diablo 3

Ciekawostki

Ostatnia modyfikacja: 03.01.2010. Utworzono: 24.08.2007

..:: KOLOROWE LITERY NA BATTLE.NET ::..

Aby pisać kolorowymi literami na kanale rozmów, należy:
1. Otworzyć okno opisu (kliknij prawym przyciskiem myszy na swoją postać na kanale rozmów).
2. Otworzyć Notatnik (lub inny edytor tekstu).
3. Zaznaczyć i skopiować do Notatnika tą oto górną kropkę: Ë™
4. Po tym znaczku wpisać, literę C, a potem dowolną liczbę/znak, która określa kolor (patrz niżej) i po tym nasz opis (bez spacji).
5. Wkleić w miejsce opisu text z Notatnika.
6. Liczby/znaki kolorów: 0 biały 1 czerwony 2 zielony 3 niebieski 4 złoty 5 szary 6 czarny 7 żółty 8 pomarańczowy " biały pogrubiony ; fioletowy
7. Przykład: Ë™c1WitamË™c2Wszystkich

..:: BOGATE POTWORY ::..

W "Diablo 2" występuje tylko kilka potworów unikalnych, z których teoretycznie może wypaść każdy przedmiot, o dziwo nie ma wśród nich przedstawiciela Mrocznej Trójcy. Wszystkie pochodzą z piątego aktu. Oto one:

1. Tresh Socket (Niszczyskała), lokalizacja: Płaskowyż Arreat, Specjalne Właściwości: Przekleństwo

2. Snapchip Shatter (Szczerbiciel), lokalizacja: Lodowa Piwnica, Specjalne Właściwości: Przekleństwo, Zaklęte Zimno

3. Pindleskin (Pryszczoskór), lokalizacja: Świątynia Nihlathaka, Specjalne Właściwości: Zaklęty Ogień

4. Lister The Tormentor (jeden ze Sług Zniszczenia), lokalizacja: Tron Zniszczenia, Specjalne Właściwości: Widmowe Uderzenie


..:: DIABLO 2 W OKNIE ::..

Aby uruchomić Diablo 2 (z dodatkiem lub bez) w oknie należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikonie skrótu Diablo 2 lub LoD, z rozwijanego menu wybrać "Właściwości" i w polu "Element docelowy" dodać na końcu po spacji "-w" (np. "C:\Program Files\Diablo II\Diablo II.exe" -w). Na koniec wciskamy "Zastosuj" oraz "Ok" i włączamy grę z tego skrótu. Uruchomi się ona w oknie.

..:: MNIEJSZA OBJĘTOŚĆ FOLDERU Z DIABLO 2 ::..

Folder z grą Diablo 2 + Lord of Destructiono jest dosyć objętościowy, na starszych komputerach z mniejszymi dyskami twardymi może to być kłopotliwe, jednakże istnieje metoda by zmniejszyć objętość folderu z grą o około 600 MB (czyli prawie o połowę). Należy mieć zainstalowanego któregokolwiek patcha do Lord of Destruction. Następnie podane pliki zastąpić plikiem Patch_D2.mpq:

- d2speech.mpq
- d2xtalk.mpq
- d2music.mpq
- d2sfx.mpq

Pliki należy zastąpić w następujący sposób. Najpierw skasować je, następnie zrobić cztery kopie pliku Patch_D2.mpq i nazwę każdej kopii zmienić na nazwę kolejnych plików. Po tym zabiegu folder z grą będzie zajmował nieco mniej miejsca na dysku twardym, niestety odbędzie się to kosztem jakości gry, tzn. znikną głosy NPC-ów, muzyka z pierwszych czterech aktów (w piątym grana jest z płyty), oraz dźwięki z gry. Nie trzeba oczywiście zastępować wszystkich czterech plików. Należy pamiętać że podmienienie pliku d2sfx.mpq może uniemożliwić połączenie z battle.net, poza tym nie ma 100% pewności, że gra będzie chodziła bezbłędnie.

..:: DIABLO 2 ANIME ::..

W sieci można spotkać filmik w konwencji anime (japońskie kreskówki) o tematyce Diablo 2. Filmik został nakręcony we flashu i znajdziecie go pod tym adresem.

..:: KOMIKS DIABLO 2 ::..

Serwis Seven Skulls Studios opublikował jakiś czas temu zabawny komiks z bohaterami Diablo 2. Oto linki do wszystkich części: #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8. Wymagana znajomość angielskiego.

.:: ODNIESIENIA DO NAZWISK TWÓRCÓW DIABLO 2 ::..

Spora liczba NPC'ów, potworów, przedmiotów czy lokacji w Diablo i Diablo 2 wzięła swoje nazwy od pracowników Blizzarda, którzy wykorzystali anagram (czyli zamiane liter w wyrazie), oto przykłady przedmiotów:

* Nokozan Relic = Karin Colenzo
* (The) Mahim-Oak Curio = Michio Okamura
* Bverrit Keep = Peter Brevik
* Rusthandle = (Mark) Sutherland
* Rixot's Keen = Erik Sexton
* Skewer (of) Krintiz = Kris Renkewitz

Także wykorzystali swoje nazwiska do stworzenia nazw potworów:

* Colenzo the Annihilator = Karin Colenzo
* Lord de Seis = Rick Seis
* Shenk the Overseer = Phil Shenk

Zabawy z nazwiskiem do stworzenia przedmiotów:

* Civerb's set = nazwisko braci Davida i Petera - Brevik, czytamy nazwisko od końca i "K" zmieniamy na "C"
* Schaefer's Hammer = Erich/Max Schaefer

No i jeszcze jedna lokacja:

* The Halls of Vaught = Fredrick Vaught

Góra Arreat najprawdopodobniej jest odwołaniem się do biblijnej góry na której zatrzymał się Noe po potopie.
Unikatowa kusza Buriza-Do Kyanon pochodzi z Japońskiego i znaczy tyle co "Blizzard Cannon"

..:: BRONIE Z DIABLO 2 W "REALU" ::..

Wszystkich zainteresowanych pochodzeniem oraz historią oręża występującego w Diablo 2, zapraszamy pod ten adres. Dostępne są tam opisy historycznych broni, których odpowiedniki możemy spotkać w drugiej części "diabełka". Wymagana znajomość angielskiego ;)

..:: KONKURSOWE FAN ARTY BLIZZARDA ::..

W 2006 roku Blizzard zorganizował konkurs na najlepszy fan art o tematyce Diablo, Starcrafta lub Warcrafta - Blizzard Art Contest. Można było tworzyć dzieła w dowolnych technikach, w formatach 2D lub 3D, przedstawiające bohaterów, potwory lub lokacje z owych gier. Zdobywcy pierwszych miejsc otrzymali nagrody o łącznej wartości 10,000 dolarów. W kategorii Diablo wygrała praca Diablo's Horns Tower autorstwa Marc'o Simonetti'ego. Prace, które zajęły drugie miejsce znajdziecie na tej stronie. Pod tym adresem natomiast ujrzycie wyróżnione dzieła.

..:: DIABLO 2 ZACZERPNIĘTE Z... ::..

W Diablo 2 znajduje się wiele elementów (postaci, bestii, itp.), które nawiązują do rzeczywistych wydarzeń historycznych, postaci czy też religii. Nasz artykuł o takowych nawiązaniach znajdziecie w tym miejscu.

..:: BN MP3 PLAYER ::..

Battle.net Mp3 Player to odtwarzacz muzyki dostępny z poziomu przeglądarki internetowej. Można na nim posłuchać utworów muzycznych z Diablo, Diablo 2 & LoD, a także ze StarCrafta. Wszystkich zainteresowanych posłuchaniem dobrej muzyki zapraszamy tutaj.

..:: ICON STORY ::..

Pod tym adresem znajduje się dosyć zabawna historyjka we flashu, pt. "Icon Story", ukazująca bitwe ikon na pulpicie, w której zwycięża ikona skrótu Diablo 2 ;)

..:: DIABLO ZABIJA W "REALU" ::..

Niestety uzależnienie od gry i brak umiaru może doprowadzić do tragedi, kilka razy dawałem newsy o śmierci graczy Diablo 2, oto jeden z nich, news z 15 stycznia 2003 roku:

Kolejna śmierć gracza Diablo :-( Jak informuje japoński dziennik "The Asahi Shimbun", w jednej z kawiarni internetowych w Hongkongu zmarł 28-letni mężczyzna, który przez sześć godzin bez przerwy grał w "Diablo 2". Według policji przyczyną śmierci był nadmierny stres spowodowany zbyt intensywnym dniem pracy i emocjami wywołanymi podczas rozgrywki przez internet w "Diablo2". W październiku ubiegłego roku w podobny sposób zmarły dwie osoby - pierwsza w Korei Południowej, druga na Tajwanie...

W ostatnim czasie głośno się mówi o uzależnieniu od World of Warcraft i o wielu przypadkach śmierci podczas "zabawy" (w tym przypadku w cudzysłowie) w tą grę. Przypadki śmierci podczas gry zdarzają się głównie w Azji...

..:: TAPETY I DZWONKI NA KOMÓRKI ::..

Blizzard udostępnił fanom tapety i dzwonki na komórki z gier World of Warcraft, Starcraft oraz Diablo, które można nabyć za drobną opłatą na specjalnie przygotowanej do tego celu stronie. Po więcej informacji oraz tapety i dzwonki zapraszamy tutaj.

..:: REKORD W SZYBKOŚCI PRZECHODZENIA D2/LoD ::..

Serwis Speed Demos Archive zajmuje się dokumentacją rekordów szybkości przechodzenia gier komputerowych oraz na konsole. Znajduję się tam także notka o rekordzie świata w szybkości przechodzenia całego Diablo 2 i dodatku Lord of Destruction w grze single (bez modów, cheatów, itp.). Pierwszy rekord padł 11 czerwca 2005 roku, ustanowił go grający zabójczynią David 'marshmallow' Gibbons i wynosił on 1 godzinę 58 minut 22 sekundy (filmiki dokumentujące ten wyczyn znajdziecie tutaj). Rekord został pobity 23 lipca 2005 roku przez grającego czarodziejką Alana 'Siyko' Burnetta i wynosi 1 godzinę 53 minuty 44 sekundy. Nikt do dziś nie pobił rekordu Alana (filmiki dokumentujące ten wyczyn znajdziecie tutaj).

..:: RECENZJE DIABLO 2 W SIECI ::..

Oto kilka wybranych recenzji z bardziej znanych portali internetowych oraz zinów:

1. Wirtualna Polska
2. Onet.pl
3. Załoga G
4. Gry-Online
5. Playback

..:: OCENY DIABLO 2 W PRASIE ::..

"Diablo 2" zostało przyjęte przez dziennikarzy czasopism o grach komputerowych bardzo ciepło. Oto oceny "Diablo 2" z czasopism, które wówczas (w czasach premiery "D2") czytywałem:

1. CD-Action 10/10
2. Click! 5/6
3. Świat Gier Komputerowych 5/5
4. Gry Komputerowe 87%

..:: NAGRODY DLA DIABLO 2 W POLSCE ::..

1. EMPIK sieć sklepów - "As Empiku" za największy bestseller w dziedzinie multimediów rozrywkowych,
2. CHIP - miesięcznik o tematyce komputerowej - "Produkt Roku - Wybór Czytelników" - Diablo II,
3. Wirtualne Imperium Gier - Internetowy Portal o grach na PC - I miejsce w kategorii najlepsza gra roku 2000 - Diablo II,
4. PC World Komputer - miesięcznik o tematyce komputerowej - Nagroda w kategorii produkt roku 2000 - Diablo II,
5. CD Action - miesięcznik o grach komputerowych - Gra Roku w kategorii RPG - Diablo II,
6. Secret Service - miesięcznik o grach komputerowych Gra roku 2000, głosowanie czytelników: II miejsce Diablo II

..:: GRY DIABLOPODOBNE ::..

Gry z serii "Diablo" są prekursorami gatunku zwanego potocznie RPG-Action lub Hack&Slash.; Po ogromnym sukcesie pierwszej i później drugiej części zaczęło powstawać coraz więcej gier "diablopodobnych". Oto te najbardziej znane, w kolejności od najstarszej do najmłodszej:


1. Dink Smallwood (1998)
2. Lamentation Sword (aka Akuma: Demon Spawn) (1998)
3. Revenant (1999)
4. Darkstone: Pod rządami Demona (1999)
5. Nox (2000)
6. Vampire: The Masquerade (2000)
7. Throne of Darkness (2001)
8. ZAX: The Alien Hunter (2001)
9. Dungeon Siege (2002)
10. Divine Divinity (2002)
11. Harbinger (2003)
12. Sacred (2004)
13. Space Hack (aka Maximus XV Abraham Strong: Space Mercenary) (2004)
14. Dungeon Siege 2 (2005)
15. Mage Knight Apocalypse (2006)
16. Titan Quest (2006)
17. Frater (aka The Chosen: Well of Souls) (2006)
18. Silverfall (2006)
19. Loki (2007)
20. Legend: Hand of God (2008)
21. Hard to be a God (2008)
22. Space Siege (2008)
23. Sacred 2: Fallen Angel (2008)
24. Torchlight (2009)


..:: DIABLO II: SALVATION ::..

W 2000 roku Blizzard zarejestrował oficjalnie nowy znak handlowy - Diablo II: Salvation. Była to spora niespodzianka. Nowy tytuł został niestety, porzucony później przez "Zamieć", a przedstawiciele tej firmy nigdy nie zdradzili czym tak naprawdę miało być Diablo II: Salvation. Tytuł ten nie jest nawet, wymieniony przez Blizzard na oficjalnej liście gier, które firma ta porzuciła. Według domysłów miał to być kolejny po Lord of Destruction dodatek do Diablo 2. Prawdopodobnie pozostanie to już na zawsze tylko sekretem Blizzarda... Spis wszystkich zarejestrowanych przez Blizzard znaków handlowych można znaleźć na stronie "United States Patent and Trademark Office", pod tym linkiem (po wejściu klikamy na New User Form Search, następnie w polu Search Term należy wpisać Blizzard Entertainment, w polu field zaznaczyć Owner Name and Address i kliknąć na Submit Query).

..:: MUZYKA Z GIER BLIZZARDA NA iTUNES ::..

W sklepie internetowym z plikami multimedialnymi - iTunes Store, powstał specjalny dział, w którym znalazły się utwory muzyczne z gier Blizzarda (m.in. Diablo 2). Spora część z zamieszczonych tam utworów była do tej pory osiągalna jedynie w wydaniach kolekcjonerskich gier bądź na imprezach Blizzarda typu BlizzCon. W dziale "Zamieci" na iTunes Store, prócz muzyki, znaleźć można również podcasty i trailery z BlizzCasta jak i gameplay trailery ze Starcrafta 2 czy Diablo 3.

..:: WCZESNE WERSJE DIABLO 2 ::..

Diablo 2, podobnie jak każda gra czy program, powstawało stopniowo, przechodziło przez etapy alpha, beta, itp. Wczesne wersje Diablo 2 nie zostały udostępnione publicznie, aczkolwiek w sieci można było spotkać screeny i filmy z owych wersji. Zbiór takowych fotek znajdziecie u nas, w tym miejscu. Kilka filmików z wczesnych wersji Diablo 2 znajdziecie natomiast w naszym dziale Filmy.

..:: POBIERZ DIABLO 2 ;) ::..

W kilka dni po zapowiedzi Diablo 3, Blizzard dodał drugą część Diablo wraz z dodatkiem do swojego wirtualnego sklepu. Za odpowiednią opłatą można pobrać z niego, Diablo 2 i Lord of Destruction. Osoby, które posiadają oryginalny cd-key mogą pobrać daną grę za darmo. Jest to gest Blizzarda w stronę osób, które zakupiły oryginalne wersje gier, ale zniszczeniu uległy im płyty. Oto adresy sklepiku Blizzarda:


..:: KINOWY FILM DIABLO ::..

To, że film Diablo powstanie, jest już raczej pewne, zapraszamy do naszych newsów na ten temat, w tym miejscu oraz tutaj.

..:: LISTA CZARNYCH CHARAKTERÓW ::..

Prawie w każdej grze możemy spotkać czarny charakter - złego bohatera, którego należy zniszczyć (a czasami też, w niektórych grach, wcielić się w takowego bohatera). W grach z serii Diablo, sam tytuł wskazuje na główny czarny charakter, czyli Pana Grozy. Serwis PC World pokusił się o stworzenie listy 47 najbardziej diabolicznych bohaterów gier komputerowych. Nasz czerwony "ulubieniec", Diablo, zajął w owym rankingu 14 miejsce. Cały ranking znajdziecie w tym miejscu.

..:: BLIZZARD NA 1 KWIETNIA ::..

Co roku z okazji 1 kwietnia, Blizzard serwuje swoim fanom porcję dowcipów. W bieżącym, 2008 roku jeden z kawałów (wyjątkowo) dotyczył Diablo. Firma zaprezentowała nowy produkt przeznaczony dla wszystkich miłośników "diabełka". Panie i panowie, szykujcie swoje oszczędności, Diablo Loot Piniata nadciąga do sklepów! ;) Oto co można było wyczytać 1 kwietnia w serwisie Blizzarda:

"Żadna zabawa nie będzie kompletna bez naszego czarującego Pana Grozy!

Powstały ze starożytnych, niewypowiedzianych rytuałów Azteków, Piniata, jest czymś o wiele więcej znaczącym niż mogłoby się wydawać. Zwykłe tradycyjne Piniaty, są popularnymi akcesoriami na imprezy tylko ze względu na to, iż posiadają mnóstwo słodyczy w sobie. Natomiast nasz Diablo Piniata chowa w sobie historię, fascynującą opowieść wojny, zniszczenie, nadzieję, odrodzenie i w końcu zwycięstwo dobra nad złem. Nasz nowy produkt jest uczczeniem wszystkich tych często przeoczanych aspektów Piniaty, oferuje nowe spojrzenie na ten ponadczasowy rytuał. Żadna zabawa nie będzie kompletna bez naszego produktu!

Diablo Piniata dostarczy wam zabawę i emocje na tym samym poziomie, co tradycyjne Piniata, przy czym pozwoli też długoletnim graczom Diablo na nowo przeżyć epickie walki ze złem. Pod cudowną powłoką w miejsce słodyczy, znajdują się w pełni funkcjonalne repliki przedmiotów z Diablo i artefaktów. Rodzice będą zachwyceni wiedząc, że zamiast ton słodyczy, dzieci będą dodatkowo ćwiczyć odtwarzając swoje ulubione momenty z Diablo, takie jak pożar Tristram czy rzeź kapłanów Zakarum, wszystko za pomocą autentycznej broni z gry.

Wypatruj Diablo Loot Piniatę w sklepach już w nadchodzące wakacje!

*Broń może być przeklęta. Trzymać z daleka od dzieci. Nie połykać Kamieni Duszy. Nie łączyć ze sobą nogi Wirta i Księgi Portali w kostce Horadrimów (sprzedawana oddzielnie). Prosimy o kontakt w razie piekielnej aury, nawiedzenia przez demony i innymi paranormalnymi zdarzeniami. Blizzard Entertainment nie ponosi odpowiedzialności za utratę duszy czy uszkodzenia ciała przez potwory, nieumarłych, demony i przez innego typu, słabsze wcielenia zła."

Kliknij na obrazek, by powiększyć
Zgłoś błąd.Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.