diablo 3

Diablo 1 & Hellfire - Questy

Ostatnia modyfikacja: 10.01.2008. Utworzono: 24.08.2007

Poniżej macie opis zadań występujących w Diablo i w dodatku doń Hellfire. Niektóre zadania występują w grze losowo, tzn. raz możemy spotkać dany quest a zaczynając grę ponownie od początku, zamiast niego może czekać nas inne zadanie.

:: DIABLO - QUESTY ::QUESTY - PODZIEMIA KOŚCIOŁA
(wybierane losowo 2 z 3)


THE BUTCHER
zlecający Wounded Townsman
poziom 2
opis misji Pod kościołem w Tristram spotkamy wykrwawiającego się mieszkańca - Wounded Townsman, który zleci nam ten quest. Konający mieszkaniec poprosi nas o pomszczenie swojej śmierci i zabicie Rzeźnika (The Butcher), który ukrył się w pomieszczeniu wypełnionym zwkłokami ludzi, którzy ślepo zawierzyli Arcybiskupowi Lazarusowi i zostali wpędzeni w jego pułapkę.
nagroda Single Player: The Butcher's Cleaver (unikatowy topór)
Multi Player: losowy magiczny przedmiot
informacje quest ten w Single Player i Muli Player różni się  przedmiotem, który wypada po śmierci The Butchera. To zadanie pojawia się w każdej grze Multi Player.
GHARBAD THE WEAK
zlecający Gharbad the Weak
poziom 4
opis misji Spotykamy na czwartym poziomie klasztoru Gharbada - jednego z Flash Clan'ów, który poprosi nas, abyśmy go nie zabijali, a on za to da nam następnym razem jakiś magiczny przedmiot. Po pewnym czasie wracamy do niego, a on da nam magiczny przedmiot, obiecując wykonanie następnego. Gdy ponownie do niego przyjdziemy, powie, że przedmiot jeszcze nie jest gotowy. Przychodzimy znów, a wtedy Gharbad stwierdza, że na ten przedmiot nie zasłużyliśmy... no cóż - trzeba go odebrać siłą... Po zabiciu Gharbada quest zostaje wykonany.
nagroda Single Player: dwa losowe magiczne przedmioty
informacje quest ten występuje tylko w trybie Single Player
OGDEN'S SIGN
zlecający Ogden the Taven Owner
poziom 4
opis misji Ogden prosi nas, abyśmy odnaleźli szyld z jego tawerny... O to samo prosi nas Dark One - Snotspill, grożąc, że jeśli mu tego nie przyniesiemy - zaatakuje nas wraz "z przyjaciółmi". Idziemy po szyld, który pilnowany jest przez kilku Overlordów. Gdy już zdobedziemy szyld to zanosimy go do Ogdena, za co otrzymamy magiczny hełm - nawet jeśli nam się nie przyda - sprzedamy go za 1000 GP, natomiast, jeśli oddamy szykld Snotspillowi - i tak nas zaatakuje, więc stracimy tylko hełm.
nagroda Single Player: Harlequin Crest (unikatowy hełm), magiczny przedmiot po Snotspillu
informacje quest ten występuje tylko w trybie Single Player


QUESTY - PODZIEMIA KOŚCIOŁA
(wybierane losowo 1 z 2)


POISONED WATER SUPPLY
zlecający Pepin the Healer
poziom Poisoned Water Supply (przy poziomie 2)
opis misji W pewnym momencie okaże się, że woda w mieście została zatruta. Pepin zleci nam zadanie, które będzie polegało na oczyszczeniu jaskini z potworów, dzięki czemu woda w mieście zostanie oczyszczona. Po pokonaniu w jaskini 20 Carverów (z włócznią), 11 Devil Kin'ów (z mieczem), 4 Flash Clan'ów (z maczugą) i jednego Flash Clan'a (z łukiem) woda w mieście i w jaskini zostanie oczyszczona.
nagroda Single Player: Ring of Truth (unikatowy pierścień)
informacje quest ten występuje tylko w trybie Single Player
THE CURSE OF KING LEORIC
zlecający Ogden the Tavern Owner
poziom Skeleton King's Lair (przy poziomie 3)
opis misji Wchodzimy do pomniejszego poziomu Skeleton King's Lair, znajdującego się przy poziomie 3. Tam naszym zadaniem jest pokonać Króla Szkieletów, który jest dobrze chroniony przez bardzo wiele różnego rodzaju szkieletów. Po zabiciu go możemy strącić czterech ukrzyżowanych szkieletów, dzięki czemu otworzy nam się sekretna komnata z magicznymi przedmiotami w skrzyniach.
nagroda Single Player: Undead Crown (unikatowy hełm), ok. 10-15 magicznych przedmiotów ze skrzyń
Multi Player: magiczny przedmiot z Skeleton King'a, ok. 10-15 magicznych przedmiotów ze skrzyń
informacje quest ten w Single Player i Muli Player różni się przedmiotem, który wypada po śmierci Skeleton King'a, a także tym, że w trybie Single Player Skeleton King przyzywa w trakcie bitwy szkielety, natomiast w trybie Multi Player - wysysa życie za każdym zadanym ciosem. Również w trybie Multi Player Skeleton King znajduje się bezpośrednio na 3 poziomie a nie w mini levelu tak jak w trybie Single Player


QUESTY - KATAKUMBY
(wybierane losowo 2 z 3)


THE MAGIC ROCK
zlecający Griswold the Blacksmith
poziom 5
opis misji Gdzieś na poziomie piątym znajdujemy stojak, na którym umieszczony jest kamień. Zadanie polega po prostu na wzięciu go i przyniesieniu Griswoldowi.
nagroda Single Player: Empyrean Band (unikatowy pierścień)
informacje quest ten występuje tylko w trybie Single Player
VALOR
zlecający księga - Book of Blood
poziom 5
opis misji Gdzieś na poziomie piątym spotkamy komnatę, w której znajdziemy jeden z Krwawych Kamieni (Blood Stone)... musimy go ułożyć na stojącym obok piedestale. Otworzy nam się mała komnata po lewej stronie. W niej będzie następny kamień, odkładamy go - otworzy się komnata po prawej stronie, gdzie znajdziemy trzeci - ostatni z kamieni. Gdy ułożymy go na piedestale otworzy się centralna komnata, gdzie znajduje się nagroda za quest. W trakcie misji przewinie się nam walka z kilkoma Horned Demon'ami - stosunkowo trudnymi jak na ten poziom przeciwnikami.
nagroda Single Player: Araikne's Valor (unikatowy pancerz)
informacje quest ten występuje tylko w trybie Single Player
HALLS OF  THE BLIND
zlecający księga - Book of Blind
poziom 7
opis misji Po przeczytaniu księgi Book of Blind uzyskamy dostęp do Halls of the Blind w której to znajdują się udręczone dusze potępionych.  W jednej z sal powinien znajdować się  Optic Amulet
nagroda Single Player: Optic Amulet (unikatowy amulet)
informacje quest ten występuje tylko w trybie Single Player


QUESTY - KATAKUMBY/JASKINIE
(wybierane losowo 2 z 3)


ZHAR THE MAD
zlecający Zhar the Mad
poziom 8
opis misji Gdzieś na ósmym poziomie podziemi klasztoru spotkamy szalonego maga - Zhara. Gdy z nim porozmawiamy - da nam losową magiczną księgę i każe nam się wynosić. Gdy porozmawiamy z nim po raz drugi, lub zabierzemy książkę z jego biblioteczki wścieknie się i zacznie nas atakować. Po zabiciu go quest zostaje zaliczony.
nagroda Single Player: dwie magiczne księgi, jeden magiczny (często bardzo potężny) przedmiot
informacje quest ten występuje tylko w trybie Single Player
BLACK MUSHROOM
zlecający Adria the Witch
poziom 9
opis misji Gdzieś na poziomie dziewiątym napotkamy się na leżącą na ziemi księgę - Fungal Tome. Zanosimy ją do Adrii, a wtedy ona poprosi cię o odnalezienie na tym samym poziomie Czarnej Pieczarki (Black Mushroom). Gdy ją odniesiesz Adria powie Ci, ze Pepin poszukuje mózgu demona. Z pierwszego zabitego demona na tym poziomie wypadnie mózg (Brain), który zanosisz Pepinowi. On w zamian da Ci eliksir, który oddajesz Adrii. Ona stwierdzi, że tą próbkę możesz sobie zatrzymać. Teraz możesz wypić ten magiczny eliksir - dodaje on +3 punkty do Strenght, Dexterity, Magic i Vitality.
nagroda Single Player: Spectar Elixic (+3 to all attributes na stałe)
informacje quest ten występuje tylko w trybie Single Player
ANVIL OF FURY
zlecający Griswold the Blacksmith
poziom 10
opis misji Griswold poprosi nas o odnalezienie magicznego kowadła prosto z Piekielnej Kuźni. Spotkamy je na środku małej otoczonej z trzech stron lawą wysepce na dziesiątym poziomie. Pokonujemy kilkunastu strażników kowadła i zabieramy kowadło, niosąc je wprost do Griswolda. Po zaniesieniu go do Griswolda quest zostaje wypełniony.
nagroda Single Player: Griswold's Edge (unikatowy miecz)
informacje quest ten występuje tylko w trybie Single Player


QUESTY - SALE DIABLO
(wybierane losowo 1 z 2)


WARLORD OF BLOOD
zlecający księga - Steel Tome
poziom 13
opis misji Na poziomie trzynastym znajduje się księga - Steel Tome, po przeczytaniu której otworzy się przejście do schodów na poziom czternasty. Jest ono jednak pilnowane przez wielu Steel Lord'ów, a także ich przywódcę, zwanego Warlord of Blood. Po pokonaniu go możesz zabrać wszystkie umieszczone w ich zbrojowni przedmioty.
nagroda Single Player: 4 magiczne bronie, 2 magiczne pancerze, 1 magiczny przedmiot z ciała Warlord'a of Blood
informacje quest ten występuje tylko w trybie Single Player
LACHDANAN
zlecający Lachdanan
poziom 14
opis misji Gdzieś na poziomie czternastym spotkamy Lachdanana - rycerza, proszącego o naszą pomoc. Prosi o odnalezienie Golden Elixir'u, który to uwolni jego duszę z klątwy jaka na niej ciąży. Idziemy więc na poziom piętnasty, gdzie ów eliksir się znajduje i przynosimy mu go. On w podziękowaniu dla naszej osoby, zostawi nam swój poteżny hełm. Quest zostaje wypełniony.
nagroda Single Player: Veil of Steel (unikatowy hełm)
informacje quest ten występuje tylko w trybie Single Player


QUESTY - STAŁE
(wszystkie te questy występują w każdej grze)


CHAMBER OF BONE
zlecający księga - Mythical Book
poziom The Chamber of Bone (przy poziomie 6)
opis misji Po przeczytaniu księgi Mythical Book mury wokół przejścia do Chamber of Bone znikną. Po wejściu do komnaty pokonujemy w sumie 45 Horror Captains'ów, 12 Unseen'ów i 9 Horned Demon'ów. Przełączamy dwie dźwignie, aby otworzyć pomniejsze komnaty, gdzie znajdują się skarby, a także czytamy znajdujący się pośrodku głównej sali Ancient Tome, dzięki czemu quest zostaje wypełniony.
nagroda Single Player: 6 magicznych przedmiotów ze skrzyń, jeden poziom wyżej czaru Guardian
informacje quest ten występuje tylko w trybie Single Player
ARCHBISHOP LAZARUS
zlecający Deckard Cain
poziom The Archbishop Lazarus' Lair (przy poziomie 15)
opis misji Po znalezieniu magicznej laski - Staff of Lazarus na poziomie piętnastym zanosimy ją do Caina. On prosi nas o zabicie Lazarusa i odnalezienie zaginionego księcia Albrechta. Po powrocie na poziom 15 obok ogromnego pentagramu, który tam spotkamy będzie znajdował się czerwony portal. Musimy do niego wejść, a zostaniemy przeniesieni do Archbishop Lazarus' Lair. Pokonujemy pojedynczych przeciwników, czytamy dwie Book of Vileness teleportujące nas do zakrytych komnat, a następnie wracamy na małe pole, w którym pojawiliśmy sie po przyjściu do tej komnaty. Pole to teleportuje nas "w towarzystwo" trzech bossów - Archbishob Lazarus'a, Red Vex'a i Blackjade'a, a także wiele Hellspawn'ów. Teraz pozostaje nam zabicie Lazarusa
nagroda Single Player: 3 magiczne przedmioty - z ciał bossów
Mulit Player: 3 magiczne przedmioty - z ciał bossów
informacje w trybie Multi Player nie znajdziemy Staff of Lazarus, a Archbishop Lazarus będzie znajdował się gdzieś na piętnastym poziomie
DIABLO
zlecający Deckard Cain
poziom 16
opis misji Po zabiciu Lazarusa Cain opowie nam, że teraz pozostało nam zabicie The Dark Lord'a - Diablo - demona odpowiedzialnego za całe zło. Cały poziom szesnasty polega na chodzeniu do trzech dużych komnat, aby poprzełączać dźwignie (Skull Levers), otwierające kolejne komnaty. W każdej komnacie występują bardzo duże ilości Advocate'ów i Blood Knight'ów. W jednej z komnat (lub gdzies na 16 lvl) znajduje się również boss rycerzy - Sir Gorash. Po przełączeniu wszystkich dźwigni otwiera się ostatnia komnata w której znajduje się The Dark Lord (czyli Diablo) oraz bardzo wiele jego sługusów (Advocate i Blood Knight). Po pokonaniu Diablo quest zostaje wypełniony.
nagroda Single Player: ukończenie gry
Multi Player: ukończenie jednego z trzech poziomów trudności
informacje quest występuje zarówno w trybie Single Player i Multi Player - w obu trybach wygląda tak samo


:: HELLFIRE - QUESTY ::


FARMER'S ORCHARD
  
zlecający Lester the Farmer
opis misji Zadanie zleca nam Lester the Farmer (musisz mieć przynajmniej 15 level aby to zadanie się pojawiło), Dostaniesz od niego "Rune Bomb". Będziesz musiał teraz udać się z nią do rozwidlenia rzeki (niedaleko miejsca gdzie rozpoczynasz grę). Teraz stojąc na moście musisz upuścić bombę na dziwnie wybulwionej ziemi. Po tej czynności nastąpi wybuch i wejście do Hive (Ula) zostanie wysadzone w powietrze, dzięki czemu będziesz mógł wejść do Nest (Gniazda). Wróć do Lester'a by otrzymać "Auric Amulet".
nagroda Auric Amulet
THE DEFLIER
  
zlecający Zadanie aktywuje się po wejściu do Hive
opis misji To zadanie uaktywnia się zaraz po wejściu do Nest (Gniazda) Polega na zabiciu bossa The Defiler który znajduje się na 4 poziomie Nest. Gdy juz go zabijesz otrzymasz Cathedral Map (Mapę Katedry) z którą należy udać się do Gillian, która z kolei zleci nam kolejne zadanie.
nagroda Cathedral Map
GRAVE MATTERS
zlecający Gillian
opis misji To zadanie uaktywnia się gdy masz przy sobie Cathedral Map i porozmawiasz z Gillian. Musisz pójść na cmentarzysko które znajduje się przed kościołem i upuścić mapę na wielkim grobowcu - otworzy się wtedy wejście do Krypty.
nagroda Wejście do Krypty
CORNERSTONE OF THE WORLD
zlecający Brak
opis misji Cornerstone of the World znajdziesz w małym pomieszczeniu na poziomie 1 Krypty. Upuść na niego dowolny przedmiot, aby usłyszeć ciekawą historię. Kładąc tą rzecz na Kamieniu uczynisz ją dostępną dla każdej innej z Twoich postaci w pozostałych grach. Pamiętaj, że aby sztuczka się udała, nie wolno Ci przebywać w Krypcie żadną z Twoich postaci, które biorą udział w wymianie. Zalecam, abyś zawsze zapisywał grę podczas pobytu w mieście za każdym razem, kiedy zamierzasz przenosić przedmioty poprzez Kamień.
nagroda Brak
informacje To zadanie nigdy nie pokaże się w spisie zadań.
TORN NOTES
zlecający Brak
opis misji Na każdym z pierwszych trzech poziomów krypty znajdziesz trzy fragmenty Torn Note. Gdy juz znajdziesz wszystkie trzy , wtedy fragmenty połączą się tworząc Reconstructed Note,teraz wystarczy ze położysz je na kamieniu świata który opowie ci w jaki sposób otworzyć komnatę Na-Krul'a. To zadanie nigdy nie pojawia się w spisie zadań.
nagroda Informacja o kolejności czytania ksiąg koło komnaty Na-Krula
informacje

To zadanie nigdy nie pojawia się w spisie zadań.

NA - KRUL
zlecający Journal (Dziennik)
opis misji Na-Krul znajduje się w małym pomieszczeniu na czwartym poziomie Krypty. Po zabiciu, zawsze upuszcza Księgę Apokalipsy (book of apocalypse), magiczny Wielki miecz (great sword), magiczną Bitewną Laskę (war staff) i magiczny Długi Łuk Bitewny lub Wojenny (long war/battle bow). Kiedy otworzysz jego pomieszczenie, pociągając poszczególne dźwignie okaże się, że będzie on bardzo silnym przeciwnikiem (dla wszystkich oprócz mnicha, który zablokuje niemal każdy z jego ciosów). Jednak jeśli przeczytasz księgi obok komnaty we właściwej kolejności, potwór zostanie znacznie osłabiony. Prawidłowa kolejność to: 1. In Spiritu Sanctum 2. Preadictum Otium 3. Efficio Obitus Inimicus. Jeśli chcesz usłyszeć specjalną kwestię, użyj pliku command.txt (aktywuje go część z Krowim Zadaniem) a Na-Krul zacznie mówić jak DJ radiowy.
nagroda great sword, war staff, long battle bow lub long war bow, book of Apocalypse
Command.txt
Command.txt* jest plikiem po którego umieszczeniu w katalogu Hellfire dostępne są:
THE JERSEY'S JERSEY
          
zlecający Complete Nut
opis misji Ten quest może być aktywowany jedynie przez użycie pliku command.txt i zastępuje quest "Farmer's Orchar" Zamiast Lester'a pojawi sie Complete Nut (totalny dziwak) Po kilku pogawędkach z nim da ci bombę runową (org. Rune Bomb). Upuść bombę na dziwną kosmiczną narośl nieopodal mostu. W Nest znajdziesz "Gray Suit", który leży gdzies na 3 poziomie oraz "Brown Suite", który znajduje się gdzieś na poziomie 4. Przynieś "Brown Suit" dziwakowi a on da ci w zamian wołową zbroję (org. Bovine Plate)
nagroda Bovine Plate
LITTLE GIRL
    
zlecający Celia
opis misji Ten quest może być aktywowany jedynie przez użycie pliku command.txt W queście Znajdziecie małą dziewczynkę o imieniu Celia, która stoi obok drzewa blisko Adrii. Pojawi się tylko raz, gdy będziesz wewnątrz (Gniazda) Kiedy zabijesz Hork Demon na poziomie 3 (Gniazda) upuści on Teodora (org. Theodore) pluszowego misia.Weź go do małej dziewczynki - da ci za to losowo wygenerowany magiczny amulet..
nagroda losowy magiczny amulet


Command.txt - jest to plik który należy umieścić w katalogu Hellfire a wtedy otrzymamy nowe zadania i postacie.

A więc musisz utworzyć plik o nazwie "command.txt" a następnie skopiować go do katalogu z grą Diablo - Hellfire. W tym pliku musisz wpisać następującą linię:
cowquest;theoquest;bardtest;Barbariantest;NestArt

Działanie:

  • cowquest - dodatkowe misje
  • theoquest - nowa postać (dziewczynka)
  • bardtest - nowa postać - Bard (120 siły, magii i zręczności oraz 100 życia)
  • barbariantest - nowa postać (255 siły, 0 magii, 40 zręczności, 150 życia).

 Stąd możesz pobrać plik "command.txt"

Zgłoś błąd.Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.