diablo 3

Diablo 3 - Ciekawostki

Ostatnia modyfikacja: 22.08.2012. Utworzono: 18.09.2008

Staramy się, by na Imperium Diablo czytelnik mógł znaleźć nie tylko suche fakty związane z grą, takie jak wszelakie statystyki, opisy, porady - chcemy również, by od czasu do czasu można było odetchnąć od samej gry i poczytać trochę luźniejsze działy. Z tego właśnie względu umieściliśmy tutaj ciekawostki: wszelakie warte zapamiętania nowinki, które od czasu do czasu pozytywnie zaskakiwały społeczność graczy, tudzież zaciekawiały naszych czytelników. Wracając do poszukiwań kolejnych ciekawostek ze świata sanktuarium, o które moglibyśmy rozbudować poniższy zbiór, zapraszamy do zapoznania się z poniższą, pokaźną już kolekcją.
• Tajemniczy Klejnot •


Każdy doświadczony fan serii Diablo pamięta owiany tajemnicą Klejnot z czatu Battle.net. Okazało się, że twórcy ani myślą porzucić tę intrygującą ciekawostkę i chcą podtrzymać tradycję. Owy Klejnot znów się pojawił przy okazji Diablo 3. Na oficjalnej stronie diablo3.com był on przez bardzo długi czas obecny. Nie spełniał on żadnej funkcji i był tylko ozdobą, która zmieniała kolor po kliknięciu na nią. Wyglądał tak:Klejnot pojawił się również na stronie społecznościowej Diablo 3. Posiadał on tajemniczy javascript, po którym ciekawscy fani doszli do tego, że posiada on funkcję rejestracji do bety, ale i tak nie działa. W późniejszym czasie odkryto, że służy do losowania buildu postaci w kalkulatorze umiejętności na owej stronie. Oto on:• Skrzydła Tyraela •


Gdy została uruchomiona oficjalna strona diablo3.com prezentował się na niej dumnie Tyrael. Co ciekawe w pewnym momencie Blizzard zmienił jego wizerunek, a konkretnie wygląd jego skrzydeł. Na początku były one gładkie, a później stały się lśniące i falujące niczym ogień. Nie wiemy co było powodem tej zmiany - najwyraźniej Blizzard dba o każdy szczegół. Poniżej dwa obrazki: pierwszy przed, a drugi po zmianie.


PowiększPowiększ• Kontrowersje wokół oprawy graficznej Diablo 3 •

Wraz z ogłoszeniem Diablo 3, Blizzard został oblężony falą niezadowolenia, ze strony wielu potencjalnych klientów, z powodu kolorystyki gry. Powstała nawet petycja, w której fani, zawiedzeni oprawą graficzną D3, domagali się od Blizzarda mroczniejszej szaty. Niektórzy miłośnicy "diabełka" przerabiali screeny z Diablo 3 na bardziej mroczne, by ukazać, że mają rację. Stworzony został również gameplay trailer (film), na którym można porównać oryginalną szatę D3 z przerobioną na ciemniejszą.

Zmodyfikowane przez fanów screeny wraz z komentarzami na ich temat głównego projektanta Diablo 3, Jaya Wilsona, znajdziecie pod tym linkiem, natomiast przerobiony film, tutaj.

Jak można przeczytać pod wyżej podanym linkiem, główny projektant Diablo 3 odpierał argumenty zwolenników mrocznej oprawy graficznej. Postawa Blizzarda wydawała się nieugięta, przedstawiciele firmy nie dawali zwolennikom mniej kolorowej szaty żadnej nadziei na spełnienie ich postulatów. Jednak ku zaskoczeniu wielu fanów, na screenach i filmikach, opublikowanych przez Blizzard podczas imprezy BlizzCon 2008 oprawa graficzna Diablo 3 wyglądała na nieco mroczniejszą, zarówno pod względem kolorystycznym jak i elementów otoczenia (np. zamiana posągów na poręczach schodów ze skrzydlatych lwów na łby demonów). Blizzard nie skomentował zmian, aczkolwiek w przeszłości powtarzał, że kolorystyka gry nie jest identyczna dla wszystkich miejsc w grze i co za tym idzie nie należy oceniać szaty mając możliwość obejrzenia jedynie kilku lokacji gry (późniejsze screeny z aktów 1 i 2 były dowodem na to, że faktycznie gra jest bardzo zróżnicowana pod względem wyglądu). Na pewno firma ta pokazała, że potrafi żartować sama z siebie na ten temat. Na koszulkach niektórych pracowników Blizzarda oraz na billboardach podczas BlizzCon 2008, widniał taki oto obrazek wyraźnie nawiązujący do całej tej "afery" związanej z kolorystyką gry:


Powiększ• Zamieszanie ze stanowiskiem Kierownika Artystycznego D3 •

Na oficjalnej stronie Blizzarda ukazało się na początku sierpnia 2008 rok ogłoszenie o pracę dla Kierownika Artystycznego, który miałby pracować przy Diablo 3. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w momencie ukazania się ogłoszenia stanowisko to piastował Brian Morrisroe, który udzielał informacji o nowej odsłonie „diabełka” m.in. na WWI 2008. Pojawiły się spekulacje, że Blizzard, postanowił zwolnić Briana Morrisroe i, posłuchawszy głosów wielu fanów, zmienić oprawę graficzną gry na bardziej mroczną.

Domysły uciął po kilku dniach przedstawiciel Blizzarda, który potwierdził, iż Brian Morrisroe opuścił firmę, jednak jego odejście nie miało nic wspólnego z podirytowanymi, szatą graficzną Diablo 3, fanami. Jak powiedział przedstawiciel Blizzarda, „Brian zrezygnował z pracy u nas na rzecz utworzenia firmy nie zajmującej się produkcją gier.” Nowym Kierownikiem Artystycznym został Christian Lichtner, a zmiana na tym stanowisku - jak zapewniał wówczas Blizzard - nie doprowadziła do zmiany kierunku artystycznego Diablo 3.


• Diablo 3 na konsole •

Główny projektant Diablo 3, Jay Wilson, zaprzeczył jakoby Blizzard planował wydanie trzeciej części "diabełka" także w wersji na konsole. Jeden z wiceprezesów Blizzarda, Rob Pardo, stwierdził jednak w wywiadzie dla serwisu Eurogamer, że stworzenie wersji Diablo 3 na konsole, byłoby "teoretycznie możliwe":

"Myślę, że jest to teoretycznie możliwe. Wymagałoby to jednak pewnych zmian w systemie sterowania... Ale Diablo 3 to prawdopodobnie nasza najbardziej przyjazna konsolom marka. Musielibyśmy zastanowić się nad czarami wymagającymi wskazywania celu, czarami działającymi obszarowo lub też atakach przeprowadzanych po prostej linii. Wybieranie celu jest czymś co tracisz na konsoli, jesteś jedynie w stanie wybierać kierunek ataku, a nie specyficzny cel. Diablo jest najłatwiejszą grą do przekonwertowania na konsole spośród StarCrafta, Warcrafta czy WoW."

W teorii wiele rzeczy jest możliwych, ale to praktyka weryfikuje teorię. Prawdopodobieństwo ukazania się Diablo 3 na konsole jest bardzo niewielkie, biorąc pod uwagę wypowiedź Jay'a Wilson'a, o której wspominaliśmy we wstępie tej informacji oraz ogólne stanowisko Blizzarda dotyczące konwersji swoich gier na konsole, o którym możecie przeczytać w jednym z naszych newsów. Nie mniej jednak polityka firm od czasu do czasu się zmienia - po wydaniu gry na PC wiele osób twierdzi, że nadaje się ona idealnie do przeniesienia na konsole. Twórcy również przestali zaprzeczać i raczej unikają tematu - kto wie, co zamierzają.


• O podobieństwach Diablo 3 do World of Warcraft •

Jay Wilson, udzielił wywiadu serwisowi Kotaku, w którym poruszona została kwestia podobieństwa niektórych elementów trzeciej części "diabełka" do World of Warcraft:

Kotaku: W gameplayu, który pokazaliście podczas Ceremonii Otwarcia, zaprezentowaliście nam klasę postaci, Witch Doctor'a, która wydaje się używać kilku podobnych czarów do tych znanych z World of Warcraft. Czy nie boicie się, że niektórzy fani pomyślą, iż po prostu kopiujecie aspekty WoW?

Jay Wilson: "Nie boimy się. Czy myślę, ze ludzie tak powiedzą? Tak, myślę że tak. Jedną z rzeczy, o której chciałbym przypomnieć ludziom jest to, że zapożyczanie własnych pomysłów nie jest czymś złym. Dobry pomysł to dobry pomysł, a dobra umiejętność, to dobra umiejętność, więc kiedy spojrzymy na wszystkie nasze gry okazuje się, że ciągle pożyczamy coś od siebie. Ale prawdziwym kluczem i naprawdę ważną rzeczą jest to czy gramy tak jak w World of Warcraft? Nie! Nie gramy w nic podobnego, Diablo wywołuje całkowicie inne odczucia i to jest w porządku. Jeśli spojrzymy na historię gier Blizzard'a, w Warcraft I i II, pojawił się czar Blizzard (Zamieć), który pojawił się również w WoW i Diablo II. Uważam to niemal za nasz znak firmowy, jednak póki gra ma dość oryginalnych elementów i wywołuje własne odczucia, to właśnie to się liczy."


• Blizzard wyjaśnia czemu D3 nie jest grą MMO •

Serwis MTV Multiplayer przeprowadził wywiad z dwoma wysoko postawionymi pracownikami Blizzarda, Paulem Sams’em i Frankiem Pearce’m. W wywiadzie poruszona została kwestia powodów, dla których Blizzard nie stworzył Diablo 3 jako gry MMO.

Dlaczego Diablo 3 nie jest grą z gatunku MMO?

Paul Sams: "Kiedy decydujemy o tym, jaki typ gry będziemy tworzyć, zwracamy uwagę na to, jakie doświadczenia mają płynąć z danej gry. Wiele rozmawialiśmy z ekipą, jednocześnie pytając: 'Czym jest to, w co chcecie grać? Czym jest to, co chcecie robić?' i naprawdę czujemy, że Diablo jest marką, bardzo kooperatywną w sensie rozgrywki. Czujemy, że doświadczenia płynące z gry, które dostarczaliśmy we wcześniejszych częściach, były odpowiednie, dlatego zdecydowaliśmy się je dostarczyć w tym konkretnym produkcie. Myślę, iż mnóstwo ludzi oczekiwało, że ogłosimy grę z gatunku MMO - może był to oczywisty wybór w umysłach wielu fanów, ale naprawdę od początku uważaliśmy, że Diablo 3 będzie dobrą grą, właśnie taką jaką ją ogłosiliśmy."

Blizzard tym samym, po raz kolejny zamanifestował swoją politykę tworzenia gier - najważniejsza jest radość z pracy nad grą oraz dążenie do wydania produktu, który ma przede wszystkim dawać świetną zabawę graczom, a nie jak największe zyski firmie.


• Przyszłość serii Diablo •

Główny projektant Diablo 3, Jay Wilson wyznał, że Diablo będzie trylogią. Nie znaczy to jednak, że trzecia część serii ma stanowić koniec gier w świecie Sanktuarium, będzie ona jedynie zamknięciem pewnego rozdziału.

Poniżej cytat z artykułu opublikowanego przez MTV Multiplayer:

"Podczas gdy D3 kończy trylogię, fani nie powinni się niepokoić, to nie jest ostatnia odsłona Diablo. Nikt nie mówi, że to koniec świata Diablo, staramy się zakończyć historie przedstawioną w poprzednich grach. Nie chodzi tylko o D3, mamy plany sięgające także poza tę grę."

W nowszym wywiadzie Jay Wilson oraz główny projektantem świata Diablo 3, Leonard Boyarsky wypowiedzieli się na ten temat w ten sposób:

Jay: "Stanowczo odpowiadam, iż Diablo 3 nie będzie zamknięciem świata Sanktuarium. Naprawdę przykładamy uwagę do tego, by go rozwijać, a nie zamykać. Myślę, iż jest linia wydarzeń, która kontynuuje Diablo do Diablo 2. Mamy zamiar połączyć wszystkie sznury w jedno i mieć ładną, zakończoną trylogię z tejże linii wydarzeń. Ale nie jest to koniec Sanktuarium, to tylko koniec, tejże, jednej przygody."

Leonard: "Wrzucimy parę nowych tematów do powieści, jestem pewien, iż tego nie zamkniemy, ale dokładnie, to co mówi Jay, jest kilka rzeczy, o których nie mamy zamiaru informować ludzi przez następnych parę gier, by zdobyć wiedzę, o wydarzeniach, które miały miejsce wcześniej. Chcemy być bliżej niektórych historii i szczegółów, a ludzie chcą wiedzieć co się dzieje. Ruszymy stąd, i zobaczymy co przyniesie nam świat."

W jakieś dwa lata później po tych wypowiedziach narodziły się pierwsze plotki na temat kolejnej po Diablo 3 części serii... W lutym 2010 roku firma Activision Blizzard zaprezentowała raport dotyczący gier, które zamierzają wydać na przestrzeni kilku następnych lat. W tym obszernym sprawozdaniu wspomniano o dodatku do World of Warcraft, o Starcrafcie 2, a także o pracach nad platformą Battle.net 2.0. Jednak dla nas ważne było ostatnie zdanie tej wypowiedzi, które brzmiało: "(...) pracujemy także nad kolejnymi częściami serii Diablo". Diablo na konsole ? Czy może dodatki do Diablo 3? A może to tylko przejęzyczenie twórcy raportu? Na razie Blizzard pozostawia ten temat bez wyjaśnienia.


• Michael Gough o Deckardzie Cainie •

Serwis MTV Multiplayer zamieścił na swojej stronie wywiad z Michaelem Goughem, aktorem udzielającym głosu Deckardowi Cainowi. Oto fragment jego wypowiedzi.

Gough: "Deckard Cain ma trochę z rzeczy, które robi Sean Connery. Nie pamiętam dokładnie jak to powstało, ale wierzę, że twórcy z Blizzarda, rzucili imieniem w/w. Miał brzmieć starzej i bardziej czarodziejsko, mieć trochę kopa w tym wszystkim, być trochę prostacki, ale przy tym posiadać także sarkastyczny sposób Seana Connery'ego. Nie, on nie będzie się przykładać do rozmowy, to ty będziesz musiał to zrobić. Jest bardzo śmieszny. Czasami posiada mroczne, apokaliptyczne myśli, np: "Zło rozlewa się po tym świecie i nie zostanie powstrzymane". Natomiast innymi czasy, gdy staje się wywrotny jest to śmieszne: "Nikt nigdy nie słucha!" I nie wiem czy ktokolwiek z was słyszał rapującego Caina. Pozwoliłem się w to wciągnąć i muszę się pochwalić, że to ja napisałem dużą część tekstu. [śmiech]"

Jak bardzo Deckard Cain zaangażowany jest w Diablo 3?

Gough: "Cóż, wypowiedziałem więcej słów. [Niż to co zostało pokazane na WWI w Paryżu]. Było około dwóch, czterogodzinnych sesji, ale działo się dużo. Na pewno jest tego więcej niż sekwencja wypowiedziana w trailerze. Nie jestem pewien jaka może być data wydania, lecz, tak, wygląda na to, że będzie sporo Deckarda Caina, co jest chyba dobrą rzeczą [śmiech]"


• O księgach zaklęć z Diablo 1 •

Na oficjalnym forum Battle.net, wypowiedział się miłośnik pierwszej odsłony Diablo, wspominając z nostalgią księgi zaklęć i pytając o to, czy istnieje szansa na ich powrót w D3. Odpowiedzi na to pytanie udzielił nie kto inny jak Community Manager Blizzarda - Bashiok.

Bashiok: "Ten aspekt powrócił do Diablo 2, ostatecznie w formie słów runicznych, które w sumie nie spełniły należycie zamierzonych przez nas celów. Myślę, że właściwie moglibyśmy coś takiego zaimplementować, gdyby zostało to odpowiednio stworzone, jednak...

Dla mnie ważniejszym pytaniem jest, co sprawia, że grasz akurat tą postacią? Czy klasa jest tylko kimś, kto czyta z księgi i trzyma w ręku specyficzny przedmiot? Nie, są bardzo wyraziści, choć wywodzą się z różnych środowisk. Bohaterowie, którymi gramy, są odbiciem swych własnych kultur i wierzeń. Wszystko co robią, skąd pochodzą, odzwierciedla ich, w przeciwieństwie do wstawienia kilku run do przedmiotu.

To sprawdziło się lepiej w Diablo 1. Właściwie było odrobinę łatwiej coś streścić, za pomocą długopisu i papieru, a bohaterowie byli bardziej rodzajowi. To było także mniej natarczywe.

Wszelako dla mnie w Diablo 2, to zawsze osłabiało unikalność grania daną klasą oraz to co znaczyła sama w sobie jako charakter."• Zbroja Tyraela w grze Oblivion •

W sieci pojawiła się modyfikacja do gry The Elder Scrools IV: Oblivion - Tyrael Armor, która wprowadza do gry m.in. Zbroję Tyraela z Diablo 3. Zbroję zakupić można w Fighting Chance w Cesarskim Mieście.Instalacja modyfikacji zbroi:
Wypakować archiwum do folderu gdzie jest zainstalowana gra Oblivion/Data po włączeniu gry w launcherze wchodzimy do zakładki Pliki Danych i zaznaczamy 'Tyrael Armor.esp' (zbroja nie zawiera skrzydeł).

Instalacja modyfikacji skrzydeł:
Wypakować archiwum do folderu gdzie jest zainstalowana gra Oblivion/Data po włączeniu gry w launcherze wchodzimy do zakładki Pliki Danych i zaznaczamy 'TyraelWings.esp'. Skrzydła znajdują się w najwyższej wieży w Cesarskim Mieście.

Modyfikacje te można pobrać ze strony www.tesnexus.com bądź wyszukać w serwisach o tematyce The Elder Scrools.


• Tristram Tunnels w trójwymiarze •

Wielu fanów Diablo tworzy dzieła, czerpiąc inspirację ze świata Sanktuarium, toteż mamy czasem przyjemność podziwiania prac, których nie powstydziłby się sam Blizzard Entertainment. Jedną z takich perełek prezentujemy Wam poniżej. Filmik pod tytułem Tristram Tunnels autorstwa Darkcrusader'a jest trójwymiarową koncepcją Blizzardowskiego artu pod tym samym tytułem. Z pewnością umiejętności i kreatywność mało nam znanego użytkownika wywołują zachwyt i pobudzają wyobraźnię.

Oto oryginalny artwork, a pod nim filmik do niego nawiązujący.

• Poduszka Diablo 3 i GPS Caina •

Pierwszy dzień kwietnia 2010 roku przyniósł kolejne żarty Blizzarda w tym te dotyczące serii Diablo. Oto one:

Koc Deckarda Caina dla x-tremalnych graczy: Przyjmij optymalną temperaturę ciała, by osiągnąć maksymalne wyniki i grać stylowo w tym modnym nakryciu ozdobionym motywem z Diablo.
Poduszki pod całe ciało z Diablo III: Cieszcie się najbardziej epickimi snami, dzięki naszej linii poduszek pod całe ciało.
Zestaw głosowy GPS Deckarda Caina: Zamień swe dojazdy w czystą nawigacyjną rozkosz przy pomocy Deckarda Caina.• Nawiązania do Diablo w Starcraft 2 •

Blizzard kontynuuje swój zwyczaj ukrywania Easter Eggs (niespodzianek) z innych swych gier w najnowszych produkcjach. Nie ominęło to także Starcrafta 2, w którym można znaleźć odniesienie do gier z serii Diablo. Jako że spis wszystkich Easter Eggs zajmuje całkiem sporo miejsca, odsyłamy do oddzielnej strony na ten temat.


• Model bestii z Cinematic Trailera •

Podczas BlizzConu 2009 Blizzard na jednym z paneli opublikował wczesny model bestii, którą można zobaczyć na końcu cinematic trailera z Diablo 3. Bestia uznawana była przez większość fanów za samego Diablo, jednak poniższy model wprowadził sporo zamieszania w tej kwestii, ponieważ ukazuje on ów demona jako... kobietę:

Oto porównanie wczesnego modelu z ostateczną wersją:


A tutaj linki do powiększonych fotek wczesnego modelu tej bestii: bestia w pełnej krasie, nogi i ogon, tors i głowa (głowy?). gólny zarys twarzy Pana Grozy można ujrzeć na jednym z artworków, zatytułowanym przez Blizzard "Diablo_Head":• Figurka Imperiusa i Kostium Diablo •


Niejaki Joshua Smith, fan znany ze swoich figurek inspirowanych Diablo 3, pokazał swoje najnowsze dzieło. Jest to wykonana z czarnego opalu żywicznego statuetka Imperiusa, Archanioła Odwagi, stojącego nad pokonanym Diablo. Dodatkowo wykonał także kostium Pana Terroru, wielkości dorosłego człowieka.

Oto zdjęcia figurki Imperiusa, a niżej kilku innych wykonanych przez tego fana:
Jakby tego było mało, Joshua wykonał jeszcze bardziej spektakularne dzieło. Własnoręcznie zrobił kostium samego Diablo! Miał on być jego przebraniem na coroczny konkurs na BlizzConie, jednak ostatecznie zdecydował się sprzedać go na eBay’u (za 550 USD). Oto on, w całej okazałości na zdjęciach i filmiku:


• Kostium Tyraela •


Zawsze na Blizzconie organizowane są konkursy na cosplay, czyli przebranie się za jakiegoś bohatera. Na edycji tej imprezy z roku 2011 czwarte miejsce zajęła Jojo Chen, która przebrała się za Archanioła Tyraela. Jej strój możecie podziwiać na poniższym materiale wideo:
• Komputer Fana •


Zastanawialiście się kiedyś jak mógłby wyglądać Wasz komputer? Jeśli odpowiedź brzmi "nie" to może powinniście poruszyć swoją wyobraźnię. Z pewnością jest wielu pomysłowych ludzi potrafiących wyobrazić sobie i zrobić niesamowite rzeczy. Użytkownik o nicku nhenhophach postanowił pokazać światu jak można wykorzystać zwykłą, nudną obudowę komputera ASUS ROG-TJ11 do zbudowania komputera nawiązującego do Diablo 3.

Na forum xtremesystems.org możemy zobaczyć, krok po kroku, jak wyglądała transformacja. Komputer nie tylko zaczął świetnie wyglądać, ale został także wyposażony w potężne podzespoły np pamięci DDR 3 Corsair Dominator GT o pojemności 12 GB. Poniżej zamieszczam 3 zdjęcia komputera, wraz z jego twórcą:
• Spoty Reklamowe •


Diablo 3 jak każda bardziej znana gra komputerowa i jak każdy produkt, który musi się sprzedać miał całkiem konkretną kampanię reklamową. Twórcy przygotowali kilka spotów reklamowych, które można było zobaczyć w telewizji. Oto one:• Nocna Premiera •


Diablo 3 była z pewnością jedną z najbardziej wyczekiwanych gier wszech czasów - Twórcy nie mogli pozwolić sobie, by premiera tego dzieła nie była zrobiona z pompą. Zorganizowali na całym świecie Oficjalne Nocne Premiery. Również w Polsce takowa się odbyła: Warszawa, Złote Tarasy, Empik - dokładnie tam. Impreza wystartowała o godzinie 21, a Polskę odwiedziło dwóch przedstawicieli Blizzarda: Russel Brower, odpowiedzialny za udźwiękowienie gry, oraz Chris Tunig, zajmujący się grafiką 2D. Głównymi atrakcjami były:
- Zdjęcia z Mrocznym Wędrowcem,
- Projektanci Diablo III podpisujący gry,
- Konkurs przebierańców Diablo III,
- Pokaz świetlny Diablo III przy oryginalnej ścieżce dźwiękowej z gry,
- Wywiad z projektantami na scenie,
- Quiz Diablo III,
- Wiele nagród do wygrania,
- Większa liczba edycji kolekcjonerskich Diablo III.

Warto zaprezentować również galerię zdjęć z tej imprezy - oto ona:
• Diablo Pokonany •


15 maja, czyli w dzień premiery Diablo 3 nie tylko rozpoczęła się zabawa, ale również wielki wyścig - wielu profesjonalnych graczy chciało udowodnić światu, że to oni ukończą grę jako pierwsi, tym samym pokonają Diablo na poziomie Inferno. Jeszcze tego samego dnia pojawiły się pogłoski, że normalny poziom trudności został ukończony - dokonał tego azjatycki gracz Yoshichan w 12 godzin i 29 minut. Na dowód tego przedstawione zostały dwa screeny:Kolejne nowinki o postępach w grze dotarły do nas już cztery dni po premierze - 19 maja Diablo został ostatecznie poskromiony na Inferno w trybie softcore. Wyczynem tym mógł pochwalić się Sygo#2689 i warto zaznaczyć, że dokonał tego w pojedynkę. Było to wielkim zaskoczeniem, ponieważ gracz ten nie ujawniał swoich postępów w grze wcześniej, przez co oczy wszystkich fanów zwrócone były na dwa profesjonalne teamy: Method i Athene. Method zakończył krucjatę niedługo po Sygo i ostatecznie zajął drugie miejsce w wyścigu. Poniżej prezentujemy kolekcję screenów tego gracza - jest ich dość sporo, ale można zobaczyć jakiej postaci używał:

Dostępny jest również filmik z wyczynu teamu Method. Oto on:Tak jak już wspomnieliśmy wcześniej również Athene był poważnym pretendentem do tytułu World 1st. Niestety do czasu - poddali się po tym, gdy Blizzard załatał błąd, z którego korzystała cała drużyna. Grali od premiery i poświęcili kupę czasu na przygotowanie się do wyścigu - tworzyli drużynę 4 Mnichów, którzy korzystali z umiejętności Spokój. Umiejętność ta dawała 2 sekundy niewrażliwości wszystkim graczom w teamie - prosta matematyka: 4 Mnichów x 2 sekundy każdy, daje nam 8 sekund niewrażliwości w sumie. Dodatkowo dzięki Oślepiającemu Błyskowi i Siedmiokrotnemu Uderzeniu można było skrócić cooldown i ponownie używać Spokoju. Dzięki tej luce drużyna Athene nie musiała zwracać uwagi na żadne inne atrybuty poza obrażeniami. Udało im się dotrzeć do 3 aktu Inferno, gdy czas działania Serenity został zmniejszony z 2 do 0,5 sekundy. Athene się poddał, filmik poniżej.Pozostało czekać na wiadomość o pokonaniu Inferno Diablo w trybie hardcore. Udało się to dopiero 19 czerwca Krippi'emi i Kripparrian'owi. Był to na tyle spektakularny wyczyn, że tej dwójce pogratulował nawet Community Menager Bashiok. Chwila ostatecznego tryumfu nad siłami zła została uwieczniona na poniższym filmiku:
• Diablo 3 - Najszybciej Sprzedająca się Gra w Historii •


23 maja Blizzard Entertainment ogłosił wyniki sprzedaży Diablo 3 w komunikatach prasowych - krótszym i dłuższym. Oba możecie znaleźć poniżej:

Po globalnej premierze Diablo III, która miała miejsce 15 maja, Pan Grozy pochłonął rekordową liczbę dusz. W pierwszym dniu po premierze sprzedano 3,5 miliona egzemplarzy gry, co uczyniło Diablo III najszybciej sprzedającą się grą komputerową wszech czasów. W tydzień po premierze liczba bohaterów w Sanktuarium przekroczyła już 6,3 miliona. Wszystkie przerażające informacje znajdziesz w komunikacie prasowym.


DIABLO® III USTANAWIA REKORD SPRZEDAŻY DLA GIER PC
Armia Sanktuarium liczy już ponad 6,3 miliona herosów i ciągle rośnie w siłę

PARYŻ, Francja -- 23 maja 2012 r. -- Spółka Blizzard Entertainment, Inc. ogłosiła w dniu dzisiejszym, że w ciągu pierwszych 24 godzin od wydania gry Diablo® III, sprzedano ponad 3,5 miliona egzemplarzy, ustanawiając absolutny rekord dla najszybciej sprzedającej się gry PC.* Liczba ta nie uwzględnia ponad 1,2 miliona graczy, którzy otrzymali Diablo III w zamian za udział w promocji Roczna Przygoda w World of Warcraft®. W sumie, ponad 4,7 miliona graczy na całym świecie było gotowych do walki o Sanktuarium już pierwszego dniu sprzedaży Diablo III -- sprawiając, że była to największa premiera w historii, jeśli chodzi o gry komputerowe.


Po pierwszym tygodniu od premiery liczba graczy wzrosła do ponad 6,3 milionów.* Wynik ten nie uwzględnia również graczy z koreańskich kafejek internetowych, gdzie Diablo III stało się najpopularniejszą grą, osiągając rekordowy udział w rynku, który na dzień 22 maja wynosił 39%.†


 â€žJesteśmy bardzo szczęśliwi, że tyle osób na całym świecie postanowiło zakupić swój egzemplarz Diablo III i wejść do gry w momencie uruchomienia serwerów”, powiedział Mike Morhaime, dyrektor generalny i współzałożyciel Blizzard Entertainment. „Żałujemy także, że mimo wielu przygotowań nie zdołaliśmy zapewnić wszystkim odpowiednich wrażeń z gry w tym początkowym okresie. Chcę raz jeszcze zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, aby w przyszłości miliony graczy w Diablo III bawiło się w grze. Wszystkim graczom dziękuję za ich nieustające wsparcie”.


„Jeśli chodzi o dzisiejszy komunikat, zdajemy sobie sprawę, że ustanowienie nowego rekordu sprzedaży w dniu premiery jest wspaniałym osiągnięciem,” kontynuował Morhaime. „Najbardziej dumni jesteśmy jednak z komentarzy na temat rozgrywki, które otrzymaliśmy od graczy na całym świecie. Cieszymy się, że Diablo III sprostało wysokim oczekiwaniom graczy i z radością powitamy kolejnych gości w świecie Sanktuarium”.


Diablo III miało premierę 15 maja, w ponad 8 000 sklepach na terenie Stanów Zjednoczonych, Kanady, Europy, Korei Południowej, Azji Południowo-Wschodniej, Australii, Nowej Zelandii, a także Tajwanu, Honk Kongu i Makau, które otworzyły swe podwoje o północy czasu lokalnego, świętując premierę gry. Oprócz możliwości zakupu gry w sklepach detalicznych, gracze w wymienionych regionach, a także w Meksyku, Argentynie, Chile i Brazylii mogą kupić cyfrową wersję Diablo III na oficjalnej witrynie Diablo III (http://www.diablo3.com).


Diablo III jest dostępne na komputery z systemem Windows® XP/Windows Vista®/Windows® 7 oraz Macintosh® w sugerowanej cenie 59,99 EUR, zarówno za wersję pudełkową, jak i cyfrową, sprzedawaną bezpośrednio przez firmę Blizzard. Gra otrzymała klasyfikację wiekową 16+ w systemie PEGI.


Gracze z wymienionych państw Ameryki Łacińskiej oraz Rosji będą mogli kupić Diablo III w lokalnych sklepach od 7 czerwca. Rosyjska wersja gry do pobrania zostanie udostępniona również 7 czerwca. Poza wersją angielską Diablo III, dostępne są w pełni zlokalizowane wersje w następujących językach: hiszpański (dialekt południowoamerykański), brazylijski portugalski, francuski, niemiecki, hiszpański, włoski, polski, rosyjski, koreański i tradycyjny chiński.


Diablo III kontynuuje epicką fabułę Diablo, zaś gracze wcielają się w postać jednego z pięciu bohaterów – barbarzyńcy, szamana, czarownika, mnicha lub łowcy demonów – i ruszają do emocjonującej walki z nieprzebranymi legionami zła. W trakcie heroicznej wyprawy, której celem jest uwolnienie Sanktuarium od deprawujących mocy Płonących Piekieł, gracze odwiedzą różnorodne i niebezpieczne krainy, nabiorą doświadczenia i umiejętności oraz zdobędą artefakty o niewiarygodnej potędze. Spotkają także kluczowe postacie, które dołączą do nich w boju lub wesprą ich na różne sposoby. Cechami charakterystycznymi gry są intuicyjny interfejs, szybka akcja oraz wciągająca rozgrywka, której oczekują wszyscy miłośnicy Diablo.


Diablo III było od podstaw tworzone w taki sposób, by w pełni wykorzystywać funkcjonalność platformy Battle.net®, która zapewnia wydajne narzędzia w zakresie dobierania graczy i komunikacji, co pozwala poszukiwaczom przygód łatwo i wygodnie łączyć się w grupy w trybie współpracy. Battle.net gwarantuje także bezpieczną infrastrukturę dla domu aukcyjnego Diablo III, pełnego różnych opcji targowiska, na którym bohaterowie Sanktuarium mogą wymieniać swoje wywalczone w pocie czoła skarby. Aby dowiedzieć się więcej na temat domu aukcyjnego oraz pozostałych elementów Diablo III, odwiedź oficjalną stronę gry, pod adresem http://www.diablo3.com.

* W oparciu i wewnętrzne dane spółki i raporty od głównych dystrybutorów.

† www.gametrics.com
• Dziwne Przedmioty z Czatu •


Nieco ponad dwa tygodnie po premierze na generalnym czacie zaczęły pojawiać się bardzo dziwne przedmioty, posiadajace nienaturalne statystyki. Szybko okazało się, że są to fałszywki, które są tylko wyświetlanym obrazkiem na czacie i w rzeczywstości nie istnieją. Dowcipni gracze wklejali je przy pomocy pewnego kodu, a gracze ciekawscy najeżdżali na nie - powodoało to wysypywanie się gry. Cała sytuacja doczekała się oficjalnego komentarza, a sprawa była na tyle głośna, że wiele osób bawiło się możliwością wykorzystywania takiego głędu gry. Oto komentarz Blizzarda i kilka przykładowych screenów:

Dzięki za informację! Już pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu (a także nad utrudnieniem wklejania podobnych fałszywek do czatu). Zmiany mają nadejść w przyszłym patchu.

Chcielibyśmy jeszcze zaznaczyć, że crashe nie są żadnym niebezpieczeństwem dla gracza i jego konta - to tylko techniczny błąd.


• Minecraft i Diablo •


Minecraft to bardzo popularna ostatnio gra. Daje ona ogromną swobodę, co wykorzystują fani różnych innych tytułów - możemy znaleźć tam budowle będące żywcem wyjęte z innych growych światów. Naszą uwagę przykuwa jednak próba stworzenia tam drugiego Sanktuarium - prezentujemy poniżej wszystkie ciekawostki jakie znaleźliśmy, będące odwołaniem do serii Diablo. Zobaczycie tam Statuetkę Tyralela, Nowe Tristram, a w przyszłości pewnie jeszcze więcej znajomych motywów.
• Przedmioty sprzed patcha 1.0.4 w Domu Aukcyjnym •


Łatka 1.0.4 wprowadziła najwięcej dotychczas zmian - poprawiła ona m.in. postacie, umiejętności, a także przedmioty legendarne. Kwestia tych ostatnich jest szczególnie interesująca, bo jak bowiem napisali twórcy:

Zmiany nie działają wstecz – Przypominamy, że zmiany będą dotyczyć wyłącznie legendarnych przedmiotów znajdowanych po wprowadzeniu aktualizacji 1.0.4. Dotyczy to również przedmiotów jeszcze nie zidentyfikowanych (ponieważ losowanie właściwości przedmiotów odbywa się w chwili ich wypadnięcia). Z uwagi na zakres wprowadzonych zmian nie możemy po prostu wymienić starych przedmiotów legendarnych na nowe. Dobry przedmiot mógłby po losowaniu zamienić się dla kogoś w gorszy i odwrotnie.

Blizzard musiał więc jakoś rozstrzygnąć sprawę rzeczy legendarnych w Domu Aukcyjnym - tych sprzed i już po wydaniu 1.0.4. Dla odróżnienia więc nowe mają oryginalne nazwy, a stare na końcu dopisek "[Antyk]". Zobaczyć to można na poniższym zdjęciu:Zgłoś błąd.Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.