diablo 3

Diablo 1 - Cow Level - Krowi Poziom

Ostatnia modyfikacja: 20.05.2008. Utworzono: 24.08.2007

Informacje ogólne

Jednym z doskonale znanych graczom wątków jest aspekt dyskusji nad czymś co rzekomo było zamieszczone w grze, ale tak naprawdę nie istniało. Plotkę o tym puszczono na jednym, z zagranicznych for. Według wielu graczy z tegoż forum na tzw. Krowim Poziomie przypuszczalnie zawarte zostały śmiesznie nazwane, ale za to potężne przedmioty, niewiarygodnie niebezpieczni wrogowie pod dowództwem bossa, który był silniejszy niż sam Diablo. Sposób dostania się do tego poziomu zmienił się od opinii do opinii - każdy miał swój "sposób" na wejście do sekretnego poziomu. Najpopularniejszy zakładał że należy klikać na jedną z krów w Tristram więcej niż pięćdziesiąt razy pod rząd bez przerwy. W końcu portal miał się otworzyć...

W rzeczywistości poziom taki nigdy nie istniał. Obojętnie ile razy nie kliknąłbyś na krowę, żaden portal nie otworzyłby się. Jedynie usłyszałbyś 50 kilka muczeń... No dobrze - może jeszcze kilka śmiesznych komentarzy bohatera. Od czasu pojawienia się plotki o Krowim Poziomie, fora internetowe były regularnie zalewane wspaniałymi historiami graczy, którzy twierdzili, że widzieli niesamowite potwory i itemy, oraz że zdobyli niektóre z nich. Popularna wersja plotki twierdziła, że na Krowim Poziomie są potwory takie jak w Diablo, tylko że z wariantami krowimi czyli np. z dzwoneczkiem na szyi, łaciatą skórą czy atakujące strumieniem mleka (sic!). Szef z tej wersji zwał sie Cow King (Krowi Król), i był silniejszy niż sam Diablo.

Chociaż Krowi Poziom nie był niczym więcej niż tylko plotką, zmylić graczy mogły "screenshoty", które utrzymywały plotkę przy życiu przez lata. Plotki były do tego stopnia wiarygodne, że Ekipa Blizzarda była zamęczana milionami maili z pytaniami o tajemne pomieszczenie i pomoc w dostaniu się do niego. W końcu postanowili odpowiedzieć na głupawe listy podając kod, który po wklepaniu w StarCraft'cie informował: "Nie ma żadnego krowiego poziomu". Plotki ustały aż do wydania dodatku do Diablo zatytułowanego Hellfire. wtedy to pojawiły się informacje że specjalny plik tekstowy zatytułowany command.txt dodaje tzw. Cow Quest, poprzez wpisywaną do niego komendę o treści ;CowQuest;! By mieć do niego dostęp trzeba było porozmawiać z mieszkańcem miasta który był ubrany w strój a'la krowa.

Jako szanująca graczy firma - Blizzard dodał krowi poziom ale dopiero w Diablo II. Level ów jest wypełniony krowami chodzącymi pionowo i noszącymi halabardy. Głosy krów wypowiadające słowo "moo" były głosami pracowników Blizzarda. Krowi Król pojawił się w końcu, ale tylko jako unikalna bestia, nigdy jednak nie był tak silny jak Diablo - lub też silniejszy...
Poniżej kilka spreparowanych przez nas screenów z Cow Level z Diablo. Kliknij na obrazek w celu powiększenia:

   

   Rzekome metody dostania się na Cow Level

Poniżej opis kilku sposobów, na dostanie się na Cow Level w Diablo, które krążyły niegdyś w sieci i kusiły graczy. Oczywiście nie polecamy wypróbowywania ich, bo można się zawieść ;)

Metoda Pierwsza

Pierwsza metoda polega na uderzeniu każdej z krów w mieście 100 razy. Jeśli uderzysz je mniej lub więcej - wtedy podliczanie jest anulowane i trik się nie uda. Dlatego musisz dopilnować, by zatrzymać się dokładnie na 100 uderzeniach. Otworzy to portal za kościołem, który pozwoli Ci zejść do sekretnego poziomu. Po zejściu na dół będziesz musiał stawić czoła zmutowanym zwierzętom gospodarskim - ujeżdżanym krowom, kurczakom - szkieletom, dziwnym świniom, dwugłowym kogutom i kilku nagim rolnikom rzuconym tam dla dodania powiagi poziomowi...

Metoda Druga

Drugą metodą jest wykupienie wszystkiego z Kuźni Griswolda tak, by odchodząc był on pusty. Kiedy złożysz mu wizytę następnym razem - będzie miał już do sprzedania zwój (coś czego przecież normalnie nigdy nie sprzedaje), który rzucony na obojętnie którym poziomie (wykluczając miasto) otworzy portal do Krowiego Poziomu. Musicie przyznać, że jest to o wiele fajniejsze i przede wszystkim wygodniejsze niż ta metoda ze stałym uderzaniem w krowy. Jeśli już raz rzuciłeś portal do krowiego poziomu i rzucasz czar miejskiego portalu, by wrócić po potiony do miasta - automatycznie portal Cow Level znika i już nigdy się nie pojawi... Dlatego zanim coś zrobisz - zastanów się kilka razy. Najlepiej załaduj wszelkie potrzebne scrolle i potiony na zapas.

Metoda Trzecia

Trzecia metoda jest ukryta w pierwszym zadaniu - w tym przeciw Rzeźnikowi ( org. Butcher). Jeśli pozwolisz zabić się Rzeźnikowi w pomieszczeniu w którym przebywa - w chwili zabijania i restartowania twojej osoby do miasta Rzeźnik upuszcza pewien zwój. Musisz wrócić i zabić go KONIECZNIE w jego własnym pomieszczeniu. Jeśli zostanie zabity poza pomieszczeniem - magiczny scroll zniknie... Zbierz szybko scrolla i przygotuj się na zejście (pełen zestaw potionów i scrolli, które Ci się przydadzą) - i kiedy tylko będziesz się czuć na siłach - rzuć w dowolne miejsce na podłodze scrolla... Miłej walki... ;)

Metoda Czwarta

Czwarty znaleziony przeze mnie sposób używał do zejścia tam kapliczek Goat shrine / Cauldron. Kiedy będziesz na poziomie Hell musisz odkryć wszystkie kapliczki na poziomach 13 & 14. Ostatnia kapliczka otwiera portal przed pentagramem na 15 poziomie (wygląda jak ten do spaczonego ołtarza Lazarusa) i to on zabierze cię w podróż do tajnego poziomu. Jednak zanim tam zejdziesz, musisz rzucić swój własny miejski portal. Musisz to zrobić - inaczej nie wejdziesz...

O Poziomie Krowim słów kilka...

Czyli co mówili gracze, którzy rzekomo tam byli ;)

Kiedy jesteś już na dole - czyli w Krowim Poziomie stworzenia zwołują się, by przychodzić w gromadach i atakować wszystkie na raz. Poziom krowi jest zupełnie inny niż pozostałe i w ogóle do nich nie jest podobny. To ciemne pomieszczenie w formie przypominające masywną stodołę. Posiada tylko 2 poziomy - główny obszar i "hayloft". Każdy poziom ma kilka pokoików, do których wchodzi się przez drzwi (żadne tam otwarte bramy jak w normalnej grze), które zwykle po drugiej stronie mają liczne grono przeciwników do pokonania. Nie zaatakują Ciebie, dopóki nie przekroczysz progu komnaty - dlatego sposób na walkę "stój na progu drzwi i wywabiaj ich pojedynczo aż do skutku" nie zadziała...
W momencie, kiedy dwa poziomy są ZUPEŁNIE oczyszczone z potworów - nadchodzi wielki finał, czyli walka z "szefem". Wychodzi wtedy do nas stworzenie... nie chcę ujawniać co to jest - musisz zobaczyć to na własne oczy by uwierzyć. W każdym razie - straszny brzydal. Mocniejszy od Lazarusa, ale wcale nie tak twardy jak Diablo. Czary nie działają na niego zupełnie - ponieważ jest odporny na wszystkie możliwe zaklęcia w grze - dlatego drogi graczu będziesz musiał porąbać go za pomocą żelastwa. Kiedy padnie nieżywy wyrzuci unikat IDed. Przedmiot dobry dla każdego oprócz Gotterdamerung, który dużo ludzi lubi używać unIDed tylko dla podnoszenia wartości zbroi.


Przygotowanie działu by Noktis.
Zgłoś błąd.Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.