diablo 3

Chronologia zdarzeń

Ostatnia modyfikacja: 25.01.2015. Utworzono: 05.09.2008

Około 700 roku.

Prowadzone przez Azmodana i Beliala hordy pomniejszych demonów piekieł powstały przeciwko Pierwotnym Wcieleniom Zła w rebelii, której punkt kulminacyjny kończy się na Mrocznym Wygnaniu. Diablo, Mefisto i Baal zostają wygnani do świata Sanktuarium z Płonących Piekieł.


897 rok.

Archanioł Tyrael zbiera wokół siebie śmiertelnych bohaterów, aby stworzyć Bractwo Horadrimów. Obdarza on ich Kamieniami Dusz i zadaniami ścigania i uwięzienia Mrocznej Trójcy.902 rok.

Mefisto zostaje pojmany i uwięziony w dżunglach Kedżystanu pod świątynią zakonu Zakarum w miejscu, w którym powstanie później Kurast.


903 rok.

Baal zostaje schwytany na pustyni nieopodal Lut Gholein. Tal Rasha poświęca się, aby uwięzić Baala w uszkodzonym Kamieniu Duszy.912 rok.

Diablo zostaje ostatecznie schwytany przez grupę mnichów pod dowództwem Jereda Cain’a. Mnisi chowają Kamień Duszy blisko rzeki Talsande w Khanduras, oraz w Klasztorze Horadrimskim z siecią katakumb wybudowaną pod ziemią.


918 rok.

Miasto Tristram zostaje założone w pobliżu klasztoru Horadrimów.Około 1080 roku.

Klasztor Horadrimów w Tristram zostaje opuszczony.


Około 1100 roku.

Horadrim, któremu nie pozostało nic więcej do zrobienia, przechodzi do historii i legend.


1264 rok.

Lord Leoric ze wschodu przybywa do Tristram, ogłasza się królem i przekształca dawny klasztor Horadrimów w katedrę Zakarum. Jego doradca, Lazarus, potajemnie uwalnia Diablo.

Król Leoric popada w szaleństwo kiedy dzielnie zmaga się z próbującym nim zawładnąć Diablo.1265 rok.

Pogrążający się w obłąkaniu Leoric więzi wszystkich, którzy kwestionują jego panowanie i skazuje ich na śmierć jako zdrajców. Wypowiada wojnę królestwu Westmarch.

Jedyny syn króla Leorica - Albrecht zostaje porwany i opętany przez Diablo.

Lachdanan, kapitan armii Leorica, wraca z wyniszczającej wojny z królestwem Westmarch i zostaje zmuszony do zabicia Leorica. Upadły monarcha przeklina Lachdanana i jego popleczników wraz ze swoim ostatnim oddechem. Niedługo później Lachdanan i jego strażnicy zostają zaatakowani przez Leorica, wskrzeszonego jako Szkieleciego Króla - w momencie kiedy mają zamiar go pochować.

Arcybiskup Lazarus prowadzi grupę chłopów do katedry. Tam porzuca ich na pastwę spragnionego krwi demona Butchera. Ludzie masowo uciekają z Tristram.


Samotny bohater przybywa do Tristram i unicestwia opuchniętego, śmierdzącego Butchera.

Bohater zabija Lazarusa i szkieleciego króla Leorica.

Diablo zostaje pokonany przez Bohatera, który później sam próbuje opanować w sobie demona (Diablo). Pomimo szlachetnych intencji Herosa, jego dzielna dusza szybko ulega demonowi. Staje się on Mrocznym Wędrowcem, który opuszcza Tristram krótko przed tym jak legiony skalanych demonów atakują i niszczą miasteczko oraz zabijają jego mieszkańców.

Grupa bohaterów podejmuje wyzwanie zabicia Diablo i jego braci. Zabijają Andariel i podążają na Wschód śladami Mrocznego Wędrowca.


Demoni Duriel zostaje pokonany w komnatach Tal Rasha. Tam też okazuje się, że Baal został już oswobodzony ze swojego Kamienia Duszy.

Dokonuje się całkowita przemiana Wędrowca w Diablo. Mefisto zostaje pokonany przez bohaterską drużynę pod dżunglą Kurast.

Diablo zostaje pokonany, a jego Kamień Duszy, razem z Kamieniem Mefista, zostaje zniszczony w Kuźni Dusz (Piekielnej Kuźni).

Armia Baala, z nim na czele, maszeruje na Górę Arreat.


Bohaterowie śledzą Baala aż do Arreat, aby zakończyć konflikt między człowiekiem a ostatnim z Mrocznej Trójcy. Jakkolwiek udaje im się pokonać Baala, armia jego demonów kontynuuje dzieło zniszczenia swojego pana.

Archanioł Tyrael odkrywa, że Baal zdołał wypaczyć Kamień Świata mieszczący się w Górze Arreat. Zdając sobie sprawę z tego, że Kamienia Świata nie da się już odzyskać, niechętnie go niszczy. Skutkuje to wybuchem niszczącym Górę Arreat, jak i większość okolicy, i dziesiątkuje armię Baala.

Zgłoś błąd.Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.