayPal w celu zasilania Salda Battle.net lub wypłat środków zarobionych w walutowych domach aukcyjnych będą musieli zarejestrować się w usłudze autoryzacji SMS (Mobile Alerts SMS authentication) Battle.net. Po zarejestrowaniu się w usłudze Mobile Alerts otrzymasz na telefon komórkowy wiadomość SMS z kodem, który należy wprowadzić na Battle.net w celu weryfikacji tożsamości. Po zakończeniu weryfikacji będzie można kontynuować transakcję. Po pierwszej weryfikacji, okresowo podczas korzystania z funkcji obsługiwanej przez PayPal będą wysyłane wiadomości SMS z kodem, który należy wprowadzić w oknie dialogowym. Uwaga: koszt wiadomości SMS podlega opłatom według taryfy operatora.
- Czy moje Saldo Battle.net ma jakiś limit?
Kiedy twoje Saldo Battle.net osiągnie lub przekroczy 250 euro (lub równowartość tej kwoty w innej walucie), nie będzie możliwe wystawianie nowych aukcji wykorzystujących Saldo Battle.net do czasu zmniejszenia środków poniżej tej kwoty. W niektórych przypadkach, kiedy Saldo Battle.net znacznie przekroczy limit (np. w wyniku serii wyjątkowo wysokich wyników licytacji wystawionych przedmiotów), możesz zostać poproszony o utworzenie konta PayPal, aby przelać wpływy z aukcji, minus 15% opłaty za transakcje (w regionach, w których PayPal jest dostępny).
Więcej informacji na temat korzystania z kont PayPal znajdziesz na http://www.paypal.com.
- Jaka jest minimalna i maksymalna kwota, której mogę żądać za przedmiot?
W domach aukcyjnych, obsługujących transakcje za złoto, minimalna cena wynosi 100 szt. złota, a maksymalna — 100.000.000.000 szt. złota.
W przypadku walutowych domów aukcyjnych, przedmioty można wystawiać minimalnie za 1,25 euro (lub równowartość tej kwoty w innej walucie). Maksymalna kwota za którą można wystawić aukcje to 250 euro. Gracze nie będą mogli licytować za kwoty przekraczające kwotę maksymalną. Jeśli dwoje potencjalnie kupujących graczy zalicytuje za 250 euro, aukcja automatycznie osiągnie cenę maksymalną a przedmiot otrzyma gracz, który pierwszy zalicytował za kwotę maksymalną.
Minimalna cena za towary wystawiane na aukcji to 0,25 EUR/GBP, 12 RUB lub równowartość w innej lokalnej walucie.
- Po wygranej aukcji w walutowym domu aukcyjnym wyświetla mi się ona w zakładce „Zakończonych” jako „Oczekująca”. Dlaczego?
Przewidujemy, że większość przedmiotów w walutowych domach aukcyjnych trafi do kupujących od razu, jednakże w rzadkich przypadkach możemy wstrzymać dostawę przedmiotów na czas przeprowadzenia weryfikacji transakcji. Wstrzymane przedmioty będą wyświetlane jako „Oczekujące” do czasu jej zakończenia.
Uwaga: jeśli złożysz ofertę na przedmiot w Domu aukcyjnym używającym złota I nie wygrasz aukcji, złoto wykorzystane do licytacji zostanie wysłane do zakładki Ukończone w Domu aukcyjnym. Na przykład, jeśli zalicytujesz przedmiot za 2000 złota i zostaniesz przelicytowany, złoto zostanie przeniesione do zakładki Ukończone skąd możesz je odzyskać.
- Czy sprzedaż lub kupno przedmiotów w domu aukcyjnym wiąże się z ujawnieniem mojej tożsamości?
Nie. Wszystkie transakcje graczy w walutowych i obsługujących złoto domach aukcyjnych są anonimowe. Dom aukcyjny nie ujawni twojego prawdziwego imienia i nazwiska, imienia postaci ani nazwy BattleTag.
- Czy będą domy aukcyjne na komórki lub dostępne przez przeglądarkę?
Zawsze staramy się robić wszystko, żeby zwiększać atrakcyjność gry i zapewniać naszym społecznościom graczy dostęp do gier przez przeglądarki i urządzenia przenośne. Obecnie nie planujemy jednak wdrożenia opisanych rozwiązań.
- Czy jeśli zakupię „Diablo III”, mogę spodziewać się opóźnień w dostępie do domu aukcyjnego, tak jak w przypadku elektronicznej aktualizacji wersji „World of Warcraft Starter Edition”?
Dom aukcyjny obsługujący transakcje w złocie będzie dostępny od razu. Z powodu bezpieczeństwa, a także aby zapewnić nieprzerwane działanie usługi, nabywcy elektronicznej wersji ”Diablo III” będą musieli poczekać na dostęp do walutowego domu aukcyjnego do trzech dni od daty zakupu gry.
- W których regionach w domach aukcyjnych będzie można używać prawdziwych pieniędzy?
Serwery „Diablo III” są podzielone na trzy regiony — Ameryki, Europę i Azję. Dla każdego z tych regionów przewidzieliśmy odrębne walutowe domy aukcyjne:
Europa : EUR (euro), GBP (funt szterling), RUB (rubel rosyjski).
Ameryki : USD (dolar amerykański), AUD (dolar australijski), MXN (peso meksykańskie), BRL (real brazylijski), CLP (peso chilijskie), ARS (peso argentyńskie).
Azja : w dzień premiery walutowe domy aukcyjne nie będą dostępne.
Każdej walucie przypisany będzie odrębny dom aukcyjny, więc przedmioty wystawione na sprzedaż w jednym nie będą widoczne w pozostałych. Na przykład: przedmiot wystawiony w domu aukcyjnym USD nie będzie dostępny w domu aukcyjnym AUD — i na odwrót.
- Do których walutowych domów aukcyjnych będę mieć dostęp?
Gracze mają dostęp tylko do swoich „krajowych” walutowych domów aukcyjnych, zgodnie z krajem zamieszkania podanym w czasie rejestracji konta Battle.net. Oprócz tego, w pewnych krajach gracze mogą korzystać jedynie z walutowych domów aukcyjnych przypisanych do regionu, do którego należy ich kraj. W każdym z trzech regionów gracze będą mieli dostęp do regionalnego domu aukcyjnego wykorzystującego złoto.
Domyślnie, system domów aukcyjnych „Diablo III” automatycznie wskaże najodpowiedniejszy dla danego gracza walutowy dom aukcyjny i wyświetli jego nazwę w interfejsie wyboru domu aukcyjnego. Gracze, którzy będą chcieli korzystać z domów aukcyjnych obsługujących inne dostępne w ich regionie waluty (zgodnie z krajem zamieszkania podanym w czasie rejestracji konta Battle.net), będą mogli je wybrać w menu opcji gry, w ustawieniach zaawansowanych. Aby określić, do których walutowych domów aukcyjnych będziesz mieć dostęp, zapoznaj się z tabelą dla regionu, w którym znajduje się twój kraj.
Europa - region przypisany graczom z Unii Europejskiej, Europy Wschodniej, Rosji, Afryki i krajów Bliskiego Wschodu, np. Izraela czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ameryki - region przypisany graczom w Ameryce Północnej, Ameryce Łacińskiej, Australii, Nowej Zelandii i Południowo-Wschodniej Azji.
- Czy będę mieć możliwość licytowania przedmiotów od graczy spoza mojego regionu?
Z powodu różnych ograniczeń, w tym technologicznych, walutowych czy miejscowych przepisów, dom aukcyjny dla danej waluty jest niezależny od innych — każdy z nich służy innej części światowej społeczności graczy. Gracze będą mogli licytować przedmioty tylko w dostępnych dla nich domach aukcyjnych, tak jak to opisano powyżej. Nie będzie można przenosić i wystawiać na sprzedaż przedmiotów między regionami.
- Mieszkam w Australii/Nowej Zelandii/Południowo-Wschodniej Azji. Na jakim serwerze „Diablo III” będę grać?
Użytkownicy gry „Diablo III” z Australii, Nowej Zelandii i Południowo-Wschodniej Azji będą domyślnie łączyć się z regionem amerykańskim. Dzięki temu będą mieli dostęp do szerszego grona graczy oraz bardziej aktywnego i dynamicznego rynku domów aukcyjnych
- Jak to wpłynie na przedmioty zakupione w domu aukcyjnym?
Zakupy dokonane w domach aukcyjnych są przypisane do serwerów w danym regionie. Wszystkie przedmioty zdobyte na serwerach amerykańskich pozostają na tych serwerach i nie można ich przenosić na serwery w Europie czy Azji (i na odwrót). Należy o tym pamiętać, dokonując zakupów w domu aukcyjnym.
- Czy gracze mogą kupować przedmioty za pomocą krajowych kart kredytowych lub kont bankowych?
W dzień premiery walutowy dom aukcyjny będzie obsługiwał następujące metody płatności dla danych regionów:
Europa : Saldo Battle.net, PayPal, Visa, MasterCard, American Express, JCB, Visa Electron, karty wirtualne Visa, Visa Delta.
Ameryki : Saldo Battle.net, PayPal, Visa, MasterCard, American Express, Discover.
- Jakimi metodami będzie można przelewać wpływy ze sprzedaży w domach aukcyjnych w poszczególnych regionach?
Gracze z dostępem do walutowych domów aukcyjnych będą mogli przechowywać zarobione na aukcjach pieniądze na koncie Salda Battle.net (do maksymalnego dozwolonego Salda Battle.net) . W niektórych regionach, zamiast przechowywania zgromadzonych środków w ramach Salda Battle.net, gracze będą mogli skorzystać z opcjonalnej funkcji przelewu środków na rachunek PayPal. Podczas przelewania środków na konto PayPal pobierana będzie opłata za przelew w wysokości 15%, obliczana w zależności od wysokości kwoty przelewu. Gracze będą musieli wybrać, z której metody chcą skorzystać, przed rozpoczęciem aukcji, dla każdej aukcji z osobna.
Należy pamiętać, że gdyby wpływy ze sprzedaży miały spowodować przekroczenie limitu środków Salda Battle.net, gracz będzie musiał przelać wpływy przez PayPal lub inną zatwierdzoną usługę obsługi płatności świadczoną przez inne podmioty (w regionach, w których są one dostępne). W takich przypadkach gracz zostanie poproszony o kontakt z działem obsługi klienta celem uzyskania dalszej pomocy. W regionach, w których nie są dostępne zatwierdzone usługi obsługi płatności świadczone przez inne podmioty, kiedy Saldo Battle.net gracza osiągnie limit środków, jego właściciel nie będzie mógł dokonywać dalszych transakcji sprzedaży w walutowym domu aukcyjnym.
Dla poszczególnych regionów i walutowych domów aukcyjnych dostępne są następujące metody obsługi płatności:
Region: Europa
Dom Aukcyjny EUR — Saldo Battle.net i PayPal
Dom Aukcyjny GBP — Saldo Battle.net i PayPal
Dom Aukcyjny RUB — tylko Saldo Battle.net
Region: Ameryki
Dom Aukcyjny USD — Saldo Battle.net i PayPal
Dom Aukcyjny MXN — Saldo Battle.net i PayPal
Dom Aukcyjny AUD — Saldo Battle.net i PayPal
Dom Aukcyjny BRL — tylko Saldo Battle.net
Dom Aukcyjny CLP — tylko Saldo Battle.net
Dom Aukcyjny ARS — tylko Saldo Battle.net
Region: Azja
w dzień premiery walutowe domy aukcyjne nie będą dostępne
- Czy transakcje kupna i sprzedaży w walutowych domach aukcyjnych są opodatkowane?
Prawa podatkowe są inne w każdym kraju i jest możliwe, że będziesz musiał zapłacić podatek od przychodów uzyskanych w walutowym domu aukcyjnym. Sprawdź prawa podatkowe w swoim kraju lub skonsultuj się z doradcą podatkowym po więcej informacji.
- Używam gry w wersji językowej spoza regionu, w którym znajduje się dany walutowy dom aukcyjny. Czy będę mieć do niego dostęp, czy też użycie innej wersji językowej zablokuje mi dostęp do walutowego domu aukcyjnego dla mojego regionu?
Dostęp do walutowych domów aukcyjnych zależy od tego, jaki kraj zamieszkania został podany podczas rejestracji konta Battle.net, więc gracze będą mieli dostęp do tych samych domów aukcyjnych niezależnie od wersji językowej gry. Jedynym wyjątkiem (stan na dzień premiery) będzie koreańska wersja językowa, która nie zostanie wyposażona w interfejs walutowego domu aukcyjnego.
- Czy dostęp do walutowych domów aukcyjnych jest w jakiś sposób ograniczony?
W niektórych krajach walutowe domy aukcyjne są dostępne tylko dla graczy, którzy ukończyli 18 lat lub posiadają zgodę rodziców lub opiekunów prawnych wyrażoną za pośrednictwem Kontroli Rodzicielskiej :
Anguilla, Andora, Afganistan, Wyspy Alandzkie, Albania, Algieria, Angola, Antarktyda, Austria, Azerbejdżan, Bahrajn, Benin, Belgia, Bułgaria, Bośnia i Hercegowina, Bermudy, Wyspa Bouveta, Szwajcaria, Kajmany, Cypr, Czechy, Niemcy, Hiszpania, Estonia, Falklandy (Malwiny), Francja, Gruzja, Chorwacja (lokalna nazwa: Hrvatska), Węgry, Brytyjskie Terytorium Oceanu Indyjskiego, Irlandia, Islandia, Kazachstan, francuskie Terytoria Południowe, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Liban, Mołdawia , była Jugosłowiańska Republika Macedonii, Republika Malty, Montserrat, Nowa Kaledonia, Holandia, Pitcairn, Polska, Portugalia, Polinezja Francuska, Rumunia, Georgia Południowa i Sandwich Południowy, Słowacja (Republika Słowacka), Słowenia, Wyspy Turks i Caicos, Turcja, Wielka Brytania, Rosja, Ukraina, Botswana, Brunei Darussalam, Burkina Faso, Burundi, Kambodża, Kamerun, Wyspy Zielonego Przylądka, Republika Środkowoafrykańska, Czad, Komory, Demokratyczna Republika Konga, Wybrzeże Kości Słoniowej, Białoruś, Dania, Dżibuti, Egipt, Erytrea, Etiopia, Wyspy Owcze, Finlandia, Gujana Francuska, Gabon, Gambia, Ghana, Gibraltar, Grecja, Grenlandia, Gwadelupa, Guernsey, Islamska Republika Iranu, Irak, Wyspa Man, Izrael, Włochy, Jersey, Jordania, Kenia, Kuwejt, Lesotho, Liberia, Libia, Madagaskar, Malawi, Malediwy, Mali, Martynika, Majotta, Monako, Czarnogóra, Maroko, Mozambik, Namibia, Niger, Nigeria, Norwegia, Oman, Pakistan, Terytorium Palestyny, Katar, Reunion, Rwanda, Saint Martin (francuska część), San Marino, Wyspy Świętego Tomasza i Książęca, Arabia Saudyjska, Senegal, Serbia, Seszele, Sierra Leone, Somalia, Republika Południowej Afryki, Wyspa Świętej Heleny, Saint-Pierre i Miquelon, Sudan, Surinam, Suazi, Szwecja, Syria, Zjednoczona Republika Tanzanii, Togo, Tunezja, Uganda, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Państwo Watykańskie, Wallis i Futuna, Sahara Zachodnia, Jemen, Zambia, Zimbabwe, Turkmenistan, Armenia, Kirgistan, Tadżykistan, Uzbekistan.
- Czy jako rodzic mogę ograniczyć swoim dzieciom dostęp do walutowych domów aukcyjnych?
Po włączeniu Kontroli Rodzicielskiej dla danego konta Battle.net, rodzic lub opiekun prawny może ograniczyć dostęp do walutowych domów aukcyjnych oraz nim zarządzać.
- Czy będzie można używać zewnętrznych programów, aby śledzić ceny na aukcjach?
Z wielu powodów związanych ze strukturą gry i bezpieczeństwem, w „Diablo III” korzystanie z zewnętrznych programów (modów) i botów nie będzie możliwe, a nawet zabronione w Warunkach Użytkowania.
- Czy postacie stworzone w trybie hardkorowym będą mogły korzystać z walutowego domu aukcyjnego?
Nie. Postaci w trybie hardkorowym będą mogły jedynie kupować i sprzedawać przedmioty w specjalnym domu aukcyjnym prowadzącym transakcje za złoto; korzystanie z walutowego domu aukcyjnego nie będzie możliwe. Tryb hardkorowy został stworzony, aby zapewnić dodatkową rozrywkę graczom, którzy lubią, kiedy wisi nad nimi widmo czyhającej wszędzie nieodwracalnej śmierci bohatera. Kiedy postać stworzona w trybie hardkorowym zginie, powiązane z nią przedmioty również nieodwracalnie znikną. Aby więc uniknąć sytuacji, w których gracz wydałby prawdziwe pieniądze na przedmioty tracone wraz ze śmiercią postaci, postanowiliśmy ograniczyć dostęp do walutowych domów aukcyjnych.
- Jeśli mój bohater zginie w trybie hardkorowym, czy stracę przedmioty kupione dla tej postaci za złoto w domu aukcyjnym dla trybu hardkorowego?
Tak. Powtórzmy: postaci stworzone w trybie hardkorowym będą miały dostęp tylko do domów aukcyjnych, w których transakcje prowadzone są za złoto. Nie będą mogły korzystać z walutowych domów aukcyjnych, a także handlować z postaciami ze standardowego trybu. Tryb hardkorowy jest dla graczy, którzy lubią mieć świadomość, że w każdej chwili mogą na zawsze stracić bohatera. Ryzyko to dotyczy również przedmiotów, które zdobędą w tym trybie.
- Czy mogę od razu kupić najpotężniejsze przedmioty i zacząć rządzić w grze?
Przedmioty będą miały ograniczenie związane z poziomem. To znaczy, że twoja postać nie będzie mogła korzystać z przedmiotów, dopóki nie osiągnie wymaganego poziomu.
- Co się stanie w przypadku aktualizacji, która zmieni kupiony przeze mnie przedmiot?
Zależy nam, żeby rozgrywka w „Diablo III” była dobrze wyważona i zapewniała dużo zabawy przez wiele lat po premierze. Aby tak się stało, co jakiś czas możemy być zmuszeni do zmiany statystyk lub właściwości przedmiotów. Bardzo ważna uwaga: firma Blizzard nie będzie zwracać pieniędzy ani w żaden inny sposób refundować sytuacji, kiedy jakiś kupiony przedmiot zostanie zmieniony przez aktualizację. Mając to na względzie, gracze powinni sami zdecydować, czy odpowiada im kupowanie przedmiotów w walutowych domach aukcyjnych na takich warunkach.
- Ktoś kupił przedmiot na moim koncie bez mojej zgody. Czy mogę żądać zwrotu pieniędzy?
Dzielenie się kontem jest naruszeniem Warunków Użytkowania Battle.net. Nie przewidujemy więc refundacji w sytuacjach związanych ze współużytkowaniem kont. W przypadku włamania na konto nasz dział obsługi klienta zbada sprawę i podejmie stosowne kroki.
- Przypadkowo utraciłem lub wyrzuciłem świeżo kupiony przedmiot. Czy mogę prosić o zwrot pieniędzy?
Nie. Po dokonaniu zakupu gracze biorą pełną odpowiedzialność za swoje postępowanie z nabytym przedmiotem.
- Jak zamierzacie radzić sobie z graczami używającymi oszustw lub botów?
Bardzo poważnie podchodzimy do problemu nieuczciwych graczy i wzbogaciliśmy zarówno „Diablo III”, jak i serwis Battle.net o nowe środki pozwalające wykrywać nieuczciwe postępowanie i przeciwdziałać mu. Oprócz tego, wdrożyliśmy strategie przeciw nieuczciwym graczom i w razie pojawienia się problemu będziemy na bieżąco podejmować odpowiednie działania.
- Czy mogę wyłączyć automatyczne powiadomienia wysyłane przez Dom aukcyjny?
Tak. Automatyczne powiadomienia Domu aukcyjnego mogą zostać włączone i wyłączone w Preferencjach komunikacyjnych na stronie zarządzania kontem Battle.net.
Uwaga: jeśli złożysz ofertę na przedmiot w Domu aukcyjnym używającym złota I nie wygrasz aukcji, złoto wykorzystane do licytacji zostanie wysłane do zakładki Zakończone w Domu aukcyjnym. Na przykład, jeśli zalicytujesz przedmiot za 2000 złota i zostaniesz przelicytowany, złoto zostanie przeniesione do zakładki Zakończone skąd możesz je odzyskać.
- Dlaczego zdecydowano się na usunięcie domu aukcyjnego z gry Diablo III?
Od premiery gry domy aukcyjne za złoto i prawdziwe pieniądze zapewniały wygodne i bezpieczne środowisko dla handlu pomiędzy graczami. Z czasem jednak stało się jasne, że pomimo wielu korzyści płynących z istnienia tego systemu w grze, w ostatecznym rozrachunku niweczy on główne założenia rozgrywki w Diablo III – zdobywanie nowego, wyjątkowego sprzętu podczas walki z tysiącami demonów. Kupowanie potężnych przedmiotów w domach aukcyjnych – choć może być o wiele bardziej wygodne – nijak się ma do heroicznej walki z hordami zabójczych potworów, z których w dowolnym momencie może wypaść ten jeden niesamowity przedmiot, wprost wymarzony dla kierowanej przez gracza postaci.
- Czy decyzja dotyczy zarówno domu aukcyjnego za złoto, jak i tego za prawdziwe pieniądze?
Tak, z gry zostanie usunięty zarówno dom aukcyjny za złoto, jak i ten wykorzystujący prawdziwe pieniądze.
- Kiedy domy aukcyjne za złoto i prawdziwe pieniądze zostaną usunięte z gry?
Zamknięcie obu domów aukcyjnych nastąpi we wtorek 18 marca 2014.
- Czy oba domy aukcyjne zostaną wyłączone w tym samym czasie?
Tak, domy aukcyjne za złoto i prawdziwe pieniądze zostaną wyłączone jednocześnie.
- Czy domy aukcyjne za złoto i prawdziwe pieniądze zostaną usunięte ze wszystkich regionów gry?
Tak, oba rodzaje domów aukcyjnych zostaną usunięte ze wszystkich regionów gry.
- Dlaczego usunięcie domów aukcyjnych nie nastąpi wcześniej?
Ponieważ codziennie odnotowujemy w miarę regularny ruch w domach aukcyjnych za złoto i prawdziwe pieniądze, chcieliśmy poinformować wszystkich o tej planowanej zmianie z możliwie jak największym wyprzedzeniem. Ma to także związek z faktem, że usunięcie domów aukcyjnych jest niemałym przedsięwzięciem. Zanim raz na zawsze je wyłączymy, musimy wziąć pod uwagę wiele kwestii – zarówno technicznych, jak i związanych z samą rozgrywką.
- Czy w przyszłości planujecie ponownie wprowadzić do gry domy aukcyjne za złoto i prawdziwe pieniądze?
Nie, po usunięciu domów aukcyjnych za złoto i prawdziwe pieniądze nie planujemy w tym momencie ponownie wprowadzać ich do gry.
- Czy będę mógł handlować z innymi graczami po usunięciu domów aukcyjnych?
Po wyłączeniu domów aukcyjnych za złoto i prawdziwe pieniądze gracze będą mogli handlować ze sobą, korzystając z dostępnego w grze okna handlu.
- Którego dnia i o której godzinie nastąpi zamknięcie walutowego domu aukcyjnego oraz domu aukcyjnego za złoto we wszystkich regionach?
Obecnie planujemy zamknąć walutowy dom aukcyjny i dom aukcyjny za złoto we wszystkich regionach gry we wtorek 18 marca, około 3:00 czasu pacyficznego (11:00 czasu polskiego). Należy pamiętać, że termin ten może ulec zmianie, a domy aukcyjne mogą zostać zamknięte nieco wcześniej lub później tego dnia.
- Czy zamknięcie domów aukcyjnych będzie wymagało przerwy technicznej?
Nie. Zamknięcie domów aukcyjnych nie będzie się wiązało z przerwą techniczną. Tym niemniej obecnie zaplanowany termin zamknięcia pokrywa się z przewidzianą wtorkową przerwą techniczną dla regionu amerykańskiego.
- Co się stanie z moimi obecnymi aukcjami po zamknięciu walutowego domu aukcyjnego oraz domu aukcyjnego za złoto?
W chwili zamknięcia walutowego domu aukcyjnego oraz domu aukcyjnego za złoto, we wtorek 18 marca, wszystkie trwające aukcje zostaną zakończone. Następnie przedmioty zostaną dostarczone graczom, którzy w chwili zamknięcia prowadzili w licytacji – lub zwrócone właścicielom. Tak czy owak, pojawią się w zakładce „Zakończone” odpowiednich graczy. Nieodebrane złoto również pojawi się w zakładce „Zakończone”. Gracze będą mogli odebrać złoto i przedmioty zgromadzone w tej zakładce do 24 czerwca 2014 r.
Transakcje sfinalizowane z udziałem Salda Battle.net i/lub rachunku PayPal będą rozliczone jak zwykle, z uwzględnieniem standardowych opłat.
- Co się stanie po zamknięciu domów aukcyjnych z nieodebranymi przedmiotami z zakładki „Zakończone”?
Gracze będą mogli odebrać złoto i przedmioty pochodzące z obu domów aukcyjnych z zakładki „Zakończone” do 24 czerwca 2014 r. Przedmioty i złoto, które nie zostaną odebrane do tego dnia, staną się łupem goblinów skarbników i przepadną na zawsze. Jeśli nie chcecie przypadkiem stracić złota lub przedmiotów, zalecamy opróżnienie zakładki „Zakończone” przed 18 marca 2014 r.
- Jak będzie można dostać się do zakładki „Zakończone” po zamknięciu walutowego domu aukcyjnego oraz domu aukcyjnego za złoto?
Gracze będą mieli dostęp do okna domu aukcyjnego do 24 czerwca 2014 r. Jednak od 18 marca 2014 r. w walutowym domu aukcyjnym oraz domu aukcyjnym za złoto niedostępne będą opcje „Złóż ofertę”, „Kup Teraz” i wyświetlania nowych aukcji. Aby uzyskać dostęp do zakładki „Zakończone” po zamknięciu obu domów aukcyjnych, należy kliknąć ikonkę z młotkiem i wybrać odpowiedni dom aukcyjny (za złoto lub walutowy). Zakładka „Zakończone” pojawi się tam, gdzie zwykle – po prawej stronie okna domu aukcyjnego.
- Moja zakładka „Zakończone” jest pełna! Co się stanie z oczekującymi przedmiotami po zamknięciu walutowego domu aukcyjnego oraz domu aukcyjnego za złoto?
Każda zakładka „Zakończone” może pomieścić maksymalnie 50 przedmiotów na raz. Jeśli jakiś gracz będzie miał do odebrania więcej niż 50 przedmiotów pochodzących z walutowego domu aukcyjnego lub domu aukcyjnego za złoto, oczekujące przedmioty (w tym także złoto) będą przechowywane w „kolejce” zakładki „Zakończone”. Kiedy po przeniesieniu innych przedmiotów z zakładki „Zakończone” zwolni się nieco miejsca, zaczną w niej pojawiać się przedmioty oczekujące w „kolejce”. Następnie, będzie możliwe ich odebranie tak, jak zwykle.
Należy pamiętać, że przedmioty i złoto umieszczone w „kolejce” zostaną po 24 czerwca 2014 r. trwale usunięte z gry.
- Co się stanie z moim bieżącym Saldem Battle.net?
Zamknięcie domów aukcyjnych 18 marca 2014 r. nie będzie miało wpływu na twoje Saldo Battle.net. Gracze nadal będą mogli korzystać z Salda Battle.net, aby kupować przeróżne usługi i gry Blizzarda w sklepie Battle.net. Więcej informacji można znaleźć w artykule pomocy dot. salda Battle.net.
(kliknij, żeby rozwinąć)
Niniejsze warunki użytkowania, zwane dalej „WU Domu Aukcyjnego”, zawierają ustalenia regulujące korzystanie z domu aukcyjnego Diablo® III obsługującego transakcje za prawdziwe pieniądze, który jest zwany dalej w treści „WU Domu Aukcyjnego” „Domem Aukcyjnym” i który obejmuje aktywa opracowane przez spółkę Blizzard Entertainment, Inc. („Blizzard Inc.”) zapewniające dostęp do Domu Aukcyjnego za pośrednictwem interfejsu „wewnętrznego” w opracowanej przez Blizzard Inc. Grze Interaktywnej Diablo® III, a także za pośrednictwem portali internetowych i aplikacji mobilnych, opracowanych przez Blizzard Inc. KLIKAJĄC NA „ZATWIERDŹ” PONIŻEJ LUB KORZYSTAJĄC Z DOMU AUKCYJNEGO, UŻYTKOWNIK POTWIERDZA, ŻE ZAPOZNAŁ SIĘ Z NINIEJSZYMI WARUNKAMI UŻYTKOWANIA DOMU AUKCYJNEGO oraz że ukończył co najmniej 18 lat lub ma pozwolenie rodziców albo opiekunów prawnych na przystąpienie do niniejszej umowy.
Jeżeli Użytkownik nabył licencję na korzystanie z Gry Interaktywnej Blizzard Inc. Diablo® III, określanej dalej jako „Diablo III” i jest rezydentem jednego z krajów wymienionych tutaj, które Blizzard Inc. obsługuje za pośrednictwem swego oddziału europejskiego, licencji na korzystanie z Domu Aukcyjnego udziela spółka Blizzard Entertainment SAS, 145 rue Yves Le Coz, 78000 Versailles, Francja, zwana dalej „Blizzard” lub „my” i będzie ona odbiorcą płatności wymienionych w punkcie 7 niniejszych „WU Domu Aukcyjnego”. Wszelkie licencje na wykorzystanie wirtualnych towarów z „Diablo III”, zwanych dalej „Łupami”, które użytkownik będzie kupować lub sprzedawać za pośrednictwem Domu Aukcyjnego będą przez użytkownika kupowane od innych graczy i/lub sprzedawane innym graczom i to oni będą stroną kontraktową w konkretnych przypadkach transferów licencji. Wszelkie płatności będą jednak dokonywane na rzecz spółki Blizzard i za jej pośrednictwem.
Dom Aukcyjny jest udostępniany jako część Usługi Battle.net i Warunki użytkowania Battle.net („WU BNET ”) są włączone do niniejszej umowy poprzez odniesienie. Jednakże w przypadku jakichkolwiek konfliktów pomiędzy postanowieniami niniejszych „WU Domu Aukcyjnego” i „WU BNET”, będą one rozstrzygane na korzyść „WU Domu Aukcyjnego”.
Prosimy pamiętać, że w przypadku zakupu cyfrowej wersji „Diablo III”, Dom Aukcyjny może być niedostępny przez trzy (3) dni po pobraniu i zainstalowaniu gry na komputerze.
- 1. Uprawnienia. Aby korzystać z domu aukcyjnego należy spełnić poniższe warunki:
- A. Być osobą fizyczną i mieszkać w jednym z krajów wymienionych na stronie umieszczonej tutaj http://eu.battle.net/support/pl/article/5200052, którą Blizzard Inc. obsługuje za pośrednictwem swego biura na Europę; oraz
- B. Mieć ukończone co najmniej 18 lat lub pozwolenie rodziców lub prawnych opiekunów na przystąpienie do umowy; oraz
- C. Zakupić ważną licencję na korzystanie z „Diablo III”; oraz
- D. Dysponować kontem Battle.net o dobrej reputacji; oraz
- E. Wyrazić zgodę na „WU Domu Aukcyjnego”, „WU BNET” oraz na „Umowę Licencyjną Użytkownika Końcowego Diablo III”.
- F. W przypadku chęci użytkowania Salda Battle.net („Saldo Battle.net”) połączonego z kontem Battle.net w celu zakupu Łupów, lub otrzymywania zysków ze sprzedaży łupów na Saldo Battle.net, należy posiadać usługę uwierzytelniającą dostęp do konta Battle.net. Usługę Blizzard Authenticator można pobrać na urządzenia mobilne ze strony https://eu.battle.net/account/support/mobile-auth-download.html, lub też zakupić sprzętowy token Blizzard Authenticator na stronie http://eu.blizzard.com/store/search.xml?q=authenticator.
- 2. Dom aukcyjny.
- Dom Aukcyjny pozwala kupować od innych graczy i sprzedawać innym graczom licencje na korzystanie z Łupów.
- B. Kupując licencję na korzystanie z Łupów od innego gracza, Użytkownik będzie zobowiązany do uiszczenia ceny zakupu jedynie na rzecz spółki Blizzard. Sprzedając licencję na korzystanie z Łupów innemu graczowi, roszczenia Użytkownika związane z płatnością ceny zakupu (zwaną także „zyskami ze sprzedaży”, zawsze po potrąceniu stosownych opłat) także będą dotyczyć wyłącznie spółki Blizzard. Co za tym idzie, Użytkownik nie będzie mieć zobowiązań dotyczących płatności czy roszczeń względem innego gracza i z tego punktu widzenia termin i fakt dokonania płatności pomiędzy spółką Blizzard i innym graczem nie będzie miał żadnego znaczenia dla Użytkownika.
- C. Zgodnie z obowiązującym prawem, spółka Blizzard zastrzega sobie prawo do zmiany i/lub modyfikowania Domu Aukcyjnego (m.in. dowolnego aspektu, funkcji i działania Domu Aukcyjnego), jeżeli wystąpi taka konieczność lub w celu ulepszenia wrażeń z gry, zapewnienia graczom ochrony lub w celu świadczenia nowych usług. Dom Aukcyjny jest usługą sieciową i Blizzard zastrzega sobie prawo do czasowego zawieszania funkcjonowania Domu Aukcyjnego na czas konserwacji, testów, wymiany i naprawy sprzętu związanego z Domem Aukcyjnym, a także z powodu przerwania ciągłości transmisji i lub innych przyczyn operacyjnych.
- D. Dodatkowo, zgodnie z obowiązującym prawem, Blizzard będzie mieć prawo do egzekwowania wykonania „WU Domu Aukcyjnego” wedle własnego uznania.
- 3. Waluty domu aukcyjnego.
- Blizzard pozwala kupować i sprzedawać licencję na korzystanie z Łupów w różnych Europejskich Domach Aukcyjnych. Konkretny przedmiot może jednak być w danym momencie wystawiony na sprzedaż tylko w jednym z Europejskich Domów Aukcyjnych.
- B. W każdym Domu Aukcyjnym obowiązuje inna waluta. Wszelkie płatności uiszczane sprzedającemu licencję w Domu Aukcyjnym będą dokonywane w walucie obowiązującej w danym Domu Aukcyjnym. Przykład: jeżeli Użytkownik wybierze zakup lub sprzedaż licencji na wykorzystanie Łupów w Domu Aukcyjnym UE za euro, gdy Użytkownik składa ofertę, będzie mógł ją złożyć wyłącznie w euro i w przypadku wygrania licytacji, koniecznie będzie uiszczenie opłaty w euro. Sprzedający licencję otrzyma wynagrodzenie w euro.
- C. Użytkownik musi być w stanie uiścić opłatę za licencję na używanie wygranego Łupu. Jeżeli płaci się za licencję na korzystanie z Łupu za pomocą karty kredytowej lub innej formy płatności w walucie innej niż obowiązująca w Domu Aukcyjnym, bank wydający kartę kredytową lub inny operator może naliczyć dodatkową opłatę za wymianę waluty lub inne opłaty.
- 4. Wystawianie łupów na aukcje.
- A. Aby wystawić Łup na sprzedaż w Domu Aukcyjnym, Użytkownik musi określić czy dochody ze sprzedaży mają trafiać w jego Saldo Battle.net, na konto PayPal lub do innego uprawionego operatora płatności, o ile podczas wystawiania przedmiotu na sprzedaż w Domu Aukcyjnym będzie taka możliwość. W przypadku wystawienia Łupu na sprzedaż w Rosyjskim Domu Aukcyjnym za ruble, wszelkie dochody ze sprzedaży mogą być przesłane tylko do Salda Battle.net przypisanego do konta Battle.net Użytkownika.
- B. Można także określić cenę wywoławczą oraz cenę „Kup Teraz” aż do maksimum dozwolonego przez spółkę Blizzard.
- C. Jeżeli aukcja nie zakończy się sprzedażą, Łupy wrócą do zakładki „Ukończone” w Domu Aukcyjnym.
- D. Istnieje maksymalna cena, za którą można sprzedać Łupy w każdym z Domów Aukcyjnych, a z którą można się zapoznać tutaj: http://eu.battle.net/support/pl/article/5000050.
- E. Maksymalna liczba aukcji prowadzonych w danym momencie w każdym z Domów Aukcyjnych jest ograniczona. Informacje na ten temat można znaleźć tutaj: http://eu.battle.net/support/pl/article/4800048.
- F. Po wystawieniu Łupu na sprzedaż można anulować aukcję w pierwszej fazie, zwanej „Okresem Przed Wystawieniem Na Sprzedaż”. Jeżeli Użytkownik anuluje aukcję w trakcie takiego Okresu Przed Wystawieniem Na Sprzedaż, Łupy trafią do zakładki „Ukończone” w Domu Aukcyjnym. Więcej informacji o Okresie Przed Wystawieniem Na Sprzedaż można znaleźć tutaj: http://eu.battle.net/support/pl/article/5000050.
- G. Z Łupów wystawionych w Domu Aukcyjnym nie można korzystać przez cały czas trwania aukcji.
- H. Istnieje maksymalna wartość Salda Battle.net we wszystkich walutach, która w danym momencie może się znajdować w Saldzie konta Battle.net i stanowi ona równowartość 600 euro (Maksymalna Wartość Salda Battle.net). Jeżeli wpływ z najwyższej oferty pomniejszonej o opłatę za aukcję (którą zdefiniowano w sekcji 7A) po przelaniu do Salda Battle.net doprowadziłby do przekroczenia Maksymalnego Stanu Salda Battle.net, Użytkownik będzie musiał wybrać inne konto (np. Konto PayPal [lub innego autoryzowanego operatora płatności]), aby otrzymać środki. Jeżeli Użytkownik nie wybierze innego konta lub w danym regionie korzystanie z innego konta jest niemożliwe, Blizzard unieważni aukcję. Jeżeli Użytkownik wystawia Łupy w Domu Aukcyjnym za ruble, dochody ze sprzedaży będą automatycznie przesyłane do Salda Battle.net przypisanego do konta Battle.net.
- 5. Składanie ofert na łupy.
- A. Aby złożyć ofertę na Łup, należy:
- (i) złożyć ofertę w wysokości co najmniej ceny wywoławczej, a w sytuacji, gdy ktoś już złożył ofertę na Łup, oferta Użytkownika musi być wyższa o co najmniej 5% lub, gdy taka opcja jest dostępna, można także skorzystać z opcji „Kup Teraz”; oraz
- (ii) poinformować nas o metodzie zapłaty za licencję na korzystanie z Łupów (Saldo Battle.net, PayPal, karta kredytowa lub inna dozwolona forma płatności). Prosimy pamiętać, że podczas korzystania z karty kredytowej do złożenia oferty na jakiś przedmiot, Blizzard może autoryzować transakcję na określoną kwotę. Niemniej jednak karta zostanie obciążona tylko w sytuacji, gdy złożona oferta będzie ofertą zwycięską.
- B. Jeżeli sprzedający określił „Cenę Kup Teraz”, Użytkownik może wygrać aukcję klikając przycisk „Kup Teraz” i wybierając formę płatności, na której posiada odpowiednie środki na pokrycie zakupu Łupu.
- C. Po złożeniu oferty na Łup, oferta Użytkownika będzie obowiązywać, aż wygra aukcję lub ktoś go przebije. Gdy nastąpi przebicie, oferta Użytkownika zostanie anulowana, z wyjątkiem sytuacji, gdy w swoich ustawieniach aukcji Użytkownik określił automatyczne składanie ofert w przypadku przebicia, aż do określonej przez siebie wartości maksymalnej. Jeżeli oferta Użytkownika zostanie anulowana, konieczne będzie złożenie kolejnej oferty, jeżeli Użytkownik wciąż będzie zainteresowany danym Łupem.
- D. Prosimy pamiętać, że nie wolno składać ofert na własny Łup.
- E. Nie można anulować ani wycofać swoich ofert. Blizzard może odrzucić, unieważnić lub anulować dowolną ofertę, jeżeli Blizzard ma powód do uznania, że Użytkownik nie jest w stanie zapłacić za Łup lub w celu zapobiegnięcia nadużyciom, oszustwom bądź innym zachowaniom, które nie są zgodne z niniejszymi WU Domu Aukcyjnego lub innymi postanowieniami mającymi zastosowanie względem użycia Domu Aukcyjnego.
- A. Aby złożyć ofertę na Łup, należy:
- 6. Wygrywanie aukcji.
- A. Oferta Użytkownika będzie zwycięska, jeżeli
- (i) Użytkownik skorzysta z opcji „Kup Teraz”; lub
- (ii) złożona przez Użytkownika oferta będzie najwyższa w chwili zakończenia aukcji.
- B. Jeżeli złożona przez Użytkownika oferta będzie ofertą zwycięską, Blizzard skorzysta z formy płatności określonej w chwili składania oferty, aby zapłacić za Łup. Jeżeli Użytkownik zdecyduje się zapłacić za Łup za pośrednictwem PayPal, Blizzard wyśle na numer telefonu komórkowego Użytkownika SMS z kodem, który trzeba będzie wpisać w interfejsie użytkownika Domu Aukcyjnego, aby autoryzować transfer środków do opłacenia kupowanego Łupu. Gdy kod zostanie wprowadzony i wysłany, Blizzard zakończy transfer środków z konta PayPal, aby sfinalizować zakup licencji na korzystanie z Łupu.
- C. C. Jeżeli złożona oferta będzie ofertą zwycięską, ale Użytkownik nie zapłaci za Łup, Blizzard będzie mógł:
- (i) nie wysyłać kupującemu Łupu, ponieważ umowa pomiędzy sprzedającym i kupującym wchodzi w życie tylko w sytuacji, gdy kupujący dokona płatności (na rzecz Blizzard);
- (ii) oodebrać Użytkownikowi przywileje do kupowania i sprzedawania licencji za pośrednictwem dowolnego Domu Aukcyjnego zgodnie z postanowieniami punktu 12 poniżej; i/lub
- (iii) wprowadzić dowolne sankcje, zgodnie z punktem 12, aż do, w przypadku poważnych problemów z płatnościami, odebrania jakichkolwiek innych przywilejów, które udostępnił Blizzard w odniesieniu do „Diablo III” i usług Battle.net.
- D. Każda zakończona aukcja musi zostać zweryfikowana przez Blizzard. Po pomyślnej weryfikacji Blizzard przekaże Użytkownikowi licencję na korzystanie z Łupu. Jeżeli Blizzard nie zatwierdzi aukcji, zostanie ona unieważniona i Łup wróci do skrytki sprzedającego w grze.
- E. W ciągu pięciu (5) dni po zakończeniu i pomyślnym zweryfikowaniu aukcji, Blizzard przekaże kwotę Zwycięskiej Oferty pomniejszoną o Opłatę Aukcyjną (zdefiniowaną w punkcie 7), i jeżeli ma to zastosowanie o Opłatę za Transfer (zdefiniowaną w Punkcie 7) na konto wybrane przez sprzedającego podczas wystawiania przedmiotu na aukcji. Jeżeli sprzedawca postanowi, że wpływy z aukcji mają zostać przekazane na jego konto PayPal, Blizzard wyśle wiadomość na adres e-mail sprzedawcy z informacją o przekazaniu środków na jego konto PayPal. Jeżeli sprzedawca ma włączone powiadomienia przez SMS, Blizzard wyśle wiadomość SMS na numer telefonu komórkowego sprzedawcy, z informacją o przekazaniu środków na konto PayPal sprzedającego.
- A. Oferta Użytkownika będzie zwycięska, jeżeli
- 7. Opłaty domu aukcyjnego.
- A. Opłata Aukcyjna. W przypadku sfinalizowania aukcji, jeśli Użytkownik sprzeda Łupy, a zakończenie aukcji zostanie zweryfikowane przez spółkę Blizzard, naliczona zostanie opłata aukcyjna (zwana dalej „Opłatą Aukcyjną”); Blizzard odliczy ją od ceny sprzedaży. (Kwotę stosownej Opłaty Aukcyjnej można obliczyć na stronie http://eu.battle.net/support/pl/article/48000480).
- B. Opłata Za Przelew. Jeśli jako sprzedający postanowisz przelać dochód ze sprzedaży poza usługę Saldo Battle.net, naliczona zostanie dodatkowa opłata (zwana dalej „Opłatą Za Przelew”), która również zostanie odliczona od ceny sprzedaży. (Kwotę stosownej Opłaty Za Przelew można obliczyć na stronie http://eu.battle.net/support/pl/article/4800048.) Uwaga: w przypadku Domów Aukcyjnych obsługujących transakcje za ruble, Opłata Za Przelew nie ma zastosowania, gdyż wszystkie dochody ze sprzedaży uzyskane w Domach Aukcyjnych denominowanych w rublach muszą trafiać na konto Salda Battle.net.
- C. Opłata Aukcyjna oraz Opłata Za Przelew zawierają wszelkie należne podatki VAT.
- D. Inne opłaty. Dostawca usług płatności może naliczyć dodatkowe opłaty.
- 8. Akceptowane metody płatności. Aby zapoznać się z metodami płatności, których użytek w Domach Aukcyjnych jest zatwierdzony, proszę wejść na stronę http://eu.battle.net/support/pl/article/5000050.
- 9. Brak zwrotów. Wszystkie transakcje zawarte za pośrednictwem Domów Aukcyjnych są ostateczne, a zwroty środków pieniężnych nie są dozwolone poza przypadkami ustawowych rękojmi lub gwarancji, których nie można wyłączyć ani ograniczyć prawnie.
- 10. Podatki. Obowiązek podatkowy związany z użytkowaniem Domów Aukcyjnych spoczywa na Użytkowniku. Wszelkie aukcje podlegają mającym zastosowanie prawom i przepisom podatkowym. Dochody ze sprzedaży na aukcjach mogą być uznane za dochód stanowiący podstawę powstania obowiązku podatkowego. Aby ustalić, czy istnieje obowiązek podatkowy, należy zasięgnąć opinii doradcy podatkowego.
- 11. Ograniczenia i Warunki Użytkowania.
- A. Potwierdza Pan/Pani, że:
- (i) będzie korzystać z Domów Aukcyjnych wyłącznie w ramach użytku osobistego;
- (ii) będzie uzyskiwać dostęp do Domów Aukcyjnych wyłącznie za pomocą zatwierdzonej, niezmodyfikowanej wersji gry „Diablo III”;
- (iii) akceptuje ryzyko częściowej lub całościowej straty materialnej jako nieodłączny aspekt korzystania z Domów Aukcyjnych;
- (iv) nie naruszy żadnego obowiązującego prawa ani przepisu w powiązaniu z użytkowaniem gry „Diablo III” lub Domami Aukcyjnymi;
- (v) nie będzie łączyć się z Domami Aukcyjnymi ani korzystać z nich w żaden sposób inny niż wyraźnie dozwolone w niniejszych „WU Domu Aukcyjnego”.
- B. Użytkownik zobowiązuje się powstrzymać od:
- (i) pozyskiwania lub prób pozyskiwania z Domów Aukcyjnych lub gry „Diablo III” wszelkich informacji z użyciem metod innych niż wyraźnie dozwolone przez spółkę Blizzard;
- (ii) przechwytywania, sprawdzania lub jakiegokolwiek innego obserwowania wszelkich zastrzeżonych komunikatów lub protokołów wykorzystywanych przez grę „Diablo III” lub Domy Aukcyjne, w tym także używania do tego celu analizatora sieciowego, szperaczy pakietów lub innych technologii; oraz
- (iii) używania wszelkiego oprogramowania stron trzecich do gromadzenia informacji pochodzących z gry „Diablo III” lub udostępnionych przez nią, a także pochodzących z Domów Aukcyjnych lub udostępnionych przez nie; (iv) korzystania z Domów Aukcyjnych w charakterze narzędzia inwestycyjnego; oraz
- (v) oszukiwania, używania oprogramowania automatyzującego (botów), programów do modyfikowania, łamania zabezpieczeń lub wszelkich innych nieautoryzowanych programów stron trzecich stworzonych do modyfikowania lub automatyzacji jakichkolwiek procesów Domów Aukcyjnych.
- A. Potwierdza Pan/Pani, że:
- 12. Zawieszenie lub zakaz korzystania z Domów Aukcyjnych.
- A. A. JEŻELI UŻYTKOWNIK DOŁĄCZYŁ DO SWOJEGO KONTA BATTLE.NET LICENCJĘ „DIABLO III” ORAZ NIE UTRZYMUJE POUFNOŚCI DANYCH LOGOWANIA KONTA BATTLE.NET, CO BLIZZARD MOŻE STWIERDZIĆ WEDLE WŁASNEGO UZNANIA, BLIZZARD MOŻE PRZED UDZIELENIEM DOSTĘPU DO DOMU AUKCYJNEGO ZAŻĄDAĆ OD UŻYTKOWNIKA DODANIA DO KONTA BATTLE.NET USŁUGI AUTHENTICATOR.
- B. BLIZZARD MOŻE ZAWIESIĆ, ANULOWAĆ LUB UNIEMOŻLIWIĆ UŻYTKOWNIKOWI DOSTĘP DO WSZELKICH DOMÓW AUKCYJNYCH W PRZYPADKU, GDY TEN NARUSZY NINIEJSZE „WU DOMU AUKCYJNEGO”, UMOWĘ LICENCYJNĄ UŻYTKOWNIKA KOŃCOWEGO „DIABLO III” LUB „WARUNKI UŻYTKOWANIA BATTLE.NET”, W TYM TAKŻE:
- (i) WEŹMIE UDZIAŁ W LICYTACJI DOWOLNYCH ŁUPÓW WYSTAWIONYCH PRZEZ SIEBIE W DOMU AUKCYJNYM;
- (ii) NIE ZAPŁACI ZA ŁUPY PO WYGRANIU LICYTACJI;
- (iii) NARUSZY NINIEJSZE „WU DOMU AUKCYJNEGO”, „WARUNKI UŻYTKOWANIA BATTLE.NET” LUB JAKĄKOLWIEK INNĄ UMOWĘ LICENCYJNĄ UŻYTKOWNIKA KOŃCOWEGO LUB JAKIEKOLWIEK REGULAMINY SPÓŁKI BLIZZARD;
- (iv) WYKORZYSTA BŁĘDY W WYKONANIU GRY „DIABLO III”, NIEUDOKUMENTOWANE FUNKCJE, BŁĘDY JAKIEGOKOLWIEK DOMU AUKCYJNEGO LUB BŁĘDY PROGRAMU, LUB
- (v) NARUSZY JAKIEKOLWIEK MAJĄCE ZASTOSOWANIE PRAWO, PRZEPISY, ROZPORZĄDZENIA LUB UMOWY, W TYM TAKŻE DOPUŚCI SIĘ JAKIEGOKOLWIEK OSZUSTWA, WPROWADZENIA W BŁĄD W CELU UZYSKANIA KORZYŚCI MAJĄTKOWEJ, PRANIA PIENIĘDZY LUB NIELEGALNEGO HAZARDU.
- C. W WYPADKU, GDY UŻYTKOWNIK, JAKO ZWYCIĘZCA AUKCJI, ODKUPI OD INNEGO GRACZA LICENCJĘ NA KORZYSTANIE Z ŁUPÓW, A KARTA KREDYTOWA UŻYTKOWNIKA NIE BĘDZIE MOGŁA ZOSTAĆ OBCIĄŻONA WYMAGANĄ OPŁATĄ ALBO Z JAKIEGOKOLWIEK POWODU NASTĄPI ODMOWA OBCIĄŻENIA KARTY KREDYTOWEJ UŻYTKOWNIKA, SPÓŁKA BLIZZARD MOŻE ZAWIESIĆ, ANULOWAĆ LUB WYŁĄCZYĆ UŻYTKOWNIKOWI DOSTĘP DO JAKIEGOKOLWIEK DOMU AUKCYJNEGO I/LUB WYŁĄCZYĆ LUB USUNĄĆ KONTO.
- Proszę zauważyć, że w przypadku pomniejszych naruszeń przepisów zawartych w niniejszym regulaminie, przed rozwiązaniem niniejszej Umowy spółka Blizzard prześle Użytkownikowi ostrzeżenie o łamaniu jej postanowień. Jeśli jednak zachowanie Użytkownika będzie rażące, w szczególności, jeśli będzie zagrażać jakości odbioru Domów Aukcyjnych przez inne osoby, spółka Blizzard nie będzie zobowiązana do uprzedniego ostrzegania Użytkownika o podejmowanych działaniach. Przez zachowanie rażące rozumie się przypadki poważnych naruszeń niniejszej Umowy lub jakiejkolwiek innej umowy, warunków użytkowania lub licencji zawartych ze spółką Blizzard. Poważnym naruszeniem jest także naruszenie powyższego Artykułu III. W razie rozwiązania niniejszej Umowy przez spółkę Blizzard z uwagi na naruszenie postanowień niniejszych Warunków Użytkowania, Użytkownik przyjmuje do wiadomości, że nie przysługują mu żadne zwroty kosztów poniesionych w ramach przedpłat na Konto Użytkownika, a powstałych przed jakimkolwiek rozwiązaniem niniejszej Umowy.
- 13. Zawieszenie lub wyłączenie Domu Aukcyjnego..Blizzard może w dowolnym momencie zawiesić, wstrzymać lub rozwiązać dowolny Dom Aukcyjny z jakiejkolwiek przyczyny. W takim wypadku, Blizzard powiadomi Użytkownika o przerwie w przetwarzaniu aukcji z wyprzedzeniem przynajmniej 72 (słownie: siedemdziesięciu dwóch) godzin.
- 14. Własność Łupów. Użytkownik zgadza się na następujące warunki:
- A. Blizzard posiada prawo własności i dysponowania wszelkimi Łupami, jak również postaciami i treścią pojawiającymi się w grze „Diablo III”.
- B. Użytkownik nie dysponuje żadnym prawem do Łupów, postaci lub innych treści, które pojawiają się w grze „Diablo III” i poza licencją na korzystanie w grze i w Domu Aukcyjnym z Łupów udzieloną przez spółkę Blizzard, Użytkownik nie ma żadnego prawa ani tytułu prawnego do jakiegokolwiek Łupu.
- C. Użytkownikowi nie wolno sprzedawać, obracać ani w żaden inny sposób przenosić Łupów, postaci ani jakichkolwiek innych treści poza grę „Diablo III” lub Dom Aukcyjny.
- 15. Gwarancje, Odpowiedzialność i Zabezpieczenie.
- A. BEZ OGRANICZANIA ODPOWIEDZIALNOŚCI SPÓŁKI BLIZZARD NA MOCY PONIŻSZEGO ARTYKUŁU 15.B, DOMY AUKCYJNE SĄ DOSTARCZANE NA UŻYTEK OSOBISTY „W STANIE W JAKIM SIĘ ZNAJDUJĄ” I „W MIARĘ DOSTĘPNOŚCI”, BEZ ŻADNYCH GWARANCJI, WYRAŹNYCH BĄDŹ DOROZUMIANYCH, W TYM TAKŻE BEZ GWARANCJI POKUPNOŚCI, PRZYDATNOŚCI DO DANEGO CELU, TYTUŁU PRAWNEGO, NIENARUSZALNOŚCI PRAW I INNYCH GWARANCJI WYNIKAJĄCYCH Z PRZEBIEGU TRANSAKCJI HANDLOWEJ LUB ZWYCZAJU HANDLOWEGO. A W SZCZEGÓLNOŚCI BLIZZARD NIE GWARANTUJE
- (i) ŻE UŻYTKOWNIK BĘDZIE W STANIE UZYSKAĆ DOSTĘP DO JAKIEGOKOLWIEK DOMU AUKCYJNEGO LUB UŻYWAĆ GO W WYBRANYM CZASIE LUB MIEJSCU;
- (ii) ŻE JAKIKOLWIEK DOM AUKCYJNY BĘDZIE DZIAŁAŁ W SPOSÓB BEZAWARYJNY I NIEPRZERWANY;
- (iii) ŻE USTERKI MAJĄCE NEGATYWNY WPŁYW JAKIKOLWIEK DOM AUKCYJNY ZOSTANĄ NAPRAWIONE;
- (iv) ŻE JAKIKOLWIEK DOM AUKCYJNY BĘDZIE WOLNY OD WIRUSÓW I INNYCH SZKODLIWYCH SKŁADNIKÓW; LUB
- (v) ŻE BLIZZARD ZAPEWNI CIĄGŁOŚĆ LUB KONTYNUACJĘ DZIAŁANIA JAKIEGOKOLWIEK DOMU AUKCYJNEGO LUB JAKIEGOKOLWIEK ASPEKTU, JAKIEJKOLWIEK CECHY LUB FUNKCJI JAKIEGOKOLWIEK DOMU AUKCYJNEGO.
- B. Blizzard może ponosić odpowiedzialność wyłącznie, jeżeli (a) angażowała się w celowo szkodliwe zachowanie; (b) dopuścił się rażących zaniedbań lub (c) naruszył wymogi mających zastosowanie przepisów o odpowiedzialności producenta za produkt zgodnie z obowiązującym prawem lub (d) naruszył postanowienia przyjętej gwarancji. Blizzard może ponosić odpowiedzialność zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa z tytułu szkód wynikających z utraty życia lub zdrowia. We wszelkich innych przypadkach Blizzard będzie odpowiedzialny za pomniejsze zaniedbania jedynie w przypadku, gdy Blizzard złamie „istotne” zobowiązania wynikające z niniejszej umowy. Przez „istotne” rozumie się takie zobowiązania, które są konieczne do wypełnienia „WU Domu Aukcyjnego”, a których naruszenie spowodowałoby uniemożliwienie wypełnienia celu „WU Domu Aukcyjnego” i zgodność z nimi. W takich przypadkach odpowiedzialność spółki Blizzard będzie ograniczona do dających się przewidzieć i typowych szkód; w innych przypadkach Blizzard nie będzie ponosił odpowiedzialności za pomniejsze zaniedbania.
- C. Użytkownik wyraża zgodę na zabezpieczenie, obronę i ochronę spółki Blizzard przed wszelkimi roszczeniami, żądaniami, szkodami i innymi stratami, włącznie z uzasadnionymi honorariami reprezentacji prawnej, ze strony osób trzecich, wynikającymi lub powstałymi wskutek korzystania z Domu Aukcyjnego przez Użytkownika lub naruszenia przez Użytkownika niniejszej Umowy, „Umowy Licencyjnej Użytkownika Końcowego Diablo III” lub „WU BNET”. Jednakże powyższe nie ma zastosowania, jeżeli naruszenie prawa nie wynika ze świadomego działania lub zaniedbania.
- A. BEZ OGRANICZANIA ODPOWIEDZIALNOŚCI SPÓŁKI BLIZZARD NA MOCY PONIŻSZEGO ARTYKUŁU 15.B, DOMY AUKCYJNE SĄ DOSTARCZANE NA UŻYTEK OSOBISTY „W STANIE W JAKIM SIĘ ZNAJDUJĄ” I „W MIARĘ DOSTĘPNOŚCI”, BEZ ŻADNYCH GWARANCJI, WYRAŹNYCH BĄDŹ DOROZUMIANYCH, W TYM TAKŻE BEZ GWARANCJI POKUPNOŚCI, PRZYDATNOŚCI DO DANEGO CELU, TYTUŁU PRAWNEGO, NIENARUSZALNOŚCI PRAW I INNYCH GWARANCJI WYNIKAJĄCYCH Z PRZEBIEGU TRANSAKCJI HANDLOWEJ LUB ZWYCZAJU HANDLOWEGO. A W SZCZEGÓLNOŚCI BLIZZARD NIE GWARANTUJE
- 16. Prawo właściwe i sąd właściwy.
- A. Niniejsze „WU Domu Aukcyjnego” zostały podlegają przepisom prawa francuskiego i będą zgodnie z nim rozumiane, z wyłączeniem przepisów prawnych kolidujących i z wyłączeniem Konwencji Narodów Zjednoczonych o Umowach Międzynarodowej Sprzedaży Towarów.
- B. Użytkownicy chcący uzyskać dostęp do Domu Aukcyjnego spoza Europy czynią to z własnej woli i są odpowiedzialni za zgodność swojego postępowania z miejscowymi przepisami, w pełnej rozciągłości, w której mają one zastosowanie.
- 17. Postanowienia ogólne.
- A. Zmiany.
- (i) Niniejsze „WU Domu Aukcyjnego” mogą być od czasu do czasu zmieniane, poprawiane lub aktualizowane. Zmienione „WU Domu Aukcyjnego” będą obowiązywać we wszystkich dalszych instancjach użytkowania Domu Aukcyjnego. Zobowiązuje się Użytkownika do zapoznania się z bieżącymi „WU Domu Aukcyjnego” przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu. Dla ułatwienia orientacji powyższa informacja o „Ostatnich poprawkach” będzie uzupełniana o bieżącą datę.
- (ii) Wszelkie zmiany będą miały zastosowanie względem użytkowania jakiegokolwiek Domu Aukcyjnego od momentu daty wejścia w życie takich zmian, chyba że Blizzard wskaże inaczej.
- (iii) Korzystając z jakiegokolwiek Domu Aukcyjnego po dacie wejścia w życie poprawek, Użytkownik potwierdza tym samym, że zgadza się na wprowadzone zmiany.
- (iv) Jeśli Użytkownik nie wyraża zgody na jakiekolwiek zmiany, postanowienie niniejszych „WU Domu Aukcyjnego” lub inne działania spółki Blizzard, powinien zaprzestać korzystania z Domów Aukcyjnych.
- B. Cesja.
- (i) Blizzard może w dowolnym momencie, za zgodą Użytkownika lub bez niej, dokonać cesji niniejszych „WU Domu Aukcyjnego” w części lub całości na dowolną osobę fizyczną lub prawną. Jeśli Użytkownik nie wyraża zgody na taką cesję, może on w dowolnym momencie zrzec się dostępu do Domu Aukcyjnego zaprzestając korzystania z niego.
- (ii) Bez pisemnej zgody spółki Blizzard, Użytkownik nie może dokonać cesji niniejszych „WU Domu Aukcyjnego”, a wszelkie cesje dokonane bez takiej zgody nie będą miały mocy prawnej.
- C. Kontrola eksportu. Pliki, programy, oraz część lub całość kodu komputerowego zawartego lub przetwarzanego przez Dom Aukcyjny nie może być eksportowa, pobierana lub w inny sposób przeniesiona do innego kraju, wobec którego rząd USA utrzymuje szeroko rozumiane sankcje gospodarcze, ani na żadną z osób z listy osób objętych sankcjami lub osób lub jednostek pozbawionych prawa uczestnictwa w transakcjach (Specially Designated Nationals and Blocked Persons)(Denied Persons List and Entity List) prowadzonej przez Departamentu Skarbu USA. Ponadto Blizzard nie ma prawa dostarczać usług, które mogą być dostępne za pośrednictwem Domu Aukcyjnego wyżej wymienionym krajom i/lub osobom. Niniejszym poświadczają Państwo, że nie są obywatelami któregokolwiek z wyżej wymienionych krajów, nie znajdują się pod wpływem takiego kraju, ani też nie przebywają na ich terytorium oraz że nie znajdują się na żadnej z wymienionych list.
- D. Klauzula salwatoryjna. W przypadku, gdyby którekolwiek postanowienie niniejszych „WU Domu Aukcyjnego” zostało uznane za nieważne lub niewykonalne w świetle prawa, to część ta zostanie wyłączona z „WU Domu Aukcyjnego”, które zachowają pełną moc i skuteczność prawną.
- E.Honoraria reprezentantów prawnych. W przypadku jakiegokolwiek sporu sądowego wszczętego przez którąkolwiek ze stron w związku z niniejszymi „WU Domu Aukcyjnego”, strona wygrana w sporze będzie uprawniona do odzyskania od strony przeciwnej wszelkich uzasadnionych kosztów, honorariów reprezentantów prawnych i innych kosztów poniesionych przez wygraną stronę w związku z takowym sporem sądowym.
- F. Nieodstępowanie od egzekwowania praw. Niezdolność spółki Blizzard do wyegzekwowania jakichkolwiek postanowień niniejszych „WU Domu Aukcyjnego” w żadnym wypadku nie będzie oznaczać czynnego lub zamierzonego zrzeczenia się takowych praw, jak również nie wpłynie w żaden sposób na prawo spółki Blizzard do późniejszego egzekwowania takowych postanowień. W przypadku, gdyby spółka Blizzard wyraźnie postanowiła nie egzekwować postanowień, warunków lub wymagań wynikających z niniejszych „WU Domu Aukcyjnego”, nie będzie to oznaczało zwolnienia Użytkownika z obowiązku przestrzegania takowych postanowień, warunków lub wymagań w przyszłości.
- G. Powiadomienia. Wszelkie powiadomienia przesyłane przez Użytkownika na mocy niniejszych „WU Domu Aukcyjnego” do spółki Blizzard muszą mieć formę pisemną i być wysyłane na adres: Blizzard Entertainment SAS, 145,rue Yves Le Coz, 78000 Versailles, France Attn: Law Department.
- H. Godziwe Zadośćuczynienie. Użytkownik niniejszym uznaje, że w przypadku niemożności egzekwowania poszczególnych postanowień „WU Domu Aukcyjnego”, spółka Blizzard poniosłaby niepowetowane straty. Dlatego w przypadku naruszenia przez Użytkownika niniejszych „WU Domu Aukcyjnego”, spółka Blizzard - nie wyłączając innych środków prawnych dostępnych na mocy mających zastosowanie przepisów - ma prawo żądać zadośćuczynienia bez konieczności wnoszenia kaucji, innych zabezpieczeń, ani przedstawiania dowodów poniesionych szkód.
- I. Siła wyższa. Spółka Blizzard nie może być pociągana do odpowiedzialności za jakiekolwiek opóźnienia lub przerwy w działaniu usług wynikające z przyczyn nieleżących w uzasadnionym stopniu po stronie spółki Blizzard, między innymi siły wyższej, wojny, terroryzmu, zamieszek, embarga, działań władz cywilnych i wojskowych, pożarów, powodzi, katastrof, strajków lub braków w działaniu służb transportowych, braków paliwa, energii, pracowników lub materiałów.
- J. Całość umowy. Niniejsze „WU Domu Aukcyjnego” wraz z załączonymi dokumentami stanowią całość umowy pomiędzy Użytkownikiem a spółką Blizzard dotyczącej użytkowania jakiegokolwiek Domu Aukcyjnego i zastępują one wszelką wcześniejszą lub równoczesną komunikację drogą elektroniczną, ustną lub pisemną między Użytkownikiem a spółką Blizzard dotyczącą użytkowania jakiegokolwiek Domu Aukcyjnego, z zastrzeżeniem, że niniejsze „WU Domu Aukcyjnego” będą współistnieć z „Umową Licencyjną Użytkownika Końcowego Gry Diablo III” i jej nie zastąpią.
- A. Zmiany.