diablo 3

Diablo 3 - Battle.net 2.0

Ostatnia modyfikacja: 23.10.2010. Utworzono: 11.08.2008


Poniżej znajdziecie najważniejsze informacje dotyczące najnowszej wersji platformy Blizzarda do grania w sieci. Battle.net 2.0 miało swoją premierę 27 lipca bieżącego roku wraz z grą Starcraft 2. Dlatego większość znajdujących się tutaj informacji odnosi się właśnie do tej gry, jednakże będą one w dużej mierze (najprawdopodobniej) aktualne również dla Diablo 3. Na końcu tego działu zamieściliśmy również notkę odnoszącą się stricte do Diablo 3.


• Battle.net 2.0 w Starcrafcie 2 •


Nowy Battle.net został stworzony jako najlepsza platforma do grania z sześcioma głównymi cechami:

Zawsze połączony
Gracze dostrzegą korzyści płynące z bycia online, nawet podczas gry w trybie dla jednego gracza, a po połączeniu z "postacią" na serwerze gracz zyska min. osiągnięcia, limitowane avatary oraz wiele innych przydatnych rzeczy.
Istnieje pewna liczba funkcji, które działają tylko i wyłącznie w trybie online. Aczkolwiek w trybie offline zawarto tryb dla pojedynczego gracza oraz potyczki z komputerem. Niestety ten filar przekłada się na powód, dla którego nie ma wsparcia dla rozgrywki LAN.
W Diablo 3 również nie uświadczymy gry przez LAN i co za tym idzie nie zagramy na prywatnych serwerach. Gra wieloosobowa będzie równała się BN 2.0.

Szukanie gier
Dla gier RTS na Battle.necie jak Starcraft 2, nowa platforma korzysta z najbardziej inteligentnej technologii doboru konkurencyjnych graczy dostępnej aktualnie w grach. Ten system stopniowo „uczy się”, których graczy połączyć. Wynikiem tego jest to, iż nie zależnie jakie umiejętności posiadasz, powinieneś czerpać przyjemność ze starcia mając świadomość, że twoje szanse wynoszą 50/50.
Jeśli chodzi o Diablo 3 to zamiast tego systemu, gracze będą dobierani z ludźmi (na zbliżonym poziomie postaci), z którymi będą się dobrze bawić, grając w trybie kooperacji.

Społeczność
Zalogowanie się da nam możliwość do lepszego zarządzania listy przyjaciół oraz innych społecznościowych możliwości. Jest to bardzo intuicyjny system pozwalający porozumieć się z dowolną osobą grającą w jakąkolwiek grę ze stajni Blizzarda.
Zawarto również chat tekstowy i głosowy równocześnie dla graczy Starcraft 2 oraz World of Warcraft (zapewne w przyszłości dla wszystkich produkcji). Odgrywa to rolę kręgosłupa sieci, gdzie możemy wymieniać się wiadomościami, zintegrować listę przyjaciół itp. Osoby chcące pozostać anonimowe będą miały taką możliwość.
Ten punkt oczywiście odnosi się również do Diablo 3.

Wsparcie modderskie
Wsparcie opiera się w głównej mierze na „tworzeniu map”. Mogą być one w łatwy sposób modyfikowane. Wszystko to ma być proste w użyciu i rozpowszechnianiu np. gdy stworzysz naprawdę popularną mapę, będziesz mógł pobierać za nią opłaty w postaci prawdziwych pieniędzy.
Ten punkt najprawdopodobniej nie będzie miał odniesienia do Diablo 3 (tzn. Blizzard nie będzie raczej wspierał żadnych działań modderskich nawet w single player, nie mówiąc już o BN gdzie byłoby to uznane za cziterstwo).

Real ID
Ta opcja pozwala na wyświetlanie loginów wraz z prawdziwym imieniem i nazwiskiem użytkownika. Działa to w dwie strony, czyli gdy spotyka się dwóch graczy każdy z nich musi zaakceptować wyświetlanie prawdziwych danych u osoby o to proszącej.
Opcja będzie aktywna również dla graczy Diablo 3.

Postać na Battle.necie
Jednym z nowych aspektów, które zostały wdrożone do BN 2.0 wraz z premierą Starcrafta 2 jest konto postaci Starcraft 2 na Battle.net. Jest to twoja wizytówka na całym serwisie, gdzie widnieją statystyki oraz wszystko to co wykonałeś w grze – od przegranych online, osiągnięć, odblokowanych nagród po postęp w trybie dla pojedynczego gracza.
Powiedzmy że zmodernizowałeś komputer i zainstalowałeś grę ponownie – w takim wypadku tuż po połączeniu do Battle.netu będziesz mógł rozpocząć grę tam gdzie ostatnio zakończyłeś rozgrywkę. Jest to ułatwienie skierowane do ludzi posiadających więcej niż jeden komputer, pozwalające na przechodzenie gry bez względu na miejsce.
Można przypuszczać, że Diablo 3 również będzie posiadało rozbudowane konto gracza.


• Diablo 3 na Battle.necie 2.0 •


Jay Wilson, główny projektant Diablo 3, odpowiedział na pytanie o Battle.net 2.0 podczas BlizzCon 2009:

Cytat:
Biorąc pod uwagę, że jest to wielki debiut przebudowanego Battle.net, orientowaliście się co planujecie dodać aby usprawnić rozgrywkę, oczywiście z wyjątkiem rzeczy takich jak łatwiejsze tworzenie kanałów co-op dla postaci lub tworzenie paneli z których każdy w szybki sposób będzie mógł wrócić do rozgrywki w miejscu w którym skończył ?

Cóż, dla nas, Battle.net jest... nie jesteśmy jeszcze do końca na tym etapie. Prawie wszystko co ujawniane jest na temat Battle.net ma zostać wprowadzone w Diablo 3. Nie chce teraz przeprowadzać was przez to wszystko, i nie chce zabierać całego czasu tłumacząc te wszystkich aspekty, łatwość komunikacji w grze itd. Było trochę przykrych skojarzeń z Diablo 2, jednak było to zbyt ezoteryczne i trudne w użyciu. Chcemy aby ta platforma dawała te same prawa dla użytkowników na podobnym poziomie. Chcemy być w stanie otworzyć listę znajomych i powiedzieć „ohh mój przyjaciel Steve zabija Diablo, przyłączę się” i rzeczywiście jesteś koło niego. Chcemy aby gracze mogli grać razem w bardzo, bardzo łatwy sposób. To oznacza, że będzie dużo pracy.Co jeszcze wiemy o Battle.necie w Diablo 3?

# Tryb kooperacji przygotowywany jest z myślą o maksymalnej liczbie graczy mniejszej niż w Diablo 2. Blizzard uważa, że przyjemniej w Diablo 3 będzie się grało w mniejszych grupach. Z ust pracowników Blizzarda padły słowa, że 4 jest prawdopodobną liczbą na obecną chwilę.

# W grze nie będzie interfejsu drużyny. Teraz kiedy gracz dołączy do gry, jest automatycznie przydzielany do drużyny. Ułatwiony ma zostać kontakt z członkami drużyny, za sprawą automatycznego przerzucania graczy do najbliższych członków drużyny kiedy dołączają oni do gry. Rozważany jest również jakiś system zwojów lub inny mechanizm, który pozwoli nowym graczom na natychmiastowe dołączenie do członków drużyny, niezależnie od ich położenia w świecie gry. Wszystko to ma na celu zwiększenie zabawy płynącej z gry kooperacyjnej.

# W Diablo 3 wystąpi nowy system podnoszenia z ziemii przedmiotów w trybie kooperacji. Gracz będzie widział i co za tym idzie mógł podnieść, tylko te przedmioty, które są jemu przydzielone.

# W trybie kooperacji, im większa będzie drużyna graczy tym większa będzie częstotliwość wypadania przedmiotów z potworów.

# Poza tym w kooperacji, postacie z drużyny będą mogły przez siebie przenikać. Przechodzenie postaci przez siebie ma przyczyniać się do lepszej i bardziej przyjemnej rozgrywki. Gdy jesteś otoczony przez wrogów w dużej mierze blokują one twój ruch, nie ma powodu, by reszta drużyny robiła to samo. Wiadomo, że takie coś nie będzie działało podczas PvP.

# Teraz gracz, któremu zostanie wypowiedziana wrogość w trybie PvP będzie musiał ją zaakceptować, żeby można z nim walczyć. Więcej informacji o PvP znajdziecie w tym dziale.

# Postacie w Diablo 3 stworzone za pośrednictwem Battle.net będą istniały na zawsze, bez względu na status konta gracza. Powinny pozostać nawet w przypadku odinstalowania gry czy nieużywanie jej przez rok. Blizzard chce, by w Diablo 3 gracz nie musiał się stresować stratą swojej postaci na Battle.net 2.0, na skutek jakiegokolwiek upływu czasu od ostatniej gry nią.

# Podczas walki w drużynie z przyjaciółmi, jeśli będą oni w pobliżu i ty podniesiesz Uzdrawiającą Kulę, oni także zregenerują swe siły.

# Postacie znajdujące się na jednym koncie będą prawdopodobnie posiadały wspólny ekwipunek.

# Kapliczki w Diablo 3 będą miały wpływ na całą drużynę, o ile będzie ona blisko gacza, który uaktywnił daną kapliczkę.

# Podstawą ekonomii na BN 2.0 ma być złoto zebrane w grze. Blizzard chce skończyć ze sztucznymi walutami typu runy, a także ograniczyć działalność for handlowych (z forum gold). Prawdopodobnie powstanie na BN coś w rodzaju domów aukcyjnych, w których będzie można handlować z innymi graczami za złoto.

# Konto na BN 2.0 będzie zintegrowane z facebookiem.


• A poniżej przedstawiamy screeny, na których zobaczyć można jak wygląda Battle.net 2.0 w Starcrafcie 2 •


Zgłoś błąd.Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.